Sramotna kampanja proti Türku
Ministrstvo za zunanje zadeve, organ, ki naj bi branil interese Slovenije kot celote, se je čutil “dolžan” oglasiti in pritrditi Peterletovim očitkom iz sinočnje predvolilne oddaje. Ministrstvo za zunanje zadeve je od kdaj pristojno za takšne stvari?
Slovenska vlada je 30. junija 1991 Türka pooblastila za vzpostavljanje stikov s predstavniki mednarodnih organizacij v Ženevi. Pooblastilo je bilo povezano s pričakovanjem, da bo Türk “opustil svoje delovanje v delegaciji oziroma predstavništvu Jugoslavije, s katero je bila Slovenija v vojni”, so sporočili z MZZ.
Peterle in druščina mislijo, da bodo tako dobili volitve? Tako bednih poskusov diskreditacije pa še svoj živi beli dan ne. Takšnim traparijam lahko nasede samo nekdo, ki bi že tako volil Peterleta. Ti isti frajerji, ki zdaj sestavljajo takšne dopise, so takrat žene in otroke vozili na varno v tujino, so tudi na avtomobilih imela tablice YU, ker drugače čez mejo nisi prišel.
Do 26.6.1991 NIHČE v tujini ni mogel biti URADNI predstavnik Slovenije, ker Slovenija še ni bila mednarodnopravni subjekt. In še vsaj pol leta po osamosvojitvi je bilo PRAV TAKO! Poglejte si tale spisek:
26. junij 1991: Hrvaška
2. polovica 1991: Gruzija, Ukrajina, Belorusija
19. december 1991: Islandija, Švedska, ZR Nemčija
13. januar 1992: Vatikan,
14. januar 1992: San Marino
15. januar 1992: Evropska skupnost
Če je v najbolj kritičnih časih (med 10-dnevno vojno) KDORKOLI hotel URADNO zastopati stališča SLOVENIJE, je formalno moral biti predstavnik ranjke Jugoslavije.
Upam, da bo Peterleta v naslednjem soočenju nekdo vprašal, kako natančno naj bi Türk predstavljal državo, ki ni bila priznana? In naj še razloži, od kdaj Ministrstvo za zunanje zadeve rešuje spore med predsedniški kandidati? Če bi Hrvati zavzeli pol Piranskega zaliva, se to isto Ministrstvo verjetno ne bi tako hitro odzvalo. Najprej bi bilo treba sklicati seje šestih odborov, petih komisij, zbrati enaindvajset neodvisnih strokovnjakov …
Leta 1991 je bilo v Italiji košarkarsko prvenstvo, evropsko mislim, v ekipi je bil tudi Jure Zdovc. Ob začetku agresije je zapustil ekipo in se vrnil v Slovenijo. Težka odločitev vendar edina pravilna.Tudi turk bi moral nastopiti kot predstavnik Slovenije, ki se je takrat borila za mednarodno priznanje. Podoben poziv je bil podan tudi slovenskim oficirjem v jugo armadi.Zapustiti je bilo potrebno jugo institucije.
Slovenska vlada ga je poslala tja, a ne bereš? Slovenska vlada. Da deluje tam. In če je hotel delovati tam, je moral delovati v pogojih, ki so takrat obstajali.
Če si ti takrat hotel iti v Italijo, na primer, si moral to narediti z jugoslovanskimi tablicami na avtu in z jugoslovanskim potnim listom v roki. Si zato bil izdajalec?
Peterle se samo sramoti.
Meni se je včeraj dvigoval želodec, ko sem poslušala njegove hvalospeve. Frajer je sam osvobodil Slovenije, tako je na koncu zvenelo. Z glavo v torbi. Kje je bila ta torba, v kateri je imel glavo? V press centru pod Cankarjevim domom. Po hodnikih pod zemljo je hodil v parlament. Specialci so ga varovali.
Sedaj pa že ornk mešaš. Da si prišel iz Slovenije je bilo potrebno imeti mednarodno veljavni dokument. To je popolnoma jasno, upam da tudi tebi. Ko si pa zunaj pa delaš po svojih možnostih oz. vezah ki jih imaš.Kako pa misliš da je naša vlada kontaktirala z tujino. Mogoče preko jugo diplomacije? Takrat je pač bila v Švici ta konferenca in tja niso odšli šele zjutraj je jasno da je šel z jugo diplomati.Na samem mestu je pa bila idealna priložnost za seznanjanje tujih diplomatov z našimi željami. Upam da je to delal, čeprav težko verjamem.
Še ena zanimivost iz leta 1988 – takrat sta tajni civilni in vojaški politični policiji komunistične partije, Udba in Kos, v začetku maja aretirali oficirja Ivana Borštnerja ter civilista, zdajšnjega predsednika vlade Janeza Janšo in Davida Tasiča. Nato je vojaško pravosodje začelo prosluli proces zoper trojico (četverico JBTZ, malo pozneje obtožijo namreč še urednika Mladine Francija Zavrla). Ob tem se je že 9. junija zvečer profesor mednarodnega prava Danilo Türk oglasil prek “opozicijskega” Radia Študent in razložil, kako mednarodno pravo in Odbor Združenih narodov za človekove pravice gleda na sojenje civilistom pred vojaškimi sodišči. Türkova natančna in korektna primerjalna pravna analiza je dokazovala nevzdržnost in neprimernost vojaškega sojenja civilistom. V času, torej ko je še zelo nevarna JLA napenjala mišice, vohunila, grozila, zapirala, obsojala, se je oglasil pravni strokovnjak Türk in pogumno povedal vojski, kako se ne bi smela obnašati.
Sem mislil, da bo šlo na tesno z Lojzetom pa se očitno sploh ni bati. Sicer pa le tko naprej, sedaj je tudi že paktično odločen izid volitev čez 1 leto 🙂 Škoda, začel so dobro, ampak očitno ko si enkrat gor, si ne moreš kaj, da nebi podje-ba-val in se valjal v prahu slave. PRav zaradi tega sem si nadel enkraten nik in vidim, da je temu res tako, hehe.
Kacin: Sporočilo MZZ je poseg v volilno tekmo
Današnje sporočilo ministrstva za zunanje zadeve, po katerem je predsedniški kandidat Danilo Türk med osamosvajanjem predstavljal Jugoslavijo v Komisiji za človekove pravice v Ženevi, je po mnenju tedanjega ministra za informiranje in evropskega poslanca Jelka Kacina “nedostojen poseg v volilno kampanjo”. Kot je pojasnil Kacin, Slovenija takrat ni bila mednarodno priznana, zato je Türk ni mogel predstavljati, ga je pa slovenska vlada tedaj pooblastila, da v Ženevi zastopa interese Slovenije.
Mi je pa zabavno, da je ravno leva opcija tista, ki skoz nekaj citira, včasih celo pisce iz drugih forumov ha ha ha..
Ja, če nimaš svojega mnenja, ti ga mora nekdo dati , kajne?
Da bi levičarji, ki se sicer bahajo s svojo izobrazbo in omiko kaj razmišljali, to pač ne.
Hja, mene je Primož, naš vsakdanji birič, spet zbrisal. Še mal pa bom kot vsi Izbrisani, šla fehtat na Ustavno sodišče, skupaj z vsemi njimi, pa še Strojanove bom za vsak slučaj s seboj vzela, za dokaz, da sploh obstajam.
Ampak, Primož že ve. Kaj je prav. In prav je tako.
Spoštovane dame in gospodje, volite Peterleta, v Vaše dobro.
Vsaj Izbrisani ne boste.
Ne.
Citiranje in navajanje kot znanstveni metodološki instrument ni posledica pomanjkanja lastnih mnenj, ampak nujna zahteva vsake argumentirane razprave.
Resna argumentacija se opira na citate in navedke; govorjenje brez njih (vsaj kar se strokovnih debat tiče in česar se vsaj nekateri tukaj poskušate držati) zdrsne slej ko prej na nivo praznega besedičenja.
In če smem še:
govoričenja v prazno imamo v politiki, tako levi kot desni, obilo na voljo; zato ne vidim potrebe, da bi jo gojili še na tem forumu.