Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ajde da vas slišim. V čem je smisel vsega, če na koncu umremo?

Ajde da vas slišim. V čem je smisel vsega, če na koncu umremo?

Ajde, da vas slišim. V čem, vse to pehanje za materialnimi dobrinami, kariero, družino. Na koncu vse to izgine in nima več smisla ne nič.

Pomembna je pot do cilja. Kako si pot prehodil. Preko trupel? Z antidepresivi. Z vzponi in padci? Samo z vzponi? Samo s padci? V družbi ali sam?

Smisel vsega je v življenju in to vse do takrat, dokler živimo!

 

Ora et labora!  😇

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 7493, 28.02.2024 ob 21:08

Ajde, da vas slišim. V čem, vse to pehanje za materialnimi dobrinami, kariero, družino. Na koncu vse to izgine in nima več smisla ne nič.

V otrocih, da jih imamo, da nadaljujemo vrsto. Brez otrok ni človeštva

Mogoče…za materialnimi dobrinami (do neke mere) zato, da bolj brezskrbno preživiš dokler pač življenje traja. Kariera – da delaš v življenju to, kar ti je vsaj približno všeč (če ti ni, pol res ne razumem). Družina – ker je lepo imeti ljudi okoli sebe, dobre odnose z njimi, saj ti polepšajo dni.

Seveda pa tudi jaz ne razumem nezdravega pehanja za čemerkoli. Vse z zdravo mero in le toliko, da je v življenju lažje tebi in ljudem okoli tebe.

Kaj te je pripeljalo do tega spoznanja?

Moj sin je vprašal,ko je bil še zelo majhen…zakaj se rodimo,če potem umremo?

V tem, da živiš čimbolj lagodno, kar se materializma tiče.  Imaš možnosti za uživanje v tem svetu.

 

Sploh ne vem, kaj hočeš vprašati?

Odgovor na objavo uporabnika
Mnmnmn17, 28.02.2024 ob 21:16

Mogoče…za materialnimi dobrinami (do neke mere) zato, da bolj brezskrbno preživiš dokler pač življenje traja. Kariera – da delaš v življenju to, kar ti je vsaj približno všeč (če ti ni, pol res ne razumem). Družina – ker je lepo imeti ljudi okoli sebe, dobre odnose z njimi, saj ti polepšajo dni.

Seveda pa tudi jaz ne razumem nezdravega pehanja za čemerkoli. Vse z zdravo mero in le toliko, da je v življenju lažje tebi in ljudem okoli tebe.

Točno tako!

Zame je smisel v lepih trenutkih. Po možnosti v družbi tistih, ki jih imam rad in s pogojem da je tudi njim lepo.

Čeprav na koncu umremo.

Jaz mislim, da je smisel življenja samo produkt človeškega uma. Poglejte, ne vem kolk milijonov let nazaj se je v morju neka struktura, rečmo ji celica, začela deliti in nastali so skupki celic. Iz njih so počasi nastajale vedno bolj kompleksne oblike. Pač če vas zanima teorija razvoja življenja, imate knjige o tem. Ampak če nadaljujem, čez čas so se razvila bitja, ki so se gibala po nogah, rokah itd., prehranjevala, rasla in se razmnoževala. Vse deluje po nekih kemijskih procesih v možganih. Se najesti, ko je lakota, se plodit, ko je nagon, pazit na mladiče, da zrastejo in tako nekako do smrti, ker živa bitja pač nimamo neomejenega roka. Stare celice zamenjajo nove itd. Ko je pa telo prestaro, pa pač ugasne, ker pač celice niso več zmožne obnove. Zato so razvile sistem oplojevanja in tako uspele preživeti naprej. Torej gre za skupek celic, ki želijo preživeti. Živa bitja smo pa produkt teh celic. Ljudem so se pač močno razvili možgani in potem razmišljamo tudi take bedarije, kaj je smisel življenja. Samo skupek celic želi preživeti. To je pranagon po preživetju, po nadaljevanju vrste. Začelo se je z eno celico, ki je hotela preživeti in očitno ji je uspelo. Tako jaz mislim…

Objektivno ni smisla

Smisel po smislu je to.

Anonimno 7493

28.02.2024 ob 21:08

Ajde, da vas slišim. V čem, vse to pehanje za materialnimi dobrinami, kariero, družino. Na koncu vse to izgine in nima več smisla ne nič.

 

……………………………

……………………………

 

Ljudje meni sploh ni jasno, kje tukaj ljudje vidijo kakšen smisel?

Pa jaz velikokrat rečem, da ne bom živel 500 let, da bi se za čem materialnim gnal. Je pa malo prekratko življenje zato, kajne?

Pa da bi na lotu zadel, ki ga niti ne igram zadel milijone, si ne bi zvišal statusa z lepšim stanovanjem, oblekami, avtom in drugim luksuzom.

Človek ki si to privošči je po mojem plehek in PREDVSEM V ŽIVLJENJU NI DOVOLJ PRETRPEL.

Ker če bi dovolj pretrpel bi vedel, da so te stvari nepomembne.

Uživaš lahko v denarju in lepem stanovanju, ko si mlad, ko si pa star pa res ne vem kakšen užitek ti lahko denar nudi. Nisem še star, ampak da bi mi na stara let padlo ogromno denarja, ki ga prej nisem imel, bi me to tako razjezilo, da se ga bi kar znebil. Ali pa ga bi bi uporabil, za dosego ciljev, ki meni ne bi prenesli direktne koristi, ampak zgolj zadoščenje, da je obveljala moja beseda.

Družina? Morda če tvoji otroci niso dovolj pametni in jim ne daš preveč ljubezni. Ker če bojo inteligentni in zelo sočutni bojo še toliko bolj svinjsko trpeli ob zavedanju končnosti. Toda zakaj sploh imeti otroke potem, če jih nimaš zares rad?

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10545, 28.02.2024 ob 21:14

V otrocih, da jih imamo, da nadaljujemo vrsto. Brez otrok ni človeštva

Tebi pa čisto nič ni jasno. Ne veš, da človeštvo ne bo preživelo?

 

Odgovor na objavo uporabnika
EnaEna947, 28.02.2024 ob 21:32

Moj sin je vprašal,ko je bil še zelo majhen…zakaj se rodimo,če potem umremo?

Pameten otrok. In kaj si mu odgovorila?

Dober izgovor, da se lahko fukariš!

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 7493, 28.02.2024 ob 21:08

Ajde, da vas slišim. V čem, vse to pehanje za materialnimi dobrinami, kariero, družino. Na koncu vse to izgine in nima več smisla ne nič.

V otrocih, da jih imamo, da nadaljujemo vrsto. Brez otrok ni človeštva

Dober izgovor, da se lahko fukariš!

Odgovor na objavo uporabnika
Če še ne veš, 28.02.2024 ob 21:10

Pomembna je pot do cilja. Kako si pot prehodil. Preko trupel? Z antidepresivi. Z vzponi in padci? Samo z vzponi? Samo s padci? V družbi ali sam?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 2130, 29.02.2024 ob 00:46

Jaz mislim, da je smisel življenja samo produkt človeškega uma. Poglejte, ne vem kolk milijonov let nazaj se je v morju neka struktura, rečmo ji celica, začela deliti in nastali so skupki celic. Iz njih so počasi nastajale vedno bolj kompleksne oblike. Pač če vas zanima teorija razvoja življenja, imate knjige o tem. Ampak če nadaljujem, čez čas so se razvila bitja, ki so se gibala po nogah, rokah itd., prehranjevala, rasla in se razmnoževala. Vse deluje po nekih kemijskih procesih v možganih. Se najesti, ko je lakota, se plodit, ko je nagon, pazit na mladiče, da zrastejo in tako nekako do smrti, ker živa bitja pač nimamo neomejenega roka. Stare celice zamenjajo nove itd. Ko je pa telo prestaro, pa pač ugasne, ker pač celice niso več zmožne obnove. Zato so razvile sistem oplojevanja in tako uspele preživeti naprej. Torej gre za skupek celic, ki želijo preživeti. Živa bitja smo pa produkt teh celic. Ljudem so se pač močno razvili možgani in potem razmišljamo tudi take bedarije, kaj je smisel življenja. Samo skupek celic želi preživeti. To je pranagon po preživetju, po nadaljevanju vrste. Začelo se je z eno celico, ki je hotela preživeti in očitno ji je uspelo. Tako jaz mislim…

 

Zanimivi komentarji. 🙂

Lahko pa napišem kaj je napisala neka velikanska čustvena invalidka na temu forumu, že nekaj časa nazaj

Mami ki je imela sina, ki je težko zaspal in bil tesnoben, ker ga je bilo strah smrti je svetovala, da naj sina vpraša, kako misli, da bo čutil po smrti? Ali ga bo kaj bolelo? Bo žalosten?

In zaključila je s tem, da bo sin že prišel do tega, da ne bo nič žalosten in mu ne bo težko, ker ga sploh več ne bo bilo.

In to je bilo za to žensko uteha!!!!!!?????

 

 

Kako pomirjujoče. 😀 😀 😀

To je otroka ziher pomirilo.

 

Zdaj pa povejte, kako je lahko nekdo tak ogromen čustven invalid, da nekaj takega napiše in da tako razmišlja?

Ni smisla. Sploh če upoštevaš da ne delamo drugega kot škodo. Ljudje smo slepo črevo evolucije.

ja tisti, ki za sabo niste pustili nobene sledi (mislim na potomstvo) verjamem, da ne vidite smisla v življenju. 

V ustvarjanju. Iz nič v vse in nazaj v nič. Vmes je življenje. Smisel je življenje.

Odgovor na objavo uporabnika
Campari, 29.02.2024 ob 07:00

ja tisti, ki za sabo niste pustili nobene sledi (mislim na potomstvo) verjamem, da ne vidite smisla v življenju. 

tudi ti si samo svoj center sveta. 8 miljard nas je pa nihče ne ve zate. Če si ali ne. si nepomemben. ničla. Največji odtis puščajo za sabo tisti ki naredijo največ škode.

Smisel vsega je, da toliko dvignemo zavest, da se nikoli več ne vrnemo na ta planet strahu in trpljenja.

Na spomeniku je  napisan datum prihoda na ta svet in datum odhoda iz tega sveta. Vmes je črtica. Ta kratka črtica prikazuje življenje, zato ne zapravljajte življenja za napačne/a stvari in dejanja.

Ni vseeno ali greš čez močvirje bos ali v visokih škornjih.

New Report

Close