Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ah to moje zaj. zivljenje

Ah to moje zaj. zivljenje

Tipičen kmet, ki vidi partnerko kot delovno orodje. Znucat do konca pa menjat. Dobi hlapca in ga plačuj.

Odgovor na objavo uporabnika
Mirko brez mira, 21.06.2021 ob 21:12

Prosim vas že na začetku, da me ne obsojat. Sem v izjemno težki situaciji. Teško funkcioniram, ne spim, zapadel sm v depresijo. Sem v srednjih letih in kmečkega rodu. Partnerka se nikakor ne razume z mojima staršema, tudi onadva je ne marata, ker se prav nič ne podreja. Imava dva otroka. Partnerka je izjemno pridna kolikor ji le dopušča čas, pomaga na kmetiji ( zna vsa kmečka opravila) , poleg tega, da se vozi še v službo skoraj eno uro in pol v eno stran in pri tem še dobro zasluži. Pride nazaj iz dela bolj pozno popoldan. Gospodinjstvo imamo urejeno po svoje, redno kuhane tople obroke, oprana oblačila, pečene sladice. Partnerka je super mamica brez minus točke. Popoldanske ure občasno porabi za to, da otroke vozi po dejavnostih, v glasbeno šolo, k verouku. Priznam, da tega nisem nikoli počel in je ona kar se tega tiče sama za vse. S tem se je tudi strinjala in od mene tega niti ne zahtevala. Največkrat sta jabolko spora med nama moja ukazovalna starša.
Bolj me skrbi za njeno prihodnost, službe ne more dobiti v bližnjem kraju. Kako bo s kmetijo, ko bosta starša še bolj ostarela?  Rabil bi več pomoči, kot mi jo trenutno lahko nudi sedanja partnerka. Do takrat bosta otroka že tako velika, da bosta že čisto samostojna kar se tiče dela. A tudi, ko bosta šla v srednjo šolo vprašanje kako bo, in če bosta mogoče ostala v internatu se bomo videli le ob koncih tedna. Kdo bo pomagal delati me vedno bolj teži vprašanje. Najbolj sedanji partnerki zamerim, ker se občasno kar skrega z mojima ali pa je tiho in kuha mulo in ne spregovori niti besedice. Res je, da sta mojadva zelo ukazovalna, kljub temu da je kmetija že name napisana, saj sem mladi prevzemnik sta starša še vedno komandatorja. Če karkoli rečem in stopim v bran partnerki me mati obsoja, da sem pod njenim vplivom.

Lansko poletje sem spoznal prijateljico, žensko brez otrok. Ker jo delo na kmetiji veseli bi se takoj preselila k meni, če bi šel narazen s sedanjo partnerko. Pa tudi več časa bi imela za pomoč pri delu. Prosim, da me tu ne obsojate, da iščem zgolj delovno silo, v bistvu sem zelo zmeden, kar se tiče čustev. Navajen sem na sedanjo partnerko in jo imam izjemno rad, saj je tudi mama najinih otrok. Do prijateljice pa čutim čisto nekaj drugega in na drugačen način. Ta čustvena razdvojenost me res ubija. Nekaj novega je ona prinesla v moje življenje.

Ne vem kako se odločiti, da bo prav za vse. Starša, bi bila vesela, da bi se znebil sedanje, saj so v konfliktu. Jaz pa imam sedanjo res rad a to, ko sem spoznal pa me vleče njena zainteresiranost zame.

Ne jem, ne spim, sem nervozen, ker smo vsi napeti, ker se moja partnerka čisto v vsaki stvari postavlja zase ali pokomentiral, če starša karkoli predlagata.

Kako bi vi ravnali. Prosim moške poglede na to brez feministke!!!

 

Pojdi, loči se, tudi ženi bo bolje drugje z drugim, pa še tvoji je ne bodo jeb***…

bodi ded in stori to!!! še žal ti bo če ne boš…

Groza da taki ljudje obstajate. Ti si tak izkoriščevalec da večjega ni. In takim naj bi država pomagala. Če bi bilo obratno in bi bila kmrtija od žebe ti nebi zdržal niti leto tako hitro bi pobegnil. Torej zate otroke in celo tvoje starše ona mora skrbeti, kaj če bi zbolela za rakom, bi jo kar ven vrgli? Vsi prevatanti govorite enako, iščete napake in jih celo sami ustvatjate za partnerje, da opeavičujete svoja bedna dejanja. Naj ti povem smo ljudje ki vam ne vrjamemo. Kmetija je tudi podjetje in če ženi ne daš plače še ne pomeni da je vse samo tvoje. Ona dela dvojno službo. Ti pa daj svojo mamico na traktor in jo vozi sabo da bo tebi sitnarila. In ja dobro izplačaj sedanjo ženo in si pripelji novo priležnico to bo tvoja kazen. Res ti is srca privoščim ko se bo mamica nje lotila, ko te bo začela žreti in bo še huje. Tebi se o ženskah sploh ne sanja.

Luzer pod mamino kiklo haha

Ti si tele, ti ne rabiš žene pač pa še eno mamico

Tisti čas, ki ga porabiš za ljubico raje delaj, pa boš vse pravočasno naredil.

Če bi bil ponosen kmet v pravem, pomenu besede, ti ljubica niti na pamet ne bi prišla.

Imej jajca in zavzemi vlogo gospodarja pri hiši.

Ti si taki debil,da glava peče.

Da se nova partnerka priseli h tebi, ti pomaga na kmetiji, žena ostane na kmetiji, ti enostavno poskrbiš za obe, nek harm. Seveda, če se obe ženski strinjata. Lepo živite skupaj in mogoče skupnost treh niti ni tako slaba.

Nisem vsega brala. Ampak ko avtor pravi, da se pri sporih boji potegniti za ženo, ker bi mu starša odtegnila pomoč, ki mu jo dajeta, mi ni nič več jasno. Na stara leta pa ja starši potrebujejo pomoč, a ne? Razen če gre za finančno pomoč? Ampak s kmetijo in službo marljive žene bodo pa menda ja preživeli sami, al kako?

Kot je že nekdo napisal, ravno zaradi takšnih familij je vedno več feministk.

Kakšna prijateljica je to, da s teboj kuje načrte, kako bi se ti ločil od žene in bi jo ona zamenjala? A to je prijateljica? Imam kakšnega prijatelja, ampak da bi kaj imeli z njim, mi na pamet ne pade, sploh pa ne z zasedenim. Torej vidva sta ljubimca in ne prijatelja! Verjetno tudi kujeta načrt, kako bi ženo financno izkoristila, skoda bi bilo kar tako izpustit denar, ki ga pa zena nosi h hisi a ne?

Kako pa kaj vajini otroci? Kako se pocutijo, ko vsakodnevno gledajo tvoje starse, ki ponizujejo, kritizirajo njihovo pridno mamo? Da bi meni babica kritizirala enega od mojih starsev jo ne povoham, zelo bi se mi zamerila. Samo da ne bosta tvoja starsa jokala, zakaj ju vnuki ne marajo. No, verjetno se bosta pa se potem na vnuke spravila, da so isti , ko mama. Tudi tebi bodo otroci zeloo zamerili, ker se nisi postavil za njihovo mamo in to bos cutil oz nosil posledice, ko bos malo starejsi, ko bos ti rabil pomoc, takrat tvojih starsev ne bo vec, ostali ti bodo samo tvoji otroci. Verjemi.

Navsezadnje upam, da zena spregleda tebe in tvoje starse in spoka cimprej…

Hahaah 🤣🤣🤣

Mama pa ata sta gazde, dec je copata…. Ob prvi težavi pa zamenjat babo, odjebat otroke…. Lepo si govno od deca,… Upam da ostaneš sam

Katstrofa si od moškega. Želim tvoji ženi, da si dobi pravega moškega in se znebi maminega sinčka, ki se ne zna postaviti za svojo družino.

Lahko te je sram tvojih besed. Žena,ki se trudi za družino,vse postori…ti bi jo pazamenjal,ker se ne podreja tvojim staršem,ker te skrbi kdo ti bo pomagal. Še dobra je,glede na to kakšen odnos imaš do nje. V bistvu z njo sploh nisi v odnosu,ampak s starši. Če bi se postavil za njo in dal staršem vedeti da nimata kaj grdo govoriti o njej, bi se verjetno marsikaj spremenilo na boljše. Tudi žena bi verjetno bolj z veseljem tebi pomagala,kar bi ji še časa ostalo. Mislim da si en lolek. Prevzemi komando na kmetiji ti,če te je kaj moža.

Pa če recimo pripelješ novo žensko. Kako veš,da se bo ona dobro razumela s starši? Mogoče od začetka še. Kmalu jima ne bo več po godu in bosta začela udrihati po njej. Dobro poznam take ljudi. Pa bo videla kakšna komanda je pri vas,jo bo minila želja do dela.

Dej se v red,nehaj se bat svojih staršev in začni bit mož svoji ženi.

Absolutno spodi ženo in otroka, zaslužijo si boljše življenje, za njo ni strahu, takoj si bo dobila novega partnerja, ki jo bo spoštoval, če je res taka, kot si jo opisal.

Zapomni si te besede: na starost boš ostal osamljen in sam!

Nova, ki te je zlodila, bo prišla, se skregala s taščo in tudi hitro odšla. Potem te nobena več niti povohala ne bo.

Žal je taka usoda večine moških na deželi po 40. letu, ki so zafrknili, ko bi bilo treba po pameti razmišljati,  dokler je bil še čas.

Trapec – spravi se k sebi. Ono babo pozabi in naženi. In ženo malo razbremeni. Kupi ji rože. Poskrbi za otroka in mater malo pomiri. Bodi pravi ded, ne pa neko revše.

Ti ne potrebuješ žene, potrebuješ deklo, pravzaprav sužnjo, ki jo boste neomejeno izkoriščali ti in tvoja egoistična starša.

O ženi govoriš kot o delovni sili.

Tema je lahko izmišljena, lahko pa tudi resnična. Nekateri ostareli lastniki zemljišč bi hoteli tako nevesto, ki bi neomejeno garala po njivah, v gozdu, delala v štali, po hiši, kuhala, obenem pa ne bi nič kasirala.  Samo takih (tako neumnih) ni več.

Žena dela v službi in doma, že tukaj naredi več kot ti in tvoji starši skupaj. Postavi se za ženo ali pa naj gre čimprej, čimdalj od tebe, ker si navaden mamin sinko.

 

Jaz sem šla. Priša je nova. Nova se je morala ubadat z 2 najstnikoma na stikih, ostarelima tastom in taščo, ki pa res več nista mogla delat, najinih otrok ni bilo, ko je bilo delo, ker jih je gorzna mati peljala na morje, bivši je moral še bolj poprijet, stara dva sta pešala, nova ga je nadrajsala, dobila sta sicer enega otroka, da je bil mir (hčer – veste koliko se hčerke vredne na kmetiji – sploh, ko si sinova pognal po lastni neumnosti od bajte), ki pa  jo je bolj ali manj prevzela tašča in spuntala proti materi, ker je mati morala cele dneve delat zunaj (od starih dve ni bilo več kaj dosti, ker ju je še psihično dotolkla nelepa ločitev), komaj je otrok bil vsaj malo samostojen pa je dobila v plenice najprej tasta potem taščo, ki sta tanovo krivila za vse hudo, kar so morali prestat (izplačevanje mene, ni najstniške delovne sile več na voljo, plačevanje preživnine, manjkala moja dobra plača, moj avto, moj izpit). Ne vem koliko sta imela lepega. Vsekakor ne toliko, kot midva, ko sva bila še mlada nora in zaljubljena in polna idealov in načrtov.

Ko gledam nazaj, si samo mislim hvala bogu, še pravi čas “so me pognali od bajte”. Imam majhen vikend, sinova sta pridna, en končuje srednjo šolo, drug je že na faksu, delata med počitnicami (tukaj poslušata zakaj ne prideta na kmetijo delat, ko je toliko dela, zakaj raje delata za sebe za denar?) , živimo skromno ampaka mirno.

Brez zamere, ali ti res mislišza reči družino zaradi staršev in nove.

Kdo ti garantira, da bodo pa starši ta novo drugače gledali, kot pridno mravljico, ki jo imaš sedaj v življenju. Smetana se prej kot slej poliže. Na tebi je , da jasno postaviš meje pri starših glede svoje partnerke. Da ne dovoliš , da se vpletajo v vajino celico.

Zakaj prihaja do konfliktov pri njih, ker ti nisi dovolj možat, da bi ukrepal na način, da bi se to končalo.

Mati te ni rodila zase in ti nima kaj očitati. Ima svojega moža in se naj briga zanj in za druge zadeve. Kaj šele bo če oče umre. Te bo vzela podzavestno za svojega rezervnega moža, v bistvu te je že.

Vem da je težko, ampak človek božji. Imaš pridno zagnano ženo, ti pa bi za trenutek sladkobe vse izpustil iz rok zaradi komande staršev in ene ki ti deli rožice.

Ne vem razmisli, jaz če bi bila moški ne bi.  Srečno

Kaj pa,če bi šla z ženo živet drugam za sebe? Zakaj vztrajaš pri starših na kmetiji kjer nisi srečen ti in tudi žena ne .Je vredno vsega tega,da ste naperjeni drug proti drugemu in trpite ,vsak na svoj način? Starši so taki kaki so in z leti zna bit težje ,ker takšni ljudje se ne spremenijo kar tako.Tudi ženi ni lahko,da prenaša vse to,ker sta ona dva taka kot sta.In to,da se vozi v oddaljen kraj v službo skrbi za otroke itd.ljubi bog bodi hvaležen za tako ženo .Kar se tiče prijateljice si ne delaj nekih utvar,da bo ona drugačna in bi morda celo bolj ustrezala tvojima staršema z neko pohlevnostjo,da bo v hiši mir.Ne vem no mislim,da si se ti poročil z staršema in jima želiš ugajat,tako si naučen ,ampak to tako ne gre saj si razpet med ženo in staršema.Veš,da tako ne gre več naprej in želiš spremembo.Si pač vzgojen tako,da kimaš staršem samo,da je mir navidezni seveda.Treba se bo odločit in postavit zase,s tem ne mislim na grd način ,le vsest se je treba skupaj za mizo in staršem povedat,da prestopata meje in tako več ne morete naprej.Najprej se pogovorita z ženo in jo vprašaj za mnenje kaj si ona misli o vsem skupaj .Ko bosta vidva rešila in delovala enotno bo lažje .Ker pa vidva nista enotna to sta onadva videla,zato z pridom izkoriščata situacijo na vsakem koraku .Tebe uporabljata za ščit ,ker vesta,da si neodločen in to jima ustreza ,da dobesedno manipulirata .Najprej ti razčisti sam sabo,in ne živi v zablodi,da bo vsaka naslednja bila morda boljša za tvojo primarno druzino.To je igranje na slepo ,da ne govorim kaj vse bi potegnilo glede ločitve .Tukaj so še vajini otroci ,ki nove morda niti sprejeli ne bi to bi še dodatno otežilo situaciji,ne moreš niti zagotovo vedet ali bi nova se sploh ujela z starši na dolgi rok itd.Tega ne moreš vedet .Če se ne bi izšlo bi si verjetno očital in zopet bi se znasel na zacetku ves obupan ter nesrecen. Razmisli malo o sebi kaj lahko napravis sam,da bi bilo zivljenje tebi in tvoji druzini lazje .

Resi odnos s starsi, mamo postavi na njeno mesto, saj je normalno da si na zenini strani!

Nova partnerka ne pozna tvoje situacije s starsi, nate je ne veze nic, kmalu bo spoznaka da rabis deklovin spokala, ostal bos sam z ukazovalnimi starsi.

Zalostna resnicnost!

Sicer nisem moski, sem pa zenska, ki je sterala takega maminega sinka brez hrbtenice, po tem ko mi je sekarancija se zdravje nacela!

Delaj na lastni druzini, ce zena toliko dela in vse to prenasa imas zlato, katerega se ne zavedas. Se bos pa zavedel kaksno leto ali se prej, po menjavi.

Odlocitev je seveda tvoja.

 

Če si prevzemnik in nov gospodar, je staršem treba reč, da si zdaj ti glavni ali pa dobijo kmetijo nazaj, delajo po svoje, in se vi odselite drugam. Pa naj izberejo kaj jim je ljubše.

New Report

Close