Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek afnaste mlade mamice v soseski

afnaste mlade mamice v soseski

Pa vse to slisid samo na poti mimo tvojega atrija? Tega pa jaz ne razumem. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Jaz pa z mladimi mamicami delam. In bi v več kot 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tole potrdila. Samo da 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} si tle lahko privošči, ostale bi pa rade sledile, pa jim sredstva ne dopuščajo. V osnovi pa je osnovno znamenje materinstva trenutno kompliciranje z zametki neznanja.

Polna rit babjih šusev je to, kakršnokoli drugo razpredanje in razlage so le podaljšek tega.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

In potem so nesrečne, depresivne… Ker nimajo za top voziček, ga vzamejo na puf… potem zmanjka za čez mesec pa so spet nesrečne. Pa na Facebooku so videle da so pa zdaj in taki šotorčki pa torbice… one pa spet nimajo tega! Težko je bit srečna mamica, v tej poplavi medijev in reklam!


Ostanek v genskem zapisu! Včasih je delala za udbo!☺☺☺

…deloma bi se kar strinjala z avtorco in, da jo pomirim…vsaka generacija jih ima….jas sem se te tekmovalnosti raje izogibala…moj že je na koščke hrano, moj že…moj že…moj nosi te znamke oblačila…sicer pa vedno isto…:)))
obstaja nekaj najlepšega…sprehod v tišini in ob uživanju, sam, z svojim otrokom…

Ne verjemi,pumpajo lasten ego,ter hočejo izpast zelo popularne,izobražene,zrele.V hladilniku pa sami jogurti Ž klase,pa moka Ž klase,pa vsak dan samo sendviče,mogoče 1x/mesec topli obrok,…In ne hodijo vsak dan ven jest.Grejo v trgovino in rečejo,da so bili na kosilu,ko pa vsi spijo pa grejo v avto po robo.

Če bi bile dobro poučene,izobražene,bi slišala pogovor o katerih BIO izdelkom je zaupat,kdo je proizvajalec,koliko BIO izdelkov včeraj umaknili iz polic,ker ni bil BIO,…

Glede bolečin pri porodu,če jih hočeš imet jih boš imela,če pričakuješ porod grozen ga boš imela,če gledaš preveč nadaljevank,filmov kjer so porodi je bolje d ane greš rodit.Iščejo tolažbo,ki je pri možeh ne dobijo…

Tipična slovenska tema 🙂 Malo manj se ubadajte z drugimi in bo veliko več pozitive na tem svetu 😉

Sem mlada mama iz bloka. V njem je več mladih družin in mladih mam. Botoksa nima nobena. Ena ima poblajhane lase na blond, druga na rdečo. Ena ima redno nalakirane nohte, druge pa občasno. Ena se oblači res luksuzno, vedno zrihtana v nulo, ampak zelo prijazna. Ena se oblači zelo modno, ampak mladostno – ima prav tak samosvoj stil, se vidi, da ji oblačenje veliko pomeni. Vsi se pozdravljamo, rečemo kakšno besedo, si pridržimo vrata. Večina žensk dela, nekaj tudi od doma, pa mogoče ti to vidiš kot “skoz so doma, medtem ko možje delajo cele dneve”. Nekaj jih je tudi na porodniških.

Povprečen standard družin v našem bloku je precej visok. Stanovanja so namreč nova in niso ravno poceni, zraven paše še parkirišče v garaži, dobra lokacija. Tudi avtomobili so večinoma dobre, sploh ker za družino rabiš malo bolj varnega in večjega. Večina ima po dva avta, eni še motor, drugi avtodom. Boljša kolesa. Ampak preseravamo se pa res ne!

Predvsem imamo pa prav vsi kakovostne avtosedeže, ki so na testih ocenjeni najvišje. Cena: 300 evrov eden. Veliko hodimo na izlete, med vikendom je blok čisto tih, ker nikogar ni. Pa ven z vozičkom ne hodimo zato, da ga pokažemo drugim, ampak ker je to dobro za nas in za otroke. V soboto je bilo na soncu kljub “polarnemu mrazu” čez dan dve stopinji! Prav fino je bilo!

Pa skušamo jesti kolikor toliko kakovostno hrano. Ena soseda imam mamo, ki veliko sama pridela, pa se da zmeniti, da od nje kupi kaj še kdo drug. Potem pa na klopci pred blokom poteka dilanje zelnjih glav, buč in ostalega. Sestra od druge sosede ima ekološko trgovino in zrihta včasih kaj ceneje. Se pa kdaj srečamo tudi v kakšni čisto običajni trgovini, spijemo skupaj kakšno pivo, ker nismo fanatiki na zdravo hrano, samo trudimo se, da bi jedli bolj kvalitetno. Ja, gremo tudi ven. Na burek, pizzo ali v fensi restavracijo občasno. Pa veliko se športamo. In pazimo, da ne mi ne otroci ne pojejo preveč sladkarij.

Vozičke imamo vse sorte. Eni so novi, drugi podedovani. Si pa menjamo stvari za otroke. Ko vidiš, da je kakšna noseča, ponudiš, kar imaš. Mi imamo tako poganjalčka, ki so ga uporabljali že v drugem in petem štuku. Pač stvari krožijo, predvsem igrače.

Za epiduralno pojma nimam, katera jo je uporabila in katera ne, ker me to ne briga. Vsaka po svoje. Cepljeni so otroci vsi, uporablja pa ena družina tudi homeopatske pripravke, ker imajo z njimi dobre izkušnje. Recimo za krče ali ko rastejo zobe. Jaz v to ne verjamem, ampak zdravila pa tudi skušam uporabljati po pameti – kadar je nujno. Enako je z ostalimi drzužinami, ko rečejo: če mu bo vročina še narasla, mu bom pa dala sirup, ampak šele zvečer, da bo v miru spal. Skratka, kadar je nujno.

A te še kaj zanima?

Razumem kaj želi povedati avtorica. Ljudje res živijo na eni strani bio in eko, na drugi pa so veliki osnaževalci, saj pridelajo velike količine odpadkov in so uporabniki velikih količin raznih produktov, ki sploh (po mojem mnenju) niso potrebni.
Pa vseeno, mene ne zanima več kako drugi živijo, zakaj živijo tako kot dajo, kaj jih žene v to, da so po modi in/ali nekem trenutnem standardu, ki ga propagirajo mediji. Na koncu pa žal to množično potrošnjo, osnaževanje plačamo vsi. In dokler se tega mlade frajle (in še kdo drug) ne bodo zavedale ne bo drugače.
Škoda je mojih živcev, pa tudi metle, ki sicer čisti moje lastno dvorišče. 😉

Pa sej jih nimajo za gledat, jih imajo za kazat!

Jaz si vojne seveda ne želim, a vojna bo, to je dejstvo. Nehajte si zatiskati oči.[/quote]
Pa kaj koga briga. Na tem forumu je očitno neka hudo motena oseba javlja se kot feministka, senza, general glanzkopf, mogoče yo in podobno. Njen/njegov edini namen je provociranje. Nauk zgodbe: postavljajte sami sebi meje in predvsem kritično razmišljajte. Od čustvenih vampirjev bežite, sploh pa ne dovolite da v vaše življenje vstopajo zaradi tega ker se sami sebi smilijo in z manipulacijo. Bežite tudi od oseb z akviziterskim in nakladalskim obnašanjem, ki v vas kar silijo. Pa tudi če na prvi vtis delujejo še tako karizmatično, prijazno in vam laskajo. Jaz zdaj resnično zapuščam forum, mogoče bi to priporočal tudi vam.

Watamaro, Teta, Tara S, Danes neprijavljena. Do sedaj sem pisal pod vzdevkom Zamašena Čakra, Mandroljina, Surikata, Režija človeštva, Trosed, Estetska inteligenca, Oksidativni stres Čaplji, Kobiletina, Akviziterka.
Če bo ta osebek pisal takšne provokacije pod temi vzdevki si zapomnite, da to nisem jaz. Mislim, da ste dobri ljudje in vam v letu 2017 želim, čim manj osebkov kot je ta.
Zogica s ofsajda, to dajem v vedenje tudi tebi za vsak slučaj. Sem pa pod temi vzdevki podal primere kako take ljudi uloviti v laži in kako neosebno in brezčutno odgovarjajo ko jih razkrinkate. Lahko vam tudi grozijo na razne načine. Posmehujejo se namerno na vaše dvome in nesigurnosti in jih koristijo proti vam.[/quote]
Kaj, ko bi se ti rajši prijavil, kot da te drugi lovimo po forumu?

Avtorica, ti moraš biti pa ena luštna prijazna soseda, ki se zna brigati zase in ni pozabila, da je bila tudi sama nekoč mlada in malo izgubljena, kot vsi.

Madoniš imaš dober sprejem na balkonu, da si vse te pogovore ujela.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Živim na vasi in vidim mamice z majhnimi otroki in z vozički. Prav vse so prijazne. Večkrat se ustavim z njimi in poklepetamo. Prav nobena ni zafnana, vse so čisto preproste, prijazne in prav o nobeni ne morem reči nič slabega. Nobena ne filozofira o hrani in o zdravilih, skuhajo pač tisto, kar imajo na razpolago in to je to.
Ne vem, morda so pa pri nas ljudje drugačni.


V bistvu nas niti tole ni zanimalo. Si pa med vrsticami precej potrdila prvi post.

Se kar strinjam s tabo.Večina izmed njih je takih s fakultetno izobrazbo.Take so še najbolj usekane in izobražene o bio eko hrani, kokosovem sladkorju in takih stvareh.Čisto res, je kar si napisala.Kako jih možje gledajo? Oni to poslušajo vsak dan.Malo poslušajo, malo ne, saj imajo še druge stvari v glavi.Glej, tako pač je.Tudi v mojih cajtih se ni hodilo z vozički v lokale, zdaj je pa to že najmanj desetletna moda in nič posebnega.Stvari se spreminjajo , tako je bilo in tako bo.Vsaka generacija prinese nekaj novega.

Haha, dobra! ;))

Moja teta je imela v bloku kofetarski krožek, so se sosede vsak dan zbirale pri njej na kavi. Ona je o vseh vedela vse in še več. 🙂

a to je normalno, da gre doječa mamica v fitnes en mesec po porodu? zato, ker hoče shujšat, ker njen možek ne bo imel debele? pa dajte, no!


V bistvu nas niti tole ni zanimalo. Si pa med vrsticami precej potrdila prvi post.[/quote]

Pri nas je podobno. Same afne na forumu kaj češ!

Modrival, preberi prosim knjigo Ogenj, rit in kače niso za igrače.Razbral boš, kako so bili 100 in 50 let nazaj moški glavni.Pa čeprav je mož vse zapil, je bil še vedno gospodar in glava družine.Potem so šli taki dedci lepo v Ameriko in se požvižgali na domače razmere.Ženske so bile ponavadi zelo uboge, brez denarja in s kopico otrok.Sreča, da je bil potem socializem, ki je dal tudi revnim izobrazbo in službe.
Z izobrazbo in službo smo ženske postale samostojne.Ni nam treba več gledati puhloglavih (kot praviš ti…) moških, ki se ne brigajo za družino, ampak samo za svojo rit, ne delajo v dobro družine in imajo oči nekateri le za pijačo ali druge ženske.Poleg tega svojo ženo doma obmetavajo z grdimi izrazi.
Takega moškega lahko zdaj ženska sune v rit in gre.

Modrival, preberi prosim knjigo Ogenj, rit in kače niso za igrače.Razbral boš, kako so bili 100 in 50 let nazaj moški glavni.Pa čeprav je mož vse zapil, je bil še vedno gospodar in glava družine.Potem so šli taki dedci lepo v Ameriko in se požvižgali na domače razmere.Ženske so bile ponavadi zelo uboge, brez denarja in s kopico otrok.Sreča, da je bil potem socializem, ki je dal tudi revnim izobrazbo in službe.
Z izobrazbo in službo smo ženske postale samostojne.Ni nam treba več gledati puhloglavih (kot praviš ti…) moških, ki se ne brigajo za družino, ampak samo za svojo rit, ne delajo v dobro družine in imajo oči nekateri le za pijačo ali druge ženske.Poleg tega svojo ženo doma obmetavajo z grdimi izrazi.
Takega moškega lahko zdaj ženska sune v rit in gre.[/quote]
Ženska, ki je odrasla, se s takšnim moškim že v osnovi ne ukvarja. Žal pa… nosijo svojo polovico krivde v teh primerih kar lepo tudi ženske.

Itak, da ne delajo. Saj so na porodniški, ne?

p.s. Tudi sama sem v pritličju, pa ujamem od mimoidočih nekje pol stavka (če je ta kratek). Nikakor mi ne uspe izvedet vsega o njihovih prehranjevalnih navadah, botoksiranju ipd.

Modrival, preberi prosim knjigo Ogenj, rit in kače niso za igrače.Razbral boš, kako so bili 100 in 50 let nazaj moški glavni.Pa čeprav je mož vse zapil, je bil še vedno gospodar in glava družine.Potem so šli taki dedci lepo v Ameriko in se požvižgali na domače razmere.Ženske so bile ponavadi zelo uboge, brez denarja in s kopico otrok.Sreča, da je bil potem socializem, ki je dal tudi revnim izobrazbo in službe.
Z izobrazbo in službo smo ženske postale samostojne.Ni nam treba več gledati puhloglavih (kot praviš ti…) moških, ki se ne brigajo za družino, ampak samo za svojo rit, ne delajo v dobro družine in imajo oči nekateri le za pijačo ali druge ženske.Poleg tega svojo ženo doma obmetavajo z grdimi izrazi.
Takega moškega lahko zdaj ženska sune v rit in gre.[/quote]
Ženska, ki je odrasla, se s takšnim moškim že v osnovi ne ukvarja. Žal pa… nosijo svojo polovico krivde v teh primerih kar lepo tudi ženske.[/quote]

To lahko reče samo nekdo, ki nima izkušenj.Ostali vemo,da dostikrat šele ob različnih dogodkih in ob otrocih spoznaš partnerja, njegove reakcije in sposobnost za družinskost.

… se ‘vidi’, da je povprečen standard družin v vašem bloku precej visok!

Se pa sprašujem ali je tebi sploh jasno kaj pomeni VISOK standard?

New Report

Close