Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je to že alkoholizem

Ali je to že alkoholizem

Mene pa res zanima, kaj je namen tele “raziskave”?
Boš narisala eno tako lepo razpredelnico, jo pobarvala in narisala zraven še graf?
In oboje obesila v dnevno sobo?
Kaj nameravaš narediti glede situacije? Sploh kaj?

In kaj lahko storim. Ne prizna, pravi, da pije za žejo.

In kaj lahko storim. Ne prizna, pravi, da pije za žejo.
[/quote]

In kaj boš potem, ko bo priznal?
Ti samo iščeš izgovor za lastno neaktivnost “ne morem nič, ker on ne prizna”. In po svoje ti tako paše, ker potem je itak on kriv, tebi pa nič ni treba.
Možen je samo ultimat – ali flaša, ali družina. Njegova izbira.
Za žejo se pije pa vodo ali nesladkan čaj.

In kaj boš potem, ko bo priznal?
Ti samo iščeš izgovor za lastno neaktivnost “ne morem nič, ker on ne prizna”. In po svoje ti tako paše, ker potem je itak on kriv, tebi pa nič ni treba.
Možen je samo ultimat – ali flaša, ali družina. Njegova izbira.
Za žejo se pije pa vodo ali nesladkan čaj.
[/quote]

zakaj pa nesladkan?
jaz nisem imel časa čez vikend pira pit, ker sem imel delo, pa sem pil sladkan čaj. Sicer čisto malo sladkan ampak je bil sladkan. Misliš, da je to vredu? Ne vem, če sem se vredu odžejal. Kaj misliš ti?

zakaj pa nesladkan?
jaz nisem imel časa čez vikend pira pit, ker sem imel delo, pa sem pil sladkan čaj. Sicer čisto malo sladkan ampak je bil sladkan. Misliš, da je to vredu? Ne vem, če sem se vredu odžejal. Kaj misliš ti?
[/quote]

Po želji. Jaz cukra, razen za marmelade kuhat in kruh pečt, ne uporabljam že leta.

In kaj lahko storim. Ne prizna, pravi, da pije za žejo.
[/quote]

A si mu resno, ne sarkastično rekla, da za žejo in telo rehidrirat je vedno bila in bo VODA? Celice delujejo na vodo, ne na alkohol – razen njegove mođganske celice, ki delujejo pa očitno samo še na alkohol 😀

A si mu resno, ne sarkastično rekla, da za žejo in telo rehidrirat je vedno bila in bo VODA? Celice delujejo na vodo, ne na alkohol – razen njegove mođganske celice, ki delujejo pa očitno samo še na alkohol 😀
[/quote]
V litru piva je 0,95 litra vode.


V litru piva je 0,95 litra vode.
[/quote]

… in 2x po 5 volumskih {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} alkohola ja – v alkoholnem pivu. Eni so že fajn matasti po litrci alkoholnega piva. Sej zato ga pa pijejo, da so najprej matasto omamljeni, pogašena žeja je samo izgovor…

… in 2x po 5 volumskih {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} alkohola ja – v alkoholnem pivu. Eni so že fajn matasti po litrci alkoholnega piva. Sej zato ga pa pijejo, da so najprej matasto omamljeni, pogašena žeja je samo izgovor…
[/quote]
V dveh popitih pivih je ravno toliko odstotkov alkohola, kot v enem ali treh.


V dveh popitih pivih je ravno toliko odstotkov alkohola, kot v enem ali treh.
[/quote]

Ali velja: da če popije nekdo 3 piva po 0,5 litra, da je to enako kot če spije 0,5 litra vina. Ali tisti, ki pijete to računate malo drugače?
Če gledamo pri avtorici bi to pomenilo: 24 piv na vikend = 4 litre vina. To pa je malo veliko.

Za pivo točno vemo, da ima 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} akohola. Pri vinih je to relativno, od 10 do 15! V povprečju je tam nekje običajno vino 11,8 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Torej bi moral za en liter vina spiti dve veliki in eno tamalo.

V deželi alkoholikov, se pravi v Sloveniji … je za večino alkoholikov količina ki jo omenjaš samo za odžejat. Nič posebnega za vikend alkiče.
Morda bomo tudi imeli kdaj oddajo Trezna Slovenija po vzoru Startaj Slovenija … tekmovali bodo zelo žejni, ki potrebujejo velike količine da se odžejajo, zmagal bo tisti, ki bo najdlje zdržal brez alkiča.

Kaj menite: Ali bi se lahko najavila pri njegovi osebni zdravnici in ji povedala za alkohol. In bi ga potem ona poklicala na preventivni pregled in mu nič omenila, da sem ji jaz povedala.

Ne skrbi, bo kmalu udaril alkič po njemu. Ko ga bo začelo zvijati mu kupi en plato in mu ga pomoli pred gobček. Narava poskrbi za vse.

Alkohol sploh nima dobrega okusa in da bi se odžejal, ni šans. Ljudje ga pijejo, ker zadane, imajo probleme, bolečine in hočejo to omiliti, da izgine in alkohol je najboljši tolažnik. Kdor ga res vsak dan pije, pomeni, da je živel v bolecini, zdaj ga tanka, ker je zasvojen. Ker alkohol, heroin, koka, morfij, so droge, ki takoj zadanejo, takoj omilijo bolečino, strah ….je pa res, da pravijo, ko pride do trenutka, ko se nam življenje spremeni, dobro se ga napiti do daske, naslednji dan počivati, tretji dan na novo zaživeti, vendar alkoholik to izkorišča in pravi ni škodljiv, saj ga drugi tudi, ja samo pozabljajo, da se ga večinoma napije, ko ima težak problem in pije samo en dan, ne, vsak dan na leta in leta…

Pozdravljeni!
Kaj storiti? Eni zagovarjajo, da pomagaš, če ga imaš še rad. Drugi pa, da poskrbiš zase in za svojo srečo in se obnašaš kot da sta ločena. Najhuje je, da s štetjem njegovega popitega alkohola samo trpim. Kaj reči. Nič, ker zanika da ima probleme.

Ne razumem te. Zveza z alkoholikom te dela nesrečno, ne pa preštete spite steklenice. In tvoj primerke ni niti dobrovoljen pijanček. Postavi ga pred dejstvo da gresta narazen, če ne bo ukrepal.
Vsak, ki vsakodnevno rabi alkohol je alkoholik.

Kdo pa kaj lahko naredi?
Zdravnik lahko vidi na izvidih – in še vedno je vprašanje ali je to posledica alkohola, zdravil ali kakkšne druge bolezni.
Služba se ne vmešava, dokler v službi funkcionira normalno (in kakšno pravico bi sploh lahko imeli?).
CSD pojma nima kaj se dogaja v “super” družinah.

Alkoholik se premakne šele takrat (če se) ko mu svojci (žena, mož, otroci), zagrozijo z ločitvijo.

Saga se še vedno nadaljuje. Bilo je ogromno pogovora, da je preveč spitega alkohola. Sedaj pije manj, vendar še vedno od 3 do 4 pire na dan (pa kdaj še kakšen šnops ali viski zraven). Toliko jaz vidim, za ostalo pa ne vem (ko je v službi itd)
Sedaj ima tudi že kar rumene beločnice. Predvidevam, da je že blizu alkoholno vnetje jeter.
On še vedno trdi, da 3, 4 piri na dan pa že niso nič. In da pivo ni alkohol, ker pije tega, ki ima samo 4,2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} alkohola.
Vsak dan se mi bolj gnusi. Sram me je biti v njegovi družbi, še posebej, če so zraven tudi drugi ljudje. Zato sedaj tudi nikamor več ne gremo (izlet, dopust). Na srečo vsaj agresiven ni.
Resno začenajem razmišljati o črnem fondu.

Tole o rumenih beločnicah si si gladko izmislila. Matr si pressickha.

[/quote]Tole o rumenih beločnicah si si gladko izmislila. Matr si pressickha.
[/quote]

Nisem nobena pr…
Prosim poglej se v ogledalo in povej ali so tvoje beločnice bele ter.
povej kakšna je bila tvoja včerajšnja doza, da si tako hitro obležal.

Kaj pa, če bi enkrat za spremembo nehala razmišljati in začela ukrepati?

Tko, čist zares, ne samo zato, da se bo mal ustrašil.

Pa ga imamo:
– veseli napad putika in povišano Gamo GT.

Ker ni pomoči, se sedaj ukvarjam s seboj-

Poglej v Alanon, to je skupina za svojce alkoholikov.

Tako je sedaj: da alkoholiku se ne da pomagati, ne živiva več skupaj in ločitev

New Report

Close