Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zunaj frajer, doma pa copata

Zunaj frajer, doma pa copata

Bila je ljubezen na prvi pogled. Bil je res frajer, tak neukrotljiv, skrivnosten, divji v srcu. Naučil in pokazal mi je take zadeve o katerih si pred njim nisem upala niti sanjati. Kmalu sva se preselila skupaj in takrat o mojem divjem fantu ni bilo več ne duha ne sluha. Zunaj je bil tisti stari on, doma pa en dolgočasnež in totalna copata. Nikoli si nisem želela, da bi bil moj moški copata in cele dneve na kavču kot en stari foter, zato mi je bil on tako všeč, ker je bil vse tisto, kar sem si vedno želela. Najhuje mi je, ko ga opazujem zunaj, med ljudmi, je še vedno tak kakršnega sem spoznala in v kakršnega sem se zaljubila, doma pa pravo nasprotje. Sva sredi 30, on se obnaša doma kot bi bil 80. Sam od sebe ne naredi nič, ko mu dam navodila se bo malo pritoževal in godrnjal in na koncu vse naredil. Meni ob takem moškem postane dolgčas in to ni več to. Rabim pravega desca! Glede na leta bi se rada ustalila, ne da se mi več iskati in spoznavati. On je moj sanjski moški, samo če je tak kot je zunaj. Včasih se mi zdi, da živim z razcepljeno osebnostjo. Je možno, da je? Naj se trudim iz njega izbezati tistega frajarja od zunaj? Bi bil potem to sploh še sploh on?

 

Ne klobasaj. Človk se je naucil, da se mora trudit navzvet, sicer ni sprejet. Doma se mu ne da. Namesto da sem pišeš, mu lepo povej, da bi si želela kam z njim, ne v obicajno druzbo, ne pa sam doma. Ne da se mu in navzven igra vlogo, ki jo druzba narekuje – popularnost, coolskost, frajerstvo, zanimivost itn. Naceloma ljudje zelimo doma imet mir. Morda ga ti kaj ani.irajo? Sexat nr znaš? Zapeljevat ne znaš? Potrudi se tudi ti malo zanj

Kaj hočeš? Da, ko mu daš navodila, da te pošlje v 3pm ali, da te mahne?

Copata? Očitno imaš pomešane pojme. Če s tabo ne dela kot drekom, potem je copata?

Najdi si takega, ko hodil po tebi gor ij dol, pa pridi nazaj čez par let jokat kako nne gre več.

Ne veš kaj bi rada.

A to je izmisljena zgodba? Takega moskega se drzi ne pa spusti.

Še ena taka, ki bi bila raje s frajerjem, kot z normalnim. Iščeš nekoga, da ti pokaže tvoje mesto, da te nalomi pred večerjo? Kaj sploh pomeni “frajer” zate?

Kot ze povedano…tip na zunaj igra vlogo, ki jo zahteva druzba (in predvsem zenske!!), doma se mu pa tega ne da vec. Ti pa ocitno rabis res samo frajerja, ne pa normalnega moskega. Ker frajer, ki tega ne igra, mu pac samo ena zenska ne bo dovolj. Ti pojma nimas, kako se pravi frajerji obnasajo doma…

Kaka trapa. Pravi “frajer”, ki si ga želiš, te nate*ne in odvrže. Očitno rabiš točno takega.

Odgovor na objavo uporabnika
Iskalka pravih moških, 17.10.2023 ob 23:48

Bila je ljubezen na prvi pogled. Bil je res frajer, tak neukrotljiv, skrivnosten, divji v srcu. Naučil in pokazal mi je take zadeve o katerih si pred njim nisem upala niti sanjati. Kmalu sva se preselila skupaj in takrat o mojem divjem fantu ni bilo več ne duha ne sluha. Zunaj je bil tisti stari on, doma pa en dolgočasnež in totalna copata. Nikoli si nisem želela, da bi bil moj moški copata in cele dneve na kavču kot en stari foter, zato mi je bil on tako všeč, ker je bil vse tisto, kar sem si vedno želela. Najhuje mi je, ko ga opazujem zunaj, med ljudmi, je še vedno tak kakršnega sem spoznala in v kakršnega sem se zaljubila, doma pa pravo nasprotje. Sva sredi 30, on se obnaša doma kot bi bil 80. Sam od sebe ne naredi nič, ko mu dam navodila se bo malo pritoževal in godrnjal in na koncu vse naredil. Meni ob takem moškem postane dolgčas in to ni več to. Rabim pravega desca! Glede na leta bi se rada ustalila, ne da se mi več iskati in spoznavati. On je moj sanjski moški, samo če je tak kot je zunaj. Včasih se mi zdi, da živim z razcepljeno osebnostjo. Je možno, da je? Naj se trudim iz njega izbezati tistega frajarja od zunaj? Bi bil potem to sploh še sploh on?

 

“Sam od sebe ne naredi nič, ko mu dam navodila se bo malo pritoževal in godrnjal in na koncu vse naredil.”

Jaz tudi ne bi hotel tazga, če bi bil ženska, odrasel moški mora bit samoiniciativen, ambiciozen, mora imet cilje v lajfu in disciplino in energijo jih realizirat, mora bit on ta, ki vodi odnos in ima neko vizijo kam gre skupna barka. Ona je dragocen input, da ladje ne odnese v napačno smer in emocionalna podpora, ne more biti pa ona kapitan barke. Biti dominanten ne pomeni biti nasilen, fizično ali pa psihično, nasprotje copatarstva ni nasilje, ampak dominanca, sposobnost vodenja odnosa. Včasih so bli zgleda več ali manj vsi moški dominantni, to je moderen izum, da so debele, lene pičkice brez testosterona ratal. Tko da k jamramo da kakšne so donšne ženske, se je treba tud v špegu pogledat.

Čisti igralec…in saj veš, da jih je veliko…koliko jih glumi kako je vse oh in sploh, kako se hvalijo z materialnim , pa z potovanji , pa z luksuzom, …to je vse slišat po službah, pisarnah…na obiskih pri žlahtah…ohhh, a reees – nov avto ste kupili…- kako lepo…a v reali pa veš, da je beda od bede, …in tak dalje…

Tvoj igra igro na katero te je ujel, igra v javnosti, igra šov majstra…v reali je pa tak- kot se kaže doma…

Saj poznaš komike, našega Ježka…doma je bil čist drugačen kot v javnosti…je sam priznal…enako tudi drugi -stand-up komiki, šov majstri, zabavljači, muzikontarji, humoristi…šov za javnost je eno, je nek biznis, …doma je pa oaza, kjer si tak kot si…

Strinjam se z zapisanim, da si doma tak kot si. Torej je tvoj “frajer” dober nastopač. Mu je pa uspelo priti do udobnega kavča…

Ne vem, če ti bo uspelo “popravit “ tega, ki ga imaš doma. Poznam veliko glasnih in veselih dedcev, katerih žene povedo, da so doma kavč in tv mojstri. Pa tudi nekaj glasnih, ki so polni iniciative, humorja in energije tudi doma. Tako da… ni pravila.

veliko sreče!

Men se pa smili tko zivet. Je mislu da mora samo vzuni spilat norca, ne tud doma.

Mirne dogodivscine rabi. Ocitno je izzet.

Res mi ga je zal.

Ok zunaj v okolici je frajer, doma pa kot 80 letni penzionist, si se mogoče kdaj vprašala? Mu delaš družbo na kavču ma fant kako vizijo prihodnosti ali skupaj poležavata pa gledata tv in nadaljevanke…. Veš moški malo drugače razmišljamo ja in je res ne znamo brati misli…. Tako da začni se z njim pogovarjati daj malo zagona zvezi predlagaj…. Nato mu daj kak izziv za popoldne ali pa za vikend, izleti sprehodi potovanja… Ker se bojim da vidva skupaj na kavču lenarita in on se je navadil ker je opazil da to tudi tebe ne moti vsaj ne do sedaj. Mogoče je bil pa v startu bolj živ, malo poglej nazaj kdaj se je začelo poležavanje išči vzrok prvo sama nato pa se začnita pogovarjati. Sem bil na istem samo kontra situacija (ona na kavču, tv, nadaljevanke,….pa se kak zvitek…. na koncu sva sla vsak svojo pot boljs da sem sam 😁

New Report

Close