Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zmrazi me ob nosečnicah, mamah…

Zmrazi me ob nosečnicah, mamah…

A nosečnice lahko enkrat nehate s tem, da vas morajo vsi božati po trebuhih in ne vem kje še vse?? Zakaj ste prepričane, da si ljudje to želimo?? Nehajte se obnašati kot neka božanstva, nihče se noče dotikati vaših trebuhov in nihče ni ganjen nad tem!!!!
Ogabe.
[/quote]

Kako prosim?! Ne prenesem, da se kdo dotika mojega nosečega trebuha, še bolj kot ne maram, če se dotikajo mojega nenosečega trebuha. V vseh treh nosečnostih se je našel kak tepec, ki se je dotaknil mojega trebuha ne da bi sploh kaj vprašal! In to relativen tujec! Grozno sem se počutla. Ne vem, kaj res katera nosečnica ponuja svoj trebuh v božanje tujcem in znancem?!

Moje mnenje: si ena sitna stara baba in potem so pa za tvojo sitnobo hormoni krivi – no ja, eden mora bit.


ja, ja, fuj, fuj, ena grša od druge, hahahaha
[img]https://i.pinimg.com/originals/23/f4/d3/23f4d3636a6792689fc3aff4eacf831e.jpg[/img]

[img]https://i.pinimg.com/736x/ea/83/f7/ea83f7ff84859e52d6e7da2bdc4e1a62–pregnancy-swimsuit-pregnancy-outfits.jpg[/img]

[img]https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/l7jyNt0Z0JORZv33ga5V0g–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjtzbT0xO3c9ODAw/http://magazines.zenfs.com/resizer/2.0/original/AsS__G1I2WyHovdQjbDUdJ1JLMw[/img]

[img]https://i.pinimg.com/originals/dd/23/8a/dd238a1a4959f7b93de72d5c6cd50747.jpg[/img]
[/quote]

Vse bi bile lepe brez trebuhov. Nosečnost je intimno stanje in tole razkazovanje je ponižujoče za nerojenega otroka in razvrednoti žensko kot človeka.

Vse bi bile lepe brez trebuhov. Nosečnost je intimno stanje in tole razkazovanje je ponižujoče za nerojenega otroka in razvrednoti žensko kot človeka.
[/quote]

In zakaj bi naj bil nezakrit ženski nosečniški trebuh ponižujoč?

Ah daj no, kake bedarije pa kvasiš. Sem pol mlajša od avtorice pa mi gre tudi vse to na živce, kar gre njej.
[/quote]

Jah, nimaš kaj, ene daje klimakterij, eni ste pa zoprneži že po naravi.

In zakaj bi naj bil nezakrit ženski nosečniški trebuh ponižujoč?
[/quote]

Ocitno je, ker se sramuje svojega otroka.

In zakaj bi naj bil nezakrit ženski nosečniški trebuh ponižujoč?
[/quote]

Ker žensko prikazuje zgolj kot maternico za rojevanje in ne kot človeka, sposobnega ustvariti še kaj drugega kot otroka. Še vedno živimo v patriarhatu in ženske se ne zavedajo, da same hočejo biti podrejene.

Čas je da obiščeš zdravnika.
Klimakterij te kot zgleda daja…
Nič ni lepše kot noseča ženska.
[/quote]

Sploh njihovi odurni, zatečeni gležnji.

A nosečnice lahko enkrat nehate s tem, da vas morajo vsi božati po trebuhih in ne vem kje še vse?? Zakaj ste prepričane, da si ljudje to želimo?? Nehajte se obnašati kot neka božanstva, nihče se noče dotikati vaših trebuhov in nihče ni ganjen nad tem!!!!
Ogabe.
[/quote]

… enkrat odgovorila za obe:

Nikomur nisem ponujala trebuha nikoli. In vedno so me pustili pri miru. Ne vem, kaj je bilo tokrat drugače, da so se me dotikale, kar velikokrat. In ni me motilo. Zdelo se mi je lepo, da smo vzpostavile tako mero zaupanja, da so to lahko storile in da sem jim pustila.

Z ogabo imate pa kar veliko težav, vidim. Meni so ta bližnja srečanja prinesla lepoto in mir.

Ker žensko prikazuje zgolj kot maternico za rojevanje in ne kot človeka, sposobnega ustvariti še kaj drugega kot otroka. Še vedno živimo v patriarhatu in ženske se ne zavedajo, da same hočejo biti podrejene.
[/quote]
Ce kaj prikazuje, prikazuje, da v njeni maternici raste novo življenje. In to je nekaj najlepsega. In ene zenske smo ponosne, da smo zenske in nimamo nobene gobije, travme pred nosecniskimi trebuhi niti tem, da s ponosom nosimo to zavedanje, da smo sposobne novo zivljenje spraviti v ta svet. V tem ni nic slabega, in sramotnega, nikakor pa to ne pomeni in ne odraza, da je to edina sposobnost zenske… zakaj imas pa ti travme in fobije pred nosecniskim trebuhom in novim zivljenjem otroka, ki se rojeva, pa bi se bilo vredno zamisliti.


Ne,stara,zoprna in hudobna postajaš.

Ker žensko prikazuje zgolj kot maternico za rojevanje in ne kot človeka, sposobnega ustvariti še kaj drugega kot otroka. Še vedno živimo v patriarhatu in ženske se ne zavedajo, da same hočejo biti podrejene.
[/quote]

Torej morajo biti v medijih objavljene samo ženske v sodniških in zdravniških haljah in ostalih uniformah, ker samo s tem so kaj vredne, svoj nosečniški trebuh pa morajo skrivati še pod kakšno dodatno plastjo blaga, da se ne bodo ponižale v svoji primarni naravni vlogi, v kateri se veliko žensk dobro počuti?
Zanimivo.

Samo ene pa res, k sreči ne vse. Zaparkirajo in pločnik in kolesarsko stezo s svojimi vozički. In ko lepo poprosiš, če te spustijo mimo (ker si na kolesu in je ona na kolesarski z otroci), te grdo gleda kot, da ji kaj hočeš. Potem pa se počasi odmakne, ampak potem postavi otroka nazaj na kolesarsko, vozek isto. Ja, najujjše so te s kočijami, ki mislijo, da so center sveta in da so kolesarske steze zanje.

… enkrat odgovorila za obe:

Nikomur nisem ponujala trebuha nikoli. In vedno so me pustili pri miru. Ne vem, kaj je bilo tokrat drugače, da so se me dotikale, kar velikokrat. In ni me motilo. Zdelo se mi je lepo, da smo vzpostavile tako mero zaupanja, da so to lahko storile in da sem jim pustila.

Z ogabo imate pa kar veliko težav, vidim. Meni so ta bližnja srečanja prinesla lepoto in mir.
[/quote]

Lepoto in mir in nadzemeljsko milino ane?
Ti pa si usekana, pa žal še zdaleč ne edina.

Samo ene pa res, k sreči ne vse. Zaparkirajo in pločnik in kolesarsko stezo s svojimi vozički. In ko lepo poprosiš, če te spustijo mimo (ker si na kolesu in je ona na kolesarski z otroci), te grdo gleda kot, da ji kaj hočeš. Potem pa se počasi odmakne, ampak potem postavi otroka nazaj na kolesarsko, vozek isto. Ja, najujjše so te s kočijami, ki mislijo, da so center sveta in da so kolesarske steze zanje.
[/quote]

Ne verjamem, da na primerno urejenih površinah, t.j. pločnik brez lukenj, drogov, primerno širok, z urejenimi znižanji ob zebrah itd., vozičkajo po kolesarskih stezah.
Ker pa so v Sloveniji pločniki praviloma neprilagojeni za vozičkarje, se seveda večina potem na žalost sčasoma navadi na uporabo kolesarskih stez.

Vse bi bile lepe brez trebuhov. Nosečnost je intimno stanje in tole razkazovanje je ponižujoče za nerojenega otroka in razvrednoti žensko kot človeka.
[/quote]

Kam vse se razpleta mišljenje … Dobro da si se ti rodil/a na tak način, da je tvoja mama ostala z ravnim trebuhom in doma zaprta vseh 9 mesecev.
In da je kasneje tudi po porodu ostala v hiši vsaj nekaj mesecev s tabo doma – ker nekateri dojenčki izgledajo naravnost smešno dokler malo “ne zrastejo” – tako da upam da ni bilo preveč ponižujoče zate, ko gledaš slike sebe kot dojenčka – če je seveda mama dobro razmišljala, te sploh NI slikala, ker bi to bilo ponižujoče zate , zdaj.

No, pa se gremo sramovat še svojega življenja, ker te je morda mama rodila naravno – ja, tam skozi spodi si prišel/la ven… FUJ ne ? čist ponižujoče…

Ne verjamem, da na primerno urejenih površinah, t.j. pločnik brez lukenj, drogov, primerno širok, z urejenimi znižanji ob zebrah itd., vozičkajo po kolesarskih stezah.
Ker pa so v Sloveniji pločniki praviloma neprilagojeni za vozičkarje, se seveda večina potem na žalost sčasoma navadi na uporabo kolesarskih stez.
[/quote]

Ti pa jaz povem, da je tako. Pa ne, niso vozičkarce edine. Tudi ostali pešci paradirajo po kolesarski stezi, ki je pogosto v slabšem stanju kot del za pešce, ker so ponavadi na kolesarski kanazlizacijski odtoki ali kaj podobnega.
Samo vozičkarce zasedejo največ prostora in najbolj užaljenje, če jih poprosiš za malo prostora, da ne rečem celo besne. Po možnosti ena vštric druge. Tako, da s svojimi kočjami zasedeta še del za pešce. In ne, nič ni narobe z delom za pešce.

Kam vse se razpleta mišljenje … Dobro da si se ti rodil/a na tak način, da je tvoja mama ostala z ravnim trebuhom in doma zaprta vseh 9 mesecev.
In da je kasneje tudi po porodu ostala v hiši vsaj nekaj mesecev s tabo doma – ker nekateri dojenčki izgledajo naravnost smešno dokler malo “ne zrastejo” – tako da upam da ni bilo preveč ponižujoče zate, ko gledaš slike sebe kot dojenčka – če je seveda mama dobro razmišljala, te sploh NI slikala, ker bi to bilo ponižujoče zate , zdaj.

No, pa se gremo sramovat še svojega življenja, ker te je morda mama rodila naravno – ja, tam skozi spodi si prišel/la ven… FUJ ne ? čist ponižujoče…
[/quote]

Žal ne razumeš poante.

Žal ne razumeš poante.
[/quote]

No, bom jo z veseljem prebrala, če sem zgrešila bistvo =)

Ti pa jaz povem, da je tako. Pa ne, niso vozičkarce edine. Tudi ostali pešci paradirajo po kolesarski stezi, ki je pogosto v slabšem stanju kot del za pešce, ker so ponavadi na kolesarski kanazlizacijski odtoki ali kaj podobnega.
Samo vozičkarce zasedejo največ prostora in najbolj užaljenje, če jih poprosiš za malo prostora, da ne rečem celo besne. Po možnosti ena vštric druge. Tako, da s svojimi kočjami zasedeta še del za pešce. In ne, nič ni narobe z delom za pešce.
[/quote]

Da nisi ti ena tistih, ki so zamenjali pes cone za kolesarsko? Ce bi dobila 10 centov vsakic, ko mi kolesar na Trubarjevi besno zvoncklja za vozickom in ja grdo jih pogledam ter vprasam ali so spregledali znak za pes cono.

Nasploh avtorica po mojih izkusnjah ni edina s taksnim odnosom do nosecnic, ce npr mislite, da se bo kdo visoko noseci zenski v Ljubljani vstal na natrpanem avtobusu, se konkretno motite, v tujini pa je slika se kako drugacna.

Verjetno tudi odraz patologije naroda in nivoja splosne kulture. Ceprav v avtoricinem primeru bo pa zelo verjetno res mena.

Ne samo hormoni, še kakšna depresija se te prijemlje.

Meni se malce upre le, ko vidim mamico z vozičkom, ki kadi ali pa tiste, ki se sprehajajo in namesto, da bi govorile z budnim otrokom, uro ali dve klepetajo po telefonu.

Da nisi ti ena tistih, ki so zamenjali pes cone za kolesarsko? Ce bi dobila 10 centov vsakic, ko mi kolesar na Trubarjevi besno zvoncklja za vozickom in ja grdo jih pogledam ter vprasam ali so spregledali znak za pes cono.

Nasploh avtorica po mojih izkusnjah ni edina s taksnim odnosom do nosecnic, ce npr mislite, da se bo kdo visoko noseci zenski v Ljubljani vstal na natrpanem avtobusu, se konkretno motite, v tujini pa je slika se kako drugacna.

Verjetno tudi odraz patologije naroda in nivoja splosne kulture. Ceprav v avtoricinem primeru bo pa zelo verjetno res mena.
[/quote]

Govorim za kolesarske steze, jasno označene z rdečo barvo.
Kako imate pa vi v LJ urejeno pa ne vem. Je pa večkrat prebrati, da imate v LJ pravi neciviliziran kaos tako na ulicah kot na busih. K sreči nisem v LJ. Se mi pa prav smilite ob takem življenju kot ga imate tam.

Lepoto in mir in nadzemeljsko milino ane?
Ti pa si usekana, pa žal še zdaleč ne edina.
[/quote]

… pomilovala tebe in tebi podobnih. Koliko lepot zamujate samo zato, ker ste tako globoko ranjene, da vam samo pogled na materinstvo dela take težave.

Moja nosečnost je bila daleč od nadzemeljske miline, pa se otročka vsi zelo veselimo. Popolnoma zemeljsko, glede na prejšnje izkušnje tudi kar dobro vem, kaj me čaka. Reala.

Usekana?

Zelo mi je žal zate.

Lep dan želim.

In so mi nosecnice vse lepe,kar sijejo, komaj cakam kaksnega vnucka ,vnukinjo, samo mislim,da ne bom docakala.otroci so zivljenje, ti si pa po mojem zivcna razvalina.

Z leti postane človek bolj nestrpen, pa se niti ne zaveda tega. Če bi imela zdajle 30 let in majhne otroke, bi ti nosečnice ne šle na živce.

New Report

Close