Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A ima lastnik kostanja sploh kakšne pravice, ali…

A ima lastnik kostanja sploh kakšne pravice, ali…


Saj ravno v tem je keč, ki tudi meni ni logičen.
Jaz imam dotični kostanj samo in ravno zaradi ploda kostanja, ne zaradi lesa. Pa vendar, po logiki , birokratke Barce, to ni moja last. Si moreš misliti, logično ji je to?
Se vidi, da tipični birokrati zelo radi živijo parazitsko na račun drugih in z molžo drugih.
Čemu imeti kostanj, če pa je plod kostanja od vseh in praktično ne morem imeti tega ploda kostanja zaradi česar bi ga rad imel?
Strogo namensko imam to kostanjevo drevo zaradi ploda kostanja, ki pa ga ne smem imet ase.
Naj razume kdor more.[/quote]
Prekategoriziraj parcelo v sadovnjak, pa ga ogradi in problem rešen.

Torej ti pričakuješ, da bom v zemljiški knjigi preverjala, kdo je lastnik kake parcele? Pa iskala kostanj v naših gozdovih? Ne bo šlo, pri nas ga ni, ne v državnih in ne v zasebnih gozdovih. Kostanj hodimo nabirat v Kavče :)[/quote]
Logika je tvoja šibka točka. Tipično za birokrate.
Zakaj bi pa sploh morala preverjat čigav je gozd?
Važno je da veš, da ta gozd ni tvoj. In če nekaj ni tvoje, pusti.
Aja, to se pa tebi ne zdi logično.[/quote]

Mene ne moti niti to, da kdo iz kolesarske steze stopi v naš sadovnjak in pobere na tla padlo jabolko…
Če bi me, bi ga ogradila, kot imamo ograjen vrt.

Povsem odvisno od njegove fizične forme. Ko boš naletel na “pravega” in bo on tebe “prebutal” (do samoobrambe pred nasilneži, v takem primeru pred teboj, ima vso pravico) , nikar ne hodi na mon (ali pa na policijo) jokat.[/quote]

to je prinesel socializem, ko je bilo “vse naše”, da so nasilneži imeli več pravic kot lastnik.

in hvala Bogu, da takega “socializma” ni več…[/quote]

Torej ti pričakuješ, da bom v zemljiški knjigi preverjala, kdo je lastnik kake parcele? Pa iskala kostanj v naših gozdovih? Ne bo šlo, pri nas ga ni, ne v državnih in ne v zasebnih gozdovih. Kostanj hodimo nabirat v Kavče :)[/quote]
Logika je tvoja šibka točka. Tipično za birokrate.
Zakaj bi pa sploh morala preverjat čigav je gozd?
Važno je da veš, da ta gozd ni tvoj. In če nekaj ni tvoje, pusti.
Aja, to se pa tebi ne zdi logično.[/quote]

Prekategoriziraj v nasad in ogradi, pa ne bo nikogar, če pa že bo, ga boš lahko preganjal.
A to pa ne bi, ker bo katastrski dohodek drugačen…


ne rabiš nič preverjat, samo država naredi table, revirni gozdarji jih namestijo pred gozdom in zadeva rešena, če na tabli piše ,da se gre za državni gozd je prost vstop, si mislim ja kam v Kavče hodiš[/quote]

Kam misliš? Kavče niti niso tako zelo malo področje …[/quote]
ja tja kjer so kostanji, saj kostanj nabiraš tam, kje točno pa nabiraš bi bila pa zgolj moja špekulacija, lajko greš tudi proti Lazam ali v Arnače itd

Povsem odvisno od njegove fizične forme. Ko boš naletel na “pravega” in bo on tebe “prebutal” (do samoobrambe pred nasilneži, v takem primeru pred teboj, ima vso pravico) , nikar ne hodi na mon (ali pa na policijo) jokat.[/quote]

to je prinesel socializem, ko je bilo “vse naše”, da so nasilneži imeli več pravic kot lastnik.

in hvala Bogu, da takega “socializma” ni več…[/quote]
Zakoni kot so so zato da urejajo odnose med ljudmi (in zakoni so boljši in slabši). Nasilniki so pa tisti, ki ljudi ustrahujejo mimo zakona. Trenutno je pač naše pravo tako, da nabiranje dovoljuje. Kdorkoli “maltretira” nabiralca, deluje v nasprotju z trenutnim zakonom. Seveda pa se lahko gremo tudi brezzakonje/anarhijo. Kjer velja pač pravica močnejšega (z večjimi mišicami/ali pa boljšo puško).
In kar se vam tako ljube “lastnine” tiče – končali boste z dvema kvadratnima metroma (če boste imeli srečo) ali v ~ 2 litrski “piksni” :-(. Pa da ne bo nesporazuma – tudi v moji “hosti” rasteta natanko 2 kostanja.

Kam misliš? Kavče niti niso tako zelo malo področje …[/quote]
ja tja kjer so kostanji, saj kostanj nabiraš tam, kje točno pa nabiraš bi bila pa zgolj moja špekulacija, lajko greš tudi proti Lazam ali v Arnače itd[/quote]

In sredi gozda, kjer se konča npr.državni gozd in začne zasebni, spet table? Saj se šališ s tem…

In kaj lahko stori lastnik, če lopov krši zakon? Torej nabere več kot 2kg kostanja?
Prav tako nič.
In če odvrže smeti v gozd in parkira, kjer se mu zdi?


Logika je tvoja šibka točka. Tipično za birokrate.
Zakaj bi pa sploh morala preverjat čigav je gozd?
Važno je da veš, da ta gozd ni tvoj. In če nekaj ni tvoje, pusti.
Aja, to se pa tebi ne zdi logično.[/quote]

Prekategoriziraj v nasad in ogradi, pa ne bo nikogar, če pa že bo, ga boš lahko preganjal.
A to pa ne bi, ker bo katastrski dohodek drugačen
…[/quote]

Aha, torej ti bi se spet rada debelila na moj račun? Parazit birokratski.
Zakaj bi moral jaz kakorkoli in kar koli ograjevat, prekategorizirat in ne vem kaj še vse posegat v MOJO lastnino, ki je itak že moja in si delat dodatne stroške, če pa je lopovom jasno, da lastnina ni njihova?
A zdaj naj zaradi dveh kg MOJEGA kostanja, ki bi jih rad pojedel, napravim za par tisoč € vredno ograjo in za mastne pare prekategoriziram parcelo?
Logika birokrata Barce.
Tudi avto je last nekoga in po vsej logiki je, da se avto pusti pri miru, če veš da ni tvoj.
Po tvoji logiki bi moral okoli avta postaviti ograjo, a ne?


Logika je tvoja šibka točka. Tipično za birokrate.
Zakaj bi pa sploh morala preverjat čigav je gozd?
Važno je da veš, da ta gozd ni tvoj. In če nekaj ni tvoje, pusti.
Aja, to se pa tebi ne zdi logično.[/quote]

Mene ne moti niti to, da kdo iz kolesarske steze stopi v naš sadovnjak in pobere na tla padlo jabolko…
Če bi me, bi ga ogradila, kot imamo ograjen vrt.[/quote]

ne moti te, ker pride eden na teden……če pa bi ti sto kolesarjev na dan pobralo eno jabolko na tleh, vmes je par pacientov z vrečko, ko zmanka jabolk na tleh ( resnici na ljubo, vsi utrgajo jabolko in ga ne poberejo na tleh), se spravijo na jabolka na drevesu.
POtem ogradiš z mrežo 160 cm visoko, ti vso mrežo zvijejo ko rabutajo z jablane čez mrežo. Daš bodečo žico na vrh in srečaš pacienta, ki pizdi, ker si je na žici strgal fensi kolesarski jopič……pa mu zleti bicikel za jurja ali več po stezi kolikor je daleč možno……no, potem tip pešaka spizdi.

Prekategoriziraj v nasad in ogradi, pa ne bo nikogar, če pa že bo, ga boš lahko preganjal.
A to pa ne bi, ker bo katastrski dohodek drugačen
…[/quote]

Aha, torej ti bi se spet rada debelila na moj račun? Parazit birokratski.
Zakaj bi moral jaz kakorkoli in kar koli ograjevat, prekategorizirat in ne vem kaj še vse posegat v MOJO lastnino, ki je itak že moja in si delat dodatne stroške, če pa je lopovom jasno, da lastnina ni njihova?
A zdaj naj zaradi dveh kg MOJEGA kostanja, ki bi jih rad pojedel, napravim za par tisoč € vredno ograjo in za mastne pare prekategoriziram parcelo?
Logika birokrata Barce.
Tudi avto je last nekoga in po vsej logiki je, da se avto pusti pri miru, če veš da ni tvoj.
Po tvoji logiki bi moral okoli avta postaviti ograjo, a ne?[/quote]

Kot sem ti napisala, zakon je tak, nisem ga sprejela jaz, niti nisem imela kaj z zakonom … če ti kaj ne ustreza, daj pobudo za spremembo, imaš možnosti in pravico.
In ne primerjaj z avtom, ker je to drugačna kategorija zasebnosti, ravno tako kot stanovanje.

Mene ne moti niti to, da kdo iz kolesarske steze stopi v naš sadovnjak in pobere na tla padlo jabolko…
Če bi me, bi ga ogradila, kot imamo ograjen vrt.[/quote]

ne moti te, ker pride eden na teden……če pa bi ti sto kolesarjev na dan pobralo eno jabolko na tleh, vmes je par pacientov z vrečko, ko zmanka jabolk na tleh ( resnici na ljubo, vsi utrgajo jabolko in ga ne poberejo na tleh), se spravijo na jabolka na drevesu.
POtem ogradiš z mrežo 160 cm visoko, ti vso mrežo zvijejo ko rabutajo z jablane čez mrežo. Daš bodečo žico na vrh in srečaš pacienta, ki pizdi, ker si je na žici strgal fensi kolesarski jopič……pa mu zleti bicikel za jurja ali več po stezi kolikor je daleč možno……no, potem tip pešaka spizdi.[/quote]

Pa še tebi – že leta imamo sadovnjak ob zelo dobro obiskani kolesarski stezi, pa še vedno ne razmišljamo o kaki ograji.

Ničesar ne smeš narediti, šele, če vidiš, da ti kdo uničuje gozd, seksa dreevsa in odvaža les, lahko pokličeš policijo. Plodove pa lahko obira vsak.

seka 🙂

Ne bom brala celotne klobase saj je v takih temah vedno preveč polresnic in navadno tudi kreganja.
Kostanj, ki ga kmet sam nasadi je sadovnjak in ne več gozd. Sadovnjak seveda lahko ogradiš in prepoveš vstop in vsako nabiranje je kraja zato preprosto pokličeš policijo.
Vse najdeš zelo jasno zapisano tudi na internetu.

potem jabolk ne rabiš, niti jih ne obiraš ali pa so vsi sami poštenjaki in le tu pa tam kdo jabolko pobere.

ker sam imam namreč tudi sadovnjak ob prometni kolesarski stezi, pa brez ograje, ki se je bi sramoval niti Dob, ne poberem nič……še kar je gnilega bi mi pobrali, zraven pa še nasmetijo in poserjejo…..z ograjo je mir, je pa res, da vsi čudno gledajo. ampak pri nas so meščanarji očitno večji reveži kot pri vas, ker tu kradejo kot srake.

Aha, torej ti bi se spet rada debelila na moj račun? Parazit birokratski.
Zakaj bi moral jaz kakorkoli in kar koli ograjevat, prekategorizirat in ne vem kaj še vse posegat v MOJO lastnino, ki je itak že moja in si delat dodatne stroške, če pa je lopovom jasno, da lastnina ni njihova?
A zdaj naj zaradi dveh kg MOJEGA kostanja, ki bi jih rad pojedel, napravim za par tisoč € vredno ograjo in za mastne pare prekategoriziram parcelo?
Logika birokrata Barce.
Tudi avto je last nekoga in po vsej logiki je, da se avto pusti pri miru, če veš da ni tvoj.
Po tvoji logiki bi moral okoli avta postaviti ograjo, a ne?[/quote]

Kot sem ti napisala, zakon je tak, nisem ga sprejela jaz, niti nisem imela kaj z zakonom … če ti kaj ne ustreza, daj pobudo za spremembo, imaš možnosti in pravico.
In ne primerjaj z avtom, ker je to drugačna kategorija zasebnosti, ravno tako kot stanovanje.[/quote]
Govoriva o logiki, na katero se ti v tem primeru sklicuješ, ne o birokratskih fintah od katerih vi paraziti birokratski živite.


A tebi je to logično, da drugi pokradejo plod, ki je MOJA last? Logično je to za te? Ker jaz kostanja nimam zaradi lesa, jaz imam kostanj zaradi ploda. čudno ne?
Se ti vidi, da si tipično dete komunizma.

In ti, kot, “razgledana” birokratka boš gotovo vedela, če imam jaz pravico od lopova zahtevat kostanj nazaj, če ga zalotim pri pobiranju?[/quote]

Plodovi niso tvoja last, nisi ga ti posadil, ga ne obrezuješ, ne gnojiš, ne obrezuješ, skratka, drevo bi raslo, tudi če tebe ne bi bilo ali pa bi bil lastnik zemlje nekdo drug.

Če pa imaš nasad na kmetijski zemlji (ne v gozdu), ki si ga sadil, pa imaš pravico ga ograditi in prepovedati dostop.[/quote]

Zakoni so pač takšni kot so. Nekdo bo moral sprožiti predlog novega zakona, po vsej verjetnosti bodo to lastniki.
Barca hvala za linke. Ampak tvoja obrazložitev je pa tako mimo, da je bolje, da se nehaš smešit.

Kostanj ni tvoj, ker ga nisi zasadil ti, po naključju je zrasel v tvoji šumi. Zato je javno dobro, enako gobe, borovnice.

Rešitev je postavitev minskega polja.


In kaj če birokratom rečem, da sem kostanj posadil?
Saj smrekove nasade so tudi sadili, pa bukove, pa hrastove itd….


Kako veš, da kostanja nisem posadil jaz? Kako se to ugotavlja?

kmetje tudi trave niso zasadili, se pravi, jo lahko vsak kosi?

ne moti te, ker pride eden na teden……če pa bi ti sto kolesarjev na dan pobralo eno jabolko na tleh, vmes je par pacientov z vrečko, ko zmanka jabolk na tleh ( resnici na ljubo, vsi utrgajo jabolko in ga ne poberejo na tleh), se spravijo na jabolka na drevesu.
POtem ogradiš z mrežo 160 cm visoko, ti vso mrežo zvijejo ko rabutajo z jablane čez mrežo. Daš bodečo žico na vrh in srečaš pacienta, ki pizdi, ker si je na žici strgal fensi kolesarski jopič……pa mu zleti bicikel za jurja ali več po stezi kolikor je daleč možno……no, potem tip pešaka spizdi.[/quote]

Pa še tebi – že leta imamo sadovnjak ob zelo dobro obiskani kolesarski stezi, pa še vedno ne razmišljamo o kaki ograji.[/quote]
Poglej!
Tvoj problem ali tvoja volja je, kaj ti tista tvoja jabolka pomenijo. Če ti raje vidiš, da ti jabolka odnesejo in porabutajo in jih tebi potem vsaj ni treba pospravljat, to še ne pomeni, da jaz tudi kostanja ne maram.
Jaz bi samo rad spekel kostanj, ki je zrasel na moji KUPLJENI parceli, na mojem drevesu, pa ga ne morem, ker mi ga vsega pokradejo.
Pa očitno zaradi take komunistične logike, s kakršno se tudi sama hvališ, ne smem.

Rešitev je postavitev minskega polja.[/quote]

Ena izmed… Sam ni ekološka, je protizakonita in tako naprej…

Na srečo pa “za vsako bolezen rožca raste”, tudi za pohlep.

New Report

Close