Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A vaš otrok stane 500 evrov na mesec?

A vaš otrok stane 500 evrov na mesec?

Jaz bom takole komentirala, ko bodo ženske imele enake plače in boste očetje preživeli toliko časa z otroci kot matere , potem se naj deli 50/ 50- Dokler pa moški zasluži 2 krat več kot ženska ter preživi z lastnim otrokom polovico manj časa je logično, da bo prispeval sorazmerno več, že zaradi dohodka.[/quote]

To je pa zares ena krava katera si je polno smrkljavcev nabila potem pa se locila samo da bi vso placo svojemu bivsemu mozu pokradla in ce mogoce kar po tem zivela .. ce ste ve koze nespossobne da
toliko kot moski zasluzite –to ni vzrok da celo zivljenje na moskih ramenih zivite ..narava vam je glavo noge in roke dala kot moskim znajdite se z vasim delom namesto da partnerjem denar kradete ..
gdaj bo pa v slovenskem slovarju neka beseda ki bo za zensko lopov pomenila –ajde lopovica srecna

Sicer nikoli nisem računala, koliko me “stane” otrok, ampak v primeru ločitve pa verjetno bi na hitro skupaj vrgla stroške, čeprav je to zelo težko. Večina oblačil zaenrkat še dobimo od prijateljev in sorodnikov, ki imajo večje otroke, ampak to se slej ko prej neha. Zaenkrat plačujemo vrtec, kasneje pride šola in vse, kar spada zraven. Je tudi zelo odvisno, če otrok hodi v kake dodatne dejavnost, ki so plačljive (plesna šola, šola drsanja, tečaji…). Eni otroke vozijo povsod, eni nikamor. Eni vse dobijo, eni nič. Enim dosti drugi pomagajo, enim nihče. Zelo zelo težko oceniti…

Otrok do 25.leta stane ca 150.000 Eur torej okoli 500 Eur na mesec.

Da, stanejo 500€/mesec. Ko so študenti, ziher. Če študirajo pravo ali medicino, stanejo še več, ker so knjige zelo, zelo, zelo drage. Potem je tu še najemnina za stanovanje/sobo, prehrana, pa tudi lačni ne smejo biti, pa urejeno oblečeni.

Napačen prevod in razumevanje. To ni posledica tega, da živijo samo z mamo, temveč tega, da živijo brez očeta. Ampak večina otrok nima izbire, očetje gredo in pika. Če ženska preprečuje stike, obstaja postopek, to je definirano kot kaznivo dejanje itd. Če oče odide in noče imeti stikov, to ni kaznivo dejanje, ne obstaja ustaljen postopek, lahko se samo vsi mečejo na trepalnice.


2x letno v tujino, glasbena šola, tabori, treningi, maturantski, žepnina…. Pa kje živite, ko lahko toliko trošite. 2 x povprečna plača ne pokrije tega, kar menite, da bi moral vaš mulc imet. A ste ožele svojega do gat. Upam, da se bo zapil in bo brezposeln, tako, da ne boste dobile nič!
Pa še varčevalni račun, pa zlato uro za birmo. Mobitel si pozabila, najnovejši kajpada!

Se pravi moški plačuje ženskim da je z otrokom. Se ženska ob tem počuti kot kurba, ki je plačana na uro?


2x letno v tujino, glasbena šola, tabori, treningi, maturantski, žepnina…. Pa kje živite, ko lahko toliko trošite. 2 x povprečna plača ne pokrije tega, kar menite, da bi moral vaš mulc imet. A ste ožele svojega do gat. Upam, da se bo zapil in bo brezposeln, tako, da ne boste dobile nič!
Pa še varčevalni račun, pa zlato uro za birmo. Mobitel si pozabila, najnovejši kajpada!
[/quote]

Samska iseba aki par lahko zivi v garsonjeri, enosobnem stanovanju, oseba ali dve z otrokom pa potrebujeta ze vsaj dvosobno stanovanje ali celo 3 sobno. Takoj tukaj je najvecji del stroska otroka.
Stroski za eno ali dve osebi so skoraj enaki, a dve osebi le terjata nekaj vec stroskov. Enako hrana.
Oblacila, obutev, vrtec, sola,… Ko so vecji, se zepnina, solanje izven doma itd.
Nanese kar nekaj denarja.

Pustimo to, ko ima familija dva minimalca in se prilagodi tem financnim okvirjem, a ce ima en stars 5k dohodka, zakaj ne bi imel tudi njegov otrok nekaj od tega, ceprav ta stars ne zivi z njim?

Tele mamino.
In kaj zdaj če leti k frizerju? Mogoče je otroku teden nazaj kupila nova oblačila s svojim denarjem…

Da je 250€ preveč?
Vam moškim res marsikaj ni jasno.
Če seštejemo samo stroške oblačil in obutve….sploh veste, da vsako leto zrastejo toliko, da je potrebno 1-2x menjati celotno garnituro oblačil. Čevlje po 2-3x letno. Ste kdaj kupovali oblačila za otroka? 3 gate pridejo 10€.
Kje so obšolske dejavnosti, bencin ki se ga porabi. Kje je kozmetika.

Mi živimo skupaj pa me moj vedno kliče za velikosti oblačil. Nima pojma. Ker vse jaz kupim. Za 12.roj dan mu je kupil komplet za šport za 8-10.let, ker je suh. Še 1x ni kupil šampona, pralnega praška, mehčalca, srat papirja. Nimate pojma koliko to na mesec znese. Letos so otroci šli v šolo v naravi, ki je stala 250€. Koliko sem dala za opremo ki jo je potreboval sploh ne bom pisala.

Pa še nekaj. Če bi dali več na druženje z otrokom, verjetno ne bi rabli plačevat tako visoke preživnine. Vi pa mislite, da plačate ta drobiž in ste rešeni vsega. Da je to to. Pa ni.

Nedoumljivo.
Da je enemu moškemu, ki recimo kasira 2k mesečno, preveč dati 250 za lastnega otroka.
Obenem pa toliko da za članarino v fitnesu.
Noro.

Tele mamino.
In kaj zdaj če leti k frizerju? Mogoče je otroku teden nazaj kupila nova oblačila s svojim denarjem…

Da je 250€ preveč?
Vam moškim res marsikaj ni jasno.
Če seštejemo samo stroške oblačil in obutve….sploh veste, da vsako leto zrastejo toliko, da je potrebno 1-2x menjati celotno garnituro oblačil. Čevlje po 2-3x letno. Ste kdaj kupovali oblačila za otroka? 3 gate pridejo 10€.
Kje so obšolske dejavnosti, bencin ki se ga porabi. Kje je kozmetika.

Mi živimo skupaj pa me moj vedno kliče za velikosti oblačil. Nima pojma. Ker vse jaz kupim. Za 12.roj dan mu je kupil komplet za šport za 8-10.let, ker je suh. Še 1x ni kupil šampona, pralnega praška, mehčalca, srat papirja. Nimate pojma koliko to na mesec znese. Letos so otroci šli v šolo v naravi, ki je stala 250€. Koliko sem dala za opremo ki jo je potreboval sploh ne bom pisala.

Pa še nekaj. Če bi dali več na druženje z otrokom, verjetno ne bi rabli plačevat tako visoke preživnine. Vi pa mislite, da plačate ta drobiž in ste rešeni vsega. Da je to to. Pa ni.
[/quote]
Imaš pač popolnoma nesposobnega in neumnega sopotnika, ki mu praviš moj! Nov monizem pa je srat papir! To bo!
PS: Šola v naravi in oprema? Napiši no, kaj so potrebovali? Nove smuči in pancerje? Res? Pa srat papir.


Imaš pač popolnoma nesposobnega in neumnega sopotnika, ki mu praviš moj! Nov monizem pa je srat papir! To bo!
PS: Šola v naravi in oprema? Napiši no, kaj so potrebovali? Nove smuči in pancerje? Res? Pa srat papir.
[/quote]

Šlo za primerjavo. Če moj, ki živi z otroci nima pojma koliko stanejo, le kako bo vedel en, ki ga vidi 4x na mesec.

Oprema? Vse kar je nosil leto nazaj mu je bilo premalo (zrastel 10cm, noga zamenjala 4 številke). Zdaj pa preračunaj (smučke in pancarje smo kupili rabljene).
Srat papir je bil vštet v ceno bivanja.

Aja. Pozabila naštet opremo. Smučarske hlače in jakna, smučarsko perilo, rokavice, čelada, kapa.
Še kaj?

Škoda,da niso pri nas preživnine določene,kot v Nemčiji – enostavno je lestvica,glede na starost in dohodek in nobena sodišča se s tem ne ukvarjajo.
Če je nekomu za lastnega otroka težko prispevati 200 ali 250 eur na mesec,naj reče delodajalcu, da naj mu zniža plačo,ker zanj več kot zadostuje 500 eur/mesec.

In,eno je,da nekdo preživi,drugo, popolnoma drugo pa je, da živi nek normalen srednji standard. In za to mama itak vedno prispeva,ne glede na preživnino.

Pa to nakladanje,večni jamer okoli te famozne preživnine,pa gor in dol,pa sem in tja,vedno ista,vsa leta…. Nekateri res bolje,da nimate potomcev…. Najprej vsa fama okoli rojstva,pa ponosni očetje,pa ohinsploh,pol pa ….. Nekatere je lahko res prekleto sram, poznam par takih,ki menijo da mamo financirajo…


2x letno v tujino, glasbena šola, tabori, treningi, maturantski, žepnina…. Pa kje živite, ko lahko toliko trošite. 2 x povprečna plača ne pokrije tega, kar menite, da bi moral vaš mulc imet. A ste ožele svojega do gat. Upam, da se bo zapil in bo brezposeln, tako, da ne boste dobile nič!
Pa še varčevalni račun, pa zlato uro za birmo. Mobitel si pozabila, najnovejši kajpada!
[/quote]

Zakaj toliko jeze v tebi? Kaj pa je narobe, če otroku nudiš čim več koristnih stvari, da lahko udejanja svoje talente in zanimanja ter si širi obzorja? Tudi pri nas nikoli ni bilo problem dati denar za šport, potovanja, tečaje, ekskurzije v tujino, solidno žepnino, tudi za varčevalni račun na njegovo ime.
Ne vem, zakaj bi se moral nekdo zapiti in ostati brez gat, če vlaga v otroka? Tudi za naju z možem je ostalo čisto dovolj. Sva se v življenju potrudila, da nama ni treba delati za povprečne plače.

Moj foter je bil čisti primer očeta na papirju, ker je raje imel novo baburo, kot mene.
Če preračunam za nazaj, je zame plačeval 50€ mesečno, pa še za ta drobiž je rekel na socialni, da je preveč, da ziher za tolko ne pojem na mesec.
In sem pač vedno bla srota Jerica, ki nikoli ni šla na šolske izlete, z mamo sva živeli v eni sobici, kjer sta wc in kopalnica bila na drugi strani hodnika.

Jeb… ga. Taki ste. Ze na smrt zaljubite v drugo žensko in pozabite na svoje otroke.

Čist prav da vas scuzajo.

Tudi matere plačujejo preživnino za otroke.

Tisti otroci porabijo najmanj od 25 eur naprej. Še nisem videla, da bi katera plačala normalno preživnino recimo od 150 eur +.
Zanimivo ….

Tj. pa zato,ker imajo mame višje dohodke ponavadi :-)))

Potrebe otrok običajno rastejo sorazmerno z njihovo starostjo.
Ko je rec8imo hči študirala prek Erasmusa v tujini, smo za njeno sobo plačevali 650 EUR/mesečno, pa še cca 300 EUR mesečno je šlo za hrano in ostale stroške, posebej smo ji nakazali denar za izlete – in ji kupili letalsko karto. Del stroškov je plačala sama, del krila s štipendijo, a vseeno je pod črto njen mesečni izdatek krepko presegel 500 EUR.

Starejši otroci se lahko ukvarjajo s kakšnim športom, udejstvujejo na kakšnih ustvarjalnih delavnicah, se vozijo v šolo z avtobusom – in ne jejo recimo v vrtcu, kot nekdo trapasto posplošuje zgoraj. Študij lahko podražijo dragi pripomočki, literatura, ekskurzije, …

Za otroka dvomim, da mu je težko dat. Mu je pa težko dat za potrebe mamice. Je pa zanimivo videt kako so ženske pametne, ko one prejemajo od očetov preživnino, ko je pa obratno pa miljon in en izgovor. Res nedoumljivo, da je eni ženski z 1k + place tezko dat za otroke 200€, toliko pa pride samo pri frizerju in kozmetičarki

Za otroka dvomim, da mu je težko dat. Mu je pa težko dat za potrebe mamice. Je pa zanimivo videt kako so ženske pametne, ko one prejemajo od očetov preživnino, ko je pa obratno pa miljon in en izgovor. Res nedoumljivo, da je eni ženski z 1k + place tezko dat za otroke 200€, toliko pa pride samo pri frizerju in kozmetičarki
[/quote]

Pa jasno, da od 250 evrov (od tega je 200 samo vrtec) mami ostane še za v ljubljanske butike , manikure, pedikure in frizerje. Drugače pa pametnjakovič – preživnina se določi na sodišču, glede na osebni dohodek in kriteriji so popolnoma enaki, ali daje preživnino oče ali mama, tako da ne palamudri brez veze. Ali pa mi prosim citiraj zakon, po katerem se mamam določi manj preživnine?

V prezivnino ni vsteto samo sola, hrana in obleke. Tu noter je tudi poraba vode, elektrike, razni treningi, ce jih otrok ima. Popolnoma vse. 500€, ce da res vsak pol, otrok res ne porabi toliko. Ampak ponavadi je eden 24h na dan odgovoren za otroka.


Drago dekle, prosim povej, če ti ni težko… Kdaj si ugotovila, da je tvoj oče sebičen, ker te prikrajšuje za preživnino? Ali si morda tudi ti dolga leta verjela njegovim izgovorom in če si, kdaj si ga spregledala? To me zanima, ker imam podobno situacijo. Za dva otroka mi že 10 let ne plačuje NOBENE preživnine, dobivamo nadomestilo od sklada. Izgovarja se, da je revež, da ne more plačevati, kar pa ni res. Govori jima, da jaz imam denar on ga pa nima in če bi bila jaz dobra oseba, ne bi njemu delala izvršbe na TR in ga s tem reveža popolnoma onemogočila. (Preživnina je sicer zelo nizka, manjša od najvišjih otroških dodatkov ). Ampak otroka mu verjameta in imata mene za brezsrčno, ker ga terjam za NJUN denar. Je pa res, da sem jaz dovolj iznajdljiva, da moja otroka ne trpita nekega hudega pomanjkanja. Hodita na izlete, šole v naravi itd., sicer nimata nove smučarske opreme, ampak jima najdem solidno ohranjeno po spletu, gremo tudi poceni na morje v kamp, skratka znajdem se, da nam je lepo. Morda bi morali tudi mi životarit v totalni revščini, da bi otroka spregledala?

Pa jasno, da od 250 evrov (od tega je 200 samo vrtec) mami ostane še za v ljubljanske butike , manikure, pedikure in frizerje. Drugače pa pametnjakovič – preživnina se določi na sodišču, glede na osebni dohodek in kriteriji so popolnoma enaki, ali daje preživnino oče ali mama, tako da ne palamudri brez veze. Ali pa mi prosim citiraj zakon, po katerem se mamam določi manj preživnine?
[/quote]

Seveda, ker vse samohranilke v drzavi ves denar od prezivnine porabijo izkljucno za otroka. In ker noben oče poleg preživnine ne placuje se posebej vrtec,cunje,solske potrebscine itd. Govorim za realen svet, ne za tvoj namišljeni, kjer ste vse zenske boge revice in vsi moski goveda, kot ti ponavadi prikazuješ. Glede določila preživnine mi je jasno, ni mi pa od kje si potegnila, da trdim, da imajo mame manjše preživnine glede na dodhodek. Morda iz tvojega namišljenega sveta? Vidim, da nisi ravno funkcionalno pismena pretirano kaj?

Seveda, ker vse samohranilke v drzavi ves denar od prezivnine porabijo izkljucno za otroka. In ker noben oče poleg preživnine ne placuje se posebej vrtec,cunje,solske potrebscine itd. Govorim za realen svet, ne za tvoj namišljeni, kjer ste vse zenske boge revice in vsi moski goveda, kot ti ponavadi prikazuješ. Glede določila preživnine mi je jasno, ni mi pa od kje si potegnila, da trdim, da imajo mame manjše preživnine glede na dodhodek. Morda iz tvojega namišljenega sveta? Vidim, da nisi ravno funkcionalno pismena pretirano kaj?
[/quote]

Citiraj, kje prikazujem koga za revice in moške za goveda? Ali pa nehaj lagat. ker to je grdo.
Glej, pišeš neumnosti in to velike. Povprečna preživnina v Sloveniji je 113 evrov na otroka.
Z besedo sto trinajst – to je recimo mesečna vsota za čike enega zmernega kadilca.
Toliko o realnem svetu, za razliko od tvojih sanjarjenj, kjer mami od te vstote gotovo ostane še za njen luksuz, praktično po vašem bivši s tem preživlja otroka, pa še njo.

New Report

Close