Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A vaš otrok stane 500 evrov na mesec?

A vaš otrok stane 500 evrov na mesec?

Citiraj, kje prikazujem koga za revice in moške za goveda? Ali pa nehaj lagat. ker to je grdo.
Glej, pišeš neumnosti in to velike. Povprečna preživnina v Sloveniji je 113 evrov na otroka.
Z besedo sto trinajst – to je recimo mesečna vsota za čike enega zmernega kadilca.
Toliko o realnem svetu, za razliko od tvojih sanjarjenj, kjer mami od te vstote gotovo ostane še za njen luksuz, praktično po vašem bivši s tem preživlja otroka, pa še njo.
[/quote]

Mislis, da mi ljubi iskati tvoje komentarje? Sama ves kaj pišeš luba dušica. Se pa ne cudim, da si tako boga, da še sebe ne vidiš.

Ta povprečna je tako kot povprečna placa. 2/3 folka dela za 600, ostali pa za 2k+ ali po domace eden ima zelje, eden meso, skupaj pa segedin.

Spet kar nekaj po svoje slaboumno sklepas. Kje sem napisal, da prezivlja njo? Problem ni dat za otroka saj v vecini primov, ampak je problem v tem, ker gre za vse drugo samo za otroka ne. Bo zdaj šlo ali bos kot ponavadi rabila 15 strani komentarjev pa se vedno ne bos sposobna sprocesirat pointa? Kokos blesava

Mislis, da mi ljubi iskati tvoje komentarje? Sama ves kaj pišeš luba dušica. Se pa ne cudim, da si tako boga, da še sebe ne vidiš.

Ta povprečna je tako kot povprečna placa. 2/3 folka dela za 600, ostali pa za 2k+ ali po domace eden ima zelje, eden meso, skupaj pa segedin.

Spet kar nekaj po svoje slaboumno sklepas. Kje sem napisal, da prezivlja njo? Problem ni dat za otroka saj v vecini primov, ampak je problem v tem, ker gre za vse drugo samo za otroka ne. Bo zdaj šlo ali bos kot ponavadi rabila 15 strani komentarjev pa se vedno ne bos sposobna sprocesirat pointa? Kokos blesava
[/quote]

Dej teslo zarukano, če še sam sebe nisi sposoben slediti kaj napišeš, pa boš koga drugega?
Saj vidim, da imaš spomin zlate ribice, intelektualne sposobnosti pa še za par stopenj nižje in ja – je to absolutno moj problem, jaz sem kriva, kaj se pa s takimi s posebnimi potrebami zapletam v debato. Marš usrane.

Dej teslo zarukano, če še sam sebe nisi sposoben slediti kaj napišeš, pa boš koga drugega?
Saj vidim, da imaš spomin zlate ribice, intelektualne sposobnosti pa še za par stopenj nižje in ja – je to absolutno moj problem, jaz sem kriva, kaj se pa s takimi s posebnimi potrebami zapletam v debato. Marš usrane.
[/quote]

A si spet pokazala prave barve, zdaj ko se nekdo s tabo ne strinja?
Kakšen besednjak, ker tvoja ne velja?
Pa spet cel dan tukaj, pa bajna plača, pa huda služba, pa tko ane :)))
Eeeejjj, ne moreš skriti primitivizma. Posebne potrebe? Koliko jih našteješ pri sebi? Spominjaš na tisto z nickom “iskrena”, ona ima tudi danes bad day 🙂

A si spet pokazala prave barve, zdaj ko se nekdo s tabo ne strinja?
Kakšen besednjak, ker tvoja ne velja?
Pa spet cel dan tukaj, pa bajna plača, pa huda služba, pa tko ane :)))
Eeeejjj, ne moreš skriti primitivizma. Posebne potrebe? Koliko jih našteješ pri sebi? Spominjaš na tisto z nickom “iskrena”, ona ima tudi danes bad day 🙂
[/quote]

No, če me nekdo začne zmerjat, ja potem pokažem kakšno barvo ali dve. Začnem pa nikoli, ti ki imaš vse moje poste preštete, označene po barvah in spravljene v mape, lahko pogledaš.
A primitivna da sem? Kdo od naju pa sledi koga vsenaokoli – jaz tebe, ali ti mene? Jaz vsaj živim svoje dovolj zanimivo življenje, ti sirota se moraš pa z mojim futrat – pa še to samo z virtualnim.
Aja, spominjaš me pa ne na nobenega, sploh ne narediš vtisa.

ampak o osnovi na otroka: šolska položnica za 3 obroke 90€, stroški na posameznika v bloku 60€, hrana/osebna nega (deo,tuš gel,šamponi,pasta..) doma,lekarna (vitamini in blažila ob boleznih ala operil,sirupi..),frizer: 100€ pa recimo literatura in prijavnine za raznorazna šolska tekmovanja plus knjige, zvezki in ostali učni pripomočki in potrošni material je preračunan mesečni strošek 50€ …potem se pa pravo življenje res začne: tečaj 100€, vstopnine, izleti, oblačila, rekviziti, počitnice..no tukaj je potem nebo oz dohodki meja.

1. Najmanj cca. 30°{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} uradnih preživnin je fiktivnih, zato povprečna preživnina 130 Eur ni realen znesek.
2. Hodim v službo in zaslužim dovolj, da si sama sfinanciram frizerja,obleko,dopust,…
3. Komur je je pri npr. višini 1.300+ mesečnega osebnega dohodka težko za svojega potomca prispevati 200 eur,naj si jih preventivno “odreže”.

ojoj, kako sem lahko pozabila: oblačila in obutev..pri nas je strošek cca 150 € na otroka na mesec pa kupujemo kosovno premišljeno ne pa ceneno to pa res ker izkušnje s cenenim so takšne, da obutev/oblačila niso za nikamor (razpade, se razcufa, razpere, razpara, pošvedra prehitro čeprav otroki na par mesecev v obdobju rasti menjajo celo obutev in oblačila niti tega ne zdržijo te cenene ala HM ipd znamke).


Drago dekle, prosim povej, če ti ni težko… Kdaj si ugotovila, da je tvoj oče sebičen, ker te prikrajšuje za preživnino? Ali si morda tudi ti dolga leta verjela njegovim izgovorom in če si, kdaj si ga spregledala? To me zanima, ker imam podobno situacijo. Za dva otroka mi že 10 let ne plačuje NOBENE preživnine, dobivamo nadomestilo od sklada. Izgovarja se, da je revež, da ne more plačevati, kar pa ni res. Govori jima, da jaz imam denar on ga pa nima in če bi bila jaz dobra oseba, ne bi njemu delala izvršbe na TR in ga s tem reveža popolnoma onemogočila. (Preživnina je sicer zelo nizka, manjša od najvišjih otroških dodatkov ). Ampak otroka mu verjameta in imata mene za brezsrčno, ker ga terjam za NJUN denar. Je pa res, da sem jaz dovolj iznajdljiva, da moja otroka ne trpita nekega hudega pomanjkanja. Hodita na izlete, šole v naravi itd., sicer nimata nove smučarske opreme, ampak jima najdem solidno ohranjeno po spletu, gremo tudi poceni na morje v kamp, skratka znajdem se, da nam je lepo. Morda bi morali tudi mi životarit v totalni revščini, da bi otroka spregledala?
[/quote]

Pustil naju je, ko sem bila še dojenček. Mati vedno delala za minimalca, vedno dolžna, potem so jo še zafurali v službi, kjer so ji navidezno odtegovali kredit, ki ga je po stečaju firme morala še 1 plačat.

V glavnem bila sem dostikrat lačna, nisem se morala ukvarjati z nobenim športom, oblačil sem imela točno za 5 dni, stikov ni hotel, ker je njegova bila ljubosumna name. Če sem že kdaj šla no obisk (1x letno) je samo jamral, kako je moja mati hinavska, da zahteva “toliko” denarja.
Nisem imela igrač, če sem že kako dobila od kakega sorodnika za roj.dan, jo je mati prodala, da sva imeli za jest.

Tako je bilo moje življenje.

In zato sem tudi mojemu možu zabičala. Če gremo kdaj narazen in ne bo hotel skrbeti za otroka, ga slečem…do nagega. Da ne bo imel za čigume. Tak. Čisto odkrito.

Nisem nikoli računala, koliko stane, zdaj sem se pa lotila tega, torej 1 otrok pri nas stane:

100 eur – hobi (trenira ples), 90 v bistvu, 10 nanese še primestni avtobus do plesne šole
100 eur – hrana doma , kar pomeni večerja in popoldanska malica,vikendi komplet obroki, kozmetika (na mesec nakupim hrane , čistil in negovalne, ne dekorativne kozmetike za 600eur za 4 člansko družino in psa) in hrana zunaj, ko jo peljem kam v slaščičarno, pa če je kakšna prijateljica zraven, jasno da jaz častim.
100 eur – 70 eur šolska malica in kosilo plus 30 eur povprečno na mesec – sem razdelila enkratni strošek vsakoletnih novih šolskih potrebščin in sprotnih šolskih ekskurzij, šolskih obiskov gledališč ipd)
50 eur – stroški mobitel (tu je vključena naročnina in strošek obroka za novega), na tv voyo, hd, neki dodatno plačljiv paket z več filmi, česar midva z možem sploh ne gledava, na splošno ne gledava tv in vsi dodatki so naročeni zaradi otrok
100 eur vsak mesec dam na stran za stroške počitnic za 1 otroka za celo leto, en dopust za 4 člansko družino nas torej pride 4800 eur.
50 eur na mesec znašaj povprečno še stroški oblačil, obutve ,plačljivih zdravil, kakšen dan smučanja…

Torej 500 eur na mesec je pri nas en otrok po tamalem, dejansko je še več, ker je družinski dopust dostikrat dražji, pa srednješolka gre še s šolo na plačljive izlete v tujino, na en enotedenski izlet 500 eur porabi, pa k frizerju hodi 3x letno, pa še je nekih malih stroškov non stop,..

Zakaj toliko jeze v tebi? Kaj pa je narobe, če otroku nudiš čim več koristnih stvari, da lahko udejanja svoje talente in zanimanja ter si širi obzorja? Tudi pri nas nikoli ni bilo problem dati denar za šport, potovanja, tečaje, ekskurzije v tujino, solidno žepnino, tudi za varčevalni račun na njegovo ime.
Ne vem, zakaj bi se moral nekdo zapiti in ostati brez gat, če vlaga v otroka? Tudi za naju z možem je ostalo čisto dovolj. Sva se v življenju potrudila, da nama ni treba delati za povprečne plače.
[/quote]
In kaj je sedaj ta tvoj genijalec? Povej no? Vlaganje v otroka? Pa saj ni naložba? Ali pač? Zato pa tako visite na njih, zahtevate da so do 35 leta doma pri vas mamah, da se lahko naložba vrne. Groza!

Nisem nikoli računala koliko me stanejo otroci..
ampak če pogledam samo na grobo položnice od te zime:
150€vrtec
60€kosilo v šoli
20€ šolski izleti, vstopnine, prevozi
200€ smučarski tečaj
80-100 € oprema za smučanje (ni bila nova, je bilo pa žal vse premajhno)
50€ za sabo na tečaj (za čaje, malice..)
Da ne govorim, da bo treba sedaj spet garderobo zamenjati, saj sta zrasla toliko, da je večina hlač prekratkih. Čevlji (ki za enega tudi nikoli niso pod 50 €/par).

Še nisva zadihala že prosita, da bi se šli vsaj kak dan kopati v kake toplice… S tem, da v tej zimi pa res nismo šli nikamor (ker je bil tečaj)…
Pred zimo so “dobri možje” in kup rojstnih dnevov, potem zimske počitnice in razni tečaji, sedaj bo kmalu morje, vsaj za prvomajske smo v hribih ali v vrtu.

Pa da ne zmešam vsega skupaj… Če odštejem vrtec, je bilo vse ostalo za večjega (šoloobveznega) in dodam še 50 € izvenšolska dejavnost + oprema cca. (če razdelim) 20 € na mesec.

Nas skoraj 3-letnik “stane” okoli 2 jurja na mesec.

Takle mamo.

18-mesečnik vrtec 400 €/ mesec
4-letnik vrtec 308€/mesec
osnovnošolec malica + kosilo 70 € na mesec, 45€ vadnina

Ja, če upoštevam vse stroške, tudi oblačila, obutev, hrano, izleti, dopusti…ja, stanejo po 500 € na mesec in več!


In kaj je sedaj ta tvoj genijalec? Povej no? Vlaganje v otroka? Pa saj ni naložba? Ali pač? Zato pa tako visite na njih, zahtevate da so do 35 leta doma pri vas mamah, da se lahko naložba vrne. Groza!
[/quote]

Ah, groza, ja, še vedno ima svojo sobo, kadar pride na obisk, čeprav ima svoje, zaenkrat prazno, stanovanje na drugem koncu mesta. Sicer pa je že kmalu po zaključku študija dobil priložnost zaposlitve in nadaljnjega izobraževanja v eni bolj znanih raziskovalnih ustanov v tujini. K temu je pripomoglo tudi to, da je tovrstno delo spoznaval že med študijsko prakso in na izmenjavi, kjer je tudi spoznaval okolje, v katerega je želel priti. Brez ustrezne finančne podpore bi mu bilo težje.


Lepo, da je med nami tudi nekaj bogatašev, ki spadajo v zgornji 7. razred za plačevanje vrtca. Upajmo, da bo takih še več. In to v družini s tremi otroci. Dobre plače! Kakšna bi bila šele preživnina za 3 otroke? 2500 na mesec. Bo dovolj?

Mi smo v 7.razredu za vrtec, pa ne plačujemo toliko. V bistvu si ne predstavljam javnega vrtca, ki bi znašal 400€ mesečno, saj je max plačilo okrog 380€ odvisno od občine, ene dodajo več, druge manj. Tole gre verjetno za privat vrtec.

Ne, ampak nimam le 1-ga otroka, pohištvo, oblačila iz druge roke …
Vendar smo opremili 4 sobe, kupili 3 inštrumente … to so kar veliki stroški
oKOLI 300 evrov na mesec je gotov strošek, če ima otrok še kakšno dejavnost.
Tudi očala, ki jih nosita 2, vsako leto okoli 120 evrov za vsako
Npr., za javne nastope potrebuje črno obleko in lepe čevlje, kje so še ekskurzije (350 evrov za Rim -gimnazija),

Tele vase stroske, pa moram rect, da ce se kdo rece, da mi gre hudo, po vasih zapisih ocitno laze. Ker ocitno vi se valjate v dnarju po vsem kar nastevate in kaj vse bi moralo bit.
Pogledam pa svoje otrostvo nismo bili revni, manjkalo mi pa tudi nic ni, ampak mama in ata nista imela taksnih plac, da bi lahko s sestri obe naenkrat ja dvojcici toliko stali kot tu vi pisarite. Tukaj moea biti danes nekaj hudo narobe. Razmislite vi kaj bo na tem.
Namig: ena izmed cvetk 50 e strosek narocnine telefona in obtoka za novega. Oprostite ampak tole je preseravanje in uber pretiravanje ko sem jaz zase imela narocnino in str. Za nov telefon je bil znesek manjsi kot 20 e. Seveda pa lahko nabijete take stroske tudi do 200 e na mesec sam za telefon, samo to ne pomeni .nobenega realnega merila, da toliko stane otrok in da je to njegov potreben strosek v taki višini. Eni ste ocitno malo zblojeni


Tudi pri oblačilih in obutvi mi ni jasno, kako otroci prerastejo par številk na leto, po drugi strani je pa potrebno kupovati dražje in bolj kvalitetne blagovne znamke, da so oblačila dovolj trpežna.

* mu gre hudo, ocitno laze. Se opravicujem napaka.
Po vsem videnem tukaj jaz res moram ocitno zivotariti.
Ker ce osnovnosolski otrok samo doma za popoldan in zvecer med tednom ter cele dneve med vikendi poje za 100 evrov. Jaz moram vse obroke doma za vse dni v.mesecu preziveti z max 70 vklj. S kozmetiko vso in cistili €. Pa sem.odrasla oseba. Kako je mozno, da otrok pa poje za 170 e.
Tukaj mekaj ne,stima. Eni res zivotarimo ja, drugi se pa preseravate. Oprostite ampak res.


Tudi pri oblačilih in obutvi mi ni jasno, kako otroci prerastejo par številk na leto, po drugi strani je pa potrebno kupovati dražje in bolj kvalitetne blagovne znamke, da so oblačila dovolj trpežna.
[/quote]
Otroci so veliko zunaj. Obicajno niti ne samo lahkoten sprehodek po cistis suhih potkah in otrok v letu za obutev potrebuje: dvoje superge, zimske cevlje, gumijaste skornje, sandale in japanke pa seveda solske copate. Med letom gotovo se to obrabi,noga zraste in potrebuje do naslednjega leta oz sezone to v novih stevilkah. Enako je pri kratkih majicah,majicah z dolgimi rokavi,prehodnih jaknah,bundi,perilu,puloverjih,hlacah,pajkicah,kratkih hlacah,trenerki. Tega potebuje vec kot odrasel,ker se tudi vec giba,bolj hitro iztrosi,umaze in sezone se vrtijo,otrok pa vsako leto raste. Malo pamet uporabljaj pa bos lazje razumela cetudi izkusenj ocitno nimas.


Otroci so veliko zunaj. Obicajno niti ne samo lahkoten sprehodek po cistis suhih potkah in otrok v letu za obutev potrebuje: dvoje superge, zimske cevlje, gumijaste skornje, sandale in japanke pa seveda solske copate. Med letom gotovo se to obrabi,noga zraste in potrebuje do naslednjega leta oz sezone to v novih stevilkah. Enako je pri kratkih majicah,majicah z dolgimi rokavi,prehodnih jaknah,bundi,perilu,puloverjih,hlacah,pajkicah,kratkih hlacah,trenerki. Tega potebuje vec kot odrasel,ker se tudi vec giba,bolj hitro iztrosi,umaze in sezone se vrtijo,otrok pa vsako leto raste. Malo pamet uporabljaj pa bos lazje razumela cetudi izkusenj ocitno nimas.
[/quote]
Smucarskih pajacev, telovadne opreme, kopalk, pohodnih cevljev, lepsih cevljev za solske obiske (ce jih morda starsi ne peljejo): muzej,gledalisce pa se cuda zgodb je vmes. Smuci, drsalke,rolerji,skiro,kolo, celado, scitnike,plavalno masko..to je danes (ne 50let nazaj) osnovni standard razvitega sveta in noben luksuz razen morda za Afriko. Ja zivljenje se spreminja. Nekoc tudi pralnega stroja niso imeli a ta je danes osnoven pricakovan in potreben standard sodobne civilizacije. Nic ekstra. Vcasih ste hodili v Porec danes pa se otroka odpelje v Legoland kar druzino kosta vsaj 500 evrov in tako naprej. Ce se v mislih vracas nazaj in primerjas neprimerljivo seveda lahko razglabljas o velikih razlikah. Se vecje so, ce primerjas zivljenje danes in s povojnih casom pa zakaj bi se tam ustavili morda so bolj opazne in zanimive razlike tudi s srednim vekom.


19 eur je naročnina, 19 eur je za obdobje enega leta enomesečni obrok, 12 eur doplačilo za televizijske programe. Mlajši otrok dobi rabljen telefon od starejšega.
Hrana je 100 eur na mesec sigurno za najstnika, ki se ukvarja s športom, vključuje popoldansko malico in večerjo, za vikende vse obroke. In zelo redko kakšna pizza ipd junk zunaj. Starejši ne potrebujemo količinsko in kakovostno toliko hrane. To pomeni 3,3 eur na dan doma od 15h naprej. To ni nobeno preseravanje.


Otroci so veliko zunaj. Obicajno niti ne samo lahkoten sprehodek po cistis suhih potkah in otrok v letu za obutev potrebuje: dvoje superge, zimske cevlje, gumijaste skornje, sandale in japanke pa seveda solske copate. Med letom gotovo se to obrabi,noga zraste in potrebuje do naslednjega leta oz sezone to v novih stevilkah. Enako je pri kratkih majicah,majicah z dolgimi rokavi,prehodnih jaknah,bundi,perilu,puloverjih,hlacah,pajkicah,kratkih hlacah,trenerki. Tega potebuje vec kot odrasel,ker se tudi vec giba,bolj hitro iztrosi,umaze in sezone se vrtijo,otrok pa vsako leto raste. Malo pamet uporabljaj pa bos lazje razumela cetudi izkusenj ocitno nimas.
[/quote]
Brez skrbi, izkušnje imam, pameti pa očitno ne, ker vseeno ne razumem, zakaj je npr. otroški kombinezon Colmar toliko boljši od McKinleyevega? Umažeta se oba, strgata se oba in oba bosta drugo leto premajhna. Ali gumijasti škornji iz Lidla za petkrat obuti ne bodo ok, morajo biti Hunter? O tem govorim. Na tak način gredo stroški za otroka lahko v nebo.

New Report

Close