Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali vas moti tetovirano strežno osebje

Ali vas moti tetovirano strežno osebje

Moti me.

80 € cela roka??? se hecaš, pri kakšnemu šlamparju res, tisti ki pa kvalitetno dela, bo pa cena dosti višja in nikol ne bo narejeno v 6 urah, si mora tudi tetovator spočit. Se vidi da nimaš pojma in samo v prazno lapaš
Tebi tetoviranje ni všeč, meni pa gobezdave babe kot si ti niso
[/quote]

Škoda, ker ne znaš brat.

Sedita zadnjič v kavarni pri mizi v delavskih cota dva mladeniča po službi. Tetovirane roke, delavske cote, pivo.
Pri sosednji mizi en uglajen upokojenec.
In komentira, naj si pogledam kakšna razbojnika mi pri sosednji mizi sedita. Sem mu povedala, da ta dva “razbojnika” že leta pred službo prideta na kavo in po službi na pivo. Vedno prijazno pozdravita, tudi včasih, če čas dopušča kakšno rečemo.
On uglajen upokojenec je pa tukaj, da opazuje in po svojih predsodkih opredeljuje ljudi. in če se moram odločiti mam raje dva potetovirana in umazana delavca od uglajenega upokojenca, ki ne zna drugo kot šinfati.

Všeč ali ne všeč je tukaj čisto postranskega pomena. Problem je, ker ljudje ne znamo dopustiti drugemu, da živi kot želi. Ker je polno predsodkov. Meni marsikaj ni všeč, pa si mislim svoje.
Ne zavedate se, da kar je za vas normalno, za nekoga drugega ni. Ene moti tatoo, debelost, sivost, presuhost, velikost, nos, oči, obnašanje, lase, čevlji, stil oblačenja, avto, ki ga voziš… človeka ocenjujemo še predno ga zares spoznamo. In zanimivo, tisti z največ predsodki nikoli ne bodo našli nekoga, ki pa jim povsem ustreza. Vedno je kaj narobe.
Čas bi bil, da bi začeli malo bolj gledati v ogledalo in ne toliko k drugimi. Čisto vsak bi imel več kot dovolj dela sam s sabo.
[/quote]

Vsak lahko živi kot želi. Ampak tudi jaz imam pravico, da mi je nekaj všeč ali ne. Ali da me moti. Ali da ne maram. Je tako?

Vsak lahko živi kot želi. Ampak tudi jaz imam pravico, da mi je nekaj všeč ali ne. Ali da me moti. Ali da ne maram. Je tako?
[/quote]

Seveda ti je lahko všeč ali ne. Na mnenje tako ali tako ne moreš vplivati. Ali ti je všeč ali ne. Ampak zato ga ne rabiš linčati kot neprimernega za službo. Če je kvaliteten delavec, z znanjem, je tatoo (pa naj gre za skritega ali za tistega po celi roki) nepomemben. Konec koncev naj ljudi ne bi izločali zaradi slabe frizure, nalakiranih nohtov in ne vem česa vse. Je tako?

Seveda ti je lahko všeč ali ne. Na mnenje tako ali tako ne moreš vplivati. Ali ti je všeč ali ne. Ampak zato ga ne rabiš linčati kot neprimernega za službo. Če je kvaliteten delavec, z znanjem, je tatoo (pa naj gre za skritega ali za tistega po celi roki) nepomemben. Konec koncev naj ljudi ne bi izločali zaradi slabe frizure, nalakiranih nohtov in ne vem česa vse. Je tako?
[/quote]

Nekoga, ki bo s svojo pojavo odganjal goste, jaz ne bi zaposlila.


mnenju je tudi barvanje las in nohtov zloraba telesa.Da ne govorimo o solarijih kako poškodujejo kožo.
[/quote]

Tetovaža na tetovažo – sori je iznakazenje telesa. Veš, kako jo boš cez n-let odstranil? Prepredene roke s slikami, ki se jih bo vsak po toliko in toliko letih naveličal, in jih gledal vseskozi, ne da bi jih lahko umaknil … Enačiti z barvo las/nohtov tetovažo je kot primerjati dan in noč …

Enačiti z barvo las/nohtov tetovažo je kot primerjati dan in noč …

Jp, kot da bi striženje las enačil s sekanjem glave. Hjah, bebcev na MONu ne manjka. Tetoviranci so grdobe, ki so si iznakazili kožo, pa obračajte kakorkoli želite. Menda tudi po laserski odstranitvi ostanejo brazgotine.

Seveda ti je lahko všeč ali ne. Na mnenje tako ali tako ne moreš vplivati. Ali ti je všeč ali ne. Ampak zato ga ne rabiš linčati kot neprimernega za službo. Če je kvaliteten delavec, z znanjem, je tatoo (pa naj gre za skritega ali za tistega po celi roki) nepomemben. Konec koncev naj ljudi ne bi izločali zaradi slabe frizure, nalakiranih nohtov in ne vem česa vse. Je tako?
[/quote]

Seveda je tako. Ampak v določenih poklicih je urejenost zelo pomembna in tako odpadejo dolgi, kričeče pobarvani nohti, pretiran mejkap, divja frizura in … vidna tetovaža. V Pradinih trgovinah najbrž ne bo mogla delati prodajalka s tetoviranim vratom, zabrito polovico glave in drugo polovico zelene barve, z dvocentimetrskimi črnimi nohti in neobritimi pazduhami. Pa je lahko vrhunsko sposobna prodajalka.

Seveda je tako. Ampak v določenih poklicih je urejenost zelo pomembna in tako odpadejo dolgi, kričeče pobarvani nohti, pretiran mejkap, divja frizura in … vidna tetovaža. V Pradinih trgovinah najbrž ne bo mogla delati prodajalka s tetoviranim vratom, zabrito polovico glave in drugo polovico zelene barve, z dvocentimetrskimi črnimi nohti in neobritimi pazduhami. Pa je lahko vrhunsko sposobna prodajalka.
[/quote]

Se strinjam. Verjetno pa kmalu ne bodo imeli nič proti, če bo imela napis na nadlakti ali narisano zapestnico.. pač nekaj manjšega. Tega je ogromno danes in če hočeš dobiti dobrega delavca moraš izbirati modro. Pa ne mislim, da vsi ki se pa tetovirajo so pa kar ok.

Zanimivo pa je, da pri prodajalkah in natakarjih ni kompromisov, pri zdravnikih, gasilcih in policajih vam je pa vseeno. 🙂

Je pa tako, vse je stvar osebnega okusa.. poznam nekoga, ki si je dal narisati obraz novorojenčka (svoje hčerke) na celo nadlaket. Meni osebno, grozna izbira, on je bil pa vse blažen. Kdo smo mi, da bi sodili?

Se strinjam. Verjetno pa kmalu ne bodo imeli nič proti, če bo imela napis na nadlakti ali narisano zapestnico.. pač nekaj manjšega. Tega je ogromno danes in če hočeš dobiti dobrega delavca moraš izbirati modro. Pa ne mislim, da vsi ki se pa tetovirajo so pa kar ok.

Zanimivo pa je, da pri prodajalkah in natakarjih ni kompromisov, pri zdravnikih, gasilcih in policajih vam je pa vseeno. 🙂

Je pa tako, vse je stvar osebnega okusa.. poznam nekoga, ki si je dal narisati obraz novorojenčka (svoje hčerke) na celo nadlaket. Meni osebno, grozna izbira, on je bil pa vse blažen. Kdo smo mi, da bi sodili?
[/quote]

Če rečem, da mi ji všeč, še ne pomeni, da obsojam.
Ljudje, ki bodo želeli delati kariero, bodo pač morali pomisliti tudi na svoj izgled. Tako debeli ne dobijo dobre službe, pa neurejeni, pa tetovirani je tudi ne bodo. 150 kilska prodajalka ne more prodajati rolexa in tetovirana ne kje drugje. Tako je. Vzami ali pusti. Ti več pomeni dobra služba ali tatu? Vsak se sam odloči.

Se strinjam. Verjetno pa kmalu ne bodo imeli nič proti, če bo imela napis na nadlakti ali narisano zapestnico.. pač nekaj manjšega. Tega je ogromno danes in če hočeš dobiti dobrega delavca moraš izbirati modro. Pa ne mislim, da vsi ki se pa tetovirajo so pa kar ok.

Zanimivo pa je, da pri prodajalkah in natakarjih ni kompromisov, pri zdravnikih, gasilcih in policajih vam je pa vseeno. 🙂

Je pa tako, vse je stvar osebnega okusa.. poznam nekoga, ki si je dal narisati obraz novorojenčka (svoje hčerke) na celo nadlaket. Meni osebno, grozna izbira, on je bil pa vse blažen. Kdo smo mi, da bi sodili?
[/quote]

Ni zanimivo, ampak logično. Natakarji v restavraciji (ne bife, kiosk, hitra hrana itd) morajo recimo imeti urejeno frizuro, oba spola, nohti morajo biti pristriženi, diskretno nalakirani, če že in tako dalje. Zdravnikom ne predpisujejo frizure in barve laka na nohtih, ker za to ni potrebe. Jaz osebno ne bi nikoli kupila surovega mesa od mesarke z dvocm nohti. Bi ti? To se lahko vsake pol minute drgneš, pa imaš sigurno oporečno vsebino pod nohti. Reševalci pa napr. komot imajo tetovažo, ne morejo biti pa celi ovešeni z nakitom … Ženska z divje oranžnimi lasmi in pretiranim, neokusnim mejkapom ne bo nikoli voditeljica TV dnevnika, verjetno niti poročevalka s terena ne, lahko pa bo varuhinja človekovih pravic in predstojnica oddelka na UKC.
A je to potem diskriminacija?

Vzela si mi z ust. Tudi jaz razmišljam, kaj žele oseb, ki se brutalno tetovirajo po telesu sporočiti sebi ali drugim.

Zelo me moti, da so bilo kje uslužbenci tetovirani, ne samo kelnerji. Mogoce toleriram kakega kovaca in livarja, če bi šel do njiju nabavit ingot sli kokilo.

Da!

Ker se ne izraža samo mnenje, ampak se pogovarjamo o poklicni strokovnosti nekoga s tetovažo. Ali po tvojem MNENJU tetovaža bistveno vpliva na zmožnost nekoga, da te postreže s kavo ali ti nudi prvo pomoč?
[/quote]

Meni pa ni vseeno, če mi kelnar prinese makarone bolognese, roke pa vse namalane, da bi človek bruhal na licu mesta, če bi imel kam. Primer, kuhar pripravi izvrstno dekoracijo, ti prinese lepo francosko dekoracijo, pol ti pa to na mizo postavi kelnar/-ca , ki ima roke za bruhat. Jaz take hrane ne morem jest, raje grem.

Meni pa ni vseeno, če mi kelnar prinese makarone bolognese, roke pa vse namalane, da bi človek bruhal na licu mesta, če bi imel kam. Primer, kuhar pripravi izvrstno dekoracijo, ti prinese lepo francosko dekoracijo, pol ti pa to na mizo postavi kelnar/-ca , ki ima roke za bruhat. Jaz take hrane ne morem jest, raje grem.
[/quote]

Kaj pa če ti je to odlično jed in lepo okrašeno jed, pripravil tetovirani kuhar?

Vseh so polna usta estetike, pa dizajna, pa skladnosti, potem ti pa prodajalka prodaja perilo, roke pa na črno tetovirane. Jo pogledaš v vrat, pa tud vrat tetoviran. Ja oprostite, kam pa pridemo. Če bodo želeli ljudje delat v kontaktnih poklicih, bodo pač morali misliti tudi na svoj izgled.

Ne bodo rabili. Daj si dopovedati. realnost današnjega čas aje, da je vedno več ljudi tetoviranih. In ti tvoji kontaktni poklici so tako slabo plačani, da si delodajalci ne morejo zmišljevati. Nihče več noče biti kelnar ali prodajalec.

Meni pa ni vseeno, če mi kelnar prinese makarone bolognese, roke pa vse namalane, da bi človek bruhal na licu mesta, če bi imel kam. Primer, kuhar pripravi izvrstno dekoracijo, ti prinese lepo francosko dekoracijo, pol ti pa to na mizo postavi kelnar/-ca , ki ima roke za bruhat. Jaz take hrane ne morem jest, raje grem.
[/quote]

Kdo ti je kriv, če te malo barve tako iz tira vrže.
Ne moreš jest 😂😂😂

Kaj pa če ti je to odlično jed in lepo okrašeno jed, pripravil tetovirani kuhar?
[/quote]

To pa je problem, ampak dokler ne vidiš, ni problem. Problem postane, ko vidiš. Isto je s hrano. Okusna, dokler ne veš, kaj ješ. Zato nikoli ne hodim v kitajske restavracije – tam enostavno ne veš, kaj ješ. Enkrat sem gledal na TV, kaj dajejo kitajsci vse notr. Ni da ni, mačke, pse, kače, podgane, dobesedno vse, kar se da skuhat. Vse ostalo so pa začimbe.

To pa je problem, ampak dokler ne vidiš, ni problem. Problem postane, ko vidiš. Isto je s hrano. Okusna, dokler ne veš, kaj ješ. Zato nikoli ne hodim v kitajske restavracije – tam enostavno ne veš, kaj ješ. Enkrat sem gledal na TV, kaj dajejo kitajsci vse notr. Ni da ni, mačke, pse, kače, podgane, dobesedno vse, kar se da skuhat. Vse ostalo so pa začimbe.
[/quote]

V tvojem primeru je rešljiv problem: ko prideš v restavracijo takoj povej, da ne želiš, da te streže tetovirana oseba.

Meni je ful nagraužen Jure Košir. Zdaj ga je najela ena elegantna agencija, kjer špila manekena,
In ima eno roko čist črno potetovirano :-(((((
Fak no, da se zbudim zjutraj in na kovtru zagledam njegovo taco – me šokira!

Ni shans, da me streže tetovirano osebje. Ves pomalan in pisan.
Še hrana izgubi ves izgled in čar, ter seveda okus.

……hahahaha hecam se…nisem med tistimi, ki jim slike ožiivijo pred očmi….hihihihi in zabava s pošastmi se prične 🙂

De best

New Report

Close