Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 15-letnica noče kontracepcije

15-letnica noče kontracepcije

Verjetno je slišala vse te zgodbice o kontracepcijskih tabletah kako se na polno zrediš, kako ti uničijo počutje itd. To je držalo leta nazaj, danes pa je kontracepcija že tako razvita, da je stranskih učinkov bistveno manj. Ampak zdaj je moderno biti proti vsemu, pa eni bodo vedno čutili stranske učinke tudi če jim placebo daš. Prepričaj jo vsaj, da gre h ginekologu na pregled pa naj ji on kakšno zadevo razloži. Kondomi so kul ampak pri večini se jih sčasoma naveličajo. Sploh ko si v daljši zvezi. Potem pa se hitro zgodi nesreča.

Sama osebno nikoli nisem jemala kontracepcijske tabletke in jih tudi ne zelim jemati …nevem pa zakaj bi ti svojega otroka silila v nekaj kar noce …ce seveda zna pravilno uporablat kondom pol mislim da ni tako velike panike

Pa kakšno čudno vzgojo imate pri vas avtorica, da dovolite mladoletni 15.letni hčeri spolne odnose?

In ti si se pri svojih 15 letih igrala s punčkami? Pretiravat ne rabimo, takšno igranje večina pusti tam na sredini osnovne šole. Če je punca dovolj zrela in pripravljena na spolni odnos in ima fanta, kateremu zaupa se mi ne zdi nič narobe, pa tudi če je pri 15ih. In res upam, da niste mama, ker da bi bila moja mama mišlenja, da se moram pri 15ih še igrat s punčkami bi se mi zmešalo. To ni več deklica, ampak mlado dekle in obravnavajte jo tako. Tudi po zakonu je dovolj stara, da ima spolne odnose. Kar se pa tiče kontracepcije, ta punca se je učitno že pozanimala o učinkih, ki jih lahko prinesejo tabletke in tega za sebe ne želi. Meni se to zdi odgovorno! Uporabljata tudi kondom in vsi ti znaki kažejo na to, da imata odgovorno spolnost.

Prav ima punca da noce tablet. Kondomi so cist ok. Ce se ponesrec pa naj vzame tabletko za potem. To ji povej.

Lahko ste vesela, da je odgovorna in uporablja kondome, vecina paroc uporablja samo to, nerabis se tablet zraven. Nevem , meni se ne zdi ok kemije v usta 15letnic tlacit, ce se lahko zascitijo drugace.

Odgovor na objavo uporabnika
Hčerka je pametna, 07.05.2022 ob 18:31

Odgovor na objavo uporabnika
sopajan, 03.05.2021 ob 07:57

Moja 15 let hči je imela spolne odnose s fantom, s katerim sta skupaj dobro leto. Čez dva meseca bo stara 16 in ne želi slišat za kontracepcijo. Uporabljata sicer kondome, ampak ne vem če je to dovolj.
Nikakor je ne prepričam, da bi šla na pregled in se odločila za še eno bolj zanesljivo metodo. Kaj lahko naredim, ne morem ji preprečiti, da bi se videvala s fantom, niti ji tablet rinit v usta.

 

In ve, da se pred SPB lahko zaščiti samo s kondomi.

 

Z vzdržnostjo tudi.

15 let ni nevem kako hudo, glede na to da ima resnega fanta. Bolj grozno bi bilo, če bi se za vikende vsakic z drugim dol dajala pri 15. Pogovarja se z mami, zaupala ji je….to ni nic groznega.

Matere, katerih glavna skrb je, če hčerke uporabljajo zaščito, bi si morale naliti čistega vina in se vprašati, kjer sta z možen zgrešila pri vzgoji, ker očitno ne gre za zrelo, odgovorno osebnost, ampak otroka, ki se nepremišljeno spušča v spolnost, čeprav bi moral s spolnostjo počakati še vsaj 5 let, da “malo pride k pameti”, ker nezaželena zanositev in posledično verjetno splav, je lahko nekaj zelo travmatičnega, ki pogosto pusti duševne posledice na ženski.

vem da je stara tema -ampak mati, ki bi svojo hči filala z umetnimi hormoni – sram te bodi v dno duše! PIKA!

Dejte prosim se mal spametovat pa dojet da vse te hormonske zadeve delajo na dolgi rok take hude posledice, da marsi katera zenska zlepa ne pride k sebi.. nekatere se leta nemorejo zanosit ker se telo nemore scistit te svinjerije. Dejte jo rajsi peljat na predavanje o zenski ciklicnosti, da bo spoznala svoje telo pa se vi si ga poslusajte, kako se lahko dejansko brez teh hormonskih zadev ki samo zmedejo zensko in ji dajo lazen obcutek da v telesu vse stima v resnici pa se menstruacija ni res taprava in se telo niti nima sanse cistit kot je treba… punca je pametna!

Pogooglajte: RUMENORDEČA ŽENSKA CIKLIČNOST

Moja je pa stara 17 let pa se poljubila ni fanta. Sosolke v srednji šoli ji pravijo piflarka, kar naj ostane čim dlje tako kot je

Bolj zanesljive od kondomov je ni

Kondome ji bopakdo placval, a mama. Ni to 10 centovto krstane tabletkelahkodobi zastojn in je tut bolse to uporablat ko pada če kondom poci da pojejutranjo tabletko ki bdv stane zelo pa niti ni nujno da bo pomagala kljub temu, da uzames v 24 urah lahko s evseno nrprepreci zanositve, tabletke pa so ce jihuporabljas kot pise ucinkovite 99%. Pace imas po njih veliko problem se je treba z ginekologom pogovorit in zamenjat za drugo firmo ker te ocitno neustrezajo. Drugace jepazdajze toliko alternativ namest tabletk, lahko uporablja vaginalni obrocek, ki si ga vstavus ga imas 1 mesec, kjer se sprosca picasi hormon in je to to po krvavitvi pa si da novega not. Ce imas rednega partnerja, ki ves da nima spolnih bolezni je bolsa alternativa hormonska terapija. Pa drugace so kondomi odpadki. Sploh mladi pobi ne zdržijo pretirano dolgo kr so sam da njim pride in za tistih 5 minut na dan dobis veliko odpadkov. Pa nwm ka je s starsi narobe ce vi mislte da neseksajo pr 15ih si lazete mislimvcasih sopuncemele pr 14ih otroke nej vas spounem. Ni nic narobe ce seksajo dokler je zascitena, ceso resni spolni odnosi boljse z hormonsko terapijo.

Pa ce bi bili vi, ki pravite, da so tabletke kemija mal izobrazeni, bi vedli, da je v tabletki estrogen in progestagen al pa sam progestagen, ki sta hormona, ki jih zenske ze imamo v telesu. In se ta hormona med samim ciklusom znizujeta in visata in da sta potrebna pri nosecnosti. Torej ni to kemija. Najbols, da gremo za 1. Tisocletje nazaj pa se gremo, da je seks tabu tema.. Ce mene kir uprasa bi mogla bit obvezna izovrazevanja o seksu in zasciti ker veliko ljudi nima pojma in pol nastanejo taki miti, da izobrazenim ljudem mozganske celice umirajo ko berejo bedarije, ki jih folk pise. Namest da tle bedarije pisete si pejte mal prebrat, pa nehite za vsak kurac nekih teorij zarot kovat kr pac ni vsaka stvar napacna. Pa berte strokovne clanke, ne pa bedarije ki jih je nwm kdo ki s enoce imenovat kao reku… To je bullshit.

ti anonimno moško bitje a veš, da obstajajo tudi tabletke, da ti potamanijo plavalce, tako da kar začni papat, namesto da tukaj reklamo delaš za žensko kontracepcijo.

Ce imas zdravo pamet ne rabis tabletk. V tem casu zdaj obstaja mnogo kontracepcijskih metod. Mamica malo bo treba knjige v roke vzet pa se pozanimat.

Ima prav, kontracepcija ima hude stranske učinke na žensko telo. Zraven kondoma lahko uporablja neem olje, ki ima učinek kontracepcije in ni škodljiv. Svojega otroka ne bi silila z škodljivimi tabletami, ki bi ji uničili hormonsko ravnovesje. Marsikatera punca ne more imeti otroke prav zaradi uporabe kontracepcije, da ne govorimo o vrsti stranskih učinkov.

Nikakor tabletk, ce bi imela hci, ji ne bi dovolila, absolutno pa kondom. KT so zelo skodljive za telo in s hormoni se ni za hecat. Sem jih jemala eno leto, ko sem bila stara 22, sem imela taksne tezave z zdravjem, na koncu so mi ze skoraj pripisali diagnozo multipla  skleroza.. No potem sem pa ugotovila da so to stranski ucinki tabletk, dva meseca po nehanju jemanja so vsi simptomi.izginili.

Draga mamica,

Iz svoje izkušnje ti povem, da so mi starši prepovedovali spati pri fantu, dokler nisem napolnila 17. Kako to storiš? Enostavno. Prepoveš ji, vzameš stvari, kaznuješ s priporom, če ne pride točno domov.

Takrat sem začela jemat kontracepcijske in sva postala bolj intimna.

Tabletke sem jemala neprekinjeno  10 let. Sedaj, ko sem končno poročena in bi rada imela otroke, pa jih žal ne moreva. Mi jajčniki ne funkcionirajo. Dobesedno sem se pohabila s hormonsko zaščito, da ne omenjam 5 let hude depresije vmes.

Če bi imela hčerko, bi jo v tej situaciji veliko raje priprla kot pa pumpala s hormoni.

Odgovor na objavo uporabnika
čajni kolutići, 03.05.2021 ob 09:15

Kot mater bi te moralo skrbeti, da 15 let stara punca že ima fanta in redno seksa! Pri petnajstih letih naj bi se dekleta še igrale s “punčkami”. Verjetno je v 1. letniku srednje šole in pred njo je še dolga pot.
In ti ji bi kot mati takoj ponudila kontracepcijske tablete? Sploh veš, kako vplivajo na zdravje? Najstniki naj uživajo brezskrbno mladost in naj se družijo s svojimi vrstniki, za seks bodo imeli še celo življenje čas. Ko bo stara 30 let, pa bo že vsega sita in naveličana.
Ne vem, katera je bolj nora, hči ali mati.

Igrale s punčkami hahaha….itak. boljše da ima fanta kot pa pije in drogira, uhaja od doma itd. Takšni namreč so najstniki staršev ki vse prepovedujejo in stalno držijo vajeti svojih najstnikov (skoraj odraslih) v rokah.

Odgovor na objavo uporabnika
Nanu, 08.05.2021 ob 07:11

Pa ne pretiravajte. Tabletke in hormoni..kot da so potem na nekem hudem hormonskem dopingu.. gre za 1 hormon v tako nizkih dozah, da ce pozabis 1 dan je lahko ze problem ker pade nivo.
Probas..ce ti ne odgovarja (pocutje,teza,libido..) pa nehas ce ti ne.
Bolj je problem doslednost pri jemanju. Za mlada dekleta se prepisejo tabletke z zelo nizkimi dozami in ze 1 pozabljena so lahko posledice.
In..partner.. Tabletke se splaca jemat ce je seks reden, drugace je res brez veze in je kondom najboljsa zascita.
Zacela z jemanjem pri 15 petih in takrat so bile samo ene tablete STEDIRIL M..jedla 10 let. Brez tezav zanosila, sem zdrava pri 45.

Probas in dobiš strdek kot že mnoge mlade punce 😉 pa še kaj drugega. Hormoni so res v majhnih količinah a če tvoje telo ne prebavlja tujih umetnih hormonov in njihove kombinacije je lahko tudi smrtno nevarno. Povsod že ptički trobijo da so tabletke fej iz večih razlogov!

New Report

Close