Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zmrazi me ob nosečnicah, mamah…

Zmrazi me ob nosečnicah, mamah…

Ker avtorica piše, da ima take težave zadnje čase, se pridružujem mnenju, da je odpor do žensk v nosečnosti, odraz zavedanja, da je fertilna doba zanjo nepreklicno mimo.

Bi bilo pa dobro razpucat v svoji glavi prave razloge že zato, ker bo taka, kot je trenutno, odklonilna (saj lastna otroka brezpogojno ljubi) tudi do svojih snah, mam bodočih vnukov.
[/quote]

Pa kaj je s tabo?
A misliš, da si ženska želi, da bi jo še kdo napumpal? A misliš, da so sanje žensk biti kar naprej napumpane? Večina se oddahne, ko ni več fertilna, da se ji ni treba več ubadat s kontracepcijo.
In od kje ti ideja, da se mora ona ubadat s snahami? Prvič, ni rečeno, da ima snahe. Drugič ne vem zakaj bi se morala ona ubadati s snahami? Večina snah tako ne mara se družit s taščami. Zakaj bi torej silila v snahe, če ji slučajno že ima?

Neravnovesje hormonov ti da lahko agresivne misli, lahko je pa se zagrenjenost ob staranju.. Sej niso nosecnice krive za to kar mediji delajo.

Se opravičujem, nisem dovolj pozorno prebrala, da si to spet ti s svojimi provokacijami.

Ja, v vsakem primeru te dajejo hormoni, le na pravem koncu se ne pucaš.

Pri meni je podobno, pa sem stara 26. Kar naenkrat so začeli vsi težit z otroci in pri meni se je pojavil grozen odpor do vsega tega. Mislim da je krivo to, da se nosečnice in otroci kar naenkrat pojavljajo povsod, ker sem v tej generaciji, ki zdaj s tem začenja. Poleg tega vsaj meni osebno izpadejo tele mamice na socialnih omrežjih (ne vse, ampak dosti) nekako puhloglave, vse se vrti samo še okoli otrok, kariero so vrgle stran, govorijo samo o dojenju in o tem, kakšen outfit ima njihov otrok. Ko sem bila mlajša, se mi je zdelo naravno, da bom kdaj mama, ampak zdaj imam do teh reči tak odpor, da sploh ne vem več, če si to želim.

Od kje ti take ideje?
To svoje fantazije pišeš?
Avtorica ni nič o tem pisala.
Je napisala, da ima rada svoje otroke.
Ti pa tule fantaziraš nekaj, kar si sproducirala v svoji bolni glavi.
[/quote]
jaz nisem nič sproducirala tole je avtoričin zapis:
Zadnje čase opažam, da ko vidim nosečnico ali mamo z vozičkom, me kar zmrazi. Enostavno jih ne prenesem. Stara se 53 let imam že odrasla otroka in ju brezpogojno ljubim. Niti nisem imela kakšnih hujših težav z njima. Zdaj pa mi gredo otroci na živce, njihove mame in nosečnice in vse kar je povezano z materinstvom. Poveličevanje stanja, ki je čisto naravno in nič posebnega. Modrovanje o otrocih kot ne bi bili nekaj vsakdanjega. Nevzgojena cvileča mularija me tako znervira, da bi tepla njih in njihove starše. Me dajejo hormoni ?

evo ti boldano – ko bodo njeni otroci ali pa pač njihovi partnerke noseče – jih niti videt ne bo smela očitno… kot tudi ostalih ne očitno, ki so noseče ali imajo otroka – samo vidi jih in jo že zmrazi, to so njene besede… torej očitno bo isto pri njenih domačih – samo videla jih bo in jo bo znmrazilo… ko bo njen vnuk zajokal jo bo prijelo,d a začne mlatit njega in njegove starše, kot ostale očitno – samo čuje jokajočega otroka in jo popade bes,da bi mlatila otroka in njegove starše – sama je napisala… torej očitno bo z njenimi otroci in njenimi vnuki enako…
toliko o tem kdo fantazira – ti žališ mene, brez da bi se prej prepričala kaj je avtorica res napisala.
Drugič svojo glavico ti tako skoncentriraj, da bo sposobna prej prebrat, preden bo začutila potrebo po neutemeljenih žalitvah drugih.


jaz nisem nič sproducirala tole je avtoričin zapis:
Zadnje čase opažam, da ko vidim nosečnico ali mamo z vozičkom, me kar zmrazi. Enostavno jih ne prenesem. Stara se 53 let imam že odrasla otroka in ju brezpogojno ljubim. Niti nisem imela kakšnih hujših težav z njima. Zdaj pa mi gredo otroci na živce, njihove mame in nosečnice in vse kar je povezano z materinstvom. Poveličevanje stanja, ki je čisto naravno in nič posebnega. Modrovanje o otrocih kot ne bi bili nekaj vsakdanjega. Nevzgojena cvileča mularija me tako znervira, da bi tepla njih in njihove starše. Me dajejo hormoni ?

evo ti boldano – ko bodo njeni otroci ali pa pač njihovi partnerke noseče – jih niti videt ne bo smela očitno… kot tudi ostalih ne očitno, ki so noseče ali imajo otroka – samo vidi jih in jo že zmrazi, to so njene besede… torej očitno bo isto pri njenih domačih – samo videla jih bo in jo bo znmrazilo… ko bo njen vnuk zajokal jo bo prijelo,d a začne mlatit njega in njegove starše, kot ostale očitno – samo čuje jokajočega otroka in jo popade bes,da bi mlatila otroka in njegove starše – sama je napisala… torej očitno bo z njenimi otroci in njenimi vnuki enako…
toliko o tem kdo fantazira – ti žališ mene, brez da bi se prej prepričala kaj je avtorica res napisala.
Drugič svojo glavico ti tako skoncentriraj, da bo sposobna prej prebrat, preden bo začutila potrebo po neutemeljenih žalitvah drugih.
[/quote]

Mene pa zmrazi, ker imajo take osebe kot si ti otroke. Samo žališ po netu, zraven pa imaš otroke.
Pozabila si pa boldat razlog zakaj bi avtorica tepla starše, ker imajo nevzgojene froce. In ja, marsikdo bi z veseljem pripopal kakemu staršu kako okrog ušes, ker je vzgojil take nevzgojene froce.
Me pa zanima o kakih vnukih ti fantaziraš? A je kje predpisano, da morajo imeti otroci spet otroke?
Je kje predpisano, da se mora ubadat z vnuki, če jih bo imela?
Daj se skuliraj. S tem, ko pišeš žaljivke tu gor in mene žališ, si vzor svojim otrokom. In potem bodo tudi taki podivjani, da si bo avtorica želela tebi kako okrog kepe pripeljat.

Mene pa zmrazi, ker imajo take osebe kot si ti otroke. Samo žališ po netu, zraven pa imaš otroke.
Pozabila si pa boldat razlog zakaj bi avtorica tepla starše, ker imajo nevzgojene froce. In ja, marsikdo bi z veseljem pripopal kakemu staršu kako okrog ušes, ker je vzgojil take nevzgojene froce.
Me pa zanima o kakih vnukih ti fantaziraš? A je kje predpisano, da morajo imeti otroci spet otroke?
Je kje predpisano, da se mora ubadat z vnuki, če jih bo imela?
Daj se skuliraj. S tem, ko pišeš žaljivke tu gor in mene žališ, si vzor svojim otrokom. In potem bodo tudi taki podivjani, da si bo avtorica želela tebi kako okrog kepe pripeljat.
[/quote]
preberi svoj zapis in svojo napadalnost in žaljivke.
V resnici bi te moralo zmraziti ob tvojih zapisih in besedah in avtoričinih…
morda bi najprej same pomislile na svojo vzgojo in obnašanje – dokler sama pišeš o težnji tepsti nekoga in sovraštvu do nekoga, je najbrž s tvojim obnašanjem precej narobe in nisi ravno kulturen in spoštljiv zgled… kako lahko potem sodiš druge o nevzgojenosti… najprej sama svoje težnje po nasilju spravi v red – ker te niso odraz vzgojenosti.


preberi svoj zapis in svojo napadalnost in žaljivke.
V resnici bi te moralo zmraziti ob tvojih zapisih in besedah in avtoričinih…
morda bi najprej same pomislile na svojo vzgojo in obnašanje – dokler sama pišeš o težnji tepsti nekoga in sovraštvu do nekoga, je najbrž s tvojim obnašanjem precej narobe in nisi ravno kulturen in spoštljiv zgled… kako lahko potem sodiš druge o nevzgojenosti… najprej sama svoje težnje po nasilju spravi v red – ker te niso odraz vzgojenosti.
[/quote]

Jaz nisem nič žalila, ti pa si mene žalila. Da ne govorimo o tem, da si navadna lažnivka (aja, zdaj boš rekla, da te žalim). Mi je pa zanimivo, da ves čas drugim podtikaš nasilje. In lažeš o tem kako naj bi bili drugi nasilni. Od kje ti take blodnje? Mene na tvojem mestu bi bilo sram. Kako to otroke vzgajaš na tak način?
S tem, ko drugim podtikaš nasilje, ko druge žališ, vzgajaš svoje otroke.

Poslušaj ti,stara mama ali kaj si že.Praviš,da svoja otroka ljubiš bolj kot vse na svetu,istočasno pa poveš,da bi,ko vidiš nosečnico,ali mamice z otroki,jim najraje prevrnila voziček ali kaj.
Ali si normalna?si mogoče tako grozno želiš vnukov?
opiši malo svoje stanje……..ampak ne pozabi,da kakor ti ljubiš svoje sončke ,na enak način ljubijo druge mamice svoje otroke.

Tudi meni gre nevzgojena mularija oz. njihovi starši, ki so za to nevzgojenost krivi, na živce.
Nič kaj takega ni to.
Tudi to lapanje z nosečnicami mi je odveč.
Pač te bodo zmerjali starši nevzgojenih otrok, da si grozna.
V resnici pa gredo tudi ostalim normalnim ljudem ti nevzgojeni otročaji na živce.

Kwa pol se pa take se hvalijo da so njihovi otroci njihov največji uspeh. Kwa to pravzaprav pomeni razsiriti noge in biti napumpan je največji življenjski uspeh? Pa to vsaka krava al pa ovca lahko naredi. Kwa ne bom setal nosečo babo zraven sebe nikdar v življenju. Kwa boste zdej?

Jaz nisem nič žalila, ti pa si mene žalila. Da ne govorimo o tem, da si navadna lažnivka (aja, zdaj boš rekla, da te žalim). Mi je pa zanimivo, da ves čas drugim podtikaš nasilje. In lažeš o tem kako naj bi bili drugi nasilni. Od kje ti take blodnje? Mene na tvojem mestu bi bilo sram. Kako to otroke vzgajaš na tak način?
S tem, ko drugim podtikaš nasilje, ko druge žališ, vzgajaš svoje otroke.
[/quote]
kaj tebi ni jasno manipulatorka – imaš zgoraj kopiran post avtorice, kjer je sama napisala, da bi tepla druge otroke in starše, da ne prenese niti pogleda na nosečnico otroka… torej kdo je nasilen prosim…
in kdo laže…
daj nauči se brat in svojo potrebo po napadanju izživljaj drugje…
jaz nisem pristaš nasilja – za razliko od tebe, ki te motijo nevzgojeni ljudje, ampak kao vzgajala (tepla) bi jih pa z nasiljem – tvoje besede spet…
Res čudno,d a te tega ni sram… kar piši še sama največ poveš o sebi kdo si… jaz nisem nikjer napisala,da bi koga tepla – ti pač ja si… torej kako ti vzgajaš svoje otroke… raje se to vprašaj… nasilnica.

Se popolnima strinjam s tabo. Stara sem 49, dva odrasla otroka in prav rabim počitek od vsega tega. Imam pa to srečo, da imamo v dokaj majhnem kolektivu kar 8 mamic z majhnimi otroki. Torej jih je več kot ostalih in ne vprašaj o kom se govori skoraj ves čas 🙂
Je pa zanimivo, da je tem istim osebam šlo presneto na živce, ko otrok še niso imele in je debata tekla v to smer…
Se tolažim, da bo šlo mimo, verjetno zaman.

Grozno je, ko tole berem.
Mene zmrazi, ko vidim, koliko neuravnovešenih ljudi je na tem svetu.
Pa kaj vas motijo nosečnice, matere, otroci? Je vse v redu z vami? Kako boste sprejeli, ko bodo vaše hčerke, snahe, noseče? Jih boste napodili iz hiše? Zamislite se malo nad svojim vedenjem, no.

Hčerk in sinov sploh ne bo. Kwa boste zdej?

A nosečnice lahko enkrat nehate s tem, da vas morajo vsi božati po trebuhih in ne vem kje še vse?? Zakaj ste prepričane, da si ljudje to želimo?? Nehajte se obnašati kot neka božanstva, nihče se noče dotikati vaših trebuhov in nihče ni ganjen nad tem!!!!
Ogabe.
[/quote]

Sem noseča , čakam še ravno par tednov do termina , torej – sam zato se oglašam tu. – ker mam torej dovol ” vlki trebuh ” da sn se javla na napisano.
Noseča sem sedaj drugič. Prvič in sedaj drugič, mi gre grozno na živce, če se me kdo dotika po trebuhu. Mislim čemu bi VSE hotle da se VSI dotikajo mojega trebuha ? Ne kapiram.
Mene ravno to zmrazi, če me kdo vidi in gre z roko proti meni…. Dotikanje pustim samo partnerju in hčerki.
Nismo vse iste no…

Avtorica mali si krivična oziroma si že pozabila, da si bila tudi ti noseča in, da se ti je življenje vrtelo okrog dojenčkov in da je bila tvoja glavna tema dogajanje okoli otrok.

Ali ko ste npr. Zidali hišo je bila glavna tema zidanje in si morda tudi ti bila takrat brezvezna nekomu, ki je to že dal skozi.

Zato si poišči ljudi, ki vas družijo isti interesi. Sama imam najstnike zato mi tudi na kraj pameti ne gre, da grem skupaj na morje z nekom, ki ima dojenčka. Ali, da grem na kofi z ne m, ki ima doma triletnika in bom celo uro poslušala kaj je ta triletnik počel. Grem na kofi z prijateljico, ki obe tečeva imava otroke v srednji šoli, sta z možem motorista tako kot midva. To pa ne pomeni, da mi gredo nosečnice na živce, ne vesela sem za njih, se mi jih pa ne da pislušat. Rada pa poslušam novopečene babice v kar upam tudi jaz, da me to čaka v doglednem času. Itak 25 letnice ter 54 letnica je cela generacija med vami. Tisto kar oni doživljajo sedaj si ti pred dobrimi 25 leti.

Oj
Sem eno leto mlajsa id tebe in imam 12 letnico . Zelo rada vidim majhne otroke…nosece zenske…. Otroke ljudi zivali vse imam rada….

Take čudne so, preveč napumpan. . . Lahko bi bile bolj naravne . . .

To ni ravno normalno. Tej psihični motnji se drugače reče TOKOFOBIJA. Ponavadi se v okviru tega obravnava ženske, ki se bojijo poroda in nosečnosti, spadajo pa v to diagnozo tudi tiste, ki se jim nosečnice gnusijo ali pa se jih bojijo. Podobno kot pri nekaterih pogled na klovna. Ženska lahko to fobijo razvije tudi tekom življenja, ko je recimo že mama. Lahko tudi hormoni vplivajo na to, seveda. Tako kot na druge psihične probleme.

Ne želi si vnukov, ker potem se bo še bolj staro počutila. 🙂 Očitno ena od tistih bab, ki nočejo, da jih vnuki kličejo babica.

Da, mislim, da te dajejo hormoni in da te mlade mamice spominjajo na to, da se ti življenje počasi izteka. Počakaj na vnučke, pa boš videla, da ti bodo cvileči otroci šli mnogo manj na živce.

se pridružujem avtorici. Poveličuje se neko stanje do skrajnosti za katerega ni treba biti ne vem kako nadarjena. Zanimivo mi je že kako novi vokabular sugerira, da se moramo pridružiti čaščenju vsega materinsko otroškega (nosečnica-nosečka, mame-mamice…).
Še huje je, ko se le-te na novo vzpostavljene kraljice dejansko obnašajo po kraljevsko. Pričakujejo umikanje v javnih prostorih kočiji ali vozičku, ti zaprejo pot, in zraven pričakujejo, da se boš vsemu skupaj še prijetno-dobrohotno nasmejal itd. Too much skratka. Aja, mlada sem…

Pri 53 letih ni niti S od STARA. Ti si pa hudobna in to zelo. Nič bat, tudi ti prideš za njo, nihče ne uide letom, razen če gre prej za mavrico 😛

…. ali pa SVA NOSEČA …. 🙄

New Report

Close