Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bi dovolili da ima najemnik mačka v stanovanju

Bi dovolili da ima najemnik mačka v stanovanju

Še dobro, da ne živim v Slo. V Avstriji nimajo tisoč pravil kaj najemnik sme in kaj ne. Tu je normalno, da najemnik plačuje najemnino, da pusti stanovanje v stanju kot ga je dobil. Ampak je tudi normalno, da si lastnik ne namišlja tisoč in eno pravilo.

Aja, osebno bi imela raje v stanovanju najemnika z mački kot pa najemnika z otroci. Boste prepovedali tudi otroke?

Pa seveda bolje otroke kot recimo pijan dec. Boste preverili ali dec pije ali ne? Pijanci itak poščijejo, poserjejo, pokozlajo…

Pa ne pozabite na kake glasbenike, ti gredo pa sosedom na živce.

Aja, otroci gredo tudi pogosto sosedom na živce.

 

tisti, ki vam mačke tako zelo uničujejo, markirajo po stanovanju in podobno, se usedite in se zamislite nad oskrbo živali in kaj delate narobe. ker vse zgoraj opisano pač ni ne normalno, ne sprejemljivo. ali živali niste vzgojili (ker mnogi mislite, da se mačke ne da nič naučit, dejstvo je pa le, da je to izgovor za lastno lenobo) ali pa ji ne omogočite zadovoljevanja njenih potreb (plezala, praskalniki, dovolj gibanja, zaposlitve, igre in ja, tudi učenja). naslednja možnost so še zdravstvene težave, katere je pa tudi treba sanirat in ne čakat, da se vo zgodil čudež.

ogled stanovanja je pa do 2x letno in ne vsaj 2x letno, kot je nekdo napisal.

Mačk nikakor! Smradu po urinu se ne znebiš! Kadilcev tudi ne vzamemo. Družin z otroki tudi ne. Psov in drugih živali ne dovolimo. Imamo napisano v oglasu in se nam niti ne javijo na oglas.

Jaz bi dovolila svojima najemnikoma. Pač – ko bosta odhajala, preverimo, kako in kaj – in če bi bilo res kaj hujšega – popravimo in plačamo iz njune kavcije.

Svojim zdajšnjim brez problema, ker so taki, da jih iščeš z lučjo.

 

Odvisno. Odvisno od ljudi ne bi dovolila vzreje. Ne bi dovolila ker bi bilo vse  poscano. Kastriran maček , urejen človek, to pa ja .presodiš ljudi. Če ti začnejo  na ogledu da bo maček vse spraskal, tak naj si kar svoj kavč kupi. Sama oddajam pa so imeli tudi mačka in nobene škode. Če je maček vzgojen, ne bo praskal drugje kot na praskalniku.

 

 

 

Nobene živali več ne dovolimo. Enkrat smo se nadrsali. Stanovanje je smrdelo, tla zdrsana zaradi kletke, urin se je zalezel v parket… Brrrrr.

Ja, seveda dovolimo. Z možem oddajava tri stanovanja, hišni ljubljenčki niso tema. Tudi midva imava živali, pse in mačka. Dlake se posesajo in počistijo, odrasle živali načeloma ne uničujejo (vsaj naše niso bile pretirane uničevalke niti v mladosti, kar so uničile, je pa ljub spomin nanje). Zavedam se, da gre mogoče malo več parketa zaradi psa, ampak to se vse lahko popravi. Kolega ima turistične kapacitete in pravi, da gostje z domačimi živalmi naredijo neprimerno manj škode kot drugi, edino čiščenja je več.

Pa dobro no, s kaksnimi macki imate opravka, da vsi pisete o poscanem parketu in groznem smradu?

 

Moj v osmih letih ni ene luzice ali kupcka izven svojega stranisca naredil, je pa res kastriran.

Pa tisti, ki pravite, da samo nevzgojeni macki praskajo pohistvo – tisti, ki so sami in notranji, si dajo povsod duska. Kar nekaj jih je tukaj napisalo, da imajo po vec mack, ki pa ne delajo skode. Verjamem, ker se skupaj igrajo in drug drugega izcrpajo, zato si pa ne iscejo zabave drugje. Na majhni kvadraturi je pa ze za eno macko premalo prostora…

Imam 1 mačka v hiši in enega psa, pa nista nobene škode naredila. Kakšno scanje, mački so najbolj čiste živali, ne bo se polulal izven. Moji so tudi pridni, ne naredijo škode, sedežna, stoli, vrata, vse je nedotaknjeno. Drugače pa tudi jaz oddajam. In čeprav sem velika ljubiteljica živali, presodim, kdo in kaj. Ker eni vse dovolijo. Pes raztrga sedežno, oni pa to slikajo, kako je srčkan. Eni je potrgal pes   kable v najemniškem stanovanju, spet na facebooku vzdihovanje, kako je luštkan kuži. Ni problem v živalih, ampak v kretenih od ljudi, ki ne znajo živali vzgojiti. Pes nima kaj trgati, če je tako nemogoč, naj se ga da v njegov boks čez dan. maček pa si brusi kremplje na praskalniku. Vse se jih da naučiti. Tako kot otroke. Drugače pa je za to kavcija, pa vsa oprema se poslika, da se ve, kaj je bilo prej poškodovano, da ni dileme.

Žival je kot otrok. Tako kot jo naučiš, tako je.

 

Niti pod razno, ko se macek poscije na tla, se smradu ne znebis zlepa.. Sploh kaksno manjse stanovanje, kjer je macek samo noter. Ce pani kastriran ali steriliziran, pa sploh, ko ga zgrabi nagon, ni da ni..

Neeeee

Škodo lahko naredijo psi, mačke in otroci.  Po mojem mnenju pa največ kadilci.  Cigaretnega dima ne spraviš ven niti z beljenjem, da o pohištvu ne govorim.

Kadilci sicer lahko hodijo kaditi na balkon, otrok in živali pa ne moreš zapreti tja 🙂

 

 

 

Pa kako se maček poscije na tla? A ste že slišali da imajo mački pesek? Tja zakopljejo iztrebek. Imam mačke, ni označevanja ker so kastrirani, ker so starejši , ni uničevanje, bolj spijo. To so zelo čiste živali, ne rabiš jih kopati, ker se sami čistijo. Potrebujejo svežo travo, lahko se jo kupi, če so samo notranji.  Se nikoli se ni noben polulal izven peska, grejo v WC  ki je pokrit. Mački so čisti. Tudi jaz oddajam, ena družina je imela mačka, pa ni bilo niti sledu o scanju, o markiranju, nobenega vonja.  ne vem no o čem vi govorite. Najemniki se meni prav smilijo, oglasi so ogabni, ne družine, ne živali, ne kadilci. Ja kaj pa se lahko, a lahko sploh dihajo? Takih pogojev sploh ne bi smeli postavljati ker so diskriminatorni, najemnik se zaveže škodo sanirati, pobere se kavcija, stanje pohištva se arhivira. Ostati je treba človek , pa bodo tudi najemniki do nas fer.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Odzcv, 22.05.2021 ob 13:26

Pa kako se maček poscije na tla? A ste že slišali da imajo mački pesek? Tja zakopljejo iztrebek. Imam mačke, ni označevanja ker so kastrirani, ker so starejši , ni uničevanje, bolj spijo. To so zelo čiste živali, ne rabiš jih kopati, ker se sami čistijo. Potrebujejo svežo travo, lahko se jo kupi, če so samo notranji.  Se nikoli se ni noben polulal izven peska, grejo v WC  ki je pokrit. Mački so čisti. Tudi jaz oddajam, ena družina je imela mačka, pa ni bilo niti sledu o scanju, o markiranju, nobenega vonja.  ne vem no o čem vi govorite. Najemniki se meni prav smilijo, oglasi so ogabni, ne družine, ne živali, ne kadilci. Ja kaj pa se lahko, a lahko sploh dihajo? Takih pogojev sploh ne bi smeli postavljati ker so diskriminatorni, najemnik se zaveže škodo sanirati, pobere se kavcija, stanje pohištva se arhivira. Ostati je treba človek , pa bodo tudi najemniki do nas fer.

 

 

Nič ni diskriminatorno. Lastnik upravlja s svojim premoženjem in odloča komu bo oddal in tako je edino prav. Zato najemnik poišče primernega najemodajalca stanovanja, najemodajalec pa primernega najemnika.

ja bi dovolila

New Report

Close