Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A vaš otrok stane 500 evrov na mesec?

A vaš otrok stane 500 evrov na mesec?

šolska prehrana 70 eur
hrana doma, če poje 3 eur na dan je to 90 eur…pa poje več
stroški doma recimo 50 eur
mobitel 10 eur
žepnina 20 eur
urbana 17
trening 30 eur brez športne opreme
obleka 50 eur na mesec

potem pa dodamo še šolske potrebščine, tabori, izleti in športni dnevi v šoli, počitnice in kdaj tudi rojstni dnevi prijateljev, kino, občasno frizer, …športna oprema, tekmovanja, računalnik, telefon,…rolerji, kolo,…

ja stane 500 eur…po mojem pa tudi več. LP

Zakaj mešaš hruške in jabolka? Kdo je rekel, da nekdo s plačo 1000 EUR plača preživnine 250 EUR za otroka? Pravzaprav se mi sanja ne, kolikšne so v takih pogojih preživnine … Ampak tukaj mešaš en primer nekoga s 1000 EUR plača z vprašanjem splošni publiki (se pravi vsem nam, ki slučajno tu “čepimo”), koliko nas stanejo otroci. Cena otroka je v vrtčevski dobi načeloma direktno vezana na plačo. In mali otrok v vrtcu pri nadpovprečnih dohodkih stane že zaradi vrtca skoraj 400 EUR (brez vsega drugega).

za vrtec dam 200 evrov (ne vem če bi bilo manj če bi bila samska), plenice 50€, robčki 10€, oblačila- če bi razdelil po mesecih povprečno sigurno 50€ (20 je minimalno bunda, 3 dobri čevlji po 15-20€, kje je še vse ostalo)- se kar nabere ane

Povprečna preživnina v Sloveniji je 122 eur. LP

http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanje_pravic/statistika/prezivnine/

Dobro jih nateguješ…svoje starše seveda. da te ni sram. 300 eur za hrano, šampone, čistila in kakšno kavo. Ko boš šla v službo boš vidla hudiča. Otrok razvajeni.[/quote]

se postavim na študentkino stran, vendar kot starš.
sin je v dijaškem domu, stane 212 eur/mesec. vlak domov je 14 eur/teden*4= 56 eur
med tednom mora tudi kaj plačat v šoli, občasno imajo izlete, povprečno je to 20 eur/mesec
obutev, obleka … cca 20 eur/mesec
hrana, stanovanje, dom pač, ko je doma .. ne more spat v šotoru ali kje na klopci a ne … cca 150 eur/mesec (pavšal)
ostale stvari … zvezki, knjige, počitnice … 30 eur/mesec
skupaj nekaj manj kot 500 eur, pa sem sigurno še kaj pozabila.

za vsakega se da zračunat koliko stane in otroci stanejo.

Zakaj? Ker so to pisale ženske na temi na drugi strani. Da naj oče s plačo 1000 da za preživnino za dva otroka 500 in bo komot luksuzno živel s svojim ostalih 500, zato.

Še ena v bran zgornji študentki.

Moj otrok, ki tudi študira me stane ogromno. Študira v tujini, šolnino plačujemo iz lastnega žepa. Stanovanje si deli skupaj s še eno študentko in nas pride 250 evrov + stroški. Cenejšega ni, oziroma je luknja. Naša študentka zelo, zelo varčuje, pa kljub temu porabi vsaj 200 evrov za hrano. Čistila, kozmetika, oblačila v ceni niso zajeta. Kje so še obvezni pripomočki brez katerih ne gre, kupovati je treba tudi knjige, saj morajo imeti svoje. Pa letalo 2x letno domov tudi stane! In ja, lahko bi delala in si sama služila samo potem ne bi mogla študirat, še sploh s takimi ocenami ne :-))

Mesečno zaslužim 1500 e (s prevozom in malico)
otroški dodatek 100e.
Preživnina 600 e.
En otrok zois štipendija 100e. – porabi za svoje obleke, sem in tja prevoz /ima otrok zase
dodatek velika družina 350 e v letu (se pravi je to na mesec 30e)
Torej prihodek skupaj ….. 2230 e

Kredit za stanovanje (mi ga bivši ni pustil in sem ga izplačala, da najini otroci lahko nekje živijo in imajo dom od koder nas ne bo nihče selil) plačujem 400 e,
kredit za avto 130 e.
registracija in zavarovanje avta mesečno 70e
Počitnice in razna oprema ki se kupuje (tv, računalniki, nov pomivalni stroj, štedilnik – vse obroki na viso) mesečno 300e.
Šolnina 100e,
šola povprečno dodatno še 60 e
treningi 50 e,
prevozi na treninge 50 e.
zavarovanja (stanovanje, otroci, jaz) 40 e
vzdrževanje stanovanja (položnice blok, zbiranje sredstev fasada) 200
TV, internet, telefon 50
mobi (otroci jaz , jaz porabim le 10) 50
elektro 80
živali 50
bencin 150 (nisem iz lj)
frizer (poceni varianta za 4) povprečno mesečno 20
šolske knjige zvezki ipd. povprečno 50 e mesečno (3 otroci, najstniki, )

Torej poraba 1800 evrov brez oblačil, obutve, prehrane, čistil … servisov računalnikov, avta, beljenja stanovanja, menjave tal , oken ipd….

Torej mi za vse ostalo ostane 430 e mesečno. Torej je moj prispevek poleg časovnega tudi finančno višji od očetovega. Ja, otrok stane 500 evrov, brez da bi si privoščil ne vem kaj.
Sem zadnjič kupila hčeri modrček v le clercu za 7 evrov, po enomesečni uporabi je žal propadel. Pravilni uporabi. Vložki za dekleta v enem mesecu 10 evrov. Deodoranti 10 e. Tega očetje ne vidijo. Nogavičke najlon 10 evrov. 3x čokoladni krof 3 evre. Kosilo pripravljeno doma minimalno 5 evrov. Mleko na dan 1,8 e. To je le delček… V tem mesecu valeta, rojstni dan, pa darilca za ostale rojstne dni. In žal so babice take, da ne dajo ničesar, dedkov ni več. Tete in strici imajo svoje otroke. Oblačila ne pridejo v upoštev da nosijo en od drugega ker so različnih spolov in postav. In bedasto se mi zdi, da gre govora kako mame živimo na podlagi očetove preživnine. Da ne rečem,d a sem vsako popldne po službi pripravljala kosilo, spraševala otroke za šolo, pomagala pri projektih itd. Vozila na treninge in nazaj, visela na treningih ker sredi zime pač ni ravno in hoditi na sprehod naokoli, sebi pa rekreacije nisem privoščila ker nimam dovolj sredstev. Tako dovolj kosti kajne za obiranje kako veliko zapravim. Ja, če bi imela manj, bi morala manj. Bi pač črtala eno za drugim kar ne bi bilo res nujno. Ja in odkar sem sama se mi je pralni stroj 2 x pokvaril, pomivalca sem morala zamnjati, crknil mi je štedilnik, tla sem menjala ker so leteli parketi ven…. in s minusom se borim še vedno.

Hmm, jaz dobim preživnine na mesec okroglih 100 evrov.
Pa da vidimo stroške… Najemnina za 2,5-sobno stanovanje v Ljubljani me pride 400 evrov. No, če bi sama živela, definitivno ne bi potrebovala tako velikega stanovanja oziroma bi si lahko našla kakšno ugodnejšo varianto. Tako pa, ko imaš enkrat otroka, te niti ne vzamejo povsod… No, tudi sedaj bi lahko našla recimo 1,5sobno za kakih 350 evrov. Predvidevam. Samo raje vidim, da ima otrok svojo sobo. Stroški (brez interneta, televizije…)- samo elektrika in upravitelj me pridejo na mesec (brez ogrevanja sedaj) 35 evrov+ 115 evrov (glede na zadnjo položnico). Otrokov mobi: približno 5 evrov, samo še to ne vsak mesec, recimo vsak drugi mesec. LPP mesečna vozovnica (šolska): 17 evrov. Prehrana v šoli: 92 evrov. Judo: 22 evrov na mesec.
Hrana doma, oblačila, knjige, občasno kak kino itd. … Hja, pa smo hitro na nekje 400 evrih mesečno.

Če pomislim, da sem samo letos za glasbeno šolo dala 400 evrov + nakup inštrumenta 800 evrov. In da plačujemo stanovanjski kredit, ki znaša 90 evrov na osebo mesečno – bi rekla da se minimalni stroški na otroka gibljejo med 300-400 evri, odvisno koliko star je.

Nauči se brati! Tole temo je vzpodbudil moj zapis iz druge teme, da naj bi oče s plačo 1200 evrov moral za otroka plačevati vsaj 250 evrov preživnine. Potem ste ubogemu revežu znižali plačo na 1000 evrov in mu “pridelali” še enega otroka.

Menda pred ločitvijo počakate, dsa otrok iz plenic pride ali niti to ne. Si mislim, da večina otrok, za katere se preživnina plačuje, so že v osnovni šoli. Bo prej držalo, da ima oče novo družino in za novega otroka mora varstvo ali vrtec plačat.[/quote]

Nimam se namena ločit, samo napisala sem koliko naju stane naš otrok.

Nauči se brati! Tole temo je vzpodbudil moj zapis iz druge teme, da naj bi oče s plačo 1200 evrov moral za otroka plačevati vsaj 250 evrov preživnine. Potem ste ubogemu revežu znižali plačo na 1000 evrov in mu “pridelali” še enega otroka.[/quote]

Kar se mene tiče novi otroci naj ne bi bili razlog za znižanje preživnine, navsezadnje, če bi ata bil še vedno s staro partnerko bi najbrž ostal pri dveh, potem pa si mlade frajle najdejo dece z otorci in hočejo imeti še 2 otorka potem pa naj ata financira 4 otroke naenkrat.

Zato pa je treba razmišljat, al boste imele otroke z bureki, ki nimajo za pir, ki plačujejo bivšim 100€ za otroke al boste si poiskale za razplod kaj bolj primernega in finančo neobremenjenega.

koliko otrok ločenih staršev trenira smučanje, in hodi na 3 popoldanske dejavnosti …

imam 3 otroke pa noben od njih nima nobenega sošolca, ki bi treniral smučanje sploh; vsak ima (sploh po 5 razredu OŠ) samo po enega sošolca, ki igra inštrument

kar se tiče študentov … preživninska obveznost do študentov je nižja kot do mladoletnih

moji otroci nesečno stanejo 250 eur po glavi (z vsemi šolskimi potrebščinami, hrano in cunjami in elektriko vred, plus atletika, ali košarka ali tečaj tujega jezika)

kar se tiče klubskih dejavnosti … večina otrok iz enostarševskih družin ima v klubih znižano tarifo

(še eni zgoraj, kredit za stanovanje, stroški za živali ne sodijo v preživnino. Stroški reggistracije avta so previsoki, stroški elektrike so nekam visoki … nas je 5 in imamo mesečno položnico 35 eur, stroški našega 4 sobnega stanovanja so 200 EUR samo med kurilno sezono (6 mesecev na leto, sicer so okoli 120, šolski zvezki in potrebščine za sproti tudi ne nanesejo 50 EUR na mesec, razen če imaš zelo malomarne otroke)

[/quote]

Točno tako! Naprej je treba mislit, kakšnega moškega izbereš za očeta svojemu otroku in ne bluzit z nekim luzerjem.

Nauči se brati! Tole temo je vzpodbudil moj zapis iz druge teme, da naj bi oče s plačo 1200 evrov moral za otroka plačevati vsaj 250 evrov preživnine. Potem ste ubogemu revežu znižali plačo na 1000 evrov in mu “pridelali” še enega otroka.[/quote]

Kar se mene tiče novi otroci naj ne bi bili razlog za znižanje preživnine, navsezadnje, če bi ata bil še vedno s staro partnerko bi najbrž ostal pri dveh, potem pa si mlade frajle najdejo dece z otorci in hočejo imeti še 2 otorka potem pa naj ata financira 4 otroke naenkrat.

Zato pa je treba razmišljat, al boste imele otroke z bureki, ki nimajo za pir, ki plačujejo bivšim 100€ za otroke al boste si poiskale za razplod kaj bolj primernega in finančo neobremenjenega.[/quote]

obveznost preživljanja je do vseh otrok enaka in gre za pravico otroka in ne očeta, bivših, zdajšnjih in bodočih bab

Ni treba sploh operirat z nekimi meglenimi pojmi, kot so kar nekaj, marsikateri in podobno. Statistika o višini preživnin je na netu. Velika večina jih je nižjih od 200 evrov na mesec in če mamice s tem uspejo porihtat otroka in sebe v piko od pedikerja do frizerja, znajo več kot samo čarat.[/quote]

Saj kakšen denar pa tudi MAMICA k bajti prinese, kajne? Pa babice in dedki. Pa sorodniki.

MAMICE se s kešem, ki je namenjen otroku ORENK afnajo. Denar je ohoh dobrodošel.
Jaz bi že davno uzakonil:
– oče kupi oblačila, hrano, šampone, obutev………..igrače, knjigice + ene 20 eur za sladkarije. Mama pa naj kešira vse ostalo.

TO BI BILO POŠTENO DO OTROKA!

Tako pa mame samohraniteljice LAHKO IN TUDI GA večino denarja porabijo zase! Ker dobi hlače od prijateljice, ker dobi igračo od sosede, ker dobi hrano od babice…..In gre denar za njene ‘muhe’.

Samo mone boste tukaj otršale, kako ste uboge, pa ves čas z otrokom, pa vse in VSE samo ve nudite, vozite………bla bla. LISICE![/quote]

točno tako,se strinjam popolnoma, tudi jaz imam sestrično, ki komaj čaka na keš od bivšega, tamala dva itak dobita vse staro od kolegic, vrtec plača minimalno, jejo pri njeni mami…ona se pa afna s fitnesom, cote same firme, frizer vsak mesec, kavice in cigareti laufajo….njen bivši bogi revež pa financira…babe(nekatere) so res take lisice da to n i res….otroke imajo za izsiljevanje in služijo na njih, ko pride tako daleč…

Pustimo stroške stanovanja ob strani, ampak lepo prosim za recept, kako proti skozi z 250 evrov na otroka. Se pravi, šola, hrana, oblačila, obutev. Če mi lahko prosim malo razdrobiš tole kalkulacijo po postavkah.

Jaz samo za trening, glasbeno, hrano in šolsko položnico dam okoli 200 evrov na mesec. Da bi bilo pa vse ostalo potem samo še 50 evrov – se pravi, šolske potrebščine, oblačila, žepnina, položnice (voda in odvoz smeti sta pri nas 20 evrov na glavo), šola v naravi, kak tabor, darila, ko gre na roj. dan, občasno frizer – niti v najbolj sladkih sanjah ne. Zato te res prosim za podrobnejšo razčlembo, brez stroškov stanovanja.

Pod 300 evrov ne dobiš garsonjere, tako da ti prav veliko večji strošek veliko večje stanovanje zaradi otrok ni.

Pustimo stroške stanovanja ob strani, ampak lepo prosim za recept, kako proti skozi z 250 evrov na otroka. Se pravi, šola, hrana, oblačila, obutev. Če mi lahko prosim malo razdrobiš tole kalkulacijo po postavkah.

Jaz samo za trening, glasbeno, hrano in šolsko položnico dam okoli 200 evrov na mesec. Da bi bilo pa vse ostalo potem samo še 50 evrov – se pravi, šolske potrebščine, oblačila, žepnina, položnice (voda in odvoz smeti sta pri nas 20 evrov na glavo), šola v naravi, kak tabor, darila, ko gre na roj. dan, občasno frizer – niti v najbolj sladkih sanjah ne. Zato te res prosim za podrobnejšo razčlembo, brez stroškov stanovanja.[/quote]

torej (moji otroci so pri očetu približno 1/3 časa, plus polovico vseh počitnic .. v tem času so stroški vode, smeti in hrane, prevozov pri njemu, pri elektriki velja ekonomija obsega zato ni razlike, ali žarnica gori zame, ali tudi za otroke, žepnina zame ni “preživetje” in zato ni otrolova pravica)

košarkaški klub vadnina 20 eur
šolska položnica (hrana in ostale zadeve) 60 eur mesečno, pri čemer to ne velja za poletne mesece … 1 mesec so pri očetu/babicah na počitnicah (mesečni strošek je zato nekoliko nižji)
šolske potrebščine (DZ, učbeniški sklad, zvezki .. 150 EUR/leto …13 EUR/mesečno)
frizer 3 -4x letno 25 eur = 6,25 EUR/mesec)
pri nas je odvoz smeti in voda po glavi 8,5 eur … na otroke pride nekaj manj okoli 6
šola v naravi 1x letno cca 150 EUR =12,5 EUR/mesec
hrana 2EUR po dnevih, ko so v šolo 5 EUR, ko smo doma 40 EUR (dnevi pri očetu niso upoštevani, ker ni moj strošek)
obleka – poletna garderoba in obutev 175 EUR – zimska garderoba in obutev 250-300 EUR (ampak na vsaki dve leti, ko se kupuje bunda, čevlji praviloma zdržijo 2 sezoni) 45 Ok reciva 50 EUR/mesec
darila za rojstne dneve 5 EUR (pa tudi pod razno ne grejo tja vsak mesec)
urbana 20 EUR (in se vozijo z avtobusom na treninge in dejavnosti, nič mami taxi služba)
pod ostanek pride kozmetika, pralni praški, nekaj elektrike, goriva)

Pustimo stroške stanovanja ob strani, ampak lepo prosim za recept, kako proti skozi z 250 evrov na otroka. Se pravi, šola, hrana, oblačila, obutev. Če mi lahko prosim malo razdrobiš tole kalkulacijo po postavkah.

Jaz samo za trening, glasbeno, hrano in šolsko položnico dam okoli 200 evrov na mesec. Da bi bilo pa vse ostalo potem samo še 50 evrov – se pravi, šolske potrebščine, oblačila, žepnina, položnice (voda in odvoz smeti sta pri nas 20 evrov na glavo), šola v naravi, kak tabor, darila, ko gre na roj. dan, občasno frizer – niti v najbolj sladkih sanjah ne. Zato te res prosim za podrobnejšo razčlembo, brez stroškov stanovanja.[/quote]

torej (moji otroci so pri očetu približno 1/3 časa, plus polovico vseh počitnic .. v tem času so stroški vode, smeti in hrane, prevozov pri njemu, pri elektriki velja ekonomija obsega zato ni razlike, ali žarnica gori zame, ali tudi za otroke, žepnina zame ni “preživetje” in zato ni otrolova pravica)

košarkaški klub vadnina 20 eur
šolska položnica (hrana in ostale zadeve) 60 eur mesečno, pri čemer to ne velja za poletne mesece … 1 mesec so pri očetu/babicah na počitnicah (mesečni strošek je zato nekoliko nižji)
šolske potrebščine (DZ, učbeniški sklad, zvezki .. 150 EUR/leto …13 EUR/mesečno)
frizer 3 -4x letno 25 eur = 6,25 EUR/mesec)
pri nas je odvoz smeti in voda po glavi 8,5 eur … na otroke pride nekaj manj okoli 6
šola v naravi 1x letno cca 150 EUR =12,5 EUR/mesec
hrana 2EUR po dnevih, ko so v šolo 5 EUR, ko smo doma 40 EUR (dnevi pri očetu niso upoštevani, ker ni moj strošek)
obleka – poletna garderoba in obutev 175 EUR – zimska garderoba in obutev 250-300 EUR (ampak na vsaki dve leti, ko se kupuje bunda, čevlji praviloma zdržijo 2 sezoni) 45 Ok reciva 50 EUR/mesec
darila za rojstne dneve 5 EUR (pa tudi pod razno ne grejo tja vsak mesec)
urbana 20 EUR (in se vozijo z avtobusom na treninge in dejavnosti, nič mami taxi služba)
pod ostanek pride kozmetika, pralni praški, nekaj elektrike, goriva)[/quote]

Za dva evra ti otroku daš zajtrk in večerjo? Se pravi na primer en evro zjutraj in en evro zvečer?

Poleg tega tukaj govorimo o mesečnih stroških, torej 30 dni, ne za 20 dni.

Pri nas so kot rečeno že samo smeti in voda 20 evrov na glavo, pa tudi šolska položnica je dražja (oziroma letos je bila malica subvencionirana, drugo leto ne bo več in bo to 15 evrov več na mesec).

Predvidevam tudi, da imaš otroke, ki ne rastejo več, ker moji se dve leti že ne morejo tlačiti v iste čevlje.

Preživnina ni namenjena samo preživetju otroka, ampak pokrivanju njegovih normalnih potreb, torej tudi žepnine, tudi telefona, tudi kozmetike, kina, sladoleda, tudi športnim rekvizitom. Če se jaz omejim samo na skorjo kruha zjutraj in zvečer in pol litra vode na dan, pa seveda – ej, 150 evrov na mesec imam čez glavo dovolj!
In če ti za hrano v 20 dnevih res porabiš samo 40 evrov na glavo, si carica.

Preživnina bi morala biti taka, da po ločitvi otroku standard ne pade. Žal pa vemo, da ni tako.

torej (moji otroci so pri očetu približno 1/3 časa, plus polovico vseh počitnic .. v tem času so stroški vode, smeti in hrane, prevozov pri njemu, pri elektriki velja ekonomija obsega zato ni razlike, ali žarnica gori zame, ali tudi za otroke, žepnina zame ni “preživetje” in zato ni otrolova pravica)

košarkaški klub vadnina 20 eur
šolska položnica (hrana in ostale zadeve) 60 eur mesečno, pri čemer to ne velja za poletne mesece … 1 mesec so pri očetu/babicah na počitnicah (mesečni strošek je zato nekoliko nižji)
šolske potrebščine (DZ, učbeniški sklad, zvezki .. 150 EUR/leto …13 EUR/mesečno)
frizer 3 -4x letno 25 eur = 6,25 EUR/mesec)
pri nas je odvoz smeti in voda po glavi 8,5 eur … na otroke pride nekaj manj okoli 6
šola v naravi 1x letno cca 150 EUR =12,5 EUR/mesec
hrana 2EUR po dnevih, ko so v šolo 5 EUR, ko smo doma 40 EUR (dnevi pri očetu niso upoštevani, ker ni moj strošek)
obleka – poletna garderoba in obutev 175 EUR – zimska garderoba in obutev 250-300 EUR (ampak na vsaki dve leti, ko se kupuje bunda, čevlji praviloma zdržijo 2 sezoni) 45 Ok reciva 50 EUR/mesec
darila za rojstne dneve 5 EUR (pa tudi pod razno ne grejo tja vsak mesec)
urbana 20 EUR (in se vozijo z avtobusom na treninge in dejavnosti, nič mami taxi služba)
pod ostanek pride kozmetika, pralni praški, nekaj elektrike, goriva)[/quote]

Za dva evra ti otroku daš zajtrk in večerjo? Se pravi na primer en evro zjutraj in en evro zvečer?

Poleg tega tukaj govorimo o mesečnih stroških, torej 30 dni, ne za 20 dni.

Pri nas so kot rečeno že samo smeti in voda 20 evrov na glavo, pa tudi šolska položnica je dražja (oziroma letos je bila malica subvencionirana, drugo leto ne bo več in bo to 15 evrov več na mesec).

Predvidevam tudi, da imaš otroke, ki ne rastejo več, ker moji se dve leti že ne morejo tlačiti v iste čevlje.

Preživnina ni namenjena samo preživetju otroka, ampak pokrivanju njegovih normalnih potreb, torej tudi žepnine, tudi telefona, tudi kozmetike, kina, sladoleda, tudi športnim rekvizitom. Če se jaz omejim samo na skorjo kruha zjutraj in zvečer in pol litra vode na dan, pa seveda – ej, 150 evrov na mesec imam čez glavo dovolj!
In če ti za hrano v 20 dnevih res porabiš samo 40 evrov na glavo, si carica.[/quote]

hahahha bravo podpis.:)

Naš očka je tudi izjavil, da lahko dnevno otroka nafutram za dva evra se pravi v to ceno naj bi bilo vključeno vseh pet obrokov. No če bi mu dajala vsak dan samo pudinge za 25 centov , torej to kar mu ponudi on potem bi definitivno še prišparala…..

hahahha eni imajo pa res smešne….polepšali ste mi zgodnje jutro…..:)))))

Jaz se tudi postavljam v bran študentki zgoraj…
Cene v Ljubljani so navite do konca..

Sama preživim s 400eur mesečno, včasih zaslužim sama še dodatnih 50-100/mesec.

stroški so sledeči:

prevoz 14eur za obe smeri= 56eur
študentski dom 75eur
položnice za mobitel + občasna moneta za trolo= 20eur
fotokopiranje mesečno 20eur
fotokopiranje med izpitnim obdobjem 40eur
hrana na dan (zajtrk, kosilo, večerja) 200 eur mesečno. Kupujem pa v hofer, lidl..+ tudi jem na bone. Tukaj sem štela še čistila, kozmetiko in pribor za osebno higieno.
obleka na mesec 20eur, ob začetku sezone več (samo low-budget varianta HM ipd..)

Evo in sm na 411eurih SAMO za to da jem, obiskujem faks in mam cele kavbojke.
O nekem afnanju na pijačkah, pa kino, pa frizer samo sanjam… Pijemo pivo iz hoferja in jemo
makarone iz lidla.. Strižem se sama, občasno frizer.. Nekaj kozmetike imam, tudi kakšno lepše oblačilo, ki ga kupim na znižanjih.

Doma nisem nikoli trenirala ničesar, nisem hodila v glasbeno šolo ipd.. Tudi brat in sestra ne. Enostavno ni denarja za takšne reči.

Upam da bom imela toliko denarja, da bom lahko svojim otrokom privoščila glasbeno šolo in izlete in ob tem ne bom rabila šparati na vse pretege in jest enolično prehrano.

New Report

Close