Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ali je možno izvesti splav, če pričakuješ dvojčke, ampak ”si želiš” samo enega otroka?

Ali je možno izvesti splav, če pričakuješ dvojčke, ampak ”si želiš” samo enega otroka?


še jaz vem za enega takega – je znan športnik in to v današnjem času ima dvakrat dvojčke – to je Roger Federer ima najprej dvojčici deklici, potem pa še dvojčka fantka. In vsi živijo srečno in predvsem so zdravi.[/quote]

In seveda njegovo dobro finančno stanje nič ne vpliva na kvaliteto zdravstvene oskrbe njihove družine kot tudi ne pri vsakodnevnem življenju …

Kakšna pa je razlika med običajnim splavom (zaradi nemedicinskih razlogov) in redukcijo (zaradi nemedicinskih razlogov)?[/quote]

O tem sem ze pisal in se nima smisla ponavljati. V temi sva se oglasila dva z izkusnjami iz prve roke, eden kot stars, drugi kot dvojcica, tako kot je zelela ‘teater’, pa kot kaze s slisanim ni ali niste zadovoljne. Pocakajmo, morda se pa oglasi se kaksna zadovoljna preostala nereducirana dvojcica ali pa mama, ki je dala tak postopek skozi, pa boste bolj potesene.

Seveda so dar tudi ‘navadni’ otroci. Itak.

:)[/quote]

Ne, ne pišeta o tem, kar sprašujem.
Ti pišeš o tem, da sta ti dvojčka dar, ona piše o tem, da je vesela, da živi.

Vendar s tem ne moreta potrditi, da je to vedno in za vse najboljša odločitev.
Že hiter pregled po MON-u pokaže, da je veliko ljudem zelo žal, da živijo, in da jih ima mnogo travme iz otroštva, ker je bilo zelo daleč od rožnatega.


še jaz vem za enega takega – je znan športnik in to v današnjem času ima dvakrat dvojčke – to je Roger Federer ima najprej dvojčici deklici, potem pa še dvojčka fantka. In vsi živijo srečno in predvsem so zdravi.[/quote]

In seveda njegovo dobro finančno stanje nič ne vpliva na kvaliteto zdravstvene oskrbe njihove družine kot tudi ne pri vsakodnevnem življenju …[/quote]
Ah kjeee paaa…. :-))))
Še en primer Sandy Maier Woelden, nekdanji nemški model, najprej en otrok, nato dvakrat po dva.
http://www.bild.de/unterhaltung/leute/sandy-meyer-woelden/zwillinge-da-51100082.bild.html
Seveda je tudi ona nekje v tem finančnem rangu…

O tem sem ze pisal in se nima smisla ponavljati. V temi sva se oglasila dva z izkusnjami iz prve roke, eden kot stars, drugi kot dvojcica, tako kot je zelela ‘teater’, pa kot kaze s slisanim ni ali niste zadovoljne. Pocakajmo, morda se pa oglasi se kaksna zadovoljna preostala nereducirana dvojcica ali pa mama, ki je dala tak postopek skozi, pa boste bolj potesene.

Seveda so dar tudi ‘navadni’ otroci. Itak.

:)[/quote]

Ne, ne pišeta o tem, kar sprašujem.
Ti pišeš o tem, da sta ti dvojčka dar, ona piše o tem, da je vesela, da živi.

Vendar s tem ne moreta potrditi, da je to vedno in za vse najboljša odločitev.
Že hiter pregled po MON-u pokaže, da je veliko ljudem zelo žal, da živijo, in da jih ima mnogo travme iz otroštva, ker je bilo zelo daleč od rožnatega.[/quote]
pa kaj je s tabo – vem za par, ki sta kolikor se spomnim ekonomista po izobrazbi s čisto povprečnimi službami imata danes 4 otroke, najprej dva, želela sta še tretjega in dobila dvojčke in z veseljem imata danes najprej dva in potem še dvojčka – skupaj štiri – in so zdravi in živijo srečno življenje.
Tebe, ki zanima dnar – lahko ti povem – midve sva kljub temu,da je bila ena presenečenje imeli vsaka svojo interesno dejavnost v času otroštva – vsaka eno, sva obe študirali, obe šli na intenzivne pevske vaje, ki smo jih imeli več dni po slo z zborom – je bilo za plačati, obe šli na vse izlete, obe doštudirali.
ja sva pa tudi delali med počitnicami, takoj ko je bila ta možnost preko študenta,in ta denar sva imeli za svoje priboljške – bili smo povprečna slo družina po dohodkih in ni bilo nobene štipendije nikjer.
je pa res,d a če primerjaš danes – ko mora vsak otrok imeti vse svoje… kot berem svoj računalnik???? ja halooo zakaj pa je nujno,d a ima otrok svoj računalnik? Pri nas, ko so prišli ven je bil eden družinski dovolj.

je pa res,da nisva imeli vsaka svoje sobe… imeli sva skupno otroško – kaj je v današnjih časih glede na branje tukaj precej redkost, ko nekateri že pišejo,d a mora otrok kar svojo sobico imeti… in nismo menjavali stanovanja za to in podobne fore. Tako,da toliko kompliciranja kot je danes tudi ni bilo in s tem so povezani tudi manjši stroški.


Predvidevam, da nimaš drugih bratov in sester? Torej sta starša ostala pri dveh otrocih?
Mogoče je vseeno razlika, če dobiš že prvič dva naenkrat, pa se pote odločiš ali ne še za kakšnega, kot pa če imaš že prej enega (dva), pa potem dobiš še enega+enega gratis? 🙂


Predvidevam, da nimaš drugih bratov in sester? Torej sta starša ostala pri dveh otrocih?
Mogoče je vseeno razlika, če dobiš že prvič dva naenkrat, pa se pote odločiš ali ne še za kakšnega, kot pa če imaš že prej enega (dva), pa potem dobiš še enega+enega gratis? :-)[/quote]
ne znaš brati – sem tui opisala primer, kjer imajo zaradi take situacije štiri – pa niso nikogar reducirali in lepo živijo – povprečna slo družina. Poznam še eno, ki sem jo že omenila prvo imela enega v drugo dvojčici – tudi tam lepo živijo – vsi – povprečna slo družina… Nikomur izmed omenjenih primerov ni padlo kaj takega na pamet… še ene takšne sem se spomnila, ki ima najprej enega in potem dve dvojčici – zanjo ne vem, če imajo dvojčke že sicer v familiji, kot za poprej omenjeno – torej skupno trije primeri, kjer so imeli najprej enega oz. celo dva otroka in potem dvojčke in so vse lepo obdržali – nikomur ni padla na misel kakšna redukcija…in lepo živijo, nič jim ne manjka… še kaj?
In kaj če sva dve – poanta je v tem, da niso vedeli,da bova dve in so bili vsi stroški za dve naenkrat in smo preživeli in nam ni nič manjkalo in zaradi stroškov niso nobene reducirali.


Predvidevam, da nimaš drugih bratov in sester? Torej sta starša ostala pri dveh otrocih?
Mogoče je vseeno razlika, če dobiš že prvič dva naenkrat, pa se pote odločiš ali ne še za kakšnega, kot pa če imaš že prej enega (dva), pa potem dobiš še enega+enega gratis? :-)[/quote]
ne znaš brati – sem tui opisala primer, kjer imajo zaradi take situacije štiri – pa niso nikogar reducirali in lepo živijo – povprečna slo družina. Poznam še eno, ki sem jo že omenila prvo imela enega v drugo dvojčici – tudi tam lepo živijo – vsi – povprečna slo družina… Nikomur izmed omenjenih primerov ni padlo kaj takega na pamet… še ene takšne sem se spomnila, ki ima najprej enega in potem dve dvojčici – zanjo ne vem, če imajo dvojčke že sicer v familiji, kot za poprej omenjeno – torej skupno trije primeri, kjer so imeli najprej enega oz. celo dva otroka in potem dvojčke in so vse lepo obdržali – nikomur ni padla na misel kakšna redukcija…in lepo živijo, nič jim ne manjka… še kaj?
In kaj če sva dve – poanta je v tem, da niso vedeli,da bova dve in so bili vsi stroški za dve naenkrat in smo preživeli in nam ni nič manjkalo in zaradi stroškov niso nobene reducirali.[/quote]
Glej, če že v štartu ciljaš na dva otroka, potem ni neke travme, če sta ta dva naenkrat. Pač malo prej ustaviš proizvodnjo 🙂
Se strinjam, da so takšni opisani primeri redukcije vseeno redki (če sploh kakšen), vseeno pa se ob že obstoječih otrocih vsakemu odgtovornemu staršu poraja vprašanje kako bo. Ker že sama logistika ni tako enostavna. Že sedaj imaš malo avtov, kjer gredo trije otroški sedeži noter, potem pa še dva odrasla. Pa to ni eno brezvezno vprašanje, če moraš npr. peljat vse k zdravniku. Kaj šele, da bi kam šli kar tako. Da o tem, da moraš naenkrat nekam dat še dve postelji, sploh ne nadaljujemo. O tem, kaj pomeni lepo življenje, je pa nesmiselno razpravljati. Ker nimamo enakih kriterijev. Ravno tako pa ne vidimo, kaj se dejansko dogaja v drugih družinah.


Posploševanje na podlagi prepičle evidence. Tebe niso vprašali.

V nadaljevanju pa sama praviš, citiram: “Če ne greš na kakšne posebne preiskave, tega ne sprašujejo.” Pa saj to ti govorim! Če ja greš na kakšne posebne preiskave, to pomeni, da bi lahko bilo nekaj narobe in vsi podatki so lahko v tem primeru bistveni.[/quote]
Zdaj pa čisto resno. Kaj ima morebitno zamolčanje o večplodni nosečnosti matere veze s samo nosečnostjo hčere? A bodo hčerko, ko bo povedala, da je mama imela enkrat dvojčka, kaj drugače obravnavali? Jo bodo preventivno takoj ob prvem pregledu že vodili kot rizično, čeprav niti še ne vedo, ali gre za večplodno nosečnost? Ali kakšen točno je ta silni pomen te informacije za hčerino nosečnost? A če tega ne bi povedala, bi bila kakorkoli ogrožena? Bi jo sicer ne pregledovali tako? Kaj točno je tista dodana vrednost te informacije? Da nosečnico, ki pove in res nisi dvojčka, obravnavajo kaj drugače, kot tisto, ki tega ne pove oz nima takšnih primerov v družini, pa vseeno nosi dvojčke?
Še komentar na tisto o kartoteki otrok. Resno verjamete, da tam napišejo še podatke o živorojenih, mrtvorojenih, splavljenih bratih, sestrah? 🙂
Pretiravate in primerjate neprimerljivo. Če imaš gen, zaradi katerega imaš večjo možnost za določeno bolezen, to pomeni, da te spremljajo bolj temeljito, da te pravočasno začnejo zdraviti. Če pa imaš malenkost večjo verjetnost, da zanosiš z dvojčkoma, pa nihce ne bo naredil nič. Niti preventivno ne. Ker, kaj pa bi bila tu preventiva?[/quote]
Mene pa še vedno zanima, zakaj je tako pomembno za nosečnico, da pove, da imajo oz. kot v navedenem primeru bi imeli v družini dvojčke?


ne znaš brati – sem tui opisala primer, kjer imajo zaradi take situacije štiri – pa niso nikogar reducirali in lepo živijo – povprečna slo družina. Poznam še eno, ki sem jo že omenila prvo imela enega v drugo dvojčici – tudi tam lepo živijo – vsi – povprečna slo družina… Nikomur izmed omenjenih primerov ni padlo kaj takega na pamet… še ene takšne sem se spomnila, ki ima najprej enega in potem dve dvojčici – zanjo ne vem, če imajo dvojčke že sicer v familiji, kot za poprej omenjeno – torej skupno trije primeri, kjer so imeli najprej enega oz. celo dva otroka in potem dvojčke in so vse lepo obdržali – nikomur ni padla na misel kakšna redukcija…in lepo živijo, nič jim ne manjka… še kaj?
In kaj če sva dve – poanta je v tem, da niso vedeli,da bova dve in so bili vsi stroški za dve naenkrat in smo preživeli in nam ni nič manjkalo in zaradi stroškov niso nobene reducirali.[/quote]
Glej, če že v štartu ciljaš na dva otroka, potem ni neke travme, če sta ta dva naenkrat. Pač malo prej ustaviš proizvodnjo 🙂
Se strinjam, da so takšni opisani primeri redukcije vseeno redki (če sploh kakšen), vseeno pa se ob že obstoječih otrocih vsakemu odgtovornemu staršu poraja vprašanje kako bo. Ker že sama logistika ni tako enostavna. Že sedaj imaš malo avtov, kjer gredo trije otroški sedeži noter, potem pa še dva odrasla. Pa to ni eno brezvezno vprašanje, če moraš npr. peljat vse k zdravniku. Kaj šele, da bi kam šli kar tako. Da o tem, da moraš naenkrat nekam dat še dve postelji, sploh ne nadaljujemo. O tem, kaj pomeni lepo življenje, je pa nesmiselno razpravljati. Ker nimamo enakih kriterijev. Ravno tako pa ne vidimo, kaj se dejansko dogaja v drugih družinah.[/quote]

mama in ata sta pričakovala enega otroka – imela izbrana tudi čisto druga imena – to sta povedala – za fantka in za punčko – ker sva bili na presenečenje dve sta izbirala drugače, da paše ime v paru in vse ostalo so morali sproti reševati… in se da – samo če je volja..
in če bereš enako tudi drugi, ki so imeli dvojčka po že prej rojenih enem ali dveh otrocih – point je,d a nihče ni razmišljal o redukciji.
jao no – mi smo imeli stoenko, pa so nas vozili k zdravniku glih tako in smo imeli voziček za dvojčke, ki je bil takratni dizajn še bolj okreten kot današnji na vse mogoče načine zložljivi – pa smo bili vsi normalno mobilni- s tem avtom in vso opremo šli na morje in vse… vse se da če se hoče, če pa hočeš komplicirati pač boš… samo bog ne daj, zato življenja žrtvovati – vsaj jaz tako pravim. Obstajajo pa po prebranem sodeč tudi, čudaki, ki bi to naredili.


Glej, če že v štartu ciljaš na dva otroka, potem ni neke travme, če sta ta dva naenkrat. Pač malo prej ustaviš proizvodnjo 🙂
Se strinjam, da so takšni opisani primeri redukcije vseeno redki (če sploh kakšen), vseeno pa se ob že obstoječih otrocih vsakemu odgtovornemu staršu poraja vprašanje kako bo. Ker že sama logistika ni tako enostavna. Že sedaj imaš malo avtov, kjer gredo trije otroški sedeži noter, potem pa še dva odrasla. Pa to ni eno brezvezno vprašanje, če moraš npr. peljat vse k zdravniku. Kaj šele, da bi kam šli kar tako. Da o tem, da moraš naenkrat nekam dat še dve postelji, sploh ne nadaljujemo. O tem, kaj pomeni lepo življenje, je pa nesmiselno razpravljati. Ker nimamo enakih kriterijev. Ravno tako pa ne vidimo, kaj se dejansko dogaja v drugih družinah.[/quote]

mama in ata sta pričakovala enega otroka – imela izbrana tudi čisto druga imena – to sta povedala – za fantka in za punčko – ker sva bili na presenečenje dve sta izbirala drugače, da paše ime v paru in vse ostalo so morali sproti reševati… in se da – samo če je volja..
in če bereš enako tudi drugi, ki so imeli dvojčka po že prej rojenih enem ali dveh otrocih – point je,d a nihče ni razmišljal o redukciji.
jao no – mi smo imeli stoenko, pa so nas vozili k zdravniku glih tako in smo imeli voziček za dvojčke, ki je bil takratni dizajn še bolj okreten kot današnji na vse mogoče načine zložljivi – pa smo bili vsi normalno mobilni- s tem avtom in vso opremo šli na morje in vse… vse se da če se hoče, če pa hočeš komplicirati pač boš… samo bog ne daj, zato življenja žrtvovati – vsaj jaz tako pravim. Obstajajo pa po prebranem sodeč tudi, čudaki, ki bi to naredili.[/quote]
Ah daj no, takrat nista vedve imeli niti avtosedežev. Mogoče ste, ampak res samo mogoče imeli varnostne pasove v avtu spredaj, zadaj pa ne. Zadaj sta lahko ležali. Poskusi to danes. A imaš ti sploh otroke? Veš res, kako zgeda prevažanje otrok danes? Kako MORA biti otrok v avtu?
Primerjaš kar nekaj, no. Vse se da, če se hoče in podobne bedarije – ne, vedno se ne da, pa če še tako sanjate. Ti pač nasprotuješ splavu (verjetno v vsakem primeru), drugi pač ne. To je vse.

mama in ata sta pričakovala enega otroka – imela izbrana tudi čisto druga imena – to sta povedala – za fantka in za punčko – ker sva bili na presenečenje dve sta izbirala drugače, da paše ime v paru in vse ostalo so morali sproti reševati… in se da – samo če je volja..
in če bereš enako tudi drugi, ki so imeli dvojčka po že prej rojenih enem ali dveh otrocih – point je,d a nihče ni razmišljal o redukciji.
jao no – mi smo imeli stoenko, pa so nas vozili k zdravniku glih tako in smo imeli voziček za dvojčke, ki je bil takratni dizajn še bolj okreten kot današnji na vse mogoče načine zložljivi – pa smo bili vsi normalno mobilni- s tem avtom in vso opremo šli na morje in vse… vse se da če se hoče, če pa hočeš komplicirati pač boš… samo bog ne daj, zato življenja žrtvovati – vsaj jaz tako pravim. Obstajajo pa po prebranem sodeč tudi, čudaki, ki bi to naredili.[/quote]
Ah daj no, takrat nista vedve imeli niti avtosedežev. Mogoče ste, ampak res samo mogoče imeli varnostne pasove v avtu spredaj, zadaj pa ne. Zadaj sta lahko ležali. Poskusi to danes. A imaš ti sploh otroke? Veš res, kako zgeda prevažanje otrok danes? Kako MORA biti otrok v avtu?
Primerjaš kar nekaj, no. Vse se da, če se hoče in podobne bedarije – ne, vedno se ne da, pa če še tako sanjate. Ti pač nasprotuješ splavu (verjetno v vsakem primeru), drugi pač ne. To je vse.[/quote]
ti bolj veš kot jaz – sedela sva v avtosedežu, vsaka svojem – eden tak je še doma na podstrešju – kmalu bo starinska vrednost… pač starši so potem za eno prodali vse kar je bilo dvojni – za eno pa prišparali, če se bo še rabilo – no danes tisti avtosedež ni več zadosten standardom varnosti… je bil pa še bolj okreten kot ti danes. pameten si res 100 na uro – pa sploh ne veš kaj in kako je bilo


Ah daj no, takrat nista vedve imeli niti avtosedežev. Mogoče ste, ampak res samo mogoče imeli varnostne pasove v avtu spredaj, zadaj pa ne. Zadaj sta lahko ležali. Poskusi to danes. A imaš ti sploh otroke? Veš res, kako zgeda prevažanje otrok danes? Kako MORA biti otrok v avtu?
Primerjaš kar nekaj, no. Vse se da, če se hoče in podobne bedarije – ne, vedno se ne da, pa če še tako sanjate. Ti pač nasprotuješ splavu (verjetno v vsakem primeru), drugi pač ne. To je vse.[/quote]
ti bolj veš kot jaz – sedela sva v avtosedežu, vsaka svojem – eden tak je še doma na podstrešju – kmalu bo starinska vrednost… pač starši so potem za eno prodali vse kar je bilo dvojni – za eno pa prišparali, če se bo še rabilo – no danes tisti avtosedež ni več zadosten standardom varnosti… je bil pa še bolj okreten kot ti danes. pameten si res 100 na uro – pa sploh ne veš kaj in kako je bilo[/quote]
Hm, jaz sem se vozila v stoenki, kjer še pasov ni bilo. Ti pa si očitno precej mlajša. Ker čez 10 let je imela moja sestrična avtosedež, ki je bil v Sloveniji še vedno prava redkost. Aja, pa jaz imam otroke – takšne, ki so še vedno v avtosedežih. Zato tudi vem kako zgleda to prevažanje. Imaš ti otroke?

koliko usajanja zaradi enega teoretičnega vprašanja.
Pa menda noben od vas ni nagnjen k opravljanju.


ti bolj veš kot jaz – sedela sva v avtosedežu, vsaka svojem – eden tak je še doma na podstrešju – kmalu bo starinska vrednost… pač starši so potem za eno prodali vse kar je bilo dvojni – za eno pa prišparali, če se bo še rabilo – no danes tisti avtosedež ni več zadosten standardom varnosti… je bil pa še bolj okreten kot ti danes. pameten si res 100 na uro – pa sploh ne veš kaj in kako je bilo[/quote]
Hm, jaz sem se vozila v stoenki, kjer še pasov ni bilo. Ti pa si očitno precej mlajša. Ker čez 10 let je imela moja sestrična avtosedež, ki je bil v Sloveniji še vedno prava redkost. Aja, pa jaz imam otroke – takšne, ki so še vedno v avtosedežih. Zato tudi vem kako zgleda to prevažanje. Imaš ti otroke?[/quote]
nisem rekla,da je imela stoenka pasove zadaj – jih ni imela… imeli sva pa sedež, vsaka svojega, ki se je fiksiral drugače in je bil tudi zaradi tega mnogo bolj okreten – sem poklicala mamo,da je to potrdila, da se pravilno spomnim iz slik diapozitivov in tudi sedeža na podstrešju. sem letnik 79.
Zakaj je merodajno spraševati ali imam otroke. da vem kaj je varno pripenjanje to ni pogoj.


Hm, jaz sem se vozila v stoenki, kjer še pasov ni bilo. Ti pa si očitno precej mlajša. Ker čez 10 let je imela moja sestrična avtosedež, ki je bil v Sloveniji še vedno prava redkost. Aja, pa jaz imam otroke – takšne, ki so še vedno v avtosedežih. Zato tudi vem kako zgleda to prevažanje. Imaš ti otroke?[/quote]
nisem rekla,da je imela stoenka pasove zadaj – jih ni imela… imeli sva pa sedež, vsaka svojega, ki se je fiksiral drugače in je bil tudi zaradi tega mnogo bolj okreten – sem poklicala mamo,da je to potrdila, da se pravilno spomnim iz slik diapozitivov in tudi sedeža na podstrešju. sem letnik 79.
Zakaj je merodajno spraševati ali imam otroke. da vem kaj je varno pripenjanje to ni pogoj.[/quote]
Teoretično verjamem, da obvladaš. V praksi pa najbrž še nisi poskušala pripenjati treh otrok zadaj, je tako?


nisem rekla,da je imela stoenka pasove zadaj – jih ni imela… imeli sva pa sedež, vsaka svojega, ki se je fiksiral drugače in je bil tudi zaradi tega mnogo bolj okreten – sem poklicala mamo,da je to potrdila, da se pravilno spomnim iz slik diapozitivov in tudi sedeža na podstrešju. sem letnik 79.
Zakaj je merodajno spraševati ali imam otroke. da vem kaj je varno pripenjanje to ni pogoj.[/quote]
Teoretično verjamem, da obvladaš. V praksi pa najbrž še nisi poskušala pripenjati treh otrok zadaj, je tako?[/quote]
pripenjala sem že otroke v avto bo šlo… a ti zdaj hočeš nagrado in priznanje za posebna znanja in sposobnosti, ker si posadil tri v avto? al kaj hočeš povedati – si tvoja draga zato zasluži posebno priznanje al kako? ker ima posebna znanja kako pripeti 3 otroke v avto… joj no če ti je to taka cela znanost in vama je težko osvojiti, da to smatrata kot tako posebno praktično znanje, potem se morata pa res zamisliti. pa se opravičujem na cinizmu ampak kaj takega, da bo nekdo tako znanost delal iz tega pa tudi res skoraj neverjetno.


Teoretično verjamem, da obvladaš. V praksi pa najbrž še nisi poskušala pripenjati treh otrok zadaj, je tako?[/quote]
pripenjala sem že otroke v avto bo šlo… a ti zdaj hočeš nagrado in priznanje za posebna znanja in sposobnosti, ker si posadil tri v avto? al kaj hočeš povedati – si tvoja draga zato zasluži posebno priznanje al kako? ker ima posebna znanja kako pripeti 3 otroke v avto… joj no če ti je to taka cela znanost in vama je težko osvojiti, da to smatrata kot tako posebno praktično znanje, potem se morata pa res zamisliti. pa se opravičujem na cinizmu ampak kaj takega, da bo nekdo tako znanost delal iz tega pa tudi res skoraj neverjetno.[/quote]
Še enkrat – sem ženska. Pa če se že opravičuješ zaradi cinizma, se daj pravilno. 😛
Glede na to, da tako reagiraš, pa sklepam, da nimaš otrok. Si jiih pa najbrž želiš, zato te takšna tema tako bode. Žal, življenje res ni pošteno in upam, da jih boš tudi ti nekoč imela, ampak zato še nimaš pravice drugim odrekat nečesa. Žal je tako, da četudi bi katera res opravila takšno redukcijo/splav, ti zaradi tega ne boš imela ne več ne manj.
Glede pripenjanja otrok pa samo to – ko si soočen s težavami, ki jih lahko imaš samo, da otroke pravilno iin varno pripneš, vidiš, da zna biti logistika kar konkreten problem. Ker nimamo vsi kar denar za menjavo avta, če pač ne gremo vsi v starega. Brez avta pač povsod ne gre, ker je postal nuja. Javnega prevoza je za vzorec ali pa sploh ne.


pripenjala sem že otroke v avto bo šlo… a ti zdaj hočeš nagrado in priznanje za posebna znanja in sposobnosti, ker si posadil tri v avto? al kaj hočeš povedati – si tvoja draga zato zasluži posebno priznanje al kako? ker ima posebna znanja kako pripeti 3 otroke v avto… joj no če ti je to taka cela znanost in vama je težko osvojiti, da to smatrata kot tako posebno praktično znanje, potem se morata pa res zamisliti. pa se opravičujem na cinizmu ampak kaj takega, da bo nekdo tako znanost delal iz tega pa tudi res skoraj neverjetno.[/quote]
Še enkrat – sem ženska. Pa če se že opravičuješ zaradi cinizma, se daj pravilno. 😛
Glede na to, da tako reagiraš, pa sklepam, da nimaš otrok. Si jiih pa najbrž želiš, zato te takšna tema tako bode. Žal, življenje res ni pošteno in upam, da jih boš tudi ti nekoč imela, ampak zato še nimaš pravice drugim odrekat nečesa. Žal je tako, da četudi bi katera res opravila takšno redukcijo/splav, ti zaradi tega ne boš imela ne več ne manj.
Glede pripenjanja otrok pa samo to – ko si soočen s težavami, ki jih lahko imaš samo, da otroke pravilno iin varno pripneš, vidiš, da zna biti logistika kar konkreten problem. Ker nimamo vsi kar denar za menjavo avta, če pač ne gremo vsi v starega. Brez avta pač povsod ne gre, ker je postal nuja. Javnega prevoza je za vzorec ali pa sploh ne.[/quote]
glede na to kako ti reagiraš, pa jaz sklepam,d a se ti pretvarjaš da si ženska. In glede na tvoje pisanje – ti lahko rečem, da se zberi in preberi za seboj kaj pišeš in kakšne obsodbe neutemljene mečeš v ljudi. Ti bo koristilo tudi pri vzgoji otrok.


Še enkrat – sem ženska. Pa če se že opravičuješ zaradi cinizma, se daj pravilno. 😛
Glede na to, da tako reagiraš, pa sklepam, da nimaš otrok. Si jiih pa najbrž želiš, zato te takšna tema tako bode. Žal, življenje res ni pošteno in upam, da jih boš tudi ti nekoč imela, ampak zato še nimaš pravice drugim odrekat nečesa. Žal je tako, da četudi bi katera res opravila takšno redukcijo/splav, ti zaradi tega ne boš imela ne več ne manj.
Glede pripenjanja otrok pa samo to – ko si soočen s težavami, ki jih lahko imaš samo, da otroke pravilno iin varno pripneš, vidiš, da zna biti logistika kar konkreten problem. Ker nimamo vsi kar denar za menjavo avta, če pač ne gremo vsi v starega. Brez avta pač povsod ne gre, ker je postal nuja. Javnega prevoza je za vzorec ali pa sploh ne.[/quote]
glede na to kako ti reagiraš, pa jaz sklepam,d a se ti pretvarjaš da si ženska. In glede na tvoje pisanje – ti lahko rečem, da se zberi in preberi za seboj kaj pišeš in kakšne obsodbe neutemljene mečeš v ljudi. Ti bo koristilo tudi pri vzgoji otrok.[/quote]
Preverjeno še enkrat – sem še vedno ženska. :-))))
Drugače pa – obsodbe? Kje pa pišem obsodbe? Sem te obsodila na kaj? Ej, jutri je praznik, skuliraj se malo.

mama in ata sta pričakovala enega otroka – imela izbrana tudi čisto druga imena – to sta povedala – za fantka in za punčko – ker sva bili na presenečenje dve sta izbirala drugače, da paše ime v paru in vse ostalo so morali sproti reševati… in se da – samo če je volja..
in če bereš enako tudi drugi, ki so imeli dvojčka po že prej rojenih enem ali dveh otrocih – point je,d a nihče ni razmišljal o redukciji.
jao no – mi smo imeli stoenko, pa so nas vozili k zdravniku glih tako in smo imeli voziček za dvojčke, ki je bil takratni dizajn še bolj okreten kot današnji na vse mogoče načine zložljivi – pa smo bili vsi normalno mobilni- s tem avtom in vso opremo šli na morje in vse… vse se da če se hoče, če pa hočeš komplicirati pač boš… samo bog ne daj, zato življenja žrtvovati – vsaj jaz tako pravim. Obstajajo pa po prebranem sodeč tudi, čudaki, ki bi to naredili.[/quote]
Ah daj no, takrat nista vedve imeli niti avtosedežev. Mogoče ste, ampak res samo mogoče imeli varnostne pasove v avtu spredaj, zadaj pa ne. Zadaj sta lahko ležali. Poskusi to danes. A imaš ti sploh otroke? Veš res, kako zgeda prevažanje otrok danes? Kako MORA biti otrok v avtu?
Primerjaš kar nekaj, no. Vse se da, če se hoče in podobne bedarije – ne, vedno se ne da, pa če še tako sanjate. Ti pač nasprotuješ splavu (verjetno v vsakem primeru), drugi pač ne. To je vse.[/quote]

Bom še jaz malo vskočil. Jaz pa imam otroke, in to kar dva. Dvojčici. 🙂

Imaš ti otroka? Si lahko poskusiš zamisliti, da ga iz kateregakoli razloga ne bi imela, takšnega, kakršen je, edinstven, unikaten, ki ga imaš najrajši na svetu in on tebe prav tako, brez da bi te stisnilo pri srcu? Verjetno da ne.

Enako si tudi zgornja dvojčica ne more zamisliti sebe, svoje družine in svojega otroštva brez sorojenke. Da bi bila vsa ta leta sama zaradi… zaradi avtosedeža. :))) Kot jo v svoji vnemi prepričujete, da bi se v današnjih težkih časih bilo skoraj nujno odločiti za ‘redukcijo’. Saj niste resne v vsej tej svoji narejeni resnobnosti. 🙂


Ah daj no, takrat nista vedve imeli niti avtosedežev. Mogoče ste, ampak res samo mogoče imeli varnostne pasove v avtu spredaj, zadaj pa ne. Zadaj sta lahko ležali. Poskusi to danes. A imaš ti sploh otroke? Veš res, kako zgeda prevažanje otrok danes? Kako MORA biti otrok v avtu?
Primerjaš kar nekaj, no. Vse se da, če se hoče in podobne bedarije – ne, vedno se ne da, pa če še tako sanjate. Ti pač nasprotuješ splavu (verjetno v vsakem primeru), drugi pač ne. To je vse.[/quote]

Bom še jaz malo vskočil. Jaz pa imam otroke, in to kar dva. Dvojčici. 🙂

Imaš ti otroka? Si lahko poskusiš zamisliti, da ga iz kateregakoli razloga ne bi imela, takšnega, kakršen je, edinstven, unikaten, ki ga imaš najrajši na svetu in on tebe prav tako, brez da bi te stisnilo pri srcu? Verjetno da ne.

Enako si tudi zgornja dvojčica ne more zamisliti sebe, svoje družine in svojega otroštva brez sorojenke. Da bi bila vsa ta leta sama zaradi… zaradi avtosedeža. :))) Kot jo v svoji vnemi prepričujete, da bi se v današnjih težkih časih bilo skoraj nujno odločiti za ‘redukcijo’. Saj niste resne v vsej tej svoji narejeni resnobnosti. :)[/quote]
Seveda je edini strošek za otroka avtosedez…


Ah daj no, takrat nista vedve imeli niti avtosedežev. Mogoče ste, ampak res samo mogoče imeli varnostne pasove v avtu spredaj, zadaj pa ne. Zadaj sta lahko ležali. Poskusi to danes. A imaš ti sploh otroke? Veš res, kako zgeda prevažanje otrok danes? Kako MORA biti otrok v avtu?
Primerjaš kar nekaj, no. Vse se da, če se hoče in podobne bedarije – ne, vedno se ne da, pa če še tako sanjate. Ti pač nasprotuješ splavu (verjetno v vsakem primeru), drugi pač ne. To je vse.[/quote]

Bom še jaz malo vskočil. Jaz pa imam otroke, in to kar dva. Dvojčici. 🙂

Imaš ti otroka? Si lahko poskusiš zamisliti, da ga iz kateregakoli razloga ne bi imela, takšnega, kakršen je, edinstven, unikaten, ki ga imaš najrajši na svetu in on tebe prav tako, brez da bi te stisnilo pri srcu? Verjetno da ne.

Enako si tudi zgornja dvojčica ne more zamisliti sebe, svoje družine in svojega otroštva brez sorojenke. Da bi bila vsa ta leta sama zaradi… zaradi avtosedeža. :))) Kot jo v svoji vnemi prepričujete, da bi se v današnjih težkih časih bilo skoraj nujno odločiti za ‘redukcijo’. Saj niste resne v vsej tej svoji narejeni resnobnosti. :)[/quote]
In kako resen misliš, da ti izpadeš s tem tvojim scenarijem? Si v svoji gorečnosti videl tudi tisto, kar nikjer ne piše? Kdo koga prepričuje v kaj? Tista dvojčica, ki ima očitno travme, ker nima ozirma ne more imeti otrok? Če kdo, potem
Tudi jaz imam dva otroka. Nista dvojčka, čeprav mnogi mislijo, da sta. Je majhna razlika med njima, tako da je vse, razen lupinice, dvojno. Dva sedeža gresta v avto trije zadaj nikakor. Med sedežema pa tudi ni možno sedeti. Ja, sem nekje tam, kot ti z dvojčicama glede stroškov in vem, da ni poceni. Trije približno enako stari otroci pa bi bili celo trojni strošek. Ni to isto, kot pa trije različno stari otroci oziroma z večjo starostno razliko. Lahko jih imaš še tako rad in si jih še tako želiš, če jih ne moreš preživljati, je bolje, da jih ne spraviš na svet. Ljubezen oziroma želja še ni opravičilo za neodgovornost.

Bom še jaz malo vskočil. Jaz pa imam otroke, in to kar dva. Dvojčici. 🙂

Imaš ti otroka? Si lahko poskusiš zamisliti, da ga iz kateregakoli razloga ne bi imela, takšnega, kakršen je, edinstven, unikaten, ki ga imaš najrajši na svetu in on tebe prav tako, brez da bi te stisnilo pri srcu? Verjetno da ne.

Enako si tudi zgornja dvojčica ne more zamisliti sebe, svoje družine in svojega otroštva brez sorojenke. Da bi bila vsa ta leta sama zaradi… zaradi avtosedeža. :))) Kot jo v svoji vnemi prepričujete, da bi se v današnjih težkih časih bilo skoraj nujno odločiti za ‘redukcijo’. Saj niste resne v vsej tej svoji narejeni resnobnosti. :)[/quote]
In kako resen misliš, da ti izpadeš s tem tvojim scenarijem? Si v svoji gorečnosti videl tudi tisto, kar nikjer ne piše? Kdo koga prepričuje v kaj? Tista dvojčica, ki ima očitno travme, ker nima ozirma ne more imeti otrok? Če kdo, potem
Tudi jaz imam dva otroka. Nista dvojčka, čeprav mnogi mislijo, da sta. Je majhna razlika med njima, tako da je vse, razen lupinice, dvojno. Dva sedeža gresta v avto trije zadaj nikakor. Med sedežema pa tudi ni možno sedeti. Ja, sem nekje tam, kot ti z dvojčicama glede stroškov in vem, da ni poceni. Trije približno enako stari otroci pa bi bili celo trojni strošek. Ni to isto, kot pa trije različno stari otroci oziroma z večjo starostno razliko. Lahko jih imaš še tako rad in si jih še tako želiš, če jih ne moreš preživljati, je bolje, da jih ne spraviš na svet. Ljubezen oziroma želja še ni opravičilo za neodgovornost.[/quote]

Kdo je bolj goreč? Kdo koga prepričuje v kaj? To je pa res vprašanje, se strinjam. Videti je, kot da bi nekatere med vami dvojčico, ki ji zdaj pripisujete že travme (menite, da ste zaradi tega bolj prepričljive?), najraje splavile za nazaj…


In kako resen misliš, da ti izpadeš s tem tvojim scenarijem? Si v svoji gorečnosti videl tudi tisto, kar nikjer ne piše? Kdo koga prepričuje v kaj? Tista dvojčica, ki ima očitno travme, ker nima ozirma ne more imeti otrok? Če kdo, potem
Tudi jaz imam dva otroka. Nista dvojčka, čeprav mnogi mislijo, da sta. Je majhna razlika med njima, tako da je vse, razen lupinice, dvojno. Dva sedeža gresta v avto trije zadaj nikakor. Med sedežema pa tudi ni možno sedeti. Ja, sem nekje tam, kot ti z dvojčicama glede stroškov in vem, da ni poceni. Trije približno enako stari otroci pa bi bili celo trojni strošek. Ni to isto, kot pa trije različno stari otroci oziroma z večjo starostno razliko. Lahko jih imaš še tako rad in si jih še tako želiš, če jih ne moreš preživljati, je bolje, da jih ne spraviš na svet. Ljubezen oziroma želja še ni opravičilo za neodgovornost.[/quote]

Kdo je bolj goreč? Kdo koga prepričuje v kaj? To je pa res vprašanje, se strinjam. Videti je, kot da bi nekatere med vami dvojčico, ki ji zdaj pripisujete že travme (menite, da ste zaradi tega bolj prepričljive?), najraje splavile za nazaj…[/quote]
Bodi prepričan, da tako zgleda samo v tvoji glavi….

New Report

Close