Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ana ima dva očka

Ana ima dva očka

Daj ženska izobrazi se!
Istospolno usmerjeni si niso sami izbrali spolno usmeritv, ampak jim je prirojna!!!!

Poznam hetero par, ki si je ravno tako kupil otroka! Dobesedno ga je mož kupil! Sta zato slaba starša?! Ne trdim, da je to prav, ampak to delajo tudi hetero pari in ne moreš samo na podlagi tega obsojati moški par!

Daj pojdi na forum Posvojitve in malo preberi, kako ljudje pridejo do otroka. Nasveti, kje (v kateri državi) imajo večje možnosti, da ga bodo dobili (po tvojem kupili). Ena znana Slovenka si je med dopustom v Afriki omislila otročka črnčka, ja. Dobesedno ga je kupila. Aja, samo ona živi z možem, pa je vse lepo in prav.
Drugače pa v ZDA menda prav spodbujajo ljudi k temu, da bi posvajali temnopolte otroke. Pri njih to pač ni tabu tema, tako kot pri nas – en primer je opisala ena od sodelujočih v tej razpravi, ko družina skuša skriti, da je otrok posvojen in se o tem ne govori.

Kako srhljivo se bere…ne obsojajte moških parov, ki si kupijo otroka.
In ti otroci, ki že zdaj živijo imajo oba biološka starša. Tako kot deklica iz ZDA, ki bo svojo mamo videla prvič, ampak ne še tako kmalu. Tako lahkotno je to.

DVOJINA JE ZAKON!

Samo tole bi rada rekla: tega da bi dva istospolna partnerja lahko skupaj posvojila otroka zakonik ne predvideva oz. omogoča. Je bilo v prvi verziji pa so vrgli ven ravno zaradi vika in krika velecenjenih “moralistov”. In res ne vem v čem si hetero in homoseksualni pari niso enakovredni? Res ne.

Mi je pa hecno toliko vika in krika okoli tega zakonika. Kot da je v njem zapisano samo eno poglavje in to o pravicah otrok istospolnih partnerje. Ja pravicah otrok, ne pravicah istospolnih partnerjev do otroka (to je bilo brisano). In če ne bi bili istospolni partnerji omenjeni v tem zakoniku, bi bil ta zakonik sprejet brez vsakega pompa in ne bi o njem razpravljali na kar treh straneh.

Deklico Ana o kateri piše zgodba je rodila t-i- ” nadomestna mati”, oče deklice je eden od partnerjev, baje ne vesta kateri, z dekličino mamo so sklenili pogodbo. O motivih ženske, ki se odloči, da geju rodi otroka ne želim ugibati, je pa res, da otrok ni več sad ljubezni, ampak predmet ponudbe in povpraševanja…….

Ja jaz obsojam vsakega, ki si KUPI otroka, kaj takega bi moralo biti najstrožje prepovedano. Otrok ni lastnina, da bi se ga prodajalo! Ravnanje neke modne kreatorke je enako ogabno!

http://bibaleze.si/clanek/starsi/resnicna-zgodba-nadomestno-materinstvo-in-gejevska-druzina.html

Če imaš težave ti še ne pomeni, da je za to kriva revija. Potrudi se in pojdi čez svoje okrvirje – pouči se in nato pouči še svojo deklico. Kaj bo sicer naredila ko se bo srečala z takšno deklico, ki ima dva očka???? Se bo obrnila stran, ker ji mamica ne zna razložiti kaj se dogaja? RAZMISLI! Jaz le upam, da se zakon sprejme in da evropi pokažemo, da smo naprednega mišljenja….

Z lepim se dičimo in postavljamo pred Evropo…bulmastifi in dva očeta. Sledijo trije fotri…ali kaj?? Le zakaj še v čem drugem ne prednjačimo pred EU? Ker je veliko težje.
Me zanima kako dva očeta, dve mami razložite svojim sončkom? Bi katera delila z nami?

DVOJINA JE ZAKON!

V čem pa po tvoje “prednjačimo” pred EU? Povsod drugod v EU imajo tudi otroci istospolnih ENAKE pravice kot vsi ostali otroci. Če kaj, potem nazadujemo in se kažemo kot zaostali kreteni, ki so 100 let pred leseno žlico. In kakšne veze ima natepavanje psov z enakimi pravicami v Sloveniji živečih VSEH otrok?

Kako razložimo dve mami in dva očeta? Kako pa jim ti razložiš ločene družine, rejniške družine, družine s posvojenim otrokom, skrbniške družine, kjer je otrok varovanec, enostarševske družine…. Ali pa vse to skrivaš pred njim in tvoj otrok misli, da obstajajo samo in edino družine z biološko mamo, očetom in otroki?

Jaz otrokom razložim, da je družina vsaka skupina ljudi, ki se ima za družino. Kjer člani skrbijo drug za drugega in se imajo radi. Kaj pa ti? Da je družina samo tista skupina ljudi, ki živi tako, kot vi?

A to pomeni, da zato, ker ti ne znaš svojim sončkom razložiti (ali pa ne bi znala, če jih še nimaš) dva očeta ali dve mami, ti otroci po tvoje ne bi smeli imeti statusa družine in imeti pravice kot jih imajo tvoji sončki?

Pravzaprav ravno zato, ker jim vi ne znate razložiti, je to v svoje roke vzel Ciciban. Morali bi mu biti hvaležni, ne pa da ga zato napadate. In ko bo tvoj otrok povedal, da je v njegov razred prišel sošolec, ki ima dve mami, kaj boš rekla/rekel? “Ne znam ti razložiti, zakaj ima dve mami, zato mu povej, da njegova družina ni prava. Prava je samo naša.” Je to to?

Kako si svojim otrokom razložila dva očeta, dve mami? Zanima me kako so dojeli? Kar sprejeli to dejstvo? So te kaj spraševali?

DVOJINA JE ZAKON!

HILDAT

To je to. Družina z dvema očkoma ne obstaja. Je ni. Ker ne morejo imeti otrok. Lahko sta dva ljubčka ali dve ljubici. Ni panike. Lahko imajo zaradi mene tudi kupljenega otroka. To je nagravžno. Nikoli pa ne bodo družina.

Mojim otrokom nikdar nisem rekel žal besede o istospolnih. Nikdar o otrocih. Nikdar v življenju se nisem vprašal po spolni usmerjenosti ljudi s katerimi se družim. Da bi pa otroke ločeval po tem je pa čista norost.

Obratno pa ne pustim, da bi njim kdo podtikal dva očkota ali mamici. Ciciban plačujem jaz in ne ti. Zato ga bom odjavil. In če bodo to storili tudi drugi, boš vse članke lahko objavila ti.

pozdrav.

tudi jaz sem prebrala že več intervjujev s to babico g.Majo Lupša i tudi z njenim sinom, recimo :

http://www.jana.si/aktualno/ljudje/Dva-oceta-in-hci.html.
http://www.narobe.si/myblog/maja-lupsa-nominirana-za-slovenko-leta
http://www.narobe.si/narobe-11/intervju-matjaz-in-danijel
http://www.narobe.si/stevilka-14/komentar-lupsa
http://open.si/?p=2821

V enem se ona celo navdušuje, da bi preverili z DNK, ali je morda ona prava babica tej deklici, pa tega nočeta ugotavljati njen sin in njegov partner, ker se jima zdi to popolnoma nepotrebno! In zdi se jima, da bi to celo porušilo njuno brezpogojno ljubezen do te deklice!

Kako imata prav! Babica pa je neumorna in kvačka in razpreda, da je kaj!

Jao…..obup… Ja, enako kot si istospolni izberejo, da bodo istospolni, si tudi pritlikavec izbere, da bo pritlikavec, in slepi, da bo slep… Katastrofa. In taki omejenci imajo pri nas volilno pravico?

Kdo je omejen in žaljiv,se lahko vsak prepriča, če preleti komentarje na teh treh straneh. Zmerjanje z homofobi, omejenci, zmerjanje otrok…. žalitve resničnih otrok, na podlagi zrežirane pravljice. Fanatizem je škodliv, v vsaki obliki.

Primerjava je jasna. Majhen ne more zrasti in ne more igrati za reprezentanco. Ne glede kako si želi, kako mu je hudo in kakšne travme zaradi tega doživlja. Istospolnost je izbira. Če hočeš imeti otroka, se ji odrečeš, ne glede na to kakšne travme doživljaš.

Življenje ni lahko za nobenega. Razne strani kot npr. narobe.si in podobni, pa živijo od državnega denarja. Jaz sam moram plačat vsak račun in vsako položnico sam.

In še enkrat – za vse, ki želijo razpravljati o istospolnosti. Ciciban ni mesto temu namenjeno. In to je izhodiščna tema.

Zmerjanje pa je stvar osebne higiene posameznika. Pozdrav.

In zakaj bi doživljal travme? Sploh pa zakaj bi se odrekel otroku? Poznam par bejb lezbijk, ki imata dva otroka (zaplojena v tujini). ena od njih še študentka (večna, se mi zdi, brezposlena – moja prijateljica), druga 12 let starejša, dobro stoječa, zaposlena v dobri firmi, super plača. Študentka zanosila in rodila, živita skupaj, vsem na očeh, vsi vedo zanju, s tem da sta oba otroka zastonj v vrtcu, za oba otroka dobivata več kot 200€ na mesec otroškega dodatka, socialni sta se odrekli. Le kaj jima manjka?

Mi je starejša povedala, da upa, da zakonik ne bodo sprejeli. Bo glasovala proti, kot ti.

Lepo prosim, če mi poveš, koliko posvojenih otrok spozna svoje biološke starše?

to, tok, je pri tebi v glavi kaj doma?

Mater si glupa! Ne, ne žalim te, ker je to resnica! Kdoje omejen? Ja TI!
A zakaj? Ker pri svojih 40+ letih živiš v prepričanju, da je istospolnost izbira! Ja, nekdo ti je to rekel, ampak ti si pa tako omejena, da tega ne greš preverit, kaj pravi stroka! In stroka pravi, da je istospolnost prirojena! Pojdi in preveri! Izobrazi se kokoš neumna!

Ne vem koliko posvojenih otrok spozna svoje biološke starše.

DVOJINA JE ZAKON!

Nobeden, dokler nima 18 let, pa še potem je vprašljivo. Noben umetno oplojen otrok pa nikakor ne spozna svojega biološkega očeta. In?

Pa saj ni važno, glasujte proti koga briga.:))) če misliš, da boš s tem prizadel istospolne, te moram razočarat. Njim je tako kot je super. Redko kateri med njimi bodo glasovali za. Najbolj tisti, ki nimajo otrok in jih niti ne želijo. Zaradi principa enakopravnosti. Tisti, ki otroke že imajo, pa v večini ne želijo sprememb. imajo več koristi sedaj. In te koristi odtehtajo tistih nekaj nevšečnosti. A bi ti raje imela zastonj vrtec za dva otroka in najvišje otroške dodatke (s tem, da ti mož mastno služi), ali bi raje imela pravico za moža, da vzame bolniško za otroka (itak jo vedno vzameš ti:))) Res je nekaj jebad s tem, da te partner lahko zapusti in izgine ter ne plačuje za mulca nič, ampak konec koncev mu verjameš in veš, da ima otroke rad. Zakaj bi se samo zato, ker obstaja neka možnost, da je tvoj tip razuzdan model, ki bo zapustil tebe in otroke in vas pustil finančno nepreskrbljene, odrekla mesečno kakšnim 1000€, ki ti kapne v proračun (če sešteješ samo dva plačila za vrtec in otroške dodatke)? Saj moraš bit ali glup ali pa zelo nezaupljiv do tipa, ki je tvoj mož.

“…ressiglupa! ….

pa tega nisem rekel jaz. Sem samo prepisal tvoj nick. Dodal bi le, da v razgedanost sodi tudi pozornost branja in zmožnost reproduciranja zapisanega.

Torej, “ressiglupa! ” če bi prebrala moje komentarje, bi ti bilo jasno, da si brcnila v temo.

Pa spet si dokazala svojo retorično sposobnost z žaljivkami in zmerljivkami. Imaš pa dober vzdevek. Pozdrav.

Jaz spremljam tvoje komentarje že dva dni in že dva dni trdiš, da si homosesualci sami izberjo spolno usmeritev, da si sami izberjo svojo pot.
Želiš reči, da to ni res?

Pozdravljena “samfprasam”.

V vsej tej solati zgoraj, je težko ohraniti rdečo nit.

Osnova je objava zgodbice v Cicibanu. Odpoved revije je pravica vseh, ki se s to vsebino ne strinjajo. In nobenega dvoma ni, da tako razmišlja večina. Obratno povedano, Cicibana ne rabiš kupit če v njem ni tega, kar ti iščeš. Zagotovo pa bi revija brez zgoraj omenjenih bralcel takoj propadla. Ciciban je revija, ki se bere v šoli. Tako kot ne dopuščam, da bi se sveto pismo bralo v šoli. Pa nimam nič proti vernikom. Šola je namenjena združevanju, učenju in iskanju skupnih točk. Sicer bi se že Korošci in Prleki, pa Primorci in Dolenjci lahko potolkli med sabo.

In to bi bila tema o kateri se bi naj pogovarjali.

Pa je iskra preskočila. In žalitve letijo predvsem s strani tistih, ki so “v manjšini”. Sedaj pa k tvojemu vprašanju.

V vsakem človeku je čas, ko ima izbiro. Koga ali koliko jih izberejo (če sploh koga!), je največkrat odvisna od slučaja. Vsak človek je postavljen v centrifugo življenja, ki ga tako ali drugače vsrka vase. Na boljšem so tisti postavni. Lahko bolje izbirajo. Tudi denar igra svojo vlogo. Pravi trenutek je težko najti, največkrat pa zaznamuje celo življenje. Enozvočnega odgovora ni.

Če torej jaz lahko izbiram, lahko tudi istospolni. Z vso pravico. A če je fant izbral fanta (punca – punco) se je s tem odrekel otroku. Naj živi srečno in v ljubezni. In večina istospolnih tudi tako živi in si otrok ne želi. Pa lep dan.

To je za vse starše ki so proti…

Star sem 20 let, sem gej, očetu sem povedal leto dni nazaj. Nisem se mu upal ker je bil tak kot vi, govoril je da to ni normalno ,jezil se je nad vsakim takim člankom, vedno ko je bilo kaj takega po TV je dobesedno popizdil, verjetno razumete o čem govorim, verjetno isto počnete…

Ko sem mu povedal, dva dni nisva govorila ker mu je bilo grozno ampak ne zaradi mene ampak zaradi njega…ker ga je bilo sram da je vsa ta leta govoril proti svojemu lastnemu otroku…kaj je naredil opravičil se mi je za vse kar je rekel o teh stvareh in od takrat sva kot oče-sin bolj povezana kot kadarkli prej…

Dokler ne boste spoznali osebe ki je istospolno usmerjena, oz ugotovili da je to nekdo ki ga poznate že kar nekaj časa in videli da to ni nič groznega, boste pač ostali ozkogledi in to slabo energijo prenašali na otroke in druge ljudi okoli sebe

Pa še to, dokler mu nisem povedal je bil odločno proti zakoniku zdaj je pa seveda za…
Proti je bil samo za to, vsaj tako mi je povedal, ker je o teh stvareh samo slišal in seveda ni imel pojma o temu, zdaj ko je pa še spoznal moje prijatelje in fanta je pa to zanj normalno kot če gleda mojo sestro z njenim fantom…

To lahko ponavljaš do zariplosti ali magari do zaduštve od zariplosti, ampak take družine so obstajale, obstajajo in bodo obstajale. Ponekod so uradno priznane, ponekod še ne, kar pa ne spremeni dejstva, da so. In v 21. stoletju smo menda pa že toliko razvili možgane, da znamo ločit, kaj je biološko možno, kaj pa je možno sociološko, tehnološko, kulturno … In družina z dvema atijema ali dvema mamicama je popolnoma možna – in ne samo možna, tudi dejansko obstaja. Ne rabi tvojega blagoslova, niti slučajno.
Zakaj uporabljaš dvigalo? Človek se z biološkega, naravnega vidika ne more vzpeti tako visoko v pičlih nekaj sekundah. Nemogoče. Tudi leteti ne more – pa vseeno potujemo z letalom. Pravzaprav je njegova maksimalna, od narave dana hitrost največ 20 km na uro (tam nekje) – pa se vseeno premikamo bistveno hitreje in nikomur nič hudega ni.

Pa še marsikaj drugega biološko ni možno, pa smo te meje premaknili.

Prav smešno te je brat, kako cepetaš togotno kot otrok. Ampak tistima dvema očetoma ne boš preprečil, da ne bosta še naprej imela hčerke in da ju ne bo klicala oči, ati ali karkoli že.

New Report

Close