Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ajde da vas slišim. V čem je smisel vsega, če na koncu umremo?

Ajde da vas slišim. V čem je smisel vsega, če na koncu umremo?

In v čem je smisel, da recimo kupite avto, se z njim vozite nekaj let, če ga na koncu prodate ali odpeljete v reciklažo ?

ajejj, zorimo skozi mnogo utelešenj in več izkušenj kot naberemo, bolj se nam odstira tančica nezavedanja. Vse živo prihaja v to dimenzijo po izkušnje in se vrača domov v višje dimenzije. Še v času starogrške kulture so obstajale misterične šole, kjer so o onostranstvu vedeli več kot vemo mi, ki smo zatopljeni v trdi materializem. Zato vidimo samo zunajo pojavnost in mislimo, da smo telo, kar je enako kot bi se enačili z znamko svojega avta. Za tukajšnje bivanje rabimo orodje, s katerim spoznavamo materialni svet in fizično telo s svojimi čutili je najprimernejši model. Po opravljeni nalogi zapustimo ta skafander fizičnemu svetu in se s preostalimi nadfizičnimi telesi dvignemo na svojo vibracijsko raven bivanja in zavedanja. To velja tudi za živali, le da one še niso samozavedajoča bitja in so bližje naravi.

Kar se spočetja tiče, velja dogovor med dušami, to je med bodočimi starši in bodočim otrokom. Dogovor zajema razmere in izkušnje, ki so za bodočega otroka najprimernejše za tisti “šolski dan,” čemur rečemo življenje. Preberi Newtonovo Usodo duš ali pa Potovanje duš, se ti bo marsikaj razjasnilo.

 

Odgovor na objavo uporabnika
od nezavedanja do zavestnosti, 03.03.2024 ob 11:11

ajejj, zorimo skozi mnogo utelešenj in več izkušenj kot naberemo, bolj se nam odstira tančica nezavedanja. Vse živo prihaja v to dimenzijo po izkušnje in se vrača domov v višje dimenzije. Še v času starogrške kulture so obstajale misterične šole, kjer so o onostranstvu vedeli več kot vemo mi, ki smo zatopljeni v trdi materializem. Zato vidimo samo zunajo pojavnost in mislimo, da smo telo, kar je enako kot bi se enačili z znamko svojega avta. Za tukajšnje bivanje rabimo orodje, s katerim spoznavamo materialni svet in fizično telo s svojimi čutili je najprimernejši model. Po opravljeni nalogi zapustimo ta skafander fizičnemu svetu in se s preostalimi nadfizičnimi telesi dvignemo na svojo vibracijsko raven bivanja in zavedanja. To velja tudi za živali, le da one še niso samozavedajoča bitja in so bližje naravi.

Kar se spočetja tiče, velja dogovor med dušami, to je med bodočimi starši in bodočim otrokom. Dogovor zajema razmere in izkušnje, ki so za bodočega otroka najprimernejše za tisti “šolski dan,” čemur rečemo življenje. Preberi Newtonovo Usodo duš ali pa Potovanje duš, se ti bo marsikaj razjasnilo.

 

Se strinjam z vami. Glede živali pa, tudi one so duhovna bitja in tudi njihova energija, nadzavest, po smrti živi dalje. Nobene razlike ni med ljudmi in živalmi kar se tega tiče.

Smisla ni. Zato imas dve moznosti:

a) cim si sposoben, se poberes s tega sveta

b) svojo kazen se trudis preziveti cim bolje

Velika vecina nas je izbrala opcijo b.

Kokosi  je napisal :

Naj dodam, da sem vsak dan objel svoje bližnje, pretresen, ob zavedanju končnosti in razmišljal, ko bojo njihova telesa hladna in razpadla. Da jih ne bo več.

Ni bolj šokantnega in grozljivega.

 

A obenem sem napisal, da če bi lahko ustavil čas, bi lahko 100 let živel sam, brez bližine sočloveka in ob temu užival. Tudi brez bližnjih, ki sem jih vsak dan z vso ljubeznijo objel.

Večje bedarije kokoska se ni napisala. Sploh ko pride iz njegovih rok pisanje, ko drugemu sočloveku zeli smrt, trpljebje njegovih otrok, žaljenje njihove inteligence skratka same podle besede in povzrocanje bolecine ter ranitev z besedami v dno duše!

FUJ KOKOŠI TEBE BO ONOSTRANSTVO POSTENO PKAZNIVALO PA INAS DOBER RAZLOG DA TE JE STRAH SMRTI, KER TI BO VSE TO SLEDILO V SMRT IN KAZEN!

Upam, da te degradirajo na prafaktroje in ti povzročijo točno to bolečino, kot si jo drugim želel povzročiti s svojimi lastnimi besedami !!!

Pa ne pisi vec po tem forumu kura blesava !!!

 

 Še v času starogrške kulture so obstajale misterične šole, kjer so o onostranstvu vedeli več kot vemo mi,

Aha, aha. Torej so “vedeli”, da so bogovi doma na gori Olimp in da ko umreš, greš v podzemlje k bogu Hadu. To je torej resnica?

Nič niso vedeli, tako kot ti pametuješ in si izmišljuješ, so si tudi oni. Z isto gotovostjo kot je tole tvoje nakladanje očitno naučeno na kakšnih “duhovnih vajah”, lahko nekdo trdi, da gredo duše po smrti v vrtne palčke, ki potem ponoči oživijo.

In naj berem “duhovnega hipnoterapevta” Michaela Newtona? Hahahah, in tam se mi bo “marsikaj razjasnilo”. Džizs, no kako vas peljejo žejne prek vode. Upam, da ne futraš s temi budalaštinami svojih otrok oz. upam, da so že odrasli in se ti samo režijo, ko začneš o tem bluzit.

Pomanjkanje smisla je prvi znanilec depresije. To pomeni, če živiš s pomanjkanjem smisla v življenju, živiš narobe, zgrešeno, ker depresija je “psihološki buditelj”, ki zahteva spremembe s težnjo za povratkom živosti.

 

Odgovor na objavo uporabnika
ocitno, 03.03.2024 ob 17:52

Kokosi  je napisal :

Naj dodam, da sem vsak dan objel svoje bližnje, pretresen, ob zavedanju končnosti in razmišljal, ko bojo njihova telesa hladna in razpadla. Da jih ne bo več.

Ni bolj šokantnega in grozljivega.

 

A obenem sem napisal, da če bi lahko ustavil čas, bi lahko 100 let živel sam, brez bližine sočloveka in ob temu užival. Tudi brez bližnjih, ki sem jih vsak dan z vso ljubeznijo objel.

Večje bedarije kokoska se ni napisala. Sploh ko pride iz njegovih rok pisanje, ko drugemu sočloveku zeli smrt, trpljebje njegovih otrok, žaljenje njihove inteligence skratka same podle besede in povzrocanje bolecine ter ranitev z besedami v dno duše!

FUJ KOKOŠI TEBE BO ONOSTRANSTVO POSTENO PKAZNIVALO PA INAS DOBER RAZLOG DA TE JE STRAH SMRTI, KER TI BO VSE TO SLEDILO V SMRT IN KAZEN!

Upam, da te degradirajo na prafaktroje in ti povzročijo točno to bolečino, kot si jo drugim želel povzročiti s svojimi lastnimi besedami !!!

Pa ne pisi vec po tem forumu kura blesava !!!

 

Kurjek nima kaj za izgubiti, se ve, da nima ne pravih prijateljev, ne partnerja, ne družine, ne otrok, ne nikogar. Za ljudi, katerih lastno življenje ni nič vredno in ga ne cenijo, so lahko potencialno nevarni drugim, da jih v brezno “potegnejo s seboj”, tudi dobesedno, ko tik pred samomorom pošljejo v “onostranstvo” še druge, ki jim ne privoščijo sreče.

Odgovor na objavo uporabnika
ajejj, 03.03.2024 ob 18:12

 Še v času starogrške kulture so obstajale misterične šole, kjer so o onostranstvu vedeli več kot vemo mi,

Aha, aha. Torej so “vedeli”, da so bogovi doma na gori Olimp in da ko umreš, greš v podzemlje k bogu Hadu. To je torej resnica?

Nič niso vedeli, tako kot ti pametuješ in si izmišljuješ, so si tudi oni. Z isto gotovostjo kot je tole tvoje nakladanje očitno naučeno na kakšnih “duhovnih vajah”, lahko nekdo trdi, da gredo duše po smrti v vrtne palčke, ki potem ponoči oživijo.

In naj berem “duhovnega hipnoterapevta” Michaela Newtona? Hahahah, in tam se mi bo “marsikaj razjasnilo”. Džizs, no kako vas peljejo žejne prek vode. Upam, da ne futraš s temi budalaštinami svojih otrok oz. upam, da so že odrasli in se ti samo režijo, ko začneš o tem bluzit.

ajejj, med cerkvenim učenjem in misterijskimi šolami je razlika v tem, da je v cerkveno dogmo treba verovati, misterične šole pa nudijo gnozo, spoznanje. Na Apolonovem templju je pisalo: “Spoznaj sebe in spoznal boš svet.” Seveda, saj imamo vse v sebi.

Kam gre naša zavest med spanjem? V iste svetove onostranstva kot po smrti. Povezava med telesom in dušo v spanju ostane, ob smrti pa se pretrga. Verujoči v materialistični svetovni nazor se ob smrti znajde en meter nad svojim telesom in se zmedeno sprašuje – kaj to pomeni?, kje sem zdaj jaz, ko vidim sebe tam dol?, kaj nisem umrl?, saj vendar živim!… Na ta vprašanja si je treba odgovoriti še zdaj, ko bivamo v telesu. Smo potem dosti manj zmedeni.

Materialistična dogma pravi, da je materija vse kar obstaja, počelo vsega. Dobro je preveriti, če to drži. Atom kot osnovni gradnik materije ima v sebi 0,00001% materije. Vse drugo je energija različnih valovnih dolžin. Nihče me ne bo prepričal, da bi ta stotisočinka procenta bila zmožna karkoli ustvariti. Zavest je tista, ki ustvarja. Je večna, tako kot življenje, le oblike niso večne.

Smisel je življenje samo. zato si ga moraš zapolniti s stvarmi, ki te zanimajo.

Ko narediš otroke in jih spraviš do kruha, je tvoj smisel zaključen in lahko umreš. Meso živi naprej. To je edini smisel tvojega telesa. Kaj boš pa naredil vmes, da boš pustil večno intelektualno zapuščino človeštvu je pa tvoja stvar. Noben se ne bo spominjal da je en Francl vozil BMWja na puf…

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 7493, 28.02.2024 ob 21:08

Ajde, da vas slišim. V čem, vse to pehanje za materialnimi dobrinami, kariero, družino. Na koncu vse to izgine in nima več smisla ne nič.

Ni smisla, vsaj ne takega, ki bi nam bil dojemljiv tu in zdaj, ampak iskanje smisla daje vsemu skupaj smisel.

Smisel dodaš sam.

    Materialne dobrine mi niso nikoli pomenile nicesar. Mi je pa pomenil trenutek, da, trenutek z mojimim otroki v danem trenutku..pehala se za dobrinami nisem nikoli, bolj so mi bila vazna dejanja v zivljenju ….sem pristas reka: kakor zivimo,  tako tudi umremo 👍

Al ste dosadni s tem iskanjem smisla. Smisel je življenje vredno življenja. Ko življenje ni več vredno živeti ali zaradi konstantnih bolečin ali ker nič več ne moreš in samo še trpiš, ni več smisla. Vsaj zame. Zato sem absolutno za evtanazijo. Življenje samo zaradi življenja samega, pa čeprav vegetiraš in trpiš, zame ni vredno živeti.

Zabavno je probati, narediti in pridobiti stvari, izkušnje. Če išceš kakšen večji smisel od tega, ga žal ni.

Ko bodo ljudje ugotovili, da kristusa ne bo in da zanje ni večnosti, bo hudo. Človeštvo bo na najnižji točki kadarkoli.

Življenje smisel a tudi

New Report

Close