Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Živeti v Trstu s službo v Kopru?

Živeti v Trstu s službo v Kopru?

Bi živeli v Trstu in se vozili v službo v Koper? Zdaj gledam, da dobiš v Trstu enosobno stanovanje že za 45.000, v eni boljših četrti? Če je kdo tu iz Trsta, naj mi pove, kakšni so kaj stroški – elektrika, voda, itd.
Kako je potem s plačevanjem davkov? Resno razmišljam o tej možnosti.

Kar se vožnje tiče, ni problema, od drugih stvareh ti bodo pa tiste povedale, ki vejo. Srečno, kakorkoli se odločiš.

Stroški so zelo visoki, Elektrika, plin,internet, razne takse….

Poskusi si kupiti kaj v Miljah ali tam okrog. Stroški bodo nižji, kot v TS samem, pa še bliže bo v KP.

Trst zato, ker mi je všeč misel na življenje v malo večjem mestu. Da lahko zvečer pustim avto doma, če grem kam ven. Milje je pa en dolgčas, tam pa ne bi nikoli.

Je že nekaj let mimo odkar sem jaz zivela ma kakor vem je trenutno vse samo se dražje. stanovanja so res cenejša vendar so vse položnice toliko višje, da se matematika ne izide. čisto vse je dosti dražje. k temu dodaj se izredno slab zrak zaradi dotrajane železarne (trst je na prvem mestu po obolelih z rakom v evropi). k ceni stanovanua moraš dodati se strošek parkiranja, ki ni zanemarljiv.

Ja,kot so ze druge omenile…stanovanje je mogoce ceneje, toda stroski so veliikkooo vecji.
Ce recem, da so le stroski upravljanja(brez skupne elektrike,uporabe dvigala..), tam kjer je predel malo boljsi in je bolj urejeno, krepko cez 200e!

Mladi tržačani kupujejo stanovanja in hiše na Kozini, Divači, Sežani. Ter v okoliških vaseh. Lokev je zelo popularna.

Pravijo da so stroški definitivno nižji.

Res pa je da so v IT Gorici v samem jedru precej SLO državljanov kupilo stanovanja, ker so bile cene res smešno nizke. Pač je IT dajala ogromne subvencije za poselitev starega izumirajočega mestnega jedra.

Mogoče bo tako tudi v centru Trsta, saj je populacija v Trstu krepko nad 70 let.

Imam v najemu stanovanje v Trstu in v lasti v Sloveniji, lahko povem, da je Trst zelo lepo mesto , glede trgovin lahko rečem, da so cene nižje, vrednost nepremičnin nižja in stroški zelo malo višji, do Kopra je vožnje 10 minut

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Lubica975, 13.09.2023 ob 09:33

Imam v najemu stanovanje v Trstu in v lasti v Sloveniji, lahko povem, da je Trst zelo lepo mesto , glede trgovin lahko rečem, da so cene nižje, vrednost nepremičnin nižja in stroški zelo malo višji, do Kopra je vožnje 10 minut

 

 

Pa ni 10 minut od Trsta do Kopra. Halo?

Ko bo spet udarila neka epidemija vedi da prestopa meje ne bo niti za na šiht brez nekih potrdil, poznam par iz opčin kateri je v Sežani prodal hišo zaradi kovid sranja na meji.

Pozdrav!

Zanima me ali morda kdo ve, kaj prinese za sabo stalno bivanje ali pa začasno bivanje v Italiji? Glede zdravstvenega zavarovanja, davkov, registracije avta?

Namreč kupila sem stanovanje v Miljah, sem sredi postopka in razmišljam o prijavi. Delam v Kopru.

Čezmejni delavec? Morda kdo pozna situacijo s tega stališča?

 

Hvala!

 

Odgovor na objavo uporabnika
Primorka883, 13.09.2023 ob 09:37

Pa ni 10 minut od Trsta do Kopra. Halo?

 

Ko je gužva, predvsem v sezoni od maja do novembra se včasih lahko voziš skoraj eno uro. Ob konicah sigurno.

 

New Report

Close