Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A ima lastnik kostanja sploh kakšne pravice, ali…

A ima lastnik kostanja sploh kakšne pravice, ali…

ja je problem, ker ob večjih naseljih folk kmetom vse pobere in potaca.
Edina rešitev je, da napraviš parcelo neprijazno obiskovalcem (da ne morejo parkirat, kupi gnoja, zaraščenost, električni pastir).

ko mestjanarji pridejo na podeželje, poberejo vse.
Tudi krompir izkopljejo. Da ne omenjam tega kaj so pri sosedu naredili. Prerezali so kup buč, pobrali seme, lupine buč pa pustili na njivi. Fej jih bodi.
Ena babura je prišla k sosedu kar z gajbo obirat jabolka. Tako v mraku.

Pa še tebi – že leta imamo sadovnjak ob zelo dobro obiskani kolesarski stezi, pa še vedno ne razmišljamo o kaki ograji.[/quote]
Poglej!
Tvoj problem ali tvoja volja je, kaj ti tista tvoja jabolka pomenijo. Če ti raje vidiš, da ti jabolka odnesejo in porabutajo in jih tebi potem vsaj ni treba pospravljat, to še ne pomeni, da jaz tudi kostanja ne maram.
Jaz bi samo rad spekel kostanj, ki je zrasel na moji KUPLJENI parceli, na mojem drevesu, pa ga ne morem, ker mi ga vsega pokradejo.
Pa očitno zaradi take komunistične logike, s kakršno se tudi sama hvališ, ne smem.[/quote]

Še enkrat – zakonov nisem pisala jaz, nisem niti pomagala pri njihovem nastajanju, jih pa za razliko od nekaterih poznam.
V gozdu je pač dovoljeno vsakemu tako vstop kot tudi nabiranje v razumnih količinah, v nasadih pač ne.

In kaj lahko lastnik stori, če delajo škodo v gozdu? Parkirajo, kjer se jim zazdi, zaparkirajo kar se jim zdi, odmetavajo smeti, uničujejo gobe in drugo rastje. Naberejo po več kg kostanja in ne le 2kg. Na trgajo cele šope rož in se potem še avšasto hvalijo pri svojih otrocih kako super so nabrale šopek.
Kaj lahko stori lastnik gozda?
Da ne omenjam, da pobirajo kostanj tudi po travniku, pod kostanjem ob hiši na travniku. Da poberejo zraven še breskve, da pokradejo fižol.

Kaj ima logika kogarkoli tu veze?
Postavljeno je bilo vprašanje in podani odgovori, kaj določa zakon.
Tisti, ki se čutite oškodovane, vložite predlog za spremembo zakona. Če ste pretumpasti za to, pa pač ne cvilite.

Lol, ta je mal prehuda. A ni zadosti napisat na tablo: “obmocje medveda”, ali pa “medvedka z mladici”? Mescani bodo vsi spi**** od strahu. Lokalce pa tud minsko polje ne ustavi.


Kako ni njegov, če ima vso pravico, da ga lahko poseka!

Bemti, pira mi je zmanjkalo.

Lol, ta je mal prehuda. A ni zadosti napisat na tablo: “obmocje medveda”, ali pa “medvedka z mladici”? Mescani bodo vsi spi**** od strahu. Lokalce pa tud minsko polje ne ustavi.[/quote]

Dobra ideja tole z mladički.
Tisto z medvedi je že preveč tabel na našem koncu. Jih ne ustavi. Mogoče bi pa tole z medvedko z mladički zažgalo :).

Lol, ta je mal prehuda. A ni zadosti napisat na tablo: “obmocje medveda”, ali pa “medvedka z mladici”? Mescani bodo vsi spi**** od strahu. Lokalce pa tud minsko polje ne ustavi.[/quote]

Če jih to ne ustavi, bo pa prav gotovo prva eksplozija naredila red.

Lol, ta je mal prehuda. A ni zadosti napisat na tablo: “obmocje medveda”, ali pa “medvedka z mladici”? Mescani bodo vsi spi**** od strahu. Lokalce pa tud minsko polje ne ustavi.[/quote]

Če jih to ne ustavi, bo pa prav gotovo prva eksplozija naredila red.[/quote]
Ti radikalni ukrepi so dvorezen meč. Kregat se z nekom za nekaj kilogramov kostanja je zame res preveč, še posebej če človeka na drugi strani ne poznaš. Lahko mu daš z minskim poljem kakšno idejo in si lahko potem ti tisti, ki nasede. Ali pa ti nekdo podtakne “turbo seronja” kostanj.

Ajde, jaz sem tudi za spremembo zakona glede varovanja osebne lastnine.

Okrog hiše mamo res veliko parcelo, 3.500 m2, ograjeno z ograjo 1,5 metra. na več koncih ograje so vrata za osebni prehod, ker imamo na eni ( zunanji) strani sadovnjak, na drugi njivo, pri tretjih vratih se nam začne pot do travnikov in gozda, pa da ne rabimo okrog in okrog hodit.

Na vseh vratih je oznaka ” prepovedan vstop, pozor hud pes). Vrata so odklenjena, samo zapah je na njih.
Na glavnih vratih v ograji je tudi zvonec in domofon.

Pa kljub vsemu se najde kakšen akviziter, prodajalec jabolk, jehovec, ….., ki si lepo vrata odpre in hajde do hiše.
Tu se začne problem….. ker imamo psa, s prostim dostopom iz hiše na vrt. Gospod pač.
In ta pes ni ravno toleranten do “padalcev”. So se že trgale hlače…. Do ograje je njegovo in pika. Lahko pridejo na obisk vsi sosedje, znanci, prijatelji otrok, nobenega problema, pes samo pomaha z repom. Zato tudi ne zaklepamo.
Vstopa ne dovoli tujcem.

In en model ( prodajal je krompir, idiot, pa ogromna njiva krompirja je za našo hišo), no nima veze, ta model je ignoriral zvonec, dvignil zapah in odmaširal do hiše. Pes se je seveda zagnal za njim in ga zagrabil za hlače. nato smo imeli velike probleme, ker nas je hotel tožit, pa bla, bla, bla, , no dobil je 30 € za hlače in zgini iz našega.

Torej, z velikim veseljem bi doživela zakon, ki bi lastnino naredil sveto. Če je tabla z opozorilom ” prepovedan vstop”, je zame vsak vstop vlom. Tudi v hišo pač ne vstopaš in se ne sprehajaš po kuhinji, pa čeprav so vrata odklenjena.
Sedaj se moraš pa zagovarjat in si na koncu ti in tvoj kuža ta hud kriminalec, nepovabljeni vdiralec pa se ti samo reži.
Blagor američanom….. pa nisem zagovornik nasilja, orožja itd. zaščite osebne lastnine pa sem!

Ti rabiš dobro strenirano armado. :))

[img]http://shrani.si/f/43/oa/29Sukp8o/1/swgnz.jpg[/img]

Drugače je žalostno po eni strani nekdo s svojim denarjem kupi gozd, kmetijo potem pa lahko vsi tam kradejo zame osebno je to kraja čeprav zakon trdi drugače. Navadna kraja….. To je isto kot bi kupil hišo, spalnica kuhinja in itd…..pa je dovoljena vsem.


A tebi je to logično, da drugi pokradejo plod, ki je MOJA last? Logično je to za te? Ker jaz kostanja nimam zaradi lesa, jaz imam kostanj zaradi ploda. čudno ne?
Se ti vidi, da si tipično dete komunizma.

In ti, kot, “razgledana” birokratka boš gotovo vedela, če imam jaz pravico od lopova zahtevat kostanj nazaj, če ga zalotim pri pobiranju?[/quote]

Če prav razumem zakon, plodovi sploh niso tvoja last, ampak so obče dobro. Tako kot imaš ti pravico vse slovenske obale in ti je nihče ne sme zagradit, tako imamo mi pravico, da se šetamo po tvoji hosti in nabiramo plodove GOZDA. In si ne želim živeti v državi, kjer bi bilo drugače.

Če že želite kostanj in druge plodove užitne poglejte kje je državna lastnina in tam kradite saj je veliko državne in cerkvene lastnine. Država in cerkev itak ne znata delati z gozdom znajo samo sekati.
Ko pa pride do kakšne bolezni v gozdu pa hitro spremenijo zakon, da sem jim ni treba ubadati še s tem. Ker oni vidijo samo denar in to je les.


A tebi je to logično, da drugi pokradejo plod, ki je MOJA last? Logično je to za te? Ker jaz kostanja nimam zaradi lesa, jaz imam kostanj zaradi ploda. čudno ne?
Se ti vidi, da si tipično dete komunizma.

In ti, kot, “razgledana” birokratka boš gotovo vedela, če imam jaz pravico od lopova zahtevat kostanj nazaj, če ga zalotim pri pobiranju?[/quote]

Če prav razumem zakon, plodovi sploh niso tvoja last, ampak so obče dobro. Tako kot imaš ti pravico vse slovenske obale in ti je nihče ne sme zagradit, tako imamo mi pravico, da se šetamo po tvoji hosti in nabiramo plodove GOZDA. In si ne želim živeti v državi, kjer bi bilo drugače.[/quote]

Obala je državna lastnina zato ti dovoljuje tam bivanje. Ko bo enkrat obala privat se boš pod nosom obrisala. Trenutno pa država še dovoli, da se tam pasete s svojjo debelo ritjo.

V tujini so več ali manj zasebne lastnine ograjene in nihče ne sme tja brez dovoljenja lastnika. Povsod to spoštujejo samo Slovenci ne. Ta zakon vam je na kožo pisan, da lahko kradete…. ko pa zakon ni pisan tako kot vam želi srce pa ga ignorirate.

Daj pojdi na otok ki ga je kupil kakšen zvezdnik te ubijejo še preden daš svojo debelo nogico v morje, da bi zaplavala do otoka. Tja ne smeš, ker je zasebna lastnina pika in konec. In to bodo mogli pri nas spremeniti. Imate dovolj državnega in cerkvenega in tam delajte svinjarije naprej.

[/quote][/quote]

A obrtniki pa morajo preverjati, koliko ddvja obračunat stranki 9,5 ali 22{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}??? In ja imaš prav glede zakonodaje, samo ne govori, da je logično, ker ni. Logično je nekaj, kar nima povezave z zakonodajo. In če izjaviš tako, pomeni, da podpiraš zakonodajo.


A kot lastnik gozda pa sem dolžen vzdrževat gozd, ga čistiti po žledu, odstranjevat polomljeno drevje in pospravljati smreke lubadarice itd…ker drugače bom kaznovan?
Torej jaz kot lastnik gozda jmam do gozda samo dolžnosti, pravice pa ne?
In to je vam meščanarjem seveda logično.

Če prav razumem zakon, plodovi sploh niso tvoja last, ampak so obče dobro. Tako kot imaš ti pravico vse slovenske obale in ti je nihče ne sme zagradit, tako imamo mi pravico, da se šetamo po tvoji hosti in nabiramo plodove GOZDA. In si ne želim živeti v državi, kjer bi bilo drugače.[/quote]

Obala je državna lastnina zato ti dovoljuje tam bivanje. Ko bo enkrat obala privat se boš pod nosom obrisala. Trenutno pa država še dovoli, da se tam pasete s svojjo debelo ritjo.[/quote]

A kar bivanje mi dovoljuje? Bejž? Tole lahko prinesem šotor in tam bivakiram? Se ti zdi? Ali mi dovoljuje samo obisk, tako kot tvojih gozdov? Ker se je pač odločila, da bo takšna država, kjer narava ne bo zagrajena? Ker sprejeti zakon, kjer bo lastnina svetinja, je tamali problem. Ampak, kaj to potegne za sabo? Koliko bo kar naenkrat zagrajenih gorskih poti, planin, slapov, potokov, mest? A mislite, da ti pa nimajo lastnikov? Da je kar vse državno? Je možno, da si tako zabit, da ne veš, kolikokrat dejansko stopiš na zasebno posest, ko se šetaš po Sloveniji? S puško naslednjič nadte! Bravo za takšno razmišljanje.

Če jih to ne ustavi, bo pa prav gotovo prva eksplozija naredila red.[/quote]
Ti radikalni ukrepi so dvorezen meč. Kregat se z nekom za nekaj kilogramov kostanja je zame res preveč, še posebej če človeka na drugi strani ne poznaš. Lahko mu daš z minskim poljem kakšno idejo in si lahko potem ti tisti, ki nasede. Ali pa ti nekdo podtakne “turbo seronja” kostanj.[/quote]
Zakaj si ga potem ne kupite teh par kg in pustite tistega v gozdu lastnikom?


A kot lastnik gozda pa sem dolžen vzdrževat gozd, ga čistiti po žledu, odstranjevat polomljeno drevje in pospravljati smreke lubadarice itd…ker drugače bom kaznovan?
Torej jaz kot lastnik gozda jmam do gozda samo dolžnosti, pravice pa ne?
In to je vam meščanarjem seveda logično.[/quote]

Če ti gre tako v nos, imaš vso pravico prodat. Pa bodo mestjanarji z veseljem kupili. Dokler pa se več gozdov kupi kot proda, pa mislim, da vam ni hudega.


No ja, če bi jaz kje videla tablo “minsko polje”, bi tisti trenutek poklicala policijo. Me zanima, če bi se jim pohvalil, da si jo ti postavil? Bi te znala kakšna kazen doletet za vznemirjanje javnosti s tvojo tablo …

Obala je državna lastnina zato ti dovoljuje tam bivanje. Ko bo enkrat obala privat se boš pod nosom obrisala. Trenutno pa država še dovoli, da se tam pasete s svojjo debelo ritjo.[/quote]

A kar bivanje mi dovoljuje? Bejž? Tole lahko prinesem šotor in tam bivakiram? Se ti zdi? Ali mi dovoljuje samo obisk, tako kot tvojih gozdov? Ker se je pač odločila, da bo takšna država, kjer narava ne bo zagrajena? Ker sprejeti zakon, kjer bo lastnina svetinja, je tamali problem. Ampak, kaj to potegne za sabo? Koliko bo kar naenkrat zagrajenih gorskih poti, planin, slapov, potokov, mest? A mislite, da ti pa nimajo lastnikov? Da je kar vse državno? Je možno, da si tako zabit, da ne veš, kolikokrat dejansko stopiš na zasebno posest, ko se šetaš po Sloveniji? S puško naslednjič nadte! Bravo za takšno razmišljanje.[/quote]
To bo izkjučno zaradi takih kukavic kot si ti. Misliš, da je bse tvoje. No pridem jaz k tebi, si bom kaj izposodil iz tvoje hiše, kot ti pri meni kostanj, če je vse naše – vaše.


A tebi je to logično, da drugi pokradejo plod, ki je MOJA last? Logično je to za te? Ker jaz kostanja nimam zaradi lesa, jaz imam kostanj zaradi ploda. čudno ne?
Se ti vidi, da si tipično dete komunizma.

In ti, kot, “razgledana” birokratka boš gotovo vedela, če imam jaz pravico od lopova zahtevat kostanj nazaj, če ga zalotim pri pobiranju?[/quote]

Če prav razumem zakon, plodovi sploh niso tvoja last, ampak so obče dobro. Tako kot imaš ti pravico vse slovenske obale in ti je nihče ne sme zagradit, tako imamo mi pravico, da se šetamo po tvoji hosti in nabiramo plodove GOZDA. In si ne želim živeti v državi, kjer bi bilo drugače.[/quote]
Govoriš totalne bedarije in totalne nesmisle.
Obala in morje tudi DEJANSKO ni tvoje/moje. Gozd pa JE MOJ.
In razumljivo je, da v gozdu ne smem gradit, ker gozd je namenjen lesu in gozdnim sadežem, ne pa pozidavi.
Gozd je moj, morje pa ni moje. Enačenje teh dveh kategorij, je nesmiselno.
In če jaz kupim neko drevo v gozdu ali na parceli, ne zaradi lesa, ampak zato, da bi iz tega drevesa pobral sadeže, ni nobene logike, da si te sadeže lastijo in kradejo vsi.
Ne vem zakaj bi sicer kupil kostanj?

Še najbolj neumna razlaga pa je, da je kostanj pač sam zrasel. Pa kaj ma to veze, če je zrasel sam, jaz sem ga kupil.
Le zakaj potem gobe, borovnice, mah, kostanj itd…potem lahko nekdo prodaja na placu? Saj so te gobe borovnice, mah, kostanj itd…od nas vseh. Torej bi morali bit ti gozdni sadeži po logiki, na placu zastonj.
Gobe in kostanj v mojem gozdu lopov nakrade, potem jih gre pa prodat in ta denar strpa sebi v žep, jaz pa……lahko to samo opazujem.
Logika per komunizmus….

New Report

Close