Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Batagelj že drugič jamra -česa gospod ne razume?

Batagelj že drugič jamra -česa gospod ne razume?

Se it turizem?
Batagelj se gre “turizem” na najbolj primitiven možen način, ki je bil preživet že 30 let nazaj in je poguben za jamo. Množičen obisk, tempiran na minute, Kitajcev je več kot milijarda, če jih pripelješ kakšen promil, pa od vsakega vzameš 50€… tako šteje denarce ta “podjetnik”.
[/quote]Ne pretiravaj.
Skandinavci, Angleži, Nemci niso vsi Kitajci. Ja Miles minili so časi, ko si lahko primitivno odtrgal kapnik. Ti si še vedno v tisti dobi.
Slovenceljka zavist te daje.

Smešno… Vidiš jaz mislim, da je, ti misliš da ni. Koncesija pomeni državna sredstva (finančna, materialna…) in privatne dobičke. Tudi če bo pritok turistov nenadoma usahnil, se bo model trkal na prsa in jokal, da je treba pomagat narodnemu zakladu in prispevat državna sredstva. S pipistrelom sta podobna tiča.
V konkretnem primeru… iz Postojnske jame je naredil diznilend za avtobusarske turiste, skomercializiral je naravno znamenitost (poudarek na naravno), zbetoniral peš poti v jami, ki bi morala biti povsem neokrnjena in zavarovana pred posegi, navesil stojnice, vse v posmeh naravni dediščini in njenem varovanju. Kaj tako gnusnega in oddaljenega od narave nisem videl že dolgo. Ob tem baje dela z zaposlenimi kot s sužnji. In take “podjetnike” imamo v Sloveniji za primer…
[/quote]

To vse je bilo že prej, le da je to naravno znamenitost tržilo javno podjetje, ki je propadlo.
Batagelju pa so prej propadli sesalci… in je v jami videl novo priložnost.

Ne pretiravaj.
Skandinavci, Angleži, Nemci niso vsi Kitajci. Ja Miles minili so časi, ko si lahko primitivno odtrgal kapnik. Ti si še vedno v tisti dobi.
Slovenceljka zavist te daje.
[/quote]

Ne daje me zavist, sploh pa ne Batagelju.
Občudujem podjetnike z idejo, kakršen je Musk, ki ima Teslo. Mi pa imamo za podjetnika teslo brez idej.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Dobro, pustimo Batagelja, ampak na Bledu so prejšnja leta jamrali, kako je turistov preveč. Podobno v Benetkah, pa že berem, kako se tudi tam bojijo upada dohodka. Je kar hecno, kako so naenkrat vsi ugotovili, da turisti niso le nek nebodigatreba za domačine, ampak jim je v interesu, da pridejo.

V zelo pozitivnem smislu.
Toda ne za nekoga, ki je želel kos te pogače. Si morda med njimi? 😁👍
[/quote]

Še kadarkoli sem hvalil koga, ki se je konstantno smukal po vseh možnih procesijah kaviar komunistov, sem bil na koncu razočaran.

Ne daje me zavist, sploh pa ne Batagelju.
Občudujem podjetnike z idejo, kakršen je Musk, ki ima Teslo. Mi pa imamo za podjetnika teslo brez idej.
[/quote]In to pove nekdo, ki ne upa ali zna ogovoriti ženske.
Vse mi je jasno😋

Folk se hitro navadi na denar. Obratno je pa boleče… 😉

Še kadarkoli sem hvalil koga, ki se je konstantno smukal po vseh možnih procesijah kaviar komunistov, sem bil na koncu razočaran.
[/quote]VI ste sami močni privatniki, ki jim firme poslujejo v tujini, s sedežem v tujini.
Le zakaj? Hahahaha

Ne daje me zavist, sploh pa ne Batagelju.
Občudujem podjetnike z idejo, kakršen je Musk, ki ima Teslo. Mi pa imamo za podjetnika teslo brez idej.
[/quote]
Joj sam ti si pa res eno plehko teslo 🙂 Sploh ne veš kaj pišeš in res nimaš pojma o firmah in ljudeh, ki jih tuki omenjaš.
Pa argumentiraj zakaj ti je Musk občudovanja vreden, nad Bategeljem se pa zgražaš. Daj 3 pluse enemu in tri minuse drugmu. Da te vidimo kolk so ti stvari jasne.

Folk se hitro navadi na denar. Obratno je pa boleče… 😉
[/quote]

korona je večja okoljska aktivistka kot greta, predvsem pa bolj uspešna.
Na Bledu je trenutno res Azijcev manj kot sicer, domači turisti pa še kar hodijo. Turistični delavci se bodo morali prilagoditi in poiskati tržne niše, ki jih bodo lahko uturili domačinom.
Ker denarja je v Sloveniji, predvsem na monu – glede na temo o šparanju in dedovanju- ogrooomno.

Domači brezobzirni kapitalisti so popolnoma isti drek kot tuji brezobzirni kapitalisti. Domačim se pa ponavadi še tajkunskost mota po glavi. Bljak.

In to pove nekdo, ki ne upa ali zna ogovoriti ženske.
Vse mi je jasno😋
[/quote]

Ni ti jasno.
Ne bi je rad ogovoril na tako primitiven način kot Batagelj nagovarja svoje turiste.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Ma ti si bljak. Še par minut članka se ti ne da poslušat, nimaš pojma o čem človek tam govori in potem si vsa pametna v svojih odgovorih, ki nimajo veze s povedanim v članku. Če vse komentiraš na tak način, pol si res nikakav sogovornik.

VI ste sami močni privatniki, ki jim firme poslujejo v tujini, s sedežem v tujini.
Le zakaj? Hahahaha
[/quote]

Ker je slovenski trg premajhen. Ker se ne slinim po državnih uradnikih in politikih – se mi ni treba in se mi zdi tako početje skrajno abotno – ne dobim nekih “popustov in bonitet”, ki bi omilile previsoke davke, zato mi je pač ljubše poslovati z in v tujini.
Bojim se, da bodo tudi iz Batageljevih omar nekoč padali težki okostnjaki… upam, da se motim.
Še kadarkoli sem hvalil koga, ki se je konstantno smukal po vseh možnih procesijah kaviar komunistov, sem bil na koncu razočaran.

Ni ti jasno.
Ne bi je rad ogovoril na tako primitiven način kot Batagelj nagovarja svoje turiste.
[/quote]

Tule se pa zelo motiš. Primerna doza asertivnosti, pomešana s prijaznostjo in oliko je magična formula. 😉

Ma ti si bljak. Še par minut članka se ti ne da poslušat, nimaš pojma o čem človek tam govori in potem si vsa pametna v svojih odgovorih, ki nimajo veze s povedanim v članku. Če vse komentiraš na tak način, pol si res nikakav sogovornik.
[/quote]

Če me ne bi takoliko napadalo, bi morda bila tudi jaz boljši sogovornik. Batagelj je že zdavnaj pokazal, kakšne sorte tiček je. In takšnih “podjetnikov” pač ne prenašam. Kot lahko vidiš že v tej temi, nisem osamljena v svojih občutkih.

Škodo s svojim razmišljanjem si si že naredila na prvi strani.
Žal je ne moreš popraviti in zadeve olepšati.

Ni ti jasno.
Ne bi je rad ogovoril na tako primitiven način kot Batagelj nagovarja svoje turiste.
[/quote]

A to, da Batagelj & co. državno blagajno filajo z miljoni, od katerih se računi socialcev filajo s subvencijami in ostalimi socialnimi transferi vam je pa ok? Tist denar vam pa nič ne smrdi?
Al mogoče mislite da denar v državno kaso vsako leto prinese Božiček?

Da lahko tule nabijaš, se moraš v prvi meri zahvaliti kapitalizmu.
Nikoli nisem razumel folka, ki preklinja drevo medtem, ko si žaga vejo, na kateri sedi.

Škodo s svojim razmišljanjem si si že naredila na prvi strani.
Žal je ne moreš popraviti in zadeve olepšati.
[/quote]

Aha, pomota (zgoraj). Ti si tisto, ki me neprestano napadaš (zdaj celo poskušaš spreobračati moje mnenje :-S ), ker imam zaradi Batageljevih dejanj slabo mnenje o njem.

Če me ne bi takoliko napadalo, bi morda bila tudi jaz boljši sogovornik. Batagelj je že zdavnaj pokazal, kakšne sorte tiček je. In takšnih “podjetnikov” pač ne prenašam. Kot lahko vidiš že v tej temi, nisem osamljena v svojih občutkih.
[/quote]
V tej temi si pokazala samo to, da nimaš pojma o tem kar bluziš tukaj.

korona je večja okoljska aktivistka kot greta, predvsem pa bolj uspešna.
Na Bledu je trenutno res Azijcev manj kot sicer, domači turisti pa še kar hodijo. Turistični delavci se bodo morali prilagoditi in poiskati tržne niše, ki jih bodo lahko uturili domačinom.
Ker denarja je v Sloveniji, predvsem na monu – glede na temo o šparanju in dedovanju- ogrooomno.
[/quote]

Hahaha! Z macolo po glavi!

Ni ti jasno.
Ne bi je rad ogovoril na tako primitiven način kot Batagelj nagovarja svoje turiste.
[/quote]Ti bi rad nekoga kopiral?
Nauči se biti Ti.
Bodi ponosen nase. Pa jo boš upal ogovoriti.
To vam manjka Slovenceljnem.
Drznost, pogum, samozavest.

Da lahko tule nabijaš, se moraš v prvi meri zahvaliti kapitalizmu.
Nikoli nisem razumel folka, ki preklinja drevo medtem, ko si žaga vejo, na kateri sedi.
[/quote]

Pa dobro človek, iz katerega vzporednega vesolja padaš na Zemljo???? Včasih uspeš celo kakšno konsistentno misel spacati skupaj, a takoj nato zopet padeš nazaj v svojo nekonsistentnost. Res nimam veselja se ukvarjati s tvojimi pametovanji.


V tej temi si pokazala samo to, da nimaš pojma o tem kar bluziš tukaj.
[/quote]

Pa recimo, da imam kar precej pojma. Tudi o tem tukaj. Saj verjelo mi ne boš, a tako pač je.

New Report

Close