Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali obstaja kakšen narod, ki bi ga Slovenci toplo sprejeli – kot migrante, “izbeglice”?

Ali obstaja kakšen narod, ki bi ga Slovenci toplo sprejeli – kot migrante, “izbeglice”?


Kater tujce z orožjem (beri: zavojevalce) so se pa Slovenci lotili tako močno, da so si vsi zavojevalci v okolici in zgodovini rekli: “Jeba, pejmo raje tu okoli, pa še tablo za druge postavimo: KEEP OUT! – nori do zob oboroženi Slovenci – ne splača se!”
A?
[/quote]

Obrambne strategije malega naroda “na prepihu” so drugačne kot velikih ali tistih iz “zabiti medvedove”. Tudi Belgija, ki je sicer politična, ne narodna tvorba, je na prepihu, ljudi tam je precej več pa v vojaškem smislu niso nikoli bili nek trd oreh.

Obrambne strategije malega naroda “na prepihu” so drugačne kot velikih ali tistih iz “zabiti medvedove”. Tudi Belgija, ki je sicer politična, ne narodna tvorba, je na prepihu, ljudi tam je precej več pa v vojaškem smislu niso nikoli bili nek trd oreh.
[/quote]
Beden izgovor.
Črnogorci so imeli večino slovenske 1000 letnega podjarmljanja Habsburžanom svojo lastno državo. Pa prav tako so bili na “prepihu” (pa že rimski imperij se je bal gusarjev s tistega področja!).
Prvi štirje Švicarski kantoni, ki so se uprli istim Habsburžanom so bili (in še vedno so) veliko, veliko manjši od Slovenije.

De omnibus disputandum..


Beden izgovor.
Črnogorci so imeli večino slovenske 1000 letnega podjarmljanja Habsburžanom svojo lastno državo. Pa prav tako so bili na “prepihu” (pa že rimski imperij se je bal gusarjev s tistega področja!).
Prvi štirje Švicarski kantoni, ki so se uprli istim Habsburžanom so bili (in še vedno so) veliko, veliko manjši od Slovenije.
[/quote]

Cena upora po tem, ko je država že zasedena, je vedno velika. Očtno so Švicarji in Črnogorci imeli pač več jajc, spodobnejšo vojsko pa tudi podpro od zunaj. V vsaki vojni, v vsakem resničnem boju, se morajo voditelji vprašat ali je zmaga mogoča in koliko bo žrtev.
Gusarji s “tistega področja” pa so imeli črna jadra in tudi barke so bile praviloma pobarvane črno. Tisti gusarji so bili izdatno financirani s strani Vatikana. Imenovali so se Uskoki.
Uskoki pa so bili večinoma ubežniki s področji, kjer je Osmanski imperij neusmiljeno tlačil vse, ki so se na kakršenkoli način upirali.


A ne vidiš, da je v Sloveniji že vse polno ljudi iz južnih republik bivše Jugoslavije? Te smo res toplo sprejeli. Hrvate, Srbe, Bošnjake, Črnogorce, Makedonce, Šiptarje in kar je še tega. Morda se en narod tam doli imenuje celo 😮 cincarji 😮

Cena upora po tem, ko je država že zasedena, je vedno velika. Očtno so Švicarji in Črnogorci imeli pač več jajc, spodobnejšo vojsko pa tudi podpro od zunaj. V vsaki vojni, v vsakem resničnem boju, se morajo voditelji vprašat ali je zmaga mogoča in koliko bo žrtev.
Gusarji s “tistega področja” pa so imeli črna jadra in tudi barke so bile praviloma pobarvane črno. Tisti gusarji so bili izdatno financirani s strani Vatikana. Imenovali so se Uskoki.
Uskoki pa so bili večinoma ubežniki s področji, kjer je Osmanski imperij neusmiljeno tlačil vse, ki so se na kakršenkoli način upirali.
[/quote]
Za časa Rimljanov, Vatikan še ni obstajal. Črno gorski pirati pa so.

De omnibus disputandum..

Jaz toplo sprejmem vsakega, ki pride s papirji in urejenim prebivališčem živet v našo državo, pa če je to hrvat, arabec, američan, rus, kitajec itd … Ne maram pa ljud, ki mi kričijo Azil in podobne, ki hočejo ostati v naši državi do neskočnosti in to brez kakršnega koli dokumenta, živijo samo na državni račun itd. Jaz podpiram samo take, ki bi bili meni podobni .. se pravi. Če bom hotel iti živet nekam v islandijo, bom rabil imeti dovolj denarja, da preživim vsaj pol leta, da bom lahko vsaj pol leta odplačeval najemnino, da bom imel vse urejene papirje za tam živeti, da bom si našel vsaj v pol leta službo, da bom lahko dalje tam živel itd … če bom jaz šel v islandiji povprašat za socialno ali pa kakršno koli državno pomoč, bi me nagnali oz. lepo povedano – ignorirali. Take podpiram in hočem, da tudi taki, ki pridejo v slovenijo, imajo vse urejeno, če ne se naj poberejo nazaj domov k mami pa očetu.


Za časa Rimljanov, Vatikan še ni obstajal. Črno gorski pirati pa so.
[/quote]

Jep… in za časa Rimljanov tudi ni bilo Uskokov.

New Report

Close