Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je to že alkoholizem

Ali je to že alkoholizem


Ta prav dec nosi dnar domov ne zadetost
[/quote]

Tapravmu decu ni treba nič nosit, ker se ga zadeva doma.


O pisdo. Imamo enega alkoholika več.
Bolj me zanima kako se on spravi na tebe in kako te porihta?

Kakšen pa imaš bojler.
Pretočni je, koliko litrski pa je?

Ne, ne, seveda ni alkoholik. Če bi spil vsak večer 7 pirov in 5 ta kratkih, potem mogoče. Sicer pa ne.

Ali povedano drugače: butast odgovor za butasto babo.

Ni alkoholik, je običen pijanec…

Potem so v parlamentu vsi pijanci, ker že dopoldne pri malici vsak dan pijejo vino, pivo…kar imajo poslanci tudi uradno dovoljeno.

Kako zlahka se jemlje alkohol v naši državici pa toliko nesreče povzroča v družinah. Zaradi mene si lahko žene zatiskate oči, samo otroke dajte k pametnejšim ljudem. To so zame ničvredneži in niti malo ni smešno biti otrok alkoholika.

Pivo ni alkohol, tudi v drugih državah pijejo in to še bolj, kot pri nas, v Nemčiji imajo prav zdaj Oktoberfest. Alkoholne pijače so del kulture vsake države. V naši vasi pa kelnarca zjutrej običajno porabi že 2-3 litre žganja do 9h zjutrej. Že skozi zgodovino je znano, da zjutrej najprej par takratkih rukneš za zdravje in moč poj pa gremo delat, saj delamo po ves dan.

Potem so v parlamentu vsi pijanci, ker že dopoldne pri malici vsak dan pijejo vino, pivo…kar imajo poslanci tudi uradno dovoljeno.
[/quote]

Tisti, ki odločajo o usodi države, ne bi smeli spit niti ene kaplje alkohola.

To pa res ni nič, toliko moja žena spije za zajtrk.

[img]https://matrixworldhr.files.wordpress.com/2012/09/diplomirani-alkoholic48dar.jpg[/img]

Hvala za vaša mnenja. Res mislim, da je vsakodnevno pitje že alarmantno stanje in da je pitje za žejo izgovor.

Ugotovila si, da je tvoj mož alkoholik z veliko začetnico Alkoholik.
Mene pa zanima, kaj boš ukrenila?

Pa srečno.

Res še ne vem, kaj bom naredila. Dokler ne bo sam priznal, da ima problem, bom zanj samo ena velika tečna baba.

Blah, blah, blah blah izgovori, ki prav pridejo, pa sploh teoretično ne držijo, praktično pa še manj…
Tale tvoj1,90 m znanec ga takole pije, ker ga (že) mora, da doseže tisti “prijetni učinek”; ki mu paše – več kot očitno.

Moj mož ima skoraj 2m, pa je po dveh kozarcih vina že ornk drowsy – ker pač nima “pivske kondicije”, niti vzdrževalne doze. :D. Tako da tale tvoj frend naklada ku stu mater, samo da opravičuje svoje pijančevanje. Je že alkoholik, žal.

Blah, blah, blah blah izgovori, ki prav pridejo, pa sploh teoretično ne držijo, praktično pa še manj…
Tale tvoj1,90 m znanec ga takole pije, ker ga (že) mora, da doseže tisti “prijetni učinek”; ki mu paše – več kot očitno.

Moj mož ima skoraj 2m, pa je po dveh kozarcih vina že ornk drowsy – ker pač nima “pivske kondicije”, niti vzdrževalne doze. :D. Tako da tale tvoj frend naklada ku stu mater, samo da opravičuje svoje pijančevanje. Je že alkoholik, žal.
[/quote]

Se strinjam s tabo.

Tak ti ne bo NIKOLI priznal. ker najprej sebi ne prizna, še manj bo pa drugemu ( torej tebi v prvi vrsti kot najbližjemu). Ker ga je znotraj sram, ker si ne zmore priznat, navzven pa nikoli ne bo. Ker če bi – bi že.

Se bo moralo res kaj “sterznitvenega” zanj zgodit ( infarkt, rak grla in ustne votline naprimer, tromboza ven, ipd – pa buhnedej, ampak to so tipične bolezni alkoholikov)

JAz ti predlagam – vsedita se za mizo, pa na soft-hard pogovor – postavi ga pred dejstvo – da veš, da redno pije, da to ni v redu, da se stopnjuje – in naj se odloli, kaj bo naredil. Če ne opusti, se ne gre zdravit, greste pač narazen….

To, okoli česar plešemo kot mačka okoli vrele kaše je dejstvo, da se narediti ne da NIČ, dokler se dotični sam ne zbrihta. Kar je ponavadi nikoli. Nobene napotitve zdravnika, služba se ne vmešava, csd je vseeno, to uradno pri nas sploh ni problem.
Vse kar preostane partnerju/ki alkoholika je odločitev, ali oditi, ali pa “še ni dovolj hudo”.

če VSAK večer pije potem to JE alkoholizem. Povej mu, da ni na pravi poti.

To je alkoholizem, seveda tega ne bo priznal, ker on seveda je žejen (žeja je huda reč!).
Ugotovi, ali se ti da s tem ukvarjat, je vreden tvojega truda – lahko minejo leta, preden se kaj konkretnega zgodi.
Ugotovi, na kakšen način mu prideš do “živega” (preko denarnice, s pihanjem na dušo, z ignoranco ….), da bo dojel, kar mu hočeš povedat, na lep ali na grd način ….. Poišči nasvete na netu, pri AA, Al Anon, vendar boš morala najti svoj način. Veliko sreče ti želim.

si pac pijanec, kaj ima to veze z svobodo….in drugimi ljudm,i pac zatiras custva …pejt raj laufat mogoce spoznas se…
[/quote]
Ja kura totalna, ma ma sem mi nje ljubi več. A ti sploh veš kdo je alkoholik ali samo čitaš in prebiraš “bukve” na razno raznih “spletiščih” in si “prisesana na EURO kvazi projekte na to temo” in vlečeš euro cash.
Opsa pazi na “FACEBUKU KOKOŠKA”, da ti kaj niso “spljaćkali ” tvojo “heavy card”.
Ja nam pijancem jo ne morejo, ajde ugani za kaj ” kura kur.””””””. Ja zato, ker je nimamo in je ne potrebujemo. Pri nas velja sistem “cash and carry”.
Ja dedca pa kar teroriziraj naprej, saj si itak drugega ko se je vezal s teboj, ni zaslužil drugačnega tretmaja , kot ga doživlja danes in ga bo še naprej. Pač mentalna sirota !!!!!!!!
Nič grem na 2 deci vipavskega v klet. Njamiiiiii!!!!!!!!!!

Žal mu je uspelo od petka popoldne do včeraj zvečer spiti cel plato pira – to je 24 kom po 0,5litra.

V dveh kratkih ga je pa nekaj. Saj to je hec a ne?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Grozno. Kanta…

To je ogromno pijače

New Report

Close