Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ana ima dva očka

Ana ima dva očka

Če ne želite, da navajamo primere propadlih heteroseksualnih zvez za ‘slabe’ družine, se prav tako vi držite tega in ne primerjajte homoseksualcev s pedofili. Lepo vas prosim, kam pa bomo prišli. Tu gre samo za eno stvar, otrok v istospolni družini, to in zgolj to. Poglejte na stvar z distance, poglejte na stvar širše. Kako vpliva na vas? Je v vas res toliko mržnje do drugače usmerjenih, da ne privoščite ljubečemu paru sreče z otrokom? Kako pa se vas to tiče? Kakšen vpliv bo imela ta družinica na vas? Istospolna družina je družina kot vse ostale and i can’t believe we’re still protesting that shit.

Ciciban je poučna in izobraževalna revija za otroke. Vem, ker sem jo pred mnogimi leti tudi sam bral. 🙂
Vanjo vsekakor sodijo teme, kot recimo: Ana ima dva očka, Mojca ima mamico na invalidskem vozičku, Jurčkov očka je temnopolt…
Gre za učenje, za izobraževanje najmlajših. Če določeni starši tega ne morete sprejeti, potem je to vaš problem. Nikakor pa ni problem Cicibana ali celo vaših otrok.
Verjamem, da vam je včasih težko. Ljudje smo polni predsodkov in osebno celo menim, da je nemogoče biti povsem brez njih. Ampak živimo, da se učimo (oz. vsaj naj bi).
Toliko neznanja, strahu in jeze je mogoče zaznati v nekaterih komentarjih. Včasih celo sovraštva. Ampak morate se zavedati, da so ta občutenja med sabo povezana.
Recept je spoznavanje drugačnosti. Brez predhodnih pričakovanj in (bog ne daj) sodb. Imam samo dva prijatelja, ki ju lahko resnično imenujem za najboljša. Eden od njiju je župnik, ki je dobil doktorat iz teologije v Vatikanu, drugi je naravoslovni znanstvenik, tudi z doktoratom, ki je gej.
Zakaj se razumemo? Ker spoštujemo in sprejemamo drugačnost. Ker smo vsi, najsi smo nastali po naključju ali božjem načrtu, človeška bitja.
Sem oče triletnega sinka. On je moj zaklad, moja sreča, moje vse. In veste, da bi ga, brez pomisleka, zaupal obema v varstvo obema, “župniku in geju”. Ne smete kar tako obsojati nekaterih skupin; glejte na ljudi kot posameznike.
Heteroseksualna družina ne bo nikoli izumrla, ne glede na zakonodajo, kot sem prebral v nekaterih komentarjih. Bodo pa izumrli homofobi in ostali nestrpneži. A spet, to ne bo nasilno izumrtje: ščasoma bodo ljudje prejeli dovolj znanja, da enostavno več ne bodo obsojali drugačnosti na osnovi spolne usmerjenosti.
Včasih sem bil agresiven pri pisanju svojih stališč do nestrpnih ljudi. Celo neprijazen in žaljiv. Ampak moj sonček od sinka me je naučil, da sem bil v zmoti. V vrtcu je, namreč, posvojil punčko, ki je mentalno zaostala.
On se je s svojim majhnim telescem (a veliko voljo) vedno upiral ljudem, ki so ga zeleli, proti njegovi volji, stisniti v objem. Sem ga pa videl v vrtcu, skoraj belega v obraz, ko mu je ta punčka visela okoli vratu. Moj mucek se je praktično dušil, ampak je čutil, da je ona drugačna in da rabi posebno pozornost in razumevanje. Na kratko, potrpel je. In razumel je.
Kar se pa tiče vas, ki vas je strah in zato sovražite. Ni treba in nikoli ni prepozno. Znanje osvobaja.
Mir in dobro!
Marko

Marko, zelo lepo napisano! Tudi sam imam zelo dobrega prijatelja geja in preko njega sem spoznal svojo prekrasno soprogo. Najina šestletna Julija pa ima ‘strica Andreja’ zelo rada, pa tudi njegovega dolgoletnega partnerja. Seveda je prišlo do točke, ko je njene prijateljice (ki seveda ne prihajajo vse iz tako odprtih družin) zanimalo, zakaj ‘se stric lupčka s fantom’ in mala me je prehitela, ter, še preden sem začel z obširnim pojasnilom, preprosto rekla: “Ker se imata rada, tako kot ati in mami.” To je bilo vse in igrale so se naprej.

Res je problem, ker je tematika tik pred referendumom, saj Ciciban cilja na ogromni del volilnega telesa, kajne? Kateri že?

Pravite, da je homoseksualnost nenormalna, nenaravna… in obstaja samo pri ljudeh… a resno? ste prepričani? Imam psa, moškega spola, ki ima rad samo pse, moškega spola… zanimivo, a to pomeni, da hoče biti moj pes IN? Moderen in ne vem kaj ste še vse naštevali?… kako naj bi js kot lastnik, dopovedal svojemu PSU, da je to nenaravno, nenormalno in da se to ne dela? Grem k veterinarju, da mu da posebna zdravila, ker je to bolezen??

Resnično ne morem vrjeti, da je v naši deželi toliko zadrtih ljudi, ki nočejo sprejeti drugačnosti in hkrati vzgajajo svoje otroke kot sovražne in homofobe… žalostno…

Nima smisla odločati, ali ima otrok lahko 2 mami ali 2 očeta. Nima smisla razpravljati, kaj je prav in kaj ne Nima smisla razpravljati kdo je ozkogled in kdo odprt za spremembe. Zakaj bi se preprirali o tem kaj lahko sugerira cerkev in kaj ne?
Lahko delamo prevale, salte in ščijemo v luft – mati narava je odločila, kaj je prav in kaj ne. Za spočetje otroka morata biti moški in ženska. Kljub vsej tehnologiji in napredku, dve babnici sami ne moreta spočeti in roditi otroka, prav tako ne dva desca.

Kje je torej dilema?

ljudje božji, če realno pogledamo…dejstvo je, da narava ni planirala dva očka, se strinjate ali ne?

Narava tudi ni planirala uporabo računalnikov, pa ni slišat prav dosti pritoževanja

Narava tudi ni planirala uporabo računalnikov, pa ni slišat prav dosti pritoževanja[/quote]

Tako je. Jaz podpiram zakon, da bosta dva istospolna partnerja lahko sama spočela otroka Naravnost grdo je, da morata Špela in Mojca kadar se predajata ena drugi, ves čas uporabljati kontracepcijo, da ne bi katera od njiju zanostila, ko pa si vendar obe želita otroka. Isto se dogaja Franciju in Borutu. Slednji je zaradi zakonskih omejitev moral kar trikrat nesrečno splaviti, čeprav sta si oba želela svojega otroka. Zakaj bi istospolnim partnerjem jemali pravico do svojih otrok? Saj je vendar naravno, da imajo otroke, seveda svoje. Ne vem zakaj ste tako ozkogledni?

Boste zahtevali?!? In kaj s(m)o učitelji, vaše marionetke, ki bodo samo pokimale in naredile, kar želite??? Tako vi razmišljate??? Sram vas bodi! Če to ni napuh, pa ne vem, kaj je. In napuh je smrtni greh!

Most people dream of an angel, I held one in my arms.

Bljak … pa glih nune :)))))))) pederastije nikoli konec?

Se grem naročit na Ognjišče, da jih takoj ko to svinjarijo objavijo odnaročim, pa zdajle takoj nalašč (pri 30+) naročit doživljenjsko še na Ciciban – očitno je fajn čtivo 😉

Po novem družinskem zakoniku bosta lahko fikus in hladilnik, oba istospolno usmerjena, posvojila osirotelega netopirja!

Kje se bo to končalo??? Edina dobra stvar, pri tem konkretnem primeru, je to, da mladi netopirček ne bo pogosto izpostavljen spolnosti svojih gej posvojiteljev, ker je hladilnik malo zadržan, da ne rečem, hladen glede spolnosti. :-)))))))))))))))))))))

Adijo pamet, kako ste nekateri bogi!

Zadnje čase je veliko slišati in brati o prihajajočem referendumu. Polemike v vseh oblikah. Po TV, v časopisih, v revijah, celo v otroških, med ljudmi,.. Mnenja so različna, jaz pa še vedno ne vem, kako bom glasovala. Čeprav ni to tema tega posta, se ob vseh teh stvareh vedno vprašam, kako se počutijo mladostniki, ko ugotovijo, da “niso normalni”. Kaj se dogaja v njihovih dušah, glavah, čez kakšne ovire morajo in kaj sploh lahko naredijo. tako jaz gledam na ta problem. Od korenin in nikogar ne obsojam. Verjetno si zelo želijo biti takšni kot večina, pa ne morejo. Kruto. Ko obsojamo, se moramo vedno postaviti na mesto tistega, ki ga obravnavamo. Pa je potem slika močno drugačna.
Se pa strinjam, da bi se tisti, ki pišejo in govorijo, morali držati zdrave mere poseganja v dogajanje.

Narava tudi ni planirala operacij vnetega slepiča. Ogromno ljudi poznam, ki živijo samo zato, ker so jim izrezali slepič. Torej?!

In zato boš glasovala za, ker se nihče ne bi smel spraševati, če je normalen in ali ga bodo drugi sprejeli. Tako enostavno je.

Jaz bi bil vesel, če bi imel srečno istospolno družino namesto te, ki sem jo zares imel!

ko sem brala vaše bedne negativne misli, se mi je dozdevalo, da ste eni pobožneži! A to, daa je pedofelija med duhovniki, je pa ok???

Kaj mene moti v zakoniku…

To da se pod posebnimi pogoji lahko poročita prva bratranec in sestrična… (INCEST se reče temu)
Da se lahko pod posebnimi pogoji poroči otrok star 15 let (logika?!)
Da moraš po ločitvi partnerju dajati rento, če jo ta zahteva (a še vzdržujem naj ga/jo??)

a to je pa normalno??

ampak neeee dejmo se vsi zapičit v istospolne partnerje.. kako ste glupi vsi po vrsti!

Pedofilija je normalna? Duhovniki, ki posiljujejo otroke so normalni? pa ne zdej tu neki, da se to pri nas ne dogaja, ker se!!

opomba: jaz sem ZA člene ki dovoljujejo istospolnim partnerjem sklenitev partnerske skupnosti in za posvojitev!! in to bi moralo biti avtomatsko dodano v zakonik brez nekih referendumov in drugih pizdarij! VSI DRUGAČNI VSI ENAKOPRAVNI! To so mene učili že v šoli!

Pa še nekaj zamislite se malo o svoji ne/normalnosti in šele potem vrzite kamen v druge!

Če lahko svojemu otroku obrazložite, da je sv. Duh brezmadežno oplodil trinajstletno Marijo, ki se je potem poročila z veliko starejšim Jožefom, rodila Jezusa, ki je človek in hkrati božji sin in je po bičanju in mučenju umrl na križu in potem tretji dan vstal od mrtvih ter na koncu odšel s telesom v nebesa, potem lahko tudi razložite, da se včasih zgodi, da se zaljubita osebi istega spola in imata skupaj otroka.

»Če lahko svojemu otroku razložite, da je sv. Duh brezmadežno oplodil trinajstletno Marijo, ki se je potem poročila z veliko starejšim Jožefom, rodila Jezusa, ki je človek in bog in je po bičanju in mučenju umrl na križu in potem tretji dan vstal od mrtvih ter na koncu odšel s telesom v nebesa, potem mu lahko razložite tudi to, da se včasih zgodi, da se zaljubita osebi istega spola in skupaj vzgajata otroka.«

SAJ BO ŠLO, A NE?

Se ne strinjam. V tej zgodbici pisateljica ne povzdiguje takšnih družin, temveč samo opominja, da obstajajo in z njimi ni popolnoma nič narobe.
Res sem bila razočarana, ko sem brala vaše komentarje. Ne razumem, zakaj se bojite otroka seznaniti s takšnimi družinami, konec koncev obstajajo in VČASIH lahko še bolje funkcionirajo od “navadnih” družin… Danes se ljudje velikokrat zgražajo nad takimi družinami (pa se ponavadi sploh ne vprašajo zakaj) in jim s tem delajo veliko krivico. V takšnem razmišljanju se mi res zdite preveč staromodni… Na podlagi te zgodbice bi lahko svojega otroka naučili strpnosti do istospolnih partnerjev in njihovih družin.
Aja, to, da se je zgodbica pojavila v Cicibanu tik pred referendumom pa se mi zdi zgolj naključje. Urednice izvod vedno pripravijo od 4 do 5 mesecev vnaprej.
P.S.: sem cerkveno poročena, imam 3 sončke 😉

se popolnoma strinjam!!!

Mislim, da ta revija že dolgo ni več primerna. Pred nekaj leti ko je bila zloženka o kakcu pa se ni nihče pritoževal. Se vam mogoče zdi primerno da revija otroke nagovarja naj se slečejo do nagega se mečejo po postelji in oponašajo prdenje? Meni zagotovo ne.

New Report

Close