Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bi povedali, da vam je prodajalka

bi povedali, da vam je prodajalka

O ja, plačujem tudi z gotovino – marsikje ti za gotovinska plačila odobrijo še dodatne popuste 🙂

Pred leti se mi je to res enkrat zgodilo. Sem rekla, da mi je preveč vrnila in potem pravilno odštela znesek ;). Drugače pa mi je bolj prektično plačevati s kartico.

Sicer večinoma plačujem s karticami, se mi je pa že zgodilo pri plačevanju z gotovino, da sem dobila preveč nazaj Zmeraj povem. Edinkrat, ko nisem, je bilo pred desetletji, v študentskih letih, ko sem na šopingu v Italiji dobila nazaj preveč denarja. Recimo za ene kavbojke in pulover je bilo, še z jugoslovanskimi dinarji smo lahko takrat plačevali v Trstu in Gorici. Takrat pa nisem vrnila, prav na hitro sem se pobrala iz trgovine in bila prav vesela dodatnega budžeta za cunjice 😉

Če si baraba ne vrneš.

Se zavedaš kolikokrat vzame ona denar iz tvoje denarnice?[/quote]

Kdo ona? Niso vsi taki, kot ti, veš. Kako lahko kar na slepo obtožuješ?

Ne vem pa, kaj je to. Vsi nepoštenjaki, kar jih poznam, se jim velikokrat zalomi. Pa pomoje sploh ni karma, ampak to, da z denarjem ne znajo, da jim nihče ne zaupa in jim nihče ni pripravljen pomagati, ko se jim zalomi.[/quote]

Če bi bili vsi takšni kot jaz, bi bil svet dosti lepši!
In koga na slepo obtožujem? A govorimo o točno določeni prodajalki???
So me pa v trgovini že prevečkrat okradli in še večkrat poskusili okrasti, zato, če se ti na trepalnice vržeš, ne bom nikoli povedala, če se bi slučajno kdaj zmotili v svojo škodo, žal.
In tu ste vse poštene in oh in sploh, v resnici bi bile pa prav tako tiho kot jaz, samo ste preveč hinavske, da bi to povedale na glas.

Mene ni, ker tudi nje ni kadar vzame tisto kar ni njeno :-PP[/quote]

Še vedno trdim; če vzameš nekaj, kar ni tvoje, je to kraja in oseba, ki to stori, je kradljivec.
In nehajte se izgovarjati na druge, osebna odgovornost se začne pri samem sebi ![/quote]

Kakšna kraja? Zakaj potem ni kraja, ko ti prodajalka premalo vrne, torej vzame nekaj, kar ni njeno?? Takrat pa zadostuje, da reče, oprostite, sem se zmotila, ali pa še to ne in vrne razliko mulasto brez besed, besna, ker si jo dobil.
Sem se odločila, da v prihodnje v takem primeru pokličem policijo. Ker kot praviš ti, vzeti nekaj kar ni tvoje, je kraja. Velja v obe strani.

Teh par evrov bi vedno vrnila. Če bi mi recimo banka po pomoti nakazala par tisoč evrov na račun, bi bila pa tiho kot miš 🙂 V mokrih sanjah seveda 🙁

Jap, točno tako. Prav imaš.

Iz malega raste veliko, pravijo. In take male stvari so se v zadnjih letih tako razpasle pri nas, oziroma nihče več ne odgovarja za nič, da je to že kar zaskrbljujoče. Vsak naj začne pri sebi in vsak mora opozoriti pri malih nepravilnostih, pa nam bo mogoče kdaj vsem skupaj boljše…

Kdo ona? Niso vsi taki, kot ti, veš. Kako lahko kar na slepo obtožuješ?

Ne vem pa, kaj je to. Vsi nepoštenjaki, kar jih poznam, se jim velikokrat zalomi. Pa pomoje sploh ni karma, ampak to, da z denarjem ne znajo, da jim nihče ne zaupa in jim nihče ni pripravljen pomagati, ko se jim zalomi.[/quote]

Če bi bili vsi takšni kot jaz, bi bil svet dosti lepši!
In koga na slepo obtožujem? A govorimo o točno določeni prodajalki???
So me pa v trgovini že prevečkrat okradli in še večkrat poskusili okrasti, zato, če se ti na trepalnice vržeš, ne bom nikoli povedala, če se bi slučajno kdaj zmotili v svojo škodo, žal.
In tu ste vse poštene in oh in sploh, v resnici bi bile pa prav tako tiho kot jaz, samo ste preveč hinavske, da bi to povedale na glas.[/quote]

Če bi bili vsi taki, kot si ti, imamo zob za zob sistem in kdo bo koga brez konca.
Na srečo niso vsi taki. Verjamem, da se tebi zdi nepredstavljivo, da je sploh kdo pošten. Ampak so. Res.

Sem že povedal in vedno bom. To je že v moji cehovski naravi. Pa četudi se mi je že večkrat zgodilo, da sem moral zaradi površnih (beri: jebivetrskih) sodelavcev tudi jaz kaj dati iz svojega žepa.

Se mi pa zdi, da so zadnja leta večji problem tisti študenti in študentke, ki ti drobiž dajo prijateljsko v roko in potem vidiš, da so ti vrnili evro ali še več premalo. To me pa res razpeni.

Brez skrbi, da bi banka svojo pomoto zelo hitro odkrila.
V mojih študentskih časih pred 30 leti je enkrat nekdo delal preko moje študentske napotnice. Ko sem šla v banko, so mi vpisali v knjižico dva enaka, precej velika zneska. Preden sem uspela pri njem preverit, če mogoče pričakuje 2 enaki plačili oziroma nakazili, so me iz banke že obvestili o njihovi napaki oziroma dvakratnem knjiženju istega nakazila.

Kdo ona? Niso vsi taki, kot ti, veš. Kako lahko kar na slepo obtožuješ?

Ne vem pa, kaj je to. Vsi nepoštenjaki, kar jih poznam, se jim velikokrat zalomi. Pa pomoje sploh ni karma, ampak to, da z denarjem ne znajo, da jim nihče ne zaupa in jim nihče ni pripravljen pomagati, ko se jim zalomi.[/quote]

Če bi bili vsi takšni kot jaz, bi bil svet dosti lepši!
In koga na slepo obtožujem? A govorimo o točno določeni prodajalki???
So me pa v trgovini že prevečkrat okradli in še večkrat poskusili okrasti, zato, če se ti na trepalnice vržeš, ne bom nikoli povedala, če se bi slučajno kdaj zmotili v svojo škodo, žal.
In tu ste vse poštene in oh in sploh, v resnici bi bile pa prav tako tiho kot jaz, samo ste preveč hinavske, da bi to povedale na glas.[/quote]

no vidim, da sem ena redkih. jaz sem bila tiho in vzela vrnjen denar, “zaslužila” 50 eurov..
če lahko drugi mene goljufajo, od države naprej, nimam slabe vesti.

Upam, da boš ob prvi priliki dobila po nosu. Finančno, da ne bo pomote. Boš videla, kako je lepo.

Nisi jih ‘zaslužila’, ampak si jih odtujila – ukradla. In zato si kradljivka, tatica.

Do trenutka, ko si to storila, si lahko bila jezna na druge, da te goljufajo, od takrat naprej, moraš biti lepo tiho, ker si ista kot vsi ostali, o katerih govoriš.

Jaz sem v trgovini že večkrat dobila po nosu, zato tudi jaz druge brez problema po nosu 😛

Nisi jih ‘zaslužila’, ampak si jih odtujila – ukradla. In zato si kradljivka, tatica.

Do trenutka, ko si to storila, si lahko bila jezna na druge, da te goljufajo, od takrat naprej, moraš biti lepo tiho, ker si ista kot vsi ostali, o katerih govoriš.[/quote]

Jaz sem torej po tvoje tatica, če sem tiho in denar vzamem. Kdo pa pravi, da sem sploh opazila?
Ampak ljuba duša, kako se pa reče prodajalki, ki ti vrne premalo denarja? Je tudi tatica ali se je ona pač zmotila? Si ti mogoče takšna moteča prodajalka??

Nisi jih ‘zaslužila’, ampak si jih odtujila – ukradla. In zato si kradljivka, tatica.

Do trenutka, ko si to storila, si lahko bila jezna na druge, da te goljufajo, od takrat naprej, moraš biti lepo tiho, ker si ista kot vsi ostali, o katerih govoriš.[/quote]

Jaz sem torej po tvoje tatica, če sem tiho in denar vzamem. Kdo pa pravi, da sem sploh opazila?
Ampak ljuba duša, kako se pa reče prodajalki, ki ti vrne premalo denarja? Je tudi tatica ali se je ona pač zmotila? Si ti mogoče takšna moteča prodajalka??[/quote]

Seveda si tatica, ker si vzela tujo premično stvar z namenom, da si jo protipravno prilastiš. In ne vleči se sedaj naza, da nisi opazila. Dokler nisi opazila, si se pač zmotila. Takoj ko si opazila in sklenila, da boš denar, ki ni tvoj, zadržala, pa si postala tatica. Tako preprosto je to.

In na miru te ne pustim zato, ker verjamem v ljudi in sem večni optimist.
In ker upam, da če bomo stvari imenovali take kot dejanske so, te bo moje pisanje vzpodbudilo, da boš nesla denar nazaj in ga vrnila. In ohranila svoje dostojanstvo in mirno vest sama pred seboj.
Kot sem že napisala, začeti moramo pri sebi.

Očitno si hotela zgolj potrditev, da si naredila prav. Če ti ni jasno pa si v prekršku tudi TI, kajti če bi se po posnetku kamer ugotovilo, da si vzela več kot bi smela, ga lahko najebeš v smislu suma goljufije. In verjemi, da vem kaj govorim. A da nisi opazila? Ma bejži, se pravi tu na forumu zgolj teoretiziraš ali kaj? Oz. drugače, opazila si šele zdaj, recimo 24 ur po nakupu? A te je mož zvezal na stol, da ne moreš lepo v trgovino in vrniti? Veseli te bodo, ti pa morda tudi, ko boš opazila hvaležnost in vedela, da si naredila prav. In tudi tvoj argument o goljufivih prodajalkah ne vzdrži vode. Mene najmanj enkrat na teden kakšna študentka skuša prinesti okoli z drobižem. Evro, dva…A zdaj pa naj pred vsakim naročilom med obiskom kavarne ali trafike rečem študentki, da vem, da je tatica in naj se samo pazi, če bo kaj poskušala!!??

Kot sem rekel, upam, da boš prav kmalu finančno dobila pošteno po nosu, boš videla kako je to lepo.

_____________________________________________________ Pa kaj, če me ljudje vlačijo po zobeh. Če bi o meni vedeli vse, bi me najbrž pojedli...


Sicer nisem tista avtorica, ki ji repliciraš, ampak močno dvomim v tvoje tukaj citirane besede. Jih lahko podkrepiš s členi kazenskega zakonika? Itak bi ji morali dokazati naklep, torej da je za napako vedela. In kako bo naklep viden na posnetku kamere? Ker se bo zločesta tatica zadovoljno smehljala ob uspešno izvedenem zločinu?

Ne vemo za kako velik znesek gre, vem pa za človeka, ki je s pretkano psihološko foro ljudi pripravljal do tega, da so mu vračali precej več drobiža. In možakar je končal v zaporu. Sicer za nekaj tednov ali mesecev, ne vem točno, ampak vendarle. Zakonikov pa seveda ne berem, ker jih kot prvo ne razumem, ker kot drugo nisem odvetnik ali kdorkoli iz te branže in kot tretje, ker me ne brigajo. Kot je lepo napisal nekdo zgoraj. Dokler ne opaziš, se lahko izgovarjaš, ko opaziš in se odločiš, da ne boš vrnil, si tat.

Leta nazaj mi je v menjalnici uslužbenka vrnila za 500 (!!!) mark preveč tolarjev, recimo, da to lahko enačimo s 500 evri. In nisem pomišljal niti za hip kaj naj naredim. Pa sem ravno varčeval za svoj prvi avto.

_____________________________________________________ Pa kaj, če me ljudje vlačijo po zobeh. Če bi o meni vedeli vse, bi me najbrž pojedli...

A zaradi prodajalčeve šlamparije, bom jaz kriva? Ne me hecat, saj mu na blagajni napiše koliko ima za vrniti in če ne zna delat z denarjem, naj gre pse sprehajat. Na svojem delovnem mestu vsak odgovarja za svoje napake, tudi jaz, čeprav jaz bolj lovim tuje napake.

Jaz sem torej po tvoje tatica, če sem tiho in denar vzamem. Kdo pa pravi, da sem sploh opazila?
Ampak ljuba duša, kako se pa reče prodajalki, ki ti vrne premalo denarja? Je tudi tatica ali se je ona pač zmotila? Si ti mogoče takšna moteča prodajalka??[/quote]

Seveda si tatica, ker si vzela tujo premično stvar z namenom, da si jo protipravno prilastiš. In ne vleči se sedaj naza, da nisi opazila. Dokler nisi opazila, si se pač zmotila. Takoj ko si opazila in sklenila, da boš denar, ki ni tvoj, zadržala, pa si postala tatica. Tako preprosto je to.[/quote]

Meni se ni treba nič nazaj vleči, jaz jasno in glasno priznam, da NE povem, če se trgovka zmoti. Zakaj pa bi, tudi ona ne pove ampak se lepo polasti mojega denarja.
Ampak ti….zakaj se izogibaš odgovoru kaj je trgovka, ki mi premalo vrne? No, odgovori, je tatica ali ni tatica? In ali si tudi ti trgovka????? Vedno bolj si mi sumljiva!
Torej, da tole razjasnimo, tudi TI si TATICA, ki mi pri blagajni premalo vrneš, in ko jaz to ugotovim, se nikar ven ne vleči, da si se zmotila, ker vsi vemo, da se nisi ampak si mi poskušala denar čisto namerno ukrasti. Ja, ti si TATICA ! Preveč si mi zaračunala z namenom, da si protipravno prilastiš moj denar. TATICA SI !!!

Preberi si spodaj:

https://zakonodaja.com/zakon/kz-1/208-clen-zatajitev

https://zakonodaja.com/zakon/kz-1/204-clen-tatvina

In ne, nisem trgovka.

New Report

Close