Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali obstaja kakšen narod, ki bi ga Slovenci toplo sprejeli – kot migrante, “izbeglice”?

Ali obstaja kakšen narod, ki bi ga Slovenci toplo sprejeli – kot migrante, “izbeglice”?

Res je, potrebno bi te bilo izseliti.
[/quote]

Jap, bi me bili povsod veseli, taka fejst punca sem. 🙂

He he, saj sem vedela, da se boš prepoznalo.

A ti, osel, ne veš, da smo Slovenci mešanica vseh narodov srednje Evrope? A ti, bedak, ne veš, da ima Slovenija največji odstotek priseljencev po drugi svetovni vojni v Evropi? Kaj bi ti še rad, bumbar blesavi? Kakšno krivdo bi še rad nabijal?

Švedi, Angleži, Škoti, Irci, Nemci, Avstrijci, Norvežani, Rusi, Američani, Finci, Madžari, Poljaki, Čeji ……….

Slovenci smo za vsako migracijo znoraj pravih plemen Izraela in pravih Izraelitov = Evropejcev, brez stoke iz Balkana, Turčije, Arabije, Pakistana. To kar So Obljubili z Uvedbo EU, Odprte Meje Znotraj Evrope. Kaj je tu težko razumet?

Jap, bi me bili povsod veseli, taka fejst punca sem. 🙂

He he, saj sem vedela, da se boš prepoznalo.
[/quote]

Potem pa le hitro pot pod noge.

Izvoli,odpri vrata svojega doma in toplo sprejmi kogarkoli hočeš.Čimveč. Me ne moti. Nič nimam proti. Ne obremenjuj se ti s Slovenci in drugimi.
Ti bodi za vzgled vsem. Veseli me,da želiš toplo sprejeti migrante,izbeglice in jih gostiti v svojem domu. Res lepo od tebe.

težko

stoka si ti

Švedi, Angleži, Škoti, Irci, Nemci, Avstrijci, Norvežani, Rusi, Američani, Finci, Madžari, Poljaki, Čeji ……….

Slovenci smo za vsako migracijo znoraj pravih plemen Izraela in pravih Izraelitov = Evropejcev, brez stoke iz Balkana, Turčije, Arabije, Pakistana. To kar So Obljubili z Uvedbo EU, Odprte Meje Znotraj Evrope. Kaj je tu težko razumet?
[/quote]

tvoji izraelci so zločinci, ki so sprožili migracijo atabcev v EU

Švedi, Angleži, Škoti, Irci, Nemci, Avstrijci, Norvežani, Rusi, Američani, Finci, Madžari, Poljaki, Čeji ……….

Slovenci smo za vsako migracijo znoraj pravih plemen Izraela in pravih Izraelitov = Evropejcev, brez stoke iz Balkana, Turčije, Arabije, Pakistana. To kar So Obljubili z Uvedbo EU, Odprte Meje Znotraj Evrope. Kaj je tu težko razumet?
[/quote]

Ti nisi Slovenc, nisi rojen tu, pa tvoj otrok, se nista šolala tu? Ok, nisi Slovenc, te ne sprejemamo kot našega? Odkar si rojen.
Nismo do sedaj sprejeli še vsakogar, ki je rabil preživetje? Tvojo ženo? Katerega leta je prišla v Slovenijo? Ja ali ne?
Pa brez sprenevedanja, prosim.
Če misliš nakladati, pa povej, kako so tvoji starši pristali tu. Jih je kdo, morebiti, odganjal?
Res, Popay, da te sram ni!
[/quote]

Kaj pa naj odgovorim takemu bumbarju kot si ti. Kdo je koga sprejel, če sm jst verjetno prej rojen kot ti… Ti veš bolj od mene kje sm js rojen in od kje so prišle moje ženske. Moj stari je podiral smreke v Sloveniji, ko je tvoj stari se po štirih po bajt lazil. In ti debil boš men določal kje sm jst rojen, pred norcem naj me bi bilo sram, adijo pamet….
Ti vseved dej. ko že vse veš, razloži se malo selitev Slovencev v Srbijo med 2s.v. in kako so Srbi Slovence sprejeli…, pa ne se sprenevedati…
In ja, za Slovence so bili Nemci vedno Bogovi, zdej so pa za celo Evropo in, če nemško gospodarstvo rikne, riknemo tud mi, lipe…, ajd, zbris se mi iz tipkovnice…

Ti ki voliš stranke, ki to podpirajo.

Srbkinje, Litvanke, Belorusinje, Skandinavke….

a si to spet ti histerična, lej, če pri vas doma serjete v dnevni sobi za to niso krivi temnopolti.
s telim tvojim besednjakom bi te bilo treba u kanto vrčt in pokrov nepredušno zapret!

klicejo se bosnjaki.

Meni se zdi, da smo Slovenci izjemno prijazni do tujih priseljencev. Res se sicer po monu udriha po tujcih,a mpak reala je drugačna.
Na našem koncu se recimo možno širijo Kosovarji, Albanci. Bi se tako širili, če ne bi bili izjemno dobrodošli? Dedec pride delat k nam, s sabo privleče žensko (ne zna drugega kot albansko in rojevat otroke pa čistiti za njimi, torej za nas neuporabna) in kup otrok. Vsem ponudijo naši denar, tu brezskrbno živijo, dobijo stanovanje, hodijo v šolo, kjer je jim pomagajo albansko, iščejo celo učitelje, ki znajo albansko… v glavnem godi se jim več kot super.

Daleč od tega, zadela je, da bolj ni mogla.
[/quote]
Ce vidva tako razmisljata ne pomeni da tudi ostali…bi prej rekel da vaju mici kse ofobija…po mojih lastnih izkusnjah…slovenci imajo visok cut za oravo in pravicnost zato taksno nasprotovanje nezakonitim prehodom meje…k.temu se dodaj lazi politikov ter vmesavanje v tuje adeve in netenje vojn v tujih drzavah…ste ze vsi pozabili ruplovo kolicino voljnih in laznive dokaze pri napadu na irak? Ter podpihovanje vojne s strani novinarjev

USKOKE.


Ce vidva tako razmisljata ne pomeni da tudi ostali…bi prej rekel da vaju mici kse ofobija…po mojih lastnih izkusnjah…slovenci imajo visok cut za oravo in pravicnost zato taksno nasprotovanje nezakonitim prehodom meje…k.temu se dodaj lazi politikov ter vmesavanje v tuje adeve in netenje vojn v tujih drzavah…ste ze vsi pozabili ruplovo kolicino voljnih in laznive dokaze pri napadu na irak? Ter podpihovanje vojne s strani novinarjev
[/quote]

Za nezakonite prehode sm tud jst. Sam sem pa gor rastel z enim res zanimivim filingom, ki je pa bil klasično slovenski… Nemci, Angleži, pač ljudje iz zahodnih držav so nekaj več od nas, pa čeprav je bil model klošar amapk on je nakaj več, ko ga recimo primerjaš z enim doktorjom, ki je prišel iz Balkana.
Doktor iz Balkana je čoban, dobr je, dokler ga rabimo, klošar iz zahoda je gospod, tako je to v realu, slovensko dušo poznam isto kot svojo, sem že kar nekaj časa na tem svetu, je takšna malo hinavska, aaa, veš, kar se tega tiče, je pa tud zelo delavna amapk ze danar zna hitro postati prodana duša…

Za nezakonite prehode sm tud jst. Sam sem pa gor rastel z enim res zanimivim filingom, ki je pa bil klasično slovenski… Nemci, Angleži, pač ljudje iz zahodnih držav so nekaj več od nas, pa čeprav je bil model klošar amapk on je nakaj več, ko ga recimo primerjaš z enim doktorjom, ki je prišel iz Balkana.
Doktor iz Balkana je čoban, dobr je, dokler ga rabimo, klošar iz zahoda je gospod, tako je to v realu, slovensko dušo poznam isto kot svojo, sem že kar nekaj časa na tem svetu, je takšna malo hinavska, aaa, veš, kar se tega tiče, je pa tud zelo delavna amapk ze danar zna hitro postati prodana duša…
[/quote]

Zato pa postane kanonfuter. Tujec v domačih vrstah, človek ki nikomur ne pripada. V Iran z njimi. Umirat za Ameriške interese. Saj jih ni škoda.

Kaj pa naj odgovorim takemu bumbarju kot si ti. Kdo je koga sprejel, če sm jst verjetno prej rojen kot ti… Ti veš bolj od mene kje sm js rojen in od kje so prišle moje ženske. Moj stari je podiral smreke v Sloveniji, ko je tvoj stari se po štirih po bajt lazil. In ti debil boš men določal kje sm jst rojen, pred norcem naj me bi bilo sram, adijo pamet….
Ti vseved dej. ko že vse veš, razloži se malo selitev Slovencev v Srbijo med 2s.v. in kako so Srbi Slovence sprejeli…, pa ne se sprenevedati…
In ja, za Slovence so bili Nemci vedno Bogovi, zdej so pa za celo Evropo in, če nemško gospodarstvo rikne, riknemo tud mi, lipe…, ajd, zbris se mi iz tipkovnice…
[/quote]

“Daleč od tega, da bolj ni mogla.”
Tvoje besede, ane, ne moje.

In kaj te boli, če tvoja žena ni Slovenka in tvoj otrok enako ne?
Mene prav nič, spoštujem vsakega delavnega in poštenega, pa naj si bo z juge ali severa, vzhoda ali zahoda.
S tem problemov nimam.
In ja, z vsem spoštovanjem za vse družine, ki so kdajkoli sprejeli kogarkoli, tu, v Nemčiji, Balkanu ali kjerkoli drugje, mu omogočile, da je preživel.
Vidiš, popay, sam si se ustrelil v koleno in sam sebi v skledo pljunil. Ter svojim najbližjim.
PS Lahko govoriš zase, za Slovence vemo, kje in kdaj smo popušili.
S Srbi nikakor ne, saj ste del nas, iste nacije, hočeš to ali ne. Koliko zlaganosti je v učbenikih, se raje vprašajmo.
S tvojim komentarjem v prejšnjem postu, pa le vzpodbujaš sovraštvo med ljudmi.
Običnimi ljudmi, da se razumeva.
In kaj imaš od tega? Mržnjo. Dobrega nič. Je to popotnica mladim?
V vednost, če toliko sovražiš Slovence, sovražiš tudi svoj narod.
Da smo pa vsi pod istim škornjem, enako zmanipulirani, z enakimi gnilimi politiki, ti pa kapne ne?
Mogoče ti bo v naslednjem življenju. Se vidimo tam. Bog s teboj, naj te čuva in razsvetli.

Kdaj pa si že videl, da je z zahodne strani k nam prišel kakšen klošar*? Za njihove klošarje je tako dobro poskrbljeno, da nikomur od njih ni treba biti klošar. Razen, če sam želi. Tudi taki boemi obstajajo na Zahodu in morda si takega srečal-a. Običajno pa gre za pridne, delovne ljudi, ki nam ničesar ne poberejo brez da bi plačali…..

Ponavadi taki* prihajajo z vzhoda…..

Uporabite:

https://www.google.com/aclk?sa=l&ai=DChcSEwiwkL3SuqzjAhUEwBgKHTA7AW4YABAHGgJsZQ&sig=AOD64_1VUn75F853XuxBLceB7MJA5c63KQ&q=&ved=2ahUKEwjKx7jSuqzjAhXFmIsKHaKdCpUQ0Qx6BAgQEAE&adurl=

Vesel oče

Vse nenasilne.
[/quote]
Nenasilnih narodov ni. Največje države na svetu, Rusije, ne bi bilo, če bi hodili z marjetico in vodko naokoli in plesali ter pili z vsemi, ki jih srečajo – ali se je pač TOČNO TO ZGODILO?
🙂

De omnibus disputandum..

“Daleč od tega, da bolj ni mogla.”
Tvoje besede, ane, ne moje.

In kaj te boli, če tvoja žena ni Slovenka in tvoj otrok enako ne?
Mene prav nič, spoštujem vsakega delavnega in poštenega, pa naj si bo z juge ali severa, vzhoda ali zahoda.
S tem problemov nimam.
In ja, z vsem spoštovanjem za vse družine, ki so kdajkoli sprejeli kogarkoli, tu, v Nemčiji, Balkanu ali kjerkoli drugje, mu omogočile, da je preživel.
Vidiš, popay, sam si se ustrelil v koleno in sam sebi v skledo pljunil. Ter svojim najbližjim.
PS Lahko govoriš zase, za Slovence vemo, kje in kdaj smo popušili.
S Srbi nikakor ne, saj ste del nas, iste nacije, hočeš to ali ne. Koliko zlaganosti je v učbenikih, se raje vprašajmo.
S tvojim komentarjem v prejšnjem postu, pa le vzpodbujaš sovraštvo med ljudmi.
Običnimi ljudmi, da se razumeva.
In kaj imaš od tega? Mržnjo. Dobrega nič. Je to popotnica mladim?
V vednost, če toliko sovražiš Slovence, sovražiš tudi svoj narod.
Da smo pa vsi pod istim škornjem, enako zmanipulirani, z enakimi gnilimi politiki, ti pa kapne ne?
Mogoče ti bo v naslednjem življenju. Se vidimo tam. Bog s teboj, naj te čuva in razsvetli.
[/quote]

Daj ne dramatiziraj toliko, nič ni noben sovražnega zapisal, ti pa scene delaš ker nimaš nobenega pametnega dela v življenju.

Izvoli,odpri vrata svojega doma in toplo sprejmi kogarkoli hočeš.Čimveč. Me ne moti. Nič nimam proti. Ne obremenjuj se ti s Slovenci in drugimi.
Ti bodi za vzgled vsem. Veseli me,da želiš toplo sprejeti migrante,izbeglice in jih gostiti v svojem domu. Res lepo od tebe.
[/quote]
Smo želeli ponuditi prazne kapacitete (ne živimo v Slo), pa te stvari strogo regulira država. Tudi prijatelji s prevelikimi podedovanim hišami, viška kmetijo ipd. so to želeli storiti.
Ni tako, kot med 2SV, ko so Slovenske izgnance “sprejele” dirketno srbske in vojvodinske* družine na dom (in nekatere spet za hlapce naredile).

Je pa zanimiv paradoks, da bi ponudili pomoč tujcem, ki bežijo pred vojno ali preganjanjem doma.. po drugi strani pa ne bi pomagali domačinom – torej Slovencem, ki so se znašli v zagati (Mea culpa!).. morda zato, ker še vedno – navkljub vsemu jamranju – vemo, da inštitucije še vedno kvalitetno delujejo in znajo posrkbeti za državljane – ter predvsem bolj kvalitetno presoditi kdo izmed njih je na dnu zaradi zasvojenosti (alkoholom, drogo, igrami na srečo…) in kdo ne.

“Tako to gre.”
Kurt Vonnegut

* Slovenci so se v Vojvodino že selili pred 2 SV in sicer je bil prvi val že v 18. stoletju (ne vedo točno zakaj), naslednja je bila migracija nekaj rudarjev v Vrdnik konec 19. in začetku 20. stoletja.
Še en val migracij pa je bil po 1 SV, ob ustanovitvi kraljevine SHS, ker je bila Srbska vojska zdesetkana, so bili to sprva povečini vojaški oficirji nato še zdravniki, profesorji in razni obrtniki.
Potomci teh ljudi že dolgo ne govorijo več Slovensko.. se je pa po koncu 2SV zgodil še četrti val selitve v Vojvodino (cca 600 ljudi – v polovici družine, ki so prišle kmetijsko “koloniazirati” Vojvodino). Večina 4 vala ni zdržala, prekršila pogodbe in se vrnila v Slovenijo (cca 50 družin). So pa prihajali novi.

De omnibus disputandum..

Vse z dolgimi nogami (in kratkimi rokami*)?

* da je grekvenca pri HJ “Tiranosaurus Rex-ovsko” visoka

De omnibus disputandum..

* Frekvenca, ne grekvenca (čeprav bi to bila morda primernejša “beseda”?)

De omnibus disputandum..

New Report

Close