Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bi povedali, da vam je prodajalka

bi povedali, da vam je prodajalka

Glej, meni se ne ljubi nobenih zakonov brat, imam dovolj drugega dela.
In zanima me izključno tvoje mišljenje, zato te sprašujem še enkrat: Je prodajalka, ki mi vrne premalo denarja tatica ali ni tatica? Na to preprosto vprašanje želim preprost odgovor: Da ali NE

Eno je pomota – kot vidimo, je lahko v plus ali v minus, ceprav mone vztrajno trdite, da se trgovke vedno motijo v vaso skodo. Drugo pa je, ce VES, da ni tvoje, pa kljub temu vzames. Ja, temu se po domace rece kraja.

V zgornjem je tudi odgovor na vprasanje, ali je trgovka tatica. Ce bi namerno vrnila premalo denarja, JA. Ampak ji nima smisla, ke tega denarja ne more pospraviti v zep – blagajne so vecinoma pod kamero – za visek ob zakljucku se je pa treba kar posteno zagovarjati.

Zakaj jaz nimam več teh težkih moralnih in drugačnih dilem? Ker plačujem samo še s kartico :-))

A zaradi prodajalčeve šlamparije, bom jaz kriva? Ne me hecat, saj mu na blagajni napiše koliko ima za vrniti in če ne zna delat z denarjem, naj gre pse sprehajat. Na svojem delovnem mestu vsak odgovarja za svoje napake, tudi jaz, čeprav jaz bolj lovim tuje napake.[/quote]

No, je bivšaedinka lepo pometla mojo lenobo pod preprogo, hehe…Ragljica, če misliš, da je biti prodajalec lepo, poskusi, boš videla kako je stresno bolj kot marsikatero drugo delo. Enega imaš na kasi, drugega imaš na vratih in ti nekaj vpije, tretji bi rad vedel kje je WC, četrtega zanima zakaj ni več izdelka iz akcije…mislim, HEJ, oladite malo, sem samo človek, tako kot vi. Jaz jih uspem postrojiti tudi s kakšnim malo bolj ostrim tonom (če je potrebno) in sem dober v svoji službi, če ne bi bil, me pač ne bi gledali tam že več kot dvajset let, a nikjer ne piše, da sem nezmotljiv, ker zmotljivost je pač v človeški naravi. In so tudi meni v tem obdobju prišle stranke že nazaj. Nekaj jih je prišlo, ker sem se zmotil v svojo škodo, enih dvakrat se je morda zgodilo, da sem se zmotil jaz. Smo pogledali, ugotovili, pogledal sem v oči in se opravičil na prijazen in človeški način. In ni se mi še zgodilo, da bi me kdo zaradi tega imel za lopova. Prvič, ker to nisem bil in drugič, ker so očitno zaznale, da sem resnično iskren.

In ja, če bi bil tako glup, da bi tvegal svojo in eksistenco svojih mladičkov s tem, da bi se šel zajebavat, bi bil kot prvo tat, lopov, pridanič in še kaj zraven, kot drugo pa ena velika budala. Če pa bi si drznil obdržati denar, ki ne bi bil moj, bi me bilo sram še kdaj dotični prodajalki/prodajalcu pogledati v oči.

_____________________________________________________ Pa kaj, če me ljudje vlačijo po zobeh. Če bi o meni vedeli vse, bi me najbrž pojedli...

Kaj pa naredite, če vam preveč zaračunajo? Pijača 1.60, plačate 10, vrne vam pa 7.40…

Da bo jasno postrežba ni bila bogvekaj, niso imeli časopisov za brat (čakanje da mine opravek sorodnice). Če bi dala znesek v roke, bi videl.. Tako pa je dala na mizo z računom vred in sem kasneje bolje pogledal/zložil.

Ponovno ponavljam, z odgovornostjo moramo začeti pri sebi, da bi jo lahko terjali tudi od drugih.

Ni ti treba brati celega Kazenskega zakonika, saj sem ti samo dva člena, ki se tičeta tebe, podala.
Ne bi ti škodilo, če bi ju vseeno prebrala, ker imaš zapisan tudi odgovor na tvoje vprašanje ali je trgovka tatica ali ni.

Jaz zarad parih evrov res ne kompliciram, ne v tvojo in ne v svojo korist, sploh nisem pozorna, pri večjih cifrah pa itak uporabljam kartice, ampak glih tatica pa bogami da tut nisem, če si mi dal dva evra več nazaj. Bi sklepala da te je moj nasmeh tolk zmešal, zato bi se mi na konc še fajn zdel. Po drugi strani pa bi si mislila, zakaj hudiča hočeš da te hodim še enkrat nazaj gledat 🙂 takoj vpraš za cifro, ane :-))
Hecam se, ampak če delaš z denarjem je pač tako. saj zdravniki, razen v šempetru se tut ne igrajo s smejalnim plinom.

Če prav razumem he he, prodajalka se zmoti, kupec pa krade ali kako? Očitno ste tu same prodajalke na kupu, same tatice

Zakaj za vraga se ti ne izjasniš? Ti je tako težko napisati, da je tudi prodajalka tatica?
Zakaj tako vehementno žugaš s prstom, da smo vsi kupci, ki smo tiho, tatiči, o prodajalkah pa modro molčiš. Zakaj že jih jemlješ v zaščito?
Ti jaz povem, tudi prodajalka je TATICA, pa čeprav si to še tako ne želiš slišati.

NIč ne moreš, pod nosom se obrišeš. Če si monovka, pa lahko vsaj tukaj pojamraš drugim monovkam :-)))

Nenavadno je ko berem, kako ste vsi tako pošteni in vračate denar. Ko se jaz delala na blagajni mi stranke niso vračale denarja, če sem se zmotila, niti mi niso vračale podtaknjenih ponarejenih bankovcev… Tako, da vsemu napisanemu kar malce težko verjamem. Teorija je eno, praksa pa drugo.


Čisto nič ni pometla tvoje lenobe nikamor. Ti si trdil, da te lahko na podlagi posnetkov varnostne kamere obtožijo goljufije, kar je neumnost, ker se iz kamere ne more videti, da si namerno vzel denar, ki ti ga je prodajalec preveč odštel. Če ni namerno, pa ni goljufija. In v nobenem kazenskem zakoniku ne piše, da je kupec dolžan preveriti, ali mu je prodajalec pravilno vrnil denar.

Če prav razumem he he, prodajalka se zmoti, kupec pa krade ali kako? Očitno ste tu same prodajalke na kupu, same tatice[/quote]

V trgovini sem stranka. Včasih tudi raztresena in z mislimi drugje in poberem drobiž in grem. Ja, manjše sprotne nakupe plačujem z gotovino. Mogoče sem kdaj dobila kovanec preveč ali premalo. Ne vem.
Če pa VIDIM, da je vračilo narobe, je pa druga stvar. Opozorim na napako in je vseeno, v katero smer je ta napaka. Pa se mi še ni zgodilo, da se trgovka ne bi opravičila in vrnila pravilnega zneska ali pa se lepo zahvalila, če sem vrnila jaz njej. V vsakem primeru sva imeli obe lepši dan.

Če prav razumem he he, prodajalka se zmoti, kupec pa krade ali kako? Očitno ste tu same prodajalke na kupu, same tatice[/quote]

V trgovini sem stranka. Včasih tudi raztresena in z mislimi drugje in poberem drobiž in grem. Ja, manjše sprotne nakupe plačujem z gotovino. Mogoče sem kdaj dobila kovanec preveč ali premalo. Ne vem.
Če pa VIDIM, da je vračilo narobe, je pa druga stvar. Opozorim na napako in je vseeno, v katero smer je ta napaka. Pa se mi še ni zgodilo, da se trgovka ne bi opravičila in vrnila pravilnega zneska ali pa se lepo zahvalila, če sem vrnila jaz njej. V vsakem primeru sva imeli obe lepši dan.[/quote]

Ampak, če se je prodajalka zmotila v tvojo škodo, je bila to tatvina in nikakor ni dovolj, da se je lepo opravičila. Mene ravno to jezi. Poskusi te okrasti, se potem opraviči in je zadeva urejena.
Pa misliš, da bi bilo dovolj tudi tvoje opravičilo, če bi te dobili s čokolado v žepu? Si se pač zmotila in jo dala v žep namesto v košaro. Pa saj se boš lepo opravičila in bo zadeva urejena, kajne?

Kot sem že zgoraj napisala – če bi vedela, kako poteka delo na blagajni, ne bi niti razmišljala na tak način. Ali pa – da najdeš izgovor za svoje ravnanje.

Prejeti denar gre v kaseto. Tudi če bi trgovka namreno vrnila manj, ne more potem odpreti kasete in pospraviti razlike v svoj žep. Blagajne so praviloma pod kamerami, in to ne za kasneje, če bi kdo želel prevrteti film, ampak se kar sproti spremlja dogajanje. Marsikje (recimo lidi/hofer) pa trgovka takoj, ko ni strank, zapusti blagajno in gre polnit police. Blagajno pogosto zaključuje (in šteje gotovino) nekdo tretji. Če denar manjka, ga mora trgovka dodati iz svojega. Če ga je preveč, pa lahko gre tudi na disciplinsko, ne bi bilo prvič in ne enkrat.

Še vedno misliš, da se namreno motijo?

Kot sem že zgoraj napisala – če bi vedela, kako poteka delo na blagajni, ne bi niti razmišljala na tak način. Ali pa – da najdeš izgovor za svoje ravnanje.

Prejeti denar gre v kaseto. Tudi če bi trgovka namreno vrnila manj, ne more potem odpreti kasete in pospraviti razlike v svoj žep. Blagajne so praviloma pod kamerami, in to ne za kasneje, če bi kdo želel prevrteti film, ampak se kar sproti spremlja dogajanje. Marsikje (recimo lidi/hofer) pa trgovka takoj, ko ni strank, zapusti blagajno in gre polnit police. Blagajno pogosto zaključuje (in šteje gotovino) nekdo tretji. Če denar manjka, ga mora trgovka dodati iz svojega. Če ga je preveč, pa lahko gre tudi na disciplinsko, ne bi bilo prvič in ne enkrat.

Še vedno misliš, da se namreno motijo?[/quote]

Še vedno. Ker, če mi reče, da moram plačati 4 eure, na računu pa lepo piše 3 eure, me nihče ne bo prepričal, da je tisti en euro dala v blagajno in ne v svoj žep. Prejeti denar gre v kaseto, seveda, vendar ga tja da prodajalka, ne skoči sam vanjo.
In jaz ne potrebujem nobenega izgovora za svoje dejanje, jaz prodajalk ne goljufam, če se pa ona zmoti, se pač zmoti, to ni moj problem, niti moja dolžnost, da jo opozarjam, kot tudi ne, da njeno zmoto sploh opazim. In ja, dosti prevečkrat se motijo in to vedno v škodo kupca, da bi verjela, da ni namerno.

Sploh ni vprasanja..vsak manjko mora blagajnicarka kriti iz svojega zepa..in jaz naj ji ukradem krvavo prisluzen denar..na nogah,v smenah,ki bi ga rabila za otroka,najemninoPoloznico? Absolutno ne! Brez vprasanja se vrne oz opozori! Brez vprasanja!!

Sveta preproščina! SEM in BOM vrnila, če se še zgodi. Vedno! Tudi najdeni denar na bankomatu sem vrnila nazaj, na banko.

V tem primeru sta pa samo dve možnosti. Ali je šutasta prodajalka ali pa stranka. Tretje ni in pika.

_____________________________________________________ Pa kaj, če me ljudje vlačijo po zobeh. Če bi o meni vedeli vse, bi me najbrž pojedli...

Kot sem že zgoraj napisala – če bi vedela, kako poteka delo na blagajni, ne bi niti razmišljala na tak način. Ali pa – da najdeš izgovor za svoje ravnanje.

Prejeti denar gre v kaseto. Tudi če bi trgovka namreno vrnila manj, ne more potem odpreti kasete in pospraviti razlike v svoj žep. Blagajne so praviloma pod kamerami, in to ne za kasneje, če bi kdo želel prevrteti film, ampak se kar sproti spremlja dogajanje. Marsikje (recimo lidi/hofer) pa trgovka takoj, ko ni strank, zapusti blagajno in gre polnit police. Blagajno pogosto zaključuje (in šteje gotovino) nekdo tretji. Če denar manjka, ga mora trgovka dodati iz svojega. Če ga je preveč, pa lahko gre tudi na disciplinsko, ne bi bilo prvič in ne enkrat.

Še vedno misliš, da se namreno motijo?[/quote]

Še vedno. Ker, če mi reče, da moram plačati 4 eure, na računu pa lepo piše 3 eure, me nihče ne bo prepričal, da je tisti en euro dala v blagajno in ne v svoj žep. Prejeti denar gre v kaseto, seveda, vendar ga tja da prodajalka, ne skoči sam vanjo.
In jaz ne potrebujem nobenega izgovora za svoje dejanje, jaz prodajalk ne goljufam, če se pa ona zmoti, se pač zmoti, to ni moj problem, niti moja dolžnost, da jo opozarjam, kot tudi ne, da njeno zmoto sploh opazim. In ja, dosti prevečkrat se motijo in to vedno v škodo kupca, da bi verjela, da ni namerno.[/quote]
A pa ti ves da cetudi ima reva visek v kasi ne dobi niti centa ampak gre trgovcu? In da ce ima visek ji to ne gre v plus saldo ki bi ji uravnovesil manjko ki ga mora vedno kriti iz svoje place? Prijavi se enkrat za delo k trgovcu in bos videla kako krivicno in tezko ter nespostljivo s strani delodajalca je to delo. Ne bi verjela ce ne bi bila tam ob zakljucevanju..se danes mi gre na jok ko se spomnim terorja in ponizevanj. Ne povejo kak mora biti saldo. Ce se ne ujema jih posiljajo ure in ure prestevat dokler se ne vdajo in potem ali je visek in jim ga vzamejo brez vprasanja ali pa je manjko ki jim ga tudi vzamejo od place brez vprasanja. Krvavo in stresno delo je to.

Ohoho..Ja, ja, ja…Zdaj smo pa tam. Ko vrnemo denar, ki ste ga pozabili na bankomatu (ja, velikokrat se zgodi, da ga v trgovino prinese kakšna druga stranka) ali pa z najdenega mobilca pošljemo sms o najdenem telefonu na številko, ki jo oseba največkrat kliče, takrat smo pa v redu, anede?

_____________________________________________________ Pa kaj, če me ljudje vlačijo po zobeh. Če bi o meni vedeli vse, bi me najbrž pojedli...

Daš prodajalki 10 eur. Vrniti bi ti morala 7, pa ti pomotoma vrne 6. A se ti zdi, da vzame iz kase 7 eur, tebi jih odšteje 6, enega pa si vtakne v žep, pa tega ne vidiš ne ti in ne kamera? Trgovke v vaši trgovini pa morajo biti kar že malo čarovnice. :)))

… namenjeno praznemu oklepaju, ne plavo-rdečemu, ki je pisal vmes. 🙂

Moja mama je, ko sem bila najstnica, vrnila veliko vsoto, pa sva takrat finančno komaj shajali. Tudi sama bi vrnila, razen če bi šlo za kakega direktorja zelo premožne firme, jaz pa bi nujno potrebovala denar. Tam pa bi brez slabe vesti zamolčala.

New Report

Close