Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A vaš otrok stane 500 evrov na mesec?

A vaš otrok stane 500 evrov na mesec?

Po nekih nemških izračunih, je primerljivo “vzdrževanja” otroka od rojstva do končane uni fakultetne izobrazbe, gradnji ene nove hiše.

torej (moji otroci so pri očetu približno 1/3 časa, plus polovico vseh počitnic .. v tem času so stroški vode, smeti in hrane, prevozov pri njemu, pri elektriki velja ekonomija obsega zato ni razlike, ali žarnica gori zame, ali tudi za otroke, žepnina zame ni “preživetje” in zato ni otrolova pravica)

košarkaški klub vadnina 20 eur
šolska položnica (hrana in ostale zadeve) 60 eur mesečno, pri čemer to ne velja za poletne mesece … 1 mesec so pri očetu/babicah na počitnicah (mesečni strošek je zato nekoliko nižji)
šolske potrebščine (DZ, učbeniški sklad, zvezki .. 150 EUR/leto …13 EUR/mesečno)
frizer 3 -4x letno 25 eur = 6,25 EUR/mesec)
pri nas je odvoz smeti in voda po glavi 8,5 eur … na otroke pride nekaj manj okoli 6
šola v naravi 1x letno cca 150 EUR =12,5 EUR/mesec
hrana 2EUR po dnevih, ko so v šolo 5 EUR, ko smo doma 40 EUR (dnevi pri očetu niso upoštevani, ker ni moj strošek)
obleka – poletna garderoba in obutev 175 EUR – zimska garderoba in obutev 250-300 EUR (ampak na vsaki dve leti, ko se kupuje bunda, čevlji praviloma zdržijo 2 sezoni) 45 Ok reciva 50 EUR/mesec
darila za rojstne dneve 5 EUR (pa tudi pod razno ne grejo tja vsak mesec)
urbana 20 EUR (in se vozijo z avtobusom na treninge in dejavnosti, nič mami taxi služba)
pod ostanek pride kozmetika, pralni praški, nekaj elektrike, goriva)[/quote]

Za dva evra ti otroku daš zajtrk in večerjo? Se pravi na primer en evro zjutraj in en evro zvečer?

Poleg tega tukaj govorimo o mesečnih stroških, torej 30 dni, ne za 20 dni.

Pri nas so kot rečeno že samo smeti in voda 20 evrov na glavo, pa tudi šolska položnica je dražja (oziroma letos je bila malica subvencionirana, drugo leto ne bo več in bo to 15 evrov več na mesec).

Predvidevam tudi, da imaš otroke, ki ne rastejo več, ker moji se dve leti že ne morejo tlačiti v iste čevlje.

Preživnina ni namenjena samo preživetju otroka, ampak pokrivanju njegovih normalnih potreb, torej tudi žepnine, tudi telefona, tudi kozmetike, kina, sladoleda, tudi športnim rekvizitom. Če se jaz omejim samo na skorjo kruha zjutraj in zvečer in pol litra vode na dan, pa seveda – ej, 150 evrov na mesec imam čez glavo dovolj!
In če ti za hrano v 20 dnevih res porabiš samo 40 evrov na glavo, si carica.[/quote]ž

zajtrk imajo v šoli, plus mesečni strošek name odpade 20 in ne 30 dni, ker toliko niso pri meni

sladoled, kino in počitnice pa dobijo tudi pri očetu, tako da to pri nas ne gre v prežuivnino oz znesek, ki bi se kuril samo pri nas (bi seveda razumela primere, ko otrok ne preživlja časa pri drugem staršu)

in mimogrede … smo sestavljena družina in poznam obe plati moj ex je OK, bivša od mojega moža ima pa podobne popadke

plačevanje vode, elektrike, smeti, sladoleda in počitnic, igrač pri njej, čeprav to otroci dobijo (tudi) pri nas. Kulturne in socialne dobrine v primerih, ko so otroci pri obeh starših dobivajo na obeh koncih in ne samo pri mami.

nekatere pač nočete dojeti, da preživnina ni edini strošek preživljanja in tiste

Se podpišem pod tem komentarjem !!!!

Se podpišem pod tem komentarjem !!!![/quote]

potem ali zelo dobro zaslužiš ali pa debelo lažeš. še ta najbolj bogati dajo vlogo vsaj za dodatek za veliko družino, češ naj še nam nekaj država da. pa za znižano plačilo vrtca itd. To lahko trdiš samo, če nisi dala še nobene vloge za socialni transfer.

250 ne more biti dovolj, ker potem bi meni moralo ostati 250 mesečno pri dohodkih 1.200 eurov, a komaj komaj sfolgam z nekvalitetno hrano, nekvalitetnimi oblačili, starim karamboliranim avtom, pomočjo vseh starih staršev…

Kaj se kregate! Nama je najbolj fino, saj menda za otroka rabim samo 180 eur (pol da oče, pol pa jaz)
:p

moji so brez cene, oz. drugče tako dragoceni da jih je nemogoče ocenit. z zneskom.

menim pa da pišejo tam o tem kako sodišče razdeli strošek. in ja v to so všteti tudi stroški bivanja.

Po toči zvoniti je malce prepozno. Na to je morda treba misliti … prej???


No, pa daš sedemsto na pol in je 350€. idealno, če imata enaki plači, če pa ima en dohodka 5000€ in drugi 800€, je pa mal čuden izračun, ne.[/quote]

Odvisno od tega, kaj je zate pošteno. Ali to, da vsak od staršev prispeva po svojih zmožnostih ali pa to, da vsak od staršev upošteva enako.

Po toči zvoniti je malce prepozno. Na to je morda treba misliti … prej???[/quote]

Kako pa preživi mama, ki ostane z 1-im ali 2-ma otrokoma, ima recimo minimalca in recimo 200 eur preživnine?

200 eur mislim za 2 oz. 100 za 1-ega.

Moj bivši je nosil k hiši tam okol 5.000 – 7.000 na mesec- raje več kot manj. Je zelo dober in odogovren oče, ampak katastrofalen mož. Se je skurval. Sedaj ima novo ženo, ki je v zakon pripeljala svoje 3 otroke in imata še enega svojega.

Za najinega sina se je SAM PONUDIL, da plačuje 500€ na mesec in pustil mi je stanovanje.
Tamali je pri njem 2-3 dni na teden + počitnice, praznike ima tam stvari, kupi mu za oblečt pač ni da ni – za otroka res moram rečt da da vse in se maksimalno ukvarja z njim.

Njegova tanova seveda skače v luft, ampak jo je hitro postavil na tla.

Pač če je moški pr dnaru in pr pameti se da. Problem je, če maš otroka z enim, ki še za burek nima potem pa si najde sebi podobno, ki pričakuje, da bo na račun otrok financiral njo in njun novi zarod.

registracija avta – obvezno in kasko 730,36

stroški elektro gorenjska 82,43
rezervni skad 130
voda 10
smeti 15
elektrika skupni prostori, vodenje RS, stroški upravljanja 14
čiščenje 10
zavarovanje blok 10kurilan sezona še gretje 50-150
živali – so od otrok (torej se štejejo v njihove potrebe)

Ostalega pa ne bom razdrobila. In tole so zneski prepisani iz zadnjih položnic. To je v tolikokomentar na tistega ki dvomi v realnost. Stoški so z gorenjske občine.
Prav danes sem zračunala da bo prišla malica v šoli za dva otroka več kot 700 e če jesta v šoli.
Če se ne bi vozila z mano bi bil prevoz zanju cca 300 e (pač do šole v ljubljani).

Ja, otrok nima cene, stanejo samonjegove potrebe in zadvoljevanje le teh. Tako da smo ob tem lahko realni.
Ker so pri očetu približno 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dogovrjenega časa ali manj, pokrivam vse sama. In žal ne znam nahraniti otroka z 2 e na dan. Razen če cel dan je gres. Potem pa bi kaj kamlu imel težave z debelostjo in pomankanjem ostalih hranil.

Jaz sem si morala zračunat zaradi sodišča koliko me otrok stane. Ne manj kot jurja!
Preživnine ne dobivam nobene, da ne bo kdo skočil v luft. Živimo v okolici LJ, najemnina je 700E za trosobno ss, kar je pač minimum za neko normalno žviljenje odraslih in otrok, plus stroški. Plus bencin, ki ga rabim za v službo, pa prevozno sredstvo – sem izračunala, da me škoda pride 240E na mesec kredita plus benc, registracija, kasko in nizka cena servisov, prej sem za desetletje starega plačevala nenormalne servise zato mi ne plozat kako je pocen bit s staro kripo! (znam računat dragi moji, saj tudi dobro zaslužim)..tko da bi že iz naslova stanovanja bilo na otroka (ker gre le za dve osebi, bi se pa res delilo v primeru še enega ogtroka na 3, če bi bil seveda ta otrok primerne starosti in spola za k taprvemu, drugače bi stanovanje rabilo sobo več, kar pa ni toliko več, saj z velikostjo najemnine padajo) prišlo preko 400E. Potem pa šolska položnica, pa glasbena, pa skupinski šport (nema preseravanja saj za plesne in angleščino žal nimamo), pa vaskoletni obvezni in neobezni tabori – mi je ceneje poslat otroka z neko organizacijo na smučanje in letovanje saj me tko poceni dopust v lasnti režiji na osebo nikoli ne pride, pa obleke, športna oprema (mesečni stroški so min 50-100E saj otrok rast ekot konoplja!), malo hrane, čistila, ….otrokov mobič (men stroške itak služa plačuje), nič računalnika (men ga itak služba da), …. jasno, da sebi obleke že leta ne kupujem, nk frizerju grem 2x letno, kozmetičarke nič, nič nase, ne kadim, ne kofetkam (no tekaške superge si moram kupit vsake dve leti, pa ene pajkice in dve majčki na pet let – jaki luksuz, pa čez zimo kakšnih 100 E za ob+isk dovranske vaške aerobike porabim – res veliiik dam nase kot kvakate nekateri gor kakšne smo samske mame:)na počitnice hodimo v kamp, pa te sploh niso vštete kot tudi neobvezni tabori ne v tistih 600 E rednih mesečnih stroškov za otroka – osnovnošolca. Tko da al si ne znate izračunat al pa čarate, otrok stane minimalno jurja za skromno in nepreseratorsko žviljenje, vse ostalo je čaranje. meni poleg kr fajne plače pomagajo še starši in prijatleji, pa ne malo! (zelenjavica, rabljena oblačila, obutev in športna oprema, starši mi plačujeo počitnice, obleko za troka, računalnik mu bodo kupili…)

Povprečna preživnina v Sloveniji je 122 eur. LP

http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanje_pravic/statistika/prezivnine/%5B/quote%5D

Spoštovani pri tej povprečni preživnini se bodo v naslednjih mesecih številke najbrž povišale, ker je bilo veliko preživnin dogovorjenih med ” starši samohranilci”, saj je preživnina šteta pod dohodek. Pri nas se preživnina določa po zmožnostih starša, ne glede ali je to mama ali ata ( plača+premoženje) in potrebah otroka ( dojenček, vrtičkar, šolar, študent,…). S tem ko se starši razidejo, naj bi standard otroka ostal enak. Se mi pa zdi, da če en starš del hrane pridela na vrtu, potem ta hrana ni brezplačna ( seme, zemlja, voda, čas…), ampak bi drugi starš moral prispevati tudi del za to otrokovo hrano

Ja, veš de. Potem mi pa naj nekdo pove, izračuna, razloži… Zakaj moja hči potrebuje samo 90 eur na mesec za razliko od nekoga, ki dobi 100, 200, 300, 400 itd. eur.
Pa mora jest, mora kje živet, isto želi na počitnice, želi izvenšolske aktivnosti itd.
Aja, zato, ker jaz, ki se friziram z njeno preživnino, nimam denarja za tožbo za zvišanje preživnine. Saj res.

Ja, moj otrok res stane 500€.

Moja plača skupaj s prevozom in malico znaša 750€-800€, plus otroški dodatek, plus preživnina 240€ ( njegova plača je 700€ + pevoz + malica). Supaj znese vsak mesec cca 1.050€. od tega takoj odštejmo 150€ za mojo malico v službi in prevoz v službo. Ostane samo še 900€.

Že prej smo živeli v dvosobnem stanovanju v najemu ( kuhinja, dnevna soba, spalnica, kopalnica, zelo majhen balkon ), po ločitvi se je bivši odselil k svojim staršem. Midva z dvoletnim otrokom pa sva ostala v najetem stanovanju, za kar plačujem najemnine 350€ + stroški 150€. Torej skupaj 500€. Pa ok, ne smatram tega pod strošek otroka, saj bi vseeno morala biti v najemu, razen to da če bi bila samska bi lahko bila v garsonjeri ali pa bi si najela samo eno sobico za sebe. Ampak ok, pustimo to.

Vrtca plačujem 250€ ( prvo starostno obdobje 1-3 leta ).
Za plenice pampers ( alergičen je na mullerjeve in DMove ), robčke, kozmetiko – 100€
Za hrano ( prehranjujeva se nekako enako, le da za njega kupujem še kakšne čokolinote, jogurtke, skutke,… ) – v trgovini za gospodinjstvo zapravim ca 250€, torej na otroka recimo 100€.
Oprema (npr. avtosedež), oblačila in igrače pride vsak mesec recimo povprečno 100€.

Evo to so najini stroški, recimo bolj na grobo.

Samo stroški na otroka pridejo 550€, plus še najemnina ki jo plačujem 500€.

Še sreča da imam tako dobre starše, da mi vsak mesec podarita še onadva 200€.

Ne jamram, nikoli nisem jamrala, pa nekako preživiva………….

Zaradi tega, ker sem se ločila, ne mislim otroku odvzeti vrtca, oblačil in hrane. Bivši noče imeti z otrokom skoraj nobenih stikov ( vsake tri mesece ga pride pogledat za eno uro ).

In zakaj sploh imeti otroke?

Po toči zvoniti je malce prepozno. Na to je morda treba misliti … prej???[/quote]

Kako pa preživi mama, ki ostane z 1-im ali 2-ma otrokoma, ima recimo minimalca in recimo 200 eur preživnine?[/quote]

Tudi to je bilo treba na žalost misliti prej. Saj ni nujno, da mođ odide. Lahko ima nesrečo in ostane hud invalid (fizični ali pa ima lahko tudi kakšno umsko bolezen) ali celo umre. Vem, da zveni kruto, ampak tako je.

In če bi večina ljudi malce razmišljala vnaprej, potem bi bilo težav manj. Bili bi bolj pozorni glede tega, s kom imajo otroke, ali imajo dovolj velik vir zaslužka, ali so finančno dovolj samostojni in bi morda tudi razmišljali o tem, kako se z minimalca “dokopati” kam višje, ker si na minimalcu (z otroki) prepuščen na mislost in nemilost partnerju in državi.

Saj v življenju se lahko zgodi marsikaj. Najbolj pogosto prav to, kar si mislil, da se ne more. Pa vendar – bolje in lažje ter bolj mirno živiš, če se poskusiš v največji meri pripraviti na morebitne (finančne) težave in držiš pesti, da se ne bo zgodilo nekaj, pred čimer se tako ali drugače nisi zavaroval.

Če bi ljudje razmišljali tako, bi človeštvo že zdavnaj izumrlo.

če študira v v drugem kraju bivanja potem kar stane pa še skromen mora bit

In kdo ti garantira pri nekom, ki ga z vso skrbnostjo izbereš za očeta svojega otroka, da ta pa ne bo umrl, zbolel, postal invalid, izgubil službe…? Oz. kako se pa tu sploh lahko “zavaruješ”?

Preživnina je lahko maximalno tretjina plače..torej 250 ali 500 za dva ali enega jo plača tisti, ki ima tako visoko plačo in se je mamica dogovorila ali izborila po pravnih poteh…
Tisti s 1000 eur..ali moj, ki ima samo 680….mu ne bi bilo potrebno plačati niti 250..na otroka..razen, če bi to hotel…..

Če pa že oče zasluži toliko, da lahko nudi otrokom..zakaj pa jim nebi, zakaj za hudiča bi mogla samo mama..in potem se še opravičevat, če gre k frizerju ali po novo torbico….ali se tudi očetje opravičujejo za šankom???

Kaj mame so samo za delanje in vzgajanje???! Samohranilke še očitno seksat ne smejo, brez da bi kakšna soseda ali namišljena “kolegica” imela kaj za dodat…..ahahahha..kakšne mate.

Če bi ljudje razmišljali tako, bi človeštvo že zdavnaj izumrlo.[/quote]

😀 😀 😀 😀 ….REs je!!

Najboljši komentar, se strinjam, ostalo je balast 🙂

New Report

Close