Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bi res vzeli begunca na dom???

Bi res vzeli begunca na dom???

ME PRAV ZANIMA, ČE SI KDO UPA res vzet begunca pod streho. Kot eni govorite. Eno je nakazat denar Rdečemu križu in od daleč gledat, kako hodijo proti Evropi.
Pa bi vzeli nekoga, ki je prišel brez dokumentov, ko ne veš nič o njegovi zgodovini (lahko je morilec….), lahko je plačanec…… Bi hodili v službo in mu dajali zastonj hrano in streho ter od svoje plače odtrgali še ene 300eur žepnine????Pa ga učili slovenščine in mu iskali službo (če bi sploh želel)
Vprašanje bolj za žensko populacijo.

normalni ljudje imajo zivljenje psihopatin deviatnezi pac ne in imajo cas posvojiti begunca..

One bi vzdrževale begunce ampak ne u svojoj kuči in ne od svoje plače.Od naših plač bi to zagovornice delale.Zato so tako klepetave zadnje dni.

Smo družina in bili smo v situaciji, ko ni bilo za kruh, ko smo komaj preživeli. Vem, kako je, ko nimaš.
Brez problema bi vzela na dom družino in ji nudila streho nad glavo in hrano za določen čas, dokler se ne postavijo na lastne noge. Pa nimamo veliko, tudi mi moramo včasih stisniti, da pridemo skozi mesec, ampak nahranili bi pa lahko še dva odrasla in dva otroka recimo. Tudi kakšno fizično delo bi lahko komu uredili, imamo kar nekaj znancev z gradbenimi firmami in čistilnimi servisi, nekaj bi se že našlo, da se postavijo na svoje noge.

Očitno v Sloveniji še zdaleč ni kriza, ker vas večina nima pojma, kako je, ko enostavno nič nimaš. Kdor je bil v taki situaciji, ve in razume in tak tudi pomaga, če le lahko.

A ti misliš,da bo begunec delal fizično.Ne nas smešit.Ti begunci govorijo pred kamerami,da hočejo visok standard in to samo v Nemčiji.Mislim,da jih bodo nemci siti kaj hitro

Vsekakor sem mnenja, da mora vsaka država poskrbeti za svoje ljudi in nikakor ne odobravam tega množičnega preseljevanja narodov. Ne bi vzela nikogar, niti sorodnikov ne, razen svojih otrok, seveda.
Vsak bije svojo bitko, tako ali drugače!

Ne. Bi pomagala z hrano, oblekami v dom pa ne bi sprejela nobenega še žlahto ne razen za kako kratko obdobje ne pa tujca katerega ne poznam niti ne vem morda je že moril.

Podpis.

Seveda bi vzela begunca. Še raje dva. Najraje postavna Sirca ali Libanonca. Lahko bi mi kosila travo okoli hiše in pospravila klet.

Hecam se.
O tem, da bi vzeli begunce domov, smo se danes pogovarjali doma. Nimamo nobenih pomislekov. Dobro se z dobrim poplača.

Podpis.[/quote]

Vse to je čisto lepo, da sta vedve pripravljene pomagat človeku v stiski, ampak nisem ravno prepričana, da bi ponoči mirno spale v lastni bajti. Sicer so pa ti ljudje druge vere, drugih navad in veliko vprašanje je, koliko so se pripravljeni prilagoditi okolju, v katerem bi živeli. Malo si poglejte na you tubu film o priseljencih na Švedskem — sedijo po gostilnah, kartajo, dobijo denar od države in ne delajo nič. Če se kdo od domačinov malo dlje zadrži s pogledom na njih, mu že grozijo s pretepom.

Izven teme, pa vendar: a poznate tudi koga, ki bi za lažje fizično delo zaposlil invalida, štiriunika, na območju Štajerske? Sicer ni begunec, ampak Slovenec, pa saj to verjetno ni ovira.


obsojajoča do drugih…
praviš,d a bi pomagala, hkrati pa po drugače misliečih z nekim obsojanjem tolčeš…
in ne ne gre samo za pomagati – gre tudi za lastno varnost…
če imaš takšno mišljenje – zakaj potlej čakaš na begunce, zunaj na cesti jih je polno ljudi, ki nimajo nič in kam… sprejmi ga pod svojo streho … zakaj tega ne narediš????

zdaj lahko zase govorim – ni težava v pomoči – pomagam jaz vsakemu, ob pogoju tudi, da se jaz počutim varno in da ne ogrožam sebe in svojih bližnjih…
in to je tukaj problem…
pred koliko davno leti so druge države sprejemale te ljudi v svoje države, njihova lastna okolja, potem pa se ti ljudje, kar naenkrat obrnejo proti tebi, tvojemu narodu in začno pobijati naokoli… kaj se je zgodilo v ikei na švedskem – dva prosilca za azil ubila mamo s sinom – pelji si ju v dom no in jima pomagaj – revčka uboga, ker nimata nič… prideta v tujo državo, proita za pomoč, za hvala lepa pa pobijaza ljudi…
in samo vprašamo koliko je še takih – sploh, ker se ve, da jim ni to problem, da si želijo živeti v miru, ker če nbi bilo ro bi se ustavili v prvi mirni državi… ne, oni imajo svoje vidike in točne načrte – se lahko samo vprašamo s kakšnim namenom, pa danarja so tud polni očitno.

Podpis.[/quote]

Vse to je čisto lepo, da sta vedve pripravljene pomagat človeku v stiski, ampak nisem ravno prepričana, da bi ponoči mirno spale v lastni bajti. Sicer so pa ti ljudje druge vere, drugih navad in veliko vprašanje je, koliko so se pripravljeni prilagoditi okolju, v katerem bi živeli. Malo si poglejte na you tubu film o priseljencih na Švedskem — sedijo po gostilnah, kartajo, dobijo denar od države in ne delajo nič. Če se kdo od domačinov malo dlje zadrži s pogledom na njih, mu že grozijo s pretepom.[/quote]

Švedske gostilne so tako drage, da si s socialko ne moreš privoščiti tam sedeti cele dneve, verjetno še cel prvi dan ne, ko dobiš socialno…

Na Švedskem je socialka krepko čez 300€

Tole me zanima:

“če imaš takšno mišljenje – zakaj potlej čakaš na begunce, zunaj na cesti jih je polno ljudi, ki nimajo nič in kam... sprejmi ga pod svojo streho … zakaj tega ne narediš???? “

Kje so?

Izven teme, pa vendar: a poznate tudi koga, ki bi za lažje fizično delo zaposlil invalida, štiriunika, na območju Štajerske? Sicer ni begunec, ampak Slovenec, pa saj to verjetno ni ovira.[/quote]

Ne, ne poznam nikogar, ki bi zaposlil invalida. Žal.


o – ja kje spoijo pod mostiovi, jejo v javnih kuhinjah, samo pojdi v zavetišča za brezdomce – prodajajo kralje ulice, da se preživijo… ipd. kaj še nisi nikoli gledala kakšnega prispevka – sploh pozimi, ko stisne mraz in za kakšne praznične dni… povedo svoje žalostne zgodbe tudi v medijih…
torej kaj čakaš???

placam kastracijo in vrnitev domov za begunce


obsojajoča do drugih…
praviš,d a bi pomagala, hkrati pa po drugače misliečih z nekim obsojanjem tolčeš…
in ne ne gre samo za pomagati – gre tudi za lastno varnost…
če imaš takšno mišljenje – zakaj potlej čakaš na begunce, zunaj na cesti jih je polno ljudi, ki nimajo nič in kam… sprejmi ga pod svojo streho … zakaj tega ne narediš????

zdaj lahko zase govorim – ni težava v pomoči – pomagam jaz vsakemu, ob pogoju tudi, da se jaz počutim varno in da ne ogrožam sebe in svojih bližnjih…
in to je tukaj problem…
pred koliko davno leti so druge države sprejemale te ljudi v svoje države, njihova lastna okolja, potem pa se ti ljudje, kar naenkrat obrnejo proti tebi, tvojemu narodu in začno pobijati naokoli… kaj se je zgodilo v ikei na švedskem – dva prosilca za azil ubila mamo s sinom – pelji si ju v dom no in jima pomagaj – revčka uboga, ker nimata nič… prideta v tujo državo, proita za pomoč, za hvala lepa pa pobijaza ljudi…
in samo vprašamo koliko je še takih – sploh, ker se ve, da jim ni to problem, da si želijo živeti v miru, ker če nbi bilo ro bi se ustavili v prvi mirni državi… ne, oni imajo svoje vidike in točne načrte – se lahko samo vprašamo s kakšnim namenom, pa danarja so tud polni očitno.[/quote]

Kje so ti ljudje, ki nimajo nič in so na cesti?

Ob ljudeh, ki se vedno počutijo ogrožene in vidijo samo črne scenarije, se vedno vprašam, kakšni ljudje so to: so sami tako pokvarjeni in delajo drugim s*anja ali pa bi vse to delali, samo da si trenutno ne upajo?

Niso vsi begunci zločinci in kriminalci in đihadisti ali karkoli že. Jih je precej navadnih ljudi, ki iščejo svoj kruh in mir.

Si predstavljaš, da bi se Slovenci morali pognati za trebuhom za kruhom? Pa bi na zahodu o nas govorili, češ kakšni kriminalci smo, da se že itak pobijamo med sabo, ali mož fenta ženo ali pa se na cestah pobijamo?
Ni vse črno-belo, veš…


o – ja kje spoijo pod mostiovi, jejo v javnih kuhinjah, samo pojdi v zavetišča za brezdomce – prodajajo kralje ulice, da se preživijo… ipd. kaj še nisi nikoli gledala kakšnega prispevka – sploh pozimi, ko stisne mraz in za kakšne praznične dni… povedo svoje žalostne zgodbe tudi v medijih…
torej kaj čakaš???[/quote]

Ja, prodajajo časopis in fehtajo, nafehtajo za svoje potrebe, spijo v zavetiščih in če bi del nafehtanega vložili v zavetišče, bi imeli topel in klimatiziran dom. Nihče od njih ne išče službe.


o – ja kje spoijo pod mostiovi, jejo v javnih kuhinjah, samo pojdi v zavetišča za brezdomce – prodajajo kralje ulice, da se preživijo… ipd. kaj še nisi nikoli gledala kakšnega prispevka – sploh pozimi, ko stisne mraz in za kakšne praznične dni… povedo svoje žalostne zgodbe tudi v medijih…
torej kaj čakaš???[/quote]

Ja, prodajajo časopis in fehtajo, nafehtajo za svoje potrebe, spijo v zavetiščih in če bi del nafehtanega vložili v zavetišče, bi imeli topel in klimatiziran dom. Nihče od njih ne išče službe.[/quote]
a veš kolk je ljudi, ki imajo dom zanekrat še in iščejo službe, pa je ne dobijo…
pol jo bopa en revež lahko tam je , ki niti za spat nima kje…in nemalo jih je izgubilo dom, ker so izgubili službe (stečaji, propadi firm) in so jim vse odvzeli, zarubili…
govorimo o pomoči človeki, ki nima nič…
a ti begunci pa iščejo službo – kaj bodo pa delali, saj so še brez os. dokumentov nekateri, kaj šele dovoljenja za delo, ne znajo jezika… in njim bi pomagali… brezdomcu pa ne… sam hretite se na veliko in govorite…

V 90-tih je pri nas doma bivalo kar nekaj mojih sorodnic z dojenčki in otroci. Daljnih sorodnic, smo se prej redko videli – ampak smo se lepo imeli, kljub vsemu. Samo njihovi možje so se javili v vojsko in branili domovino. Moj ded med drugo sv. vojno tudi.
Vzela bi k sebi otroka z mamico, stare ljudi
– ampak zakaj je med temi begunci toliko mladih, zdravih moških brez žena in otrok? Ne obsojam, zaenkrat. Samo rada bi tehten odgovor zakaj?

Ne vem, kakšna huda nevarnost vam preti od izčrpane matere z enim ali dvema opečenima otrokoma.

Se strinjam z “ja, bi” – da sit lačnemu ne verjame. In ja, smo po najboljših močeh že pomagali in bomo spet; čeprav bi bilo najlepše, če takšna pomoč ne bi bila potrebna.

Klošarji pa so si sami izbrali takšen način življenja. Ukalupljanja v naš vsakdanjik niti ne razumejo kot pomoč, ampak kot… no… ukalupljanje.


obsojajoča do drugih…
praviš,d a bi pomagala, hkrati pa po drugače misliečih z nekim obsojanjem tolčeš…
in ne ne gre samo za pomagati – gre tudi za lastno varnost…
če imaš takšno mišljenje – zakaj potlej čakaš na begunce, zunaj na cesti jih je polno ljudi, ki nimajo nič in kam… sprejmi ga pod svojo streho … zakaj tega ne narediš????

zdaj lahko zase govorim – ni težava v pomoči – pomagam jaz vsakemu, ob pogoju tudi, da se jaz počutim varno in da ne ogrožam sebe in svojih bližnjih…
in to je tukaj problem…
pred koliko davno leti so druge države sprejemale te ljudi v svoje države, njihova lastna okolja, potem pa se ti ljudje, kar naenkrat obrnejo proti tebi, tvojemu narodu in začno pobijati naokoli… kaj se je zgodilo v ikei na švedskem – dva prosilca za azil ubila mamo s sinom – pelji si ju v dom no in jima pomagaj – revčka uboga, ker nimata nič… prideta v tujo državo, proita za pomoč, za hvala lepa pa pobijaza ljudi…
in samo vprašamo koliko je še takih – sploh, ker se ve, da jim ni to problem, da si želijo živeti v miru, ker če nbi bilo ro bi se ustavili v prvi mirni državi… ne, oni imajo svoje vidike in točne načrte – se lahko samo vprašamo s kakšnim namenom, pa danarja so tud polni očitno.[/quote]

Kje so ti ljudje, ki nimajo nič in so na cesti?

Ob ljudeh, ki se vedno počutijo ogrožene in vidijo samo črne scenarije, se vedno vprašam, kakšni ljudje so to: so sami tako pokvarjeni in delajo drugim s*anja ali pa bi vse to delali, samo da si trenutno ne upajo?

Niso vsi begunci zločinci in kriminalci in đihadisti ali karkoli že. Jih je precej navadnih ljudi, ki iščejo svoj kruh in mir.

Si predstavljaš, da bi se Slovenci morali pognati za trebuhom za kruhom? Pa bi na zahodu o nas govorili, češ kakšni kriminalci smo, da se že itak pobijamo med sabo, ali mož fenta ženo ali pa se na cestah pobijamo?
Ni vse črno-belo, veš…[/quote]
delaš se neko tako dobrotnico in si tukaj napihuješ ego -, preberi kaj si napisala in kako si obsojajoča in sama sebi nasprotujoča –
po eni strani se delaš lepo in ful prijazno in odprto, hkrati pa sama ti prav ti obtožuješ ljudi da so napadalni da delajo ljudem slabo, čeprav jih niti poznaš ne – tako kot si meni zdaj napisala…

jaz zato kar sem napisala nimam niti najmanj slabe vesti – dala sem ti primer, kaj se dogaja in kar je realnost… ne ti črno belo – jaz pišem o tem da ravno ne vemo kdo izmed njih je kdo in kakšne namene ima… in ko jih bomo imeli tuakj bo prepozno… in očitno nimajo vsi dobrih namenov – glede na dejanja…
saj ti pravim, ti dobrotnica siga kar pelji v dom in živi v nevednoszti in strahu, predno boš spoznala kdo je in koliko mu lahko zaupaš in koliko se lahko nanj zaneseš in kakšne namene v resnici ima…
e jaz si ga ne bom – si ne upam sprejeti tega tveganja… ker žal ta isis in ve te krustosti so realnost…
in zato, ker imam takšno stališče, da si ne upam tega narediti in živeti v strahu v svojem lastnem domu – zato še nisem slaba, nikomur s tem svojim stališčem ne povzrtočam nič slabega in nikoli nisem imela nikakršnih takšnih namenov…

evo vidiš sama vidiš tudi ti črno in obtožuješ ljudi najhujšega samo zato, ker imajo drugačno mnenje od tebe (v tem primeru jaz in sem ga izrazila)… a sebe pa ne vidiš in tega kakšne odnose ti gradiuš s takim svojim napadanjem ostalih da so slabi in drugim želijo slabo, da bi delali slabo, samo zato, ker se ne strinjajo s teboj… da kar nad seboj se zamisli…

sicer pa očitno imaš tudi težave z razumevanjem – ker sem napisala, ni problem pomoč in vedno pomaga, samo, če vem,d a s tem ne bom ogrozila sebe in svojih najbližjih…
to si pa tudi očitno spregledala – ali ne tazumeš tega napisanega, ali pa namenoma ignoriraš, zato,. da lahko z negativnimi komentarji potem napadaš po nas…

nikakor !!!

New Report

Close