Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bi posvojili otroka?

Bi posvojili otroka?

Odgovor na objavo uporabnika
NATUROPAT1, 31.01.2023 ob 09:01

ne razumem, zakaj je to vprašanje sploh postavljeno…vam dam en primer, pa ne narobe razmet primerjave- veliko- ogromno ljudi ima doma živalco tudi ptička, muco, sploh pa psa in te živalce so LJUBLJENČKI teh ljudi, ki z njimi živijo v stanovanju, hiši…se objemajo z njimi, lubčkajo, skupaj počivajo na kavčih……PA NE BI POSVOJILI ENGA OTROČKA in ga takoj vzljubili še mnogo-MNOGO bolj kot živalco !!!

Nekateri imajo raje žival, kot človeka. Kar ni niti čudno. Ne razumem pa od kje povezava, da ce imas rad zivali, da moras imeti avtomatsko otroke se rajse..

če svojih ne bi mogla imeti, bi posvojila. Ko nisem mogla takoj zanositi, sva takoj začela razmišljati o posvojitvi. Je pa to dolg proces in tudi drago. Če posvojiš otroka to ni več tuj otrok, ampak tvoj. Pa kaj če ni tvoje krvi, sej mož tud ni tvoje krvi, pa ga imaš rad! Pes in maček tud ni tvoje krvi, pa ga imaš rad. Halo kakšna so to vprašanja? Samo psihopat, nekdo ki nima empatije, ne more imeti rad otroka! Tisti, ko postavljate vprašanja, kako lahko vzljubiš tujega otroka, tisti se vprašajte kakšni ste to ljudje, brezsrčni, hladni, idioti!

Odgovor na objavo uporabnika
Seveda_Da_BI, 31.01.2023 ob 10:03

če svojih ne bi mogla imeti, bi posvojila. Ko nisem mogla takoj zanositi, sva takoj začela razmišljati o posvojitvi. Je pa to dolg proces in tudi drago. Če posvojiš otroka to ni več tuj otrok, ampak tvoj. Pa kaj če ni tvoje krvi, sej mož tud ni tvoje krvi, pa ga imaš rad! Pes in maček tud ni tvoje krvi, pa ga imaš rad. Halo kakšna so to vprašanja? Samo psihopat, nekdo ki nima empatije, ne more imeti rad otroka! Tisti, ko postavljate vprašanja, kako lahko vzljubiš tujega otroka, tisti se vprašajte kakšni ste to ljudje, brezsrčni, hladni, idioti!

zadeve niso tako preproste, mnogo staršev tudi svojih bioloških otrok ne mara. Pa recimo moški, ki se po ločitvi izogibajo preživljanju svojih otrok. Nihče ne ve vnaprej, kako se bo nek odnos razvil. Pri posvojitvi pa je za starše in otroke samo še bolj zahtevno, saj so taki otroci ponavadi iz hudih domačih razmer in imajo že posledice. Pa tudi sama po sebi vzgoja ni samo pesem. Pri posvojitvah bi se moralo iti za to, da se otroku zagotovi čim boljše okolje, ne pa da starši za vsako ceno izsilijo otroka in potem imamo to kupovanje po Afriki, ki so ga osumljeni Hrvatje.

Bi posvojila ali pa postala rejnica. Ja. Brez problema.

S stavkom “kri ni voda” pa nikar ne mahajte. Kar poglejte koliko družin je v raznih razprtijah, nagajanjih, celo kriminalnih dejanjih. Tujcu tega ne narediš, lastni krvi pa??! Toliko o krvi!

Kupovanje otrok v Afriki je žal razširjeno tudi v Sloveniji.

In en tak primer “staršev” je posvojenega črnega otroka pustil v bolnici, ko niso več želeli imeti.

Vsekakor bi. Otroka vzljubiš in se navežeš, ko živiš z njim, se mi zdi, da ni toliko povezano s samo biologijo. Vsaj po moje. Bi pa posvojila belopoltega, da ne bi preveč izstopal iz okolice. Predvsem zaradi njega.

 

 

Posvojeni otrok JE TVOJ OTROK.

Ni tuj otrok, to ni rejenec.

Posvojen otrok ima tvoj priimek, osebni dokument, drzavljanstvo. Za njema skrbis kot za svoje obvezno, ce se sola do 26 leta. Deduje za teboj, za njega moras placevati prezivnino in on je dolzan skbeti zate, ko si star.

Tudi posvojeni pes, ni tuj pes. Kako eni tle pišete. Res butare.

Skratka pa. Bi. Ampak belca.

Najbolj na živce mi grejo, novopečene uspešnice, ki trdijo da otrok ne bojo imele, potem pa se spomnijo pri 40, da, bi ga pa imel ker je to kul. Najbolj da je temnopolt iz Afrike, ker je to v trendu . Seveda stvari se organizirajo, pa gospa trenutno nima časa da gre po njega v Afriko, ima pomembno poslovno predstavitev. Pošlje moža. In od take pričakujete primerno starševstvo.

Večina ljudi tu ni primernih za starše. Nima veze na kakšen način do otrok pridejo. Po odgovorih sodeč.

Jaz imam  posvojeno punčko ter dva biološka otroka. In ja bi posvojila še enkrat če bi lahko. In ne ni mi pomembno da je meni podoben otrok, ker ni moj podaljšek. Je sam svoj človek. Vedno sem vedela da želim posvojiti. Ni bilo povezano s tem ali lahko imam svoje biološke otroke ali ne. Imamo tudi dva fantka v rejništvu, bi ju z veseljem posvojili, ampak verjetno ne bo nikoli do tega prišlo.

Ne vem, najbrž bi. Ni to samo moja odločitev, oba partnerja morata iti v to in ker je odgovornost obeh, je vseeno kaj jaz mislim, da jaz bi. Vprašanje je, kaj bi jaz in partner oba. Ker nama tega vprašanja nikoli ni bilo treba odpreti, ne morem vedeti.

Zakaj tisti ko bi posvojili obvezno napišete da bi moral biti otrok bel? Temnopolti si po vaše ne zaslužijo družino in dom?

Bi, zakaj ne.

ravno pred dnevi sem gledala en Indijski film o paru iz Avstralije, ki je posvojil majhnega dečka iz Indije. Zelo lep film.

Tako kot bi ti želela da je tvoj otrok , posvojen  nekam v Evropo in ne v Afriko. Zato, ker otroka iztrgaš iz njegove okolja, običajev , vere itd. Ker se otrok definitivno bolje počuti med sebi enakimi. Zato so otroci v razrede razvrščeni po leti. Zato, ker znajo biti otroci med sabo zelo kruti. In zakaj  je sedaj tak trend posvajanja, večinoma ,še nelegalno iz Afrike. Zagovarjam da bi vsaka posvojite morala iti preko naših CSD in ne v privat režiji. Otrok ni ptiček ,ni kužek, pa čeprav to nekateri enačijo.

Odgovor na objavo uporabnika
Ampak, 31.01.2023 ob 11:48

Tako kot bi ti želela da je tvoj otrok , posvojen  nekam v Evropo in ne v Afriko. Zato, ker otroka iztrgaš iz njegove okolja, običajev , vere itd. Ker se otrok definitivno bolje počuti med sebi enakimi. Zato so otroci v razrede razvrščeni po leti. Zato, ker znajo biti otroci med sabo zelo kruti. In zakaj  je sedaj tak trend posvajanja, večinoma ,še nelegalno iz Afrike. Zagovarjam da bi vsaka posvojite morala iti preko naših CSD in ne v privat režiji. Otrok ni ptiček ,ni kužek, pa čeprav to nekateri enačijo.

CSD ja, ampak samo  z ljudmi, ki imajo tudi sami otroke. Tam je zaposlenih precej žensk brez otrok, ki ne vedo kaj so otroci, razen iz knjig.

A lahko malo tukaj eni nivo držite, prosim.

Kaj je “čuna”? Prvič slišim (no, saj si mislim, kaj bi to bilo).

Pa tole: kri ni voda – kaj je to, mislim res … kje živite, v 19. stoletju

In hvala enemu zgoraj: “Posvojeni otrok JE TVOJ OTROK.”

 

Meni so otroci simpatični za pol ure… več je že preveč… ne bi hvala… ne lastnih… ne posvojenih… se nimam želje prilagajat njihovim muham…

O kakšnih trendih to bluzite. In o kakšnih nelegalnih posvojitvah. Vse posvojitve gredo preko slovenskega CSD ker brez tega ne moreš posvojiti. V nekaterih afriških državah lahko posvojiš, od kje ta ideja da so vsi otroci iz tam nelegalno posvojeni. Ja verjetno jih nekaj je, vedno so bili, ker nekateri ljudje pač nimajo m od morale. Ne pomeni pa da so vsi. Tudi če je otrok temnopolt ne pomeni da je posvojen iz afrike. Ste tu resno vsi mentalno malo prikrajšani? Znate še kaj drugega kot posploševati in rasistične izpade imeti?

Odgovor na objavo uporabnika
12345, 31.01.2023 ob 00:27

Če bi se vam zgodilo da biološkega otroka ne bi mogli imeti, vas vprašam ALI BI POSVOJILI OTROKA?

Sem/sva posvojila, kljub biološkim.

Bila je prilika, pa sva osrečila še eno dete!

Ko zmanjka argumentov, je pa zmerjanje z rasističnem. Ali veš da so na Hrvaškem, s prevaro, nelegalno kupili 130 otrok, iz Konga, ki že 6 let strogo prepoveduje posvojitve v tujino. Hrvatje so jih hodili prevzemat  najprej v Kenijo, potem pa v Mozambik, kjer so 8 Hrvatov zaprli zaradi trgovine z otroki in ponarejanje dokumentov.

Mislim da so jih zaprli v Zimbabveju.

moja starša sta imela 5 otrok, samo oče v službi, mama pa nas je vzgajala, kuhala, gospodinja pač in imeli smo velik vrt- vso zelenjavo smo pridelali, za zimo pa je oče naredil kar na vrtu zasipnico, notri smo imeli gomolje, korenovke in še kaj. V bližini je živela ena makedonka v eni baraki, brez izolacije, peč, ampak je morala se spomnim tudi ponoči nalagt drva, sicer si šipe zaledenele. Dobro je šlogala in mama jo je rada povabila na kavo, da ji je šlogala. S seboj je pripeljala tega sina, bil je mojih let. Nista imela koplanice, ne WC-ja, ne vem kam sta hodila na WC. NO ta fantek je večkrat sam prišel k nam malo na toplo in tudi jedel je velikokrat z nami, se z nmai igral…mama ga je skopala, mu umila glavo, ga preoblekla v naša oblačila, ga oprala….potem je kar naenkrat izginil, ni ga bilo več k nam in sva šla z mamo do te ženske pogledat kaj in kako. Rekla je, da ji ga je vzela socialna služba, ker ona kao nima pogojev za otroka….dali so ga v rejo. Spomnim se kako je ženska jokala, še nikoli nisem videl tako obilnih solz, to je kar teklo……….po enem mesecu, bilo je tak čas- januarja, snega še več kot zdaj je makedonka prijokala k nam, da je deček umrl, da je pobegnil od rejnikov, omagal in zmrznil……………………………..makedonka je šla k tem ljudem vprašati zakaj je pobegnil in so rekli, da je ves čas ponavljal, da želi k LELI……………Lela je bila moja mama. Imejte radi svoje otroke, to so nedolžna bitja, to niso nergači, ljubite jih, posvečajte se jim, objemajte jih, povejte jim vsaki dan, da jih imate radi

Odgovor na objavo uporabnika
Vse vem, 31.01.2023 ob 13:03

Mislim da so jih zaprli v Zimbabveju.

Kradeš nick!

Odgovor na objavo uporabnika
samo povem=), 31.01.2023 ob 13:04

moja starša sta imela 5 otrok, samo oče v službi, mama pa nas je vzgajala, kuhala, gospodinja pač in imeli smo velik vrt- vso zelenjavo smo pridelali, za zimo pa je oče naredil kar na vrtu zasipnico, notri smo imeli gomolje, korenovke in še kaj. V bližini je živela ena makedonka v eni baraki, brez izolacije, peč, ampak je morala se spomnim tudi ponoči nalagt drva, sicer si šipe zaledenele. Dobro je šlogala in mama jo je rada povabila na kavo, da ji je šlogala. S seboj je pripeljala tega sina, bil je mojih let. Nista imela koplanice, ne WC-ja, ne vem kam sta hodila na WC. NO ta fantek je večkrat sam prišel k nam malo na toplo in tudi jedel je velikokrat z nami, se z nmai igral…mama ga je skopala, mu umila glavo, ga preoblekla v naša oblačila, ga oprala….potem je kar naenkrat izginil, ni ga bilo več k nam in sva šla z mamo do te ženske pogledat kaj in kako. Rekla je, da ji ga je vzela socialna služba, ker ona kao nima pogojev za otroka….dali so ga v rejo. Spomnim se kako je ženska jokala, še nikoli nisem videl tako obilnih solz, to je kar teklo……….po enem mesecu, bilo je tak čas- januarja, snega še več kot zdaj je makedonka prijokala k nam, da je deček umrl, da je pobegnil od rejnikov, omagal in zmrznil……………………………..makedonka je šla k tem ljudem vprašati zakaj je pobegnil in so rekli, da je ves čas ponavljal, da želi k LELI……………Lela je bila moja mama. Imejte radi svoje otroke, to so nedolžna bitja, to niso nergači, ljubite jih, posvečajte se jim, objemajte jih, povejte jim vsaki dan, da jih imate radi

žalostna zgodba.

dečku je bilo ime MILJENKO- nikoli ne bom pozabil……..upam, da se imaš zdaj lepo tam kjer si že dolgo!

New Report

Close