Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bi bili s samohranilko?

Bi bili s samohranilko?


Pametna samohranilka ne obstaja. Ker pametna izbere zrelega moškega in z njim živi.
Obstajajo pa arogantne in kvazi pametne. To pa res. 🙂


S tem, da je términ “kvaliteten moški” med ženskami arbitraren glede na trenutne potrebe posameznice. 😉
[/quote]
Psihologija žensk na nuli.
Ravno ženske razmišljajo bolj dolgoročno. Moški so tisti, ki delujejo (govoriti o razmišljanju bi bilo preveč optimistično) arbitrarno glede na trenutne potrebe.

Toliko bedarij na kupu pa še ne. Če prav razumem, je tu kup herojev, ki so čisto prestrašeni že ob misli, da bi jim morda otrok lahko pobral delček mamine pozornosti – ali še huje: da bi morali kdaj zanj prispevati za žemljo in dve rezini Poli salame… čisti bankrot!

Dajte razumet eno: ja, obstajajo ženske, ki so same z otrokom, z nizkimi dohodki, ki se priselijo k moškemu in mu veselo dovolijo, da skrbi zanjo in za njenega otroka od prej…. je pa totalno neumno posploševati to na vse ženske. Ne boste verjeli, ampak nekatere ženske čisto lepo živijo same z otrokom, ker znajo zase in zanj poskrbeti same in niso na lovu za nekom, ki bi jih vzel pod okrilje. Če pride mimo nekdo, ki je “pravi” – gredo v zvezo, če ga pa ni – pa tudi prav.

Še glede bivših: ženska na mestu bo zadeve z bivšim uredila sama. Je sicer res, da je fino, če je novi partner tak, da ji stoji pri tem ob strain in jo zna tudi potolažiti, prisluhniti, itd….. ampak ženska na mestu tega ne pričakuje, kvečjemu vzame kot bonus.

Govorim iz osebne izkušnje, ker sem ena izmed razvpitih samohranilk, ki je kar dolgo čudovito živela sama z otrokom in ji ni na kraj pameti padlo, da si nakoplje na glavo breme novega partnerja. Kar nekaj interesentov ni otrok prav nič motil, pa me niso niti slučajno zanimali. Dokler ni prišel mimo eden, ki je bil nekaj posebnega.

Tako da – ne posplošujte!

V Sloveniji je verjetno okoli 20.000 do 30.000 ločenih žensk z mld otroki in ti si spoznal vse, da lahko govoriš o večini samohranilk? Vau. Tebe morajo biti pri slovenski izpostavi MGTOW zelo veseli.
Mislim, da si dosegel nov rekord v posploševanju. Sicer pa tipično za rogonosca, da benti čez ženske. Ena moja prijateljica pravi, da ženska nikoli ne prevara kvalitetnega moškega in vse bolj se mi dozdeva, da ima prav.
[/quote]

Ta prijateljica je ena kura neodgovorna.
Samo lastno pokvarjenost opravičuje. Ker to za njo pomeni, da je vedno krivda na moški strani, če ženske varajo.


Psihologija žensk na nuli.
Ravno ženske razmišljajo bolj dolgoročno. Moški so tisti, ki delujejo (govoriti o razmišljanju bi bilo preveč optimistično) arbitrarno glede na trenutne potrebe.
[/quote]
Res sem se v naglici površno izrazil, pa naj se popravim:
S tem, da je términ “kvaliteten moški” med ženskami arbitraren glede na trenutne potrebe posameznice, v navezi s potencialnim izboljšanjem njene osebne situacije v prihodnosti. 😉

Če pride mimo nekdo, ki je “pravi” – gredo v zvezo, če ga pa ni – pa tudi prav.
Drži in tako je edino prav.
Dokler ni prišel mimo eden, ki je bil nekaj posebnega.
Posebnega zate in v tvojih očeh. Arbitrarno pač… kot je mjaah napisal.

Me pa motijo ločenke, ki se deklarirajo kot samohranilke pa to v resnici niso. Primer mame mojih otrok je tak, čeprav ji sredstva, ki jih mesečno nakazujem kot preživnino za otroka predstavljajo cca. 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vseh dohodkov gospodinjstva.

Če pride mimo nekdo, ki je “pravi” – gredo v zvezo, če ga pa ni – pa tudi prav.
Drži in tako je edino prav.
Dokler ni prišel mimo eden, ki je bil nekaj posebnega.
Posebnega zate in v tvojih očeh. Arbitrarno pač… kot je mjaah napisal.

Me pa motijo ločenke, ki se deklarirajo kot samohranilke pa to v resnici niso. Primer mame mojih otrok je tak, čeprav ji sredstva, ki jih mesečno nakazujem kot preživnino za otroka predstavljajo cca. 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vseh dohodkov gospodinjstva.
[/quote]
To je tudi bistvo tvojega problema – naletel si na en slabši primerek in sedaj (vsaj kolikor te imam priložnost brati tukaj) njene lastnosti posplošuješ na celotno populacijo “samohranilk”.

Je pa verjetno precej odvisno tudi od okolja, v katerem se gibljemo / živimo…. v moji sredini je kar nekaj žensk, ki so same, z otrokom ali brez, vse so razgledane, poslovno uspešne, dovolj zaslužijo in moškega ne potrebujejo iz eksistencialnih razlogov. Morda bi tudi ti moral malce izstopiti iz svoje sredine (če karikiram: nižje do srednje conovnega razreda) in opaziti tudi kakšno kvalitetno, pametno, sposobno, razgledano, finančno neodvisno, karierno uspešno, … žensko?

Izbiraš lahko, kar pritegnes. Vmes pa odrastes, zato ni nobena zveza za vedno, v kolikor ne stagniras.

BTDT – se opravičujem: cenovnega razreda, seveda…

Sem samohranilka v pravem pomenu besede, torej ‘sama hranim’ svoj trop. Seveda sem zaradi tega tudi dovolj samozavestna, da mi ni treba za vsako ceno iskati plačnika polovice položnic. Da lahko sebi in svojim zagotovim določeno varnost, moram biti seveda že v izhodišču dovolj pametna (v odgovor robiju).
Je pa res, da je kar nekaj žensk in moških, ki sami ne zmorejo, in so pripravljeni pristati na kup kompromisov, samo da so lahko ‘uparjeni’. V tem primeru je mogoče govoriti o arbitrarnem pristopu. V mojem in meni podobnih primerih ne gre za arbitrarnost, pač pa za suverenost :))))
BTDT, nisem pogosto na forumu, zato ne poznam tvoje zgodbe. Bi rekla, da si kar objektivno opisal številne ločenke, nekaj jih poznam tudi jaz. Zanimivo je, da take pogosto izražajo sovraštvo do svojih bivših partnerjev, morda ravno zaradi ekonomske odvisnosti?


To je tudi bistvo tvojega problema – naletel si na en slabši primerek in sedaj (vsaj kolikor te imam priložnost brati tukaj) njene lastnosti posplošuješ na celotno populacijo “samohranilk”.

Je pa verjetno precej odvisno tudi od okolja, v katerem se gibljemo / živimo…. v moji sredini je kar nekaj žensk, ki so same, z otrokom ali brez, vse so razgledane, poslovno uspešne, dovolj zaslužijo in moškega ne potrebujejo iz eksistencialnih razlogov. Morda bi tudi ti moral malce izstopiti iz svoje sredine (če karikiram: nižje do srednje conovnega razreda) in opaziti tudi kakšno kvalitetno, pametno, sposobno, razgledano, finančno neodvisno, karierno uspešno, … žensko?
[/quote]

Karierno v iber uspešne so pa res mnoge za ne razumet. Poberejo tud zgube, da so ob njih in plesejo po njihovih pravilih. V praksi hitro vse izzveni, kar se lahko šteje pod dobro teorijo.

Bi rekla, da si kar objektivno opisal številne ločenke, nekaj jih poznam tudi jaz. Zanimivo je, da take pogosto izražajo sovraštvo do svojih bivših partnerjev, morda ravno zaradi ekonomske odvisnosti?

Seveda, ti si edina sposobna ločenka daleč naokrog. Vedi pa, da za take tiče, kot je BDTD, sodiš v čisto isti koš z njegovimi “neskodranimi”. Avtomatično, ker si ločena. Lahko se mu še tako prilizuješ, a če bi ga spoznala v živo, bi ti hitro postalo jasno – razen seveda, če ne sodiš med ženske, ki pred tipi vedno udrihajo po drugih ženskah, ker mislijo, da tako izpadejo lepše.
V mojem ožjem krogu dobrih znanstev in prijateljstev ni žensk, ki bi bile oportune in arbitrarno spreminjale pogled na to, kaj je dober moški. Morda imam kako tako znanko, pa ne vem, da je takšna, ker jo preslabo poznam, na govorice pa ne dajem veliko. Se velja zamisliti, a ne rečejo, povej mi, s kom se družiš, pa ti povem, kakšen si?

Ta prijateljica je ena kura neodgovorna.
Samo lastno pokvarjenost opravičuje. Ker to za njo pomeni, da je vedno krivda na moški strani, če ženske varajo.
[/quote]

Nihče ne ugotavlja krivde, samo dejstva.

Karierno v iber uspešne so pa res mnoge za ne razumet. Poberejo tud zgube, da so ob njih in plesejo po njihovih pravilih. V praksi hitro vse izzveni, kar se lahko šteje pod dobro teorijo.
[/quote]

Vidiš – zanimivo. Jaz niti ene take ne poznam. Očitno se res družimo z in gibljemo med ljudmi, s katerimi imamo skupne vrednote in poglede na svet….

Hja, tako kot se tudi sicer delajo ankete, sem tudi sam iz lastnih spoznanj na manjšem vzorcu potegnil zaključek.
Govora pa ni bilo o ločenkah, ampak o samohranilkah, torej ženskah, katerih otroci nimajo očeta in zato mati sama financira vse. Ločenka ni nujno tudi samohranilka. En čas po ločitvi sem pač mislil, da gre le za ženske, ki v življenju niso imele sreče, a sem žal spoznal, da izvor te “nesreče” domuje v njihovem razmišljanju in promiskuiteti. Pa da bo jasno, te ženske tudi vdove niso bile.
Glede kvalitete pa… vsak pri drugemu išče neke lastnosti, ki mu predstavljajo kvaliteto in ne iščejo vsi enakih kvalitet.
[/quote]

In kje si našel toliko uradnih samohranilk – ker to je pa že tako ali tako redkost in da so vse naletele ravno nate? Oziroma toliko, da govoriš celo o svojem vzorcu?
In prosim za kak link na te ankete. Res me zanima, koliko uradnih samohranilk je v Sloveniji.


Res sem se v naglici površno izrazil, pa naj se popravim:
S tem, da je términ “kvaliteten moški” med ženskami arbitraren glede na trenutne potrebe posameznice, v navezi s potencialnim izboljšanjem njene osebne situacije v prihodnosti. 😉
[/quote]

Madonca, a smo res tako grozne?!

Nihče ne ugotavlja krivde, samo dejstva.
[/quote]
Seveda ne, ker nočete soodgovornosti. 🙂

Če pride mimo nekdo, ki je “pravi” – gredo v zvezo, če ga pa ni – pa tudi prav.
Drži in tako je edino prav.
Dokler ni prišel mimo eden, ki je bil nekaj posebnega.
Posebnega zate in v tvojih očeh. Arbitrarno pač… kot je mjaah napisal.

ok, to mi je pa že malo preveč…
Ja itak, da ne boš šel v zvezo z nekom, ki ti ni.
Ja itak, da boš ljubil nekoga, ki ti je (ja, v tvojih očeh, subjektivno) nekaj posebnega. Kako naj meni ne bo moj partner nekaj posebnega? WTF. Naj bi mi bil kot vsi ostali – ampak če nekoga ljubiš in ima posebno mesto v tvojem življenju, ga na podlagi (pač nekih kriterijev – vsak ima svoje) moraš izločiti iz množice, ali pač?

Najraje s samohranilko. Zenska ki ima otroka je ze malo pri pameti v nasprotju z razvajenimi samskimi frajlami. Dodaten plus je tudi, da ni treba delati otrok.

Bi rekla, da si kar objektivno opisal številne ločenke, nekaj jih poznam tudi jaz. Zanimivo je, da take pogosto izražajo sovraštvo do svojih bivših partnerjev, morda ravno zaradi ekonomske odvisnosti?

Seveda, ti si edina sposobna ločenka daleč naokrog. Vedi pa, da za take tiče, kot je BDTD, sodiš v čisto isti koš z njegovimi “neskodranimi”. Avtomatično, ker si ločena. Lahko se mu še tako prilizuješ, a če bi ga spoznala v živo, bi ti hitro postalo jasno – razen seveda, če ne sodiš med ženske, ki pred tipi vedno udrihajo po drugih ženskah, ker mislijo, da tako izpadejo lepše.
V mojem ožjem krogu dobrih znanstev in prijateljstev ni žensk, ki bi bile oportune in arbitrarno spreminjale pogled na to, kaj je dober moški. Morda imam kako tako znanko, pa ne vem, da je takšna, ker jo preslabo poznam, na govorice pa ne dajem veliko. Se velja zamisliti, a ne rečejo, povej mi, s kom se družiš, pa ti povem, kakšen si?
[/quote]
☺️

Vidiš – zanimivo. Jaz niti ene take ne poznam. Očitno se res družimo z in gibljemo med ljudmi, s katerimi imamo skupne vrednote in poglede na svet….
[/quote]
.Jaz pa kr velik, 4, ki so vse zelo uspešne…:) oz edine 4, ki so podjetnice, noro uspešne in s katerimi vzdržujem občasne kontakte.
Prevladujejo naslednji kriteriji: lepota, dobra duša kao, kateri je potreben suport na vseh nivojih,…… v glavnem to.

Poskusi, mogoče ti uspe! Poročaj, če preživiš, če slučajno ne, pa tudi ne bi bilo nobene škode!

Bi rekla, da si kar objektivno opisal številne ločenke, nekaj jih poznam tudi jaz. Zanimivo je, da take pogosto izražajo sovraštvo do svojih bivših partnerjev, morda ravno zaradi ekonomske odvisnosti?

Seveda, ti si edina sposobna ločenka daleč naokrog. Vedi pa, da za take tiče, kot je BDTD, sodiš v čisto isti koš z njegovimi “neskodranimi”. Avtomatično, ker si ločena. Lahko se mu še tako prilizuješ, a če bi ga spoznala v živo, bi ti hitro postalo jasno – razen seveda, če ne sodiš med ženske, ki pred tipi vedno udrihajo po drugih ženskah, ker mislijo, da tako izpadejo lepše.
V mojem ožjem krogu dobrih znanstev in prijateljstev ni žensk, ki bi bile oportune in arbitrarno spreminjale pogled na to, kaj je dober moški. Morda imam kako tako znanko, pa ne vem, da je takšna, ker jo preslabo poznam, na govorice pa ne dajem veliko. Se velja zamisliti, a ne rečejo, povej mi, s kom se družiš, pa ti povem, kakšen si?
[/quote]

1. Sem kje napisala, da sem ločena?
2. BTDT v tej temi piše o ločenkah, ki trdijo, da so samohranilke, a to niso. Kje piše, da so oportune in arbitrarne?
3. Nimam potrebe po prilizovanju komurkoli. Izven te teme ne poznam BTDT, ker ne sledim toliko forumu, da bi imela izoblikovano podobo o vseh sodelujočih. Berem zapisano, ne kdo je napisal.

Če bi bolj brala in manj razmišljala o tem, kaj hočeš povedati, bi ti bile stvari bolj jasne.


To je tudi bistvo tvojega problema – naletel si na en slabši primerek in sedaj (vsaj kolikor te imam priložnost brati tukaj) njene lastnosti posplošuješ na celotno populacijo “samohranilk”.

Je pa verjetno precej odvisno tudi od okolja, v katerem se gibljemo / živimo…. v moji sredini je kar nekaj žensk, ki so same, z otrokom ali brez, vse so razgledane, poslovno uspešne, dovolj zaslužijo in moškega ne potrebujejo iz eksistencialnih razlogov. Morda bi tudi ti moral malce izstopiti iz svoje sredine (če karikiram: nižje do srednje conovnega razreda) in opaziti tudi kakšno kvalitetno, pametno, sposobno, razgledano, finančno neodvisno, karierno uspešno, … žensko?
[/quote]

Mah… ni bila samo ena pa tudi ne rabiš s tako iti v intimen odnos, ker že navzven dajejo znake ob katerih se ti prižgo vsi alarmi. Je pa res, da je bila ekstrem ravno prijateljeva sestra, s katero pa v življenju nisem imel nič, niti bi se z njo upal imeti kaj prav zaradi njenih pogledov in ravnanj. Nekaj časa sem iskal in se družil s takimi, ker sem se hotel izogniti vmešavanju očeta njenih otrok. Jbg… tudi tipi znajo v življenju precej iztiriti.
…potem pa imaš tu še psihologijo in raziskave. 😉

S tako, razgledano, finančno neodvisno, sem bil pa skoraj 4 leta… Jah… fina punca, za slikat pa v okvir in sliko obesit na steno v dnevni sobi, a je bilo preveč pričakovanj, da se bom v vsem prilagajal njej, vključno z odnosom z mojima otrokoma. Mislila je pač, da si to lahko privošči, ker je pač neodvisna. Žal ima vse svoje meje…


☺️
[/quote]

Igzekli!
…a zato se ne bi mogel lagati, da sem samohranilec.
Sicer je pa pisec posta, na katerega repliciraš ne bi mogel bolj zgrešiti glede mojega odnosa do ločenk. Vsaka oseba ima svoje lastnosti in niso vse ločenke enake. Sam sebe pa ne kujem v zvezde, ker vem, da imam tudi sam precej napak. 😉

New Report

Close