Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bi povedali, da vam je prodajalka

bi povedali, da vam je prodajalka

Na otoku Lastovo sem v pekarni drugi dan vrnila denar blagajničarki, ki mi ga je preveč vrnila, saj sem opazila komaj, ko sem prišla v svoj začasni dom. Blagajničarka je bila zelo hvaležna in moj osebni občutek je bil zelo dober.

seveda sem povedala, vrnila in z nasmehom odšla v nov dan. Tisti 1€ ali več mi ni vreden, da bi se počutila slabo. Meni vest tega ne pusti.
Da bom blagajničarki jemala denar iz njenega žepa? Ni šans.

Seveda bi povedala in to se mi je dejansko tudi že zgodilo, pred leti, ko so bili še dinarji. Prodajalka se mi je zahvaljevala, imela je solzne oči, ker bi drugače ona morala dati denar iz lastne denarnice. Ukraden denar mi ne bi teknil.
Podobno se je pred leti zgodilo mojemu sinu (bil je fantek, star 10 let, na tleh je dobil denarnico in mi jo je prinesel domov pokazat). Pregledali smo dokumente in ugotovili, da je to fant iz sosednje vasi. Poklicali smo ga po telefonu, prišel je h nam domov in ni mogel verjeti, da so še pošteni ljudje na svetu.

Nikoli ne preverjam računov. Zadnjič pa sem pospravljala denarnico in pogledala, ker sem kar veliko nakupila. Pa vidim, da mi enega krompirja ni štela. Imela sem dva po 10 kg. Ko bom šla nazaj, bom dala teh 5 evrov.

Še vedno. Ker, če mi reče, da moram plačati 4 eure, na računu pa lepo piše 3 eure, me nihče ne bo prepričal, da je tisti en euro dala v blagajno in ne v svoj žep. Prejeti denar gre v kaseto, seveda, vendar ga tja da prodajalka, ne skoči sam vanjo.
In jaz ne potrebujem nobenega izgovora za svoje dejanje, jaz prodajalk ne goljufam, če se pa ona zmoti, se pač zmoti, to ni moj problem, niti moja dolžnost, da jo opozarjam, kot tudi ne, da njeno zmoto sploh opazim. In ja, dosti prevečkrat se motijo in to vedno v škodo kupca, da bi verjela, da ni namerno.[/quote]
A pa ti ves da cetudi ima reva visek v kasi ne dobi niti centa ampak gre trgovcu? In da ce ima visek ji to ne gre v plus saldo ki bi ji uravnovesil manjko ki ga mora vedno kriti iz svoje place? Prijavi se enkrat za delo k trgovcu in bos videla kako krivicno in tezko ter nespostljivo s strani delodajalca je to delo. Ne bi verjela ce ne bi bila tam ob zakljucevanju..se danes mi gre na jok ko se spomnim terorja in ponizevanj. Ne povejo kak mora biti saldo. Ce se ne ujema jih posiljajo ure in ure prestevat dokler se ne vdajo in potem ali je visek in jim ga vzamejo brez vprasanja ali pa je manjko ki jim ga tudi vzamejo od place brez vprasanja. Krvavo in stresno delo je to.[/quote]

Nočeš razumeti ali se delaš? Če mi zaračuna 4 ure, na računu piše pa 3 eure, je jasno,da bo 1euro dala v ŽEP in ne v blagajno, kaj ti ni jasno?
Sicer pa…kot sem rekla, dokler bodo prodajalke okrog prenašale mene, jih tudi jaz ne bom opozarjala na njihove morebitne zmote v mojo korist. Ko ena zgoraj pravi, kako morajo reve plačevati položnice, ja komu jih pa ni treba?????

V bistvu je čisto vseeno, pa če si ga v rit vtakne, meni ga je ukradla in samo to je pomembno.

Kako ste eni trdi, itak vam ne verjamem niti besedice. Ker blagajničarki pa vest mirne duše pusti, da jemlje iz TVOJEGA žepa, ne enkrat, velikokrat.

Najboljš, da nehaš hoditi po trgovinah, če smo tam sami tatiči in tatice. Boš ćisto brez vsakih skrbi.

_____________________________________________________ Pa kaj, če me ljudje vlačijo po zobeh. Če bi o meni vedeli vse, bi me najbrž pojedli...

Postavi se v njeno kožo,ko ob zaključku ugotovi,da ji manjka 50e in jih mora vrniti iz svojega žepa 🙁


A pa ti ves da cetudi ima reva visek v kasi ne dobi niti centa ampak gre trgovcu? In da ce ima visek ji to ne gre v plus saldo ki bi ji uravnovesil manjko ki ga mora vedno kriti iz svoje place? Prijavi se enkrat za delo k trgovcu in bos videla kako krivicno in tezko ter nespostljivo s strani delodajalca je to delo. Ne bi verjela ce ne bi bila tam ob zakljucevanju..se danes mi gre na jok ko se spomnim terorja in ponizevanj. Ne povejo kak mora biti saldo. Ce se ne ujema jih posiljajo ure in ure prestevat dokler se ne vdajo in potem ali je visek in jim ga vzamejo brez vprasanja ali pa je manjko ki jim ga tudi vzamejo od place brez vprasanja. Krvavo in stresno delo je to.[/quote]

Nočeš razumeti ali se delaš? Če mi zaračuna 4 ure, na računu piše pa 3 eure, je jasno,da bo 1euro dala v ŽEP in ne v blagajno, kaj ti ni jasno?
Sicer pa…kot sem rekla, dokler bodo prodajalke okrog prenašale mene, jih tudi jaz ne bom opozarjala na njihove morebitne zmote v mojo korist. Ko ena zgoraj pravi, kako morajo reve plačevati položnice, ja komu jih pa ni treba?????[/quote]

Res bi rada naletela na blagajnicarko, ki bi rekla, da je treba placati 4€, na racunu in zaslonu pa bi pisalo 3€ … (ce se prav spomnim, sem ti kak mesec nazaj ze tudi napisala, da tega enostavno ne verjemem!).

Meni se še ni zgodilo, da bi mi prodajalka vrnila preveč denarja. V tem primeru bi ji višek vrnila. Smilijo se mi, imajo normo, delajo petke in svetke.

Nočeš razumeti ali se delaš? Če mi zaračuna 4 ure, na računu piše pa 3 eure, je jasno,da bo 1euro dala v ŽEP in ne v blagajno, kaj ti ni jasno?
Sicer pa…kot sem rekla, dokler bodo prodajalke okrog prenašale mene, jih tudi jaz ne bom opozarjala na njihove morebitne zmote v mojo korist. Ko ena zgoraj pravi, kako morajo reve plačevati položnice, ja komu jih pa ni treba?????[/quote]

Res bi rada naletela na blagajnicarko, ki bi rekla, da je treba placati 4€, na racunu in zaslonu pa bi pisalo 3€ … (ce se prav spomnim, sem ti kak mesec nazaj ze tudi napisala, da tega enostavno ne verjemem!).[/quote]

Se požvižgam na to, če mi ti verjameš ali ne, to je tvoja osebna odločitev za katero je meni figo mar. TI pa lahko povem točno lokacijo in ni bila prodajalka, če že želiš podrobnosti ampak prodajalec, lokacija Europark Mc Donalds. Te zanima še kaj????

Če je to namenjeno meni, ne bom nehala. Bom pa vsakega prodajalca dobro preverila in, v kolikor se zmoti v svojo škodo, ne bom opazila 😛

Mislim, da je dovolj, če poznam kakšen občutek je, ko prideš iz trgovine in vidiš, da si plačal preveč.

Res bi rada naletela na blagajnicarko, ki bi rekla, da je treba placati 4€, na racunu in zaslonu pa bi pisalo 3€ … (ce se prav spomnim, sem ti kak mesec nazaj ze tudi napisala, da tega enostavno ne verjemem!).[/quote]

Se požvižgam na to, če mi ti verjameš ali ne, to je tvoja osebna odločitev za katero je meni figo mar. TI pa lahko povem točno lokacijo in ni bila prodajalka, če že želiš podrobnosti ampak prodajalec, lokacija Europark Mc Donalds. Te zanima še kaj????[/quote]

Jaz ti pa verjamem, ker ne vidim razloga, da bi si to izmislila.

Če je to namenjeno meni, ne bom nehala. Bom pa vsakega prodajalca dobro preverila in, v kolikor se zmoti v svojo škodo, ne bom opazila :-P[/quote]

No, s takšno energijo se pač ne čudi, če boš nekega lepega dne izgubila denarnico na ulici, nato pa jo boš našla v nabiralniku, kamor jo bo pošteni najditelj vrnil, še prej pa si bo iz nje izplačal najdenino. Saj ne da ti privoščim, a morda ugotoviš kako zelo lep občutek bo to.

_____________________________________________________ Pa kaj, če me ljudje vlačijo po zobeh. Če bi o meni vedeli vse, bi me najbrž pojedli...

Meni je trgovka vrnila preveč denarja v trgovini kamor hodim redno. Zaradi gužve tega nisem opazila in spravila v denarnico ter hitela spravljati kupljeno v torbo. Naslednji dan mi je povedala, da je vse pogledala na kameri in ugotovila napako. Takoj sem ji vrnila denar, za kar se mi je zahvalila. Imajo kamere tik nad blagajno.

Bila sem še smrklja, srednješolka. Nesla sem razvit film v en fotostudio v Kranju. Plačala s petimi jurji. Poberem denar se zahvalim in grem. Zunaj sortiram po denarnici in ugotovim, da sem dobila jurja viška. Takoj sem šla nazaj. Možakar je bil čist preč, ko sem mu pomolila nazaj denar.
Sem vrnila, in če bo kdaj podobno bom storila enako. V trgovini me vedno vprašajo če lahko ostanejo cent dolžni, kdaj pa meni spustijo cent , če nimam.
Delala sem na blagajni. Stvar poteka tako: Dobiš kaseto, jo prešteješ, popišeš da je točno. Delaš, na koncu dneva prešteješ denar, popišeš in oddaš. Blagajna mora štimat do centa. Preverjajo jo nadrejeni, ki tudi štejejo za tabo. Vsak manjko plačaš, če imaš višek, ga ne vidiš oz preverjajo kje si naredil napako. Vsaj pri nas je bilo tako, najbrž je drugje podobno. Na blagajni ne smeš imeti pri sebi nobene kartice, nobene gotovine, mobitela. Včasih je kdo želel pustiti kaj za kavo, a smo vedno rekle, da ne, naj raje drugič kako čokolado prinese.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.


V takih situacijah pokažeš kdo in kaj si.
Jaz v takih primerih vedno vrnem denar.

Klima in okolje sta blagodejno vplivali nate.

Veš kako se taki prasici od ženske reče: kradljivka, tatica. Taki ste za v zapor.

Pa te ni nič sram, ko pomisliš na to, da si vzela, kar ni tvoje ?
[/quote]

Ne, mene ni. Zakaj pa bi me bilo? Tudi prodajalke ni, ko me okrog prenese (že ogromnokrat) in tudi takrat je ni, ko me skuša okrog prenesti in jo dobim. Zakaj bi torej bilo mene?

pa še enkrat: Kako se reče golemu dejanju, ko te okrade prodajalka? Ne, bivša edinka, to ni pomota, temu se reče KRAJA. In ne vem zakaj ljudje ne pokličejo policije, kot jo kliče tudi prodajalka, jaz jo naslednjič bom.

Kdo ona? Niso vsi taki, kot ti, veš. Kako lahko kar na slepo obtožuješ?

Ne vem pa, kaj je to. Vsi nepoštenjaki, kar jih poznam, se jim velikokrat zalomi. Pa pomoje sploh ni karma, ampak to, da z denarjem ne znajo, da jim nihče ne zaupa in jim nihče ni pripravljen pomagati, ko se jim zalomi.
[/quote]

Ne verjamem, da ne slepo. Mene so že velikokrat hotele okrasti. Kdo? PRODAJALKE. Ko sem jih dobila, se niti opravičile niso. Vrgla mi je tisti denar nazaj in čao. Zato, če se zmoti, se pač zmoti. Prav ji je. To je karma.

[*]

pa še enkrat: Kako se reče golemu dejanju, ko te okrade prodajalka? Ne, bivša edinka, to ni pomota, temu se reče KRAJA. In ne vem zakaj ljudje ne pokličejo policije, kot jo kliče tudi prodajalka, jaz jo naslednjič bom.
[/quote]

V trgovini kjer kradejo prodajalke kradejo tudi stranke. To je krog, ki se sklene. V malih krajih tega ni, ker se vsi med seboj poznajo.

New Report

Close