Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Božič šel po vodi

Božič šel po vodi

Svoje družine tadva še nimata, saj nimata otrok.
Pa ne gledat vse tako tehnično in brezosebno. Človek se vedno znova rad vrača k ljudem in praznovanjem, kjer se je dobro pčutil.[/quote]

Vsak ima svoj pogled. Pa naj gre sama, če ji toliko pomeni. Sam vedno iščem kompromise, tudi če mi kakšna stvar veliko pomeni. Je pa res da nisem ženska in gledam drugače. Yo je pa zadnja ki lahko pametuje o tem.[/quote]

O čem pa pametujem?
Mogoče bi moral še enkrat prebrat, razen če se tudi s svojim mnenjem ne strinjaš oz. sploh ne veš, kaj pišeš?


Tocno tako je v reali. Zenske na zalost velikokrat pricakujejo,da se moski oddalji od primarne druzine medtem ko same tega ne storijo. Zato toliko tem o tascah in maminih sinkotih.
Dvojna merila imajo.

Točno tako!!! Primarna družina je primarna družina…to smo prerasli in si ustvarili svojo družino in…to je sedaj MOJA družina.

Ko bodo moji otroci odleteli iz gnezda niti pod razno nočem biti njihov privesek pri družinskih praznikih. Oni si bodo ustvarili SVOJE družine, jaz pa…upam da bom lahko njihova prijateljica, kaj več pa ne želim, niti ne pričakujem!!!! Če si bomo celo leto obiskovali in bomo prijatelji je to več kot dovolj. So pa tudi dnevi ko ni treba da zbobnana skupaj cela žlahta!!![/quote]

Priveskov?
Partnerji tvojih otrok in tvoji vnuki so zate priveski?[/quote]

Ja, ko tale babšeta berem, mi gredo kar kocine pokonci.

Sem pa vseeno presenečena koliko in kakšno sovraštvo veje do tašč in tastov, do mam in očetov. Kaj pa če bi jih kar postrelili in to takoj, da bi že končno enkrat verbali.

Ej, še premalo je gorja na svetu. Še premalo.

Si ne zaslužite niti pikice sreče.


Tocno tako je v reali. Zenske na zalost velikokrat pricakujejo,da se moski oddalji od primarne druzine medtem ko same tega ne storijo. Zato toliko tem o tascah in maminih sinkotih.
Dvojna merila imajo.[/quote]

Moj oče pravi, da sina izgubiš, ko se poroči.
In zgleda, da bo kar držalo.

Rada bi se navezala še na odgovor ene pametnjakovičke, da bi se bala imeti družino z nekom, ki ima doma slabe odnose oz. primarna družina ne funkcionira … Glej, če imaš ta luksuz, da se ti ljudje kar mečejo pod noge, potem kar, izmišljuj si, kdo te je vreden. To, da starši ne znajo ustvariti dobrega družinskega vzdušja, pa nikoli in nikdar niso krivi otroci. In se tudi da prepoznat, kdo stare vzorce bolestno vleče naprej, kdo jih je pa predelal in je čustveno vsaj tako zdrav kot popolna ti.
Lahko ti dam en primer: družina s petimi otroki, fotr jih je dobesedno mučil z mamo vred na vse mogoče načine, ki si jih ti verjetno v svoji vati niti zamislit ne moreš, in so čisto vsi do zadnjega srečno poročeni s partnerjem iz mladih let, in vsem zakoni lepo funkcionirajo. So pa že v zrelih letih (najstarejši bo kmalu star 60 let). Ti pa kar, udri po siromaku še bolj, kot je že nastradal v življenju. Ožigosaj ga z grehi staršev, saj si drugega ne zaslužijo, a ne. Glavno, da je predstava za sosede.

Tokrat dam tvojemu možu prav.

Imam dva sina, ki imata družine. Na božični večer gredo obojni k snahinim staršem in tam praznujejo. Na 25.12. pa pridejo vsi k nam na kosilo in praznujemo pri nas. Se družimo od 12. – 18. ure, ko odidejo domov. Vsi srečni, vsi veseli.

Sicer pa pravijo jugo brati: tri dana svakog gosta imaš dosta.

Veliko zensk misli da se mozevo druzinsko drevo zacne z njima torej z njuno poroko,njeno pa z njenimi praprastarsi..


svakog gosta, tri dana dosta ☺

Pojdita skupaj h polnočnici. Ko prideta domov, si skuhajta čaj, poglejta še kakšen film in pojdita spat.
Naslednji dan na božič lahko gresta h maši, potem skuhata kosilo, popoldan pa gresta še kam pogledat jaslice. Nato pa gresta naslednji dan na obisk h vašim in njegovim domov. Verjemi, lahko se imata prav lepo. Naj bo tale božič malo drugačen. Lepe praznike!

Ne razumem tistih ki pravite, da hocete biti za praznike samo s svojo osnovno druzino, ker se drugace nic ne vidite? A se ne vidite vsak dan? Ne prezivljate vikendov, pocitnic skupaj? No, mi jih, zato pa gremo za bozic in veliko noc vedno k starsem in to vedno isto: bozicna vecerja 24. pri mojih, 25. kosilo pri njegovih. Za veliko noc zajtrk v ned. pri mojih, pon. kosilo pri njegovih. Pa sploh nismo verni, ampak to je ena taka tradicija, ki je nastala se v casih ko ni bilo otrok in sva bila sama. Obema je bilo samoumevno, da se za praznike obisce starse, kdaj pa, ce ne takrat? Saj sama sva vecino dni v letu, romanticni veceri so za obletnice, rojstne dneve ali kar tako…
se mi pa zdi vecdnevno praznovanje res malo tu mač, če njemu ne ustreza. Pejta za en dan da se najesta, podruzita, potem pa domov. Ce pa noce sploh pa ne vem…. naj ti potem on pricara caroben bozic, prepusti se mu, mogoce te preseneti…

Priveskov?
Partnerji tvojih otrok in tvoji vnuki so zate priveski?[/quote]

Ja, ko tale babšeta berem, mi gredo kar kocine pokonci.

Sem pa vseeno presenečena koliko in kakšno sovraštvo veje do tašč in tastov, do mam in očetov. Kaj pa če bi jih kar postrelili in to takoj, da bi že končno enkrat verbali.

Ej, še premalo je gorja na svetu. Še premalo.

Si ne zaslužite niti pikice sreče.[/quote]

Oprosti!!! Se ZELO DOBRO razumem s tastom in se razumem s svojo mamo, ampak…so pa dnevi ko hočem biti LE tistimi ki mi NAJVEČ pomenijo in to sta MOJA OTROKA in MOŽ.
In tukaj nisem jaz nesramna, ker NIKOMUR ne želim gorja in hudega. In zaradi takšnega razmišljanja si ne zaslužim sreče…ojoj…
Vsak si naj ustvari svojo tradicijo, jaz nikomur ne pravim da je tako kot imamo urejeno pri nas edino prav, ampak povem kako je pri nas.
Bi pa meni tudi presedalo viseti več dni pri nekom, s komer se niti ne razumem najbolje

In ne nazadnje se bosta morala sama dogovorit in sklenit kompromis.
Življenje v dvoje so sami kompromisi. Prej ko bosta položila prave karte na mizo in sproti usklajevala vajine različne želje, boljši odnos si bosta zgradila. Mir s tabo.

Ja, ko tale babšeta berem, mi gredo kar kocine pokonci.

Sem pa vseeno presenečena koliko in kakšno sovraštvo veje do tašč in tastov, do mam in očetov. Kaj pa če bi jih kar postrelili in to takoj, da bi že končno enkrat verbali.

Ej, še premalo je gorja na svetu. Še premalo.

Si ne zaslužite niti pikice sreče.[/quote]

Oprosti!!! Se ZELO DOBRO razumem s tastom in se razumem s svojo mamo, ampak…so pa dnevi ko hočem biti LE tistimi ki mi NAJVEČ pomenijo in to sta MOJA OTROKA in MOŽ.
In tukaj nisem jaz nesramna, ker NIKOMUR ne želim gorja in hudega. In zaradi takšnega razmišljanja si ne zaslužim sreče…ojoj…
Vsak si naj ustvari svojo tradicijo, jaz nikomur ne pravim da je tako kot imamo urejeno pri nas edino prav, ampak povem kako je pri nas.
Bi pa meni tudi presedalo viseti več dni pri nekom, s komer se niti ne razumem najbolje[/quote]

Brez potrebe se tako braniš, ker itak v luft skačejo zaradi lastne nepismenosti.

Ti si napisala, da kot babica ne boš hotela kot privesek viset pri otrokih in njihovih družinah, zgražajo se pa nad tem, da so kao partnerji otrok in vnuki zate priveski. Nepismeno pač.

Saj ni čudno, da se ljudje toliko kregajo, če se sploh ne poslušajo, ampak kar nekaj po svoje tiščijo.

No, poglej, poglej, kako se je vsul plaz kritik nate, ker imaš lepe odnose s svojo širšo družino. Meni se zdi pa to zelo pohvalno. V bistvu tvojega partnerja ne razumem najbolje. Kaj bi sploh rad? Partnerstvo je sklepanje kompromisov in ne vem, zakaj se ne bi tudi on 1x na leto potrudil in malo potrpel v družbi tvoje žlahte, saj ti, kot pišeš, to zanj storiš. To, da mu kar popustiš, ne pomeni, da boš sklenila kompromis, ampak da se boš podredila njegovim željam. Ne vem, če ti to veliko pomeni, bi on, če bi bil zrel, lahko razumel. Ob kakšni drugi priložnosti ga boš pa ti podprla v čem, kar njemu veliko pomeni. Tako to gre, če si želiš dolgega in osrečujočega partnerstva. Vse ostalo vodi v zamere in razhajanja.

Poročena sem skoraj 25 let in večina najine družbe tudi. Vsa leta sva bila za najino družbo malo čudaška, ker sva takoj po poroki začela praznovati sama, v dvoje. Zdaj pa starši počasi umirajo in kar naenkrat te “mlade” – no zdaj ne več – družine nimajo kam iti praznovat. Tamladi pa tudi ne pridejo domov, ker ni nobene domače tradicije. Pa kdaj mislite, da se bo začela domača tradicija, kamor se bodo otroci vračali?
Mi smo se doma razumeli zelo dobro, ampak sta bila starša odrasla in naju s sestro nista privezovala k sebi z nekimi obveznimi večerjami za Božič. Ko sva odšli od doma, sva odšli. Se pa še danes dobro razumemo. Zdaj imamo živa samo še oba očeta, in vsako leto povabimo katerega za Božič k nam (enako delata tudi sorojenca), ker bi bil oče sicer pa res čisto sam. Enako pričakujem od svojih otrok.
Z možem se imava pa tudi še vedno zelo lepo in nama ne bo hudo, ko bova spet sama. Bova vsaj vedela, da sva dobro opravila svojo starševsko nalogo.

Avtorica ni napisala, da je večerja obvezna in da mora iti zaradi staršev, temveč, da ji je ta njihov običaj všeč, da ji veliko pomeni. In to je nekaj povsem drugega, kot to, kar opisuješ ti. Če vama kot paru ne ustreza praznovati Božiča v družbi, s starši, je to čisto ok, če vama najbolj ustreza biti v dvoje, je to super. Tudi midva sva takšna. Ampak pri avtorici je pa drugače, ona si želi praznovati z družino, ker ji to veliko pomeni in če se bo morala temu odpovedati zaradi svojega partnerja, to ne bo najboljša popotnica za njuno zvezo.

Kaj pa , če njemu ogromno pomeni, da sta sama za Božič? Zelo logična izbira.Si kaj pomislila na to? Ali le nase in svoje?

Avtorica ni napisala, da je večerja obvezna in da mora iti zaradi staršev, temveč, da ji je ta njihov običaj všeč, da ji veliko pomeni. In to je nekaj povsem drugega, kot to, kar opisuješ ti. Če vama kot paru ne ustreza praznovati Božiča v družbi, s starši, je to čisto ok, če vama najbolj ustreza biti v dvoje, je to super. Tudi midva sva takšna. Ampak pri avtorici je pa drugače, ona si želi praznovati z družino, ker ji to veliko pomeni in če se bo morala temu odpovedati zaradi svojega partnerja, to ne bo najboljša popotnica za njuno zvezo.[/quote]

Mah, kar ji paše, je bil razvajana par dni spredaj in zadaj. Ne vem, kateremu človeku bi to sploh pasalo. Da mora s svojim partnerjem preživet par dni nekje, kjer mu ni. Ne rečem kosilo, večerja, ampak par dni??? Bogi tisti, ki morajo par dni samo v kuhinji čepet in vse to postreči. Kaj pa takrat delate? Se samo bašete? Kaj lahko delaš par dni na obisku?

Vidva sta sedaj družina. Mogoče ti je to hotel povedati, ko je rekel, da bi bila sama doma? Kaj misliš?? !

Vidva sta sedaj družina. Mogoče ti je to hotel povedati, ko je rekel, da bi bila sama doma? Kaj misliš?? ![/quote]
Ah, pomoje se mu samo ne da. Ce se bo potrudil, ji pripravil vecerjo, darilce, kaksno presenecenje… potem ok. Ce pa se bo poknil pred tv s pivom in dalinjcem ona bo pa pospravljala, potem pa hvala lepa.

Vidva sta sedaj družina. Mogoče ti je to hotel povedati, ko je rekel, da bi bila sama doma? Kaj misliš?? ![/quote]
Ah, pomoje se mu samo ne da. Ce se bo potrudil, ji pripravil vecerjo, darilce, kaksno presenecenje… potem ok. Ce pa se bo poknil pred tv s pivom in dalinjcem ona bo pa pospravljala, potem pa hvala lepa.[/quote]
zakaj pa ne? a je treba glih 25. nekaj glumit, da ste kao ful kul familija?! bljeeek

Vidva sta sedaj družina. Mogoče ti je to hotel povedati, ko je rekel, da bi bila sama doma? Kaj misliš?? ![/quote]
Ah, pomoje se mu samo ne da. Ce se bo potrudil, ji pripravil vecerjo, darilce, kaksno presenecenje… potem ok. Ce pa se bo poknil pred tv s pivom in dalinjcem ona bo pa pospravljala, potem pa hvala lepa.[/quote]

Bistvo vsega naj bi bilo, da bi skupaj krasila jelko, skupaj pripravljala hrano, jedla…
To naj bi bilo bistvo božiča. Baje. Ne vem, ne praznujemo.
Podobno pa počnemo na Silvestrovo.

Ne, res ga ne moreš prisilit. Lahko pa mu rečeš, da ga razumeš, da noče k tvojim, vendar da naj tudi on tebe razume, da ti je to praznik, ki ga rada doživiš kako drugače kot ob celoletni rutini gledanja televizije. Da si za kompromis, ampak naj te prepriča z takšno idejo, da ti bo tradicionalno praznovanje, ki ga imaš zelo rada, res vredno izpustiti. Jaz bi se recimo pustila odpeljati nekam na Kanarsko otočje, če imata pa več denarja, pa tudi na kakšno cenovno bolj zahtevno destinacijo. No, morda pa dobiš svoj praznik nazaj:-)

Matr mi greste na jetra v tej temi s temi “božič mora bit tak”, “božič mora bit obraten”, kur*c, božič ne rabi bit nikakršen. Takšen je, kot je dogovor in človeka, ki mu do nečesa ni, pač na silo ne moreš vlačit in to je to. Lahko celo Slovenijo izprašaš, kako se jim zdi prav praznovat božič, vidva se še vedno ne bosta strinjala. Zaradi vaše posiličnosti, se itak vedno več ljudem ta praznik GRAVŽA, ko se greste neko diktaturo. Jaz tega sranja že dolgo ne praznujem in se mi začne želodec obračat, več ker je folk čisto prifuknjen, vsak vsiljuje neke svoje ideje še 100x bolj močno kot preostale dni v letu, kao v imenu ljubezni, v resnici pa sama prisila in hinavščina. BLJAK!

Nisem brala vsega in nisem zasledila podobnega odgovora, tako da se opravičujem, če je že katera omenila:

KOMPROMIS!

Življenje v dvoje je polno kompromisov!
Ko se dve različni osebizdružita na skupni poti, je ta lahko za oba uspešna in ugodna le, če sklepata kompromise.

Torej, praznovanje pri avtoričinih starših traja nekaj dni.
Fantu je to brez veze.
Vsak si želi svoje, ona na praznovanje, on biti doma.
Kompromis je, da lepo doma okrasita smrekico, nekaj dobrega skuhata skupaj, spokata na dan D sebe in hrano k staršem, tam lepo skupaj jeste,se družite, prespite in naslednji dan domov. Tako bosta imela oba nekaj od tega.
Drugi kompromis je, da gresta pač vsako drugo leto.
Skratka, vse je stvar dogovora in v tem dogovoru mora biti prav obema stranema!

Božič gor, božič dol, avtorica piše, da so to prazniki, ki jih je zmeraj rada preživljala z družino. Morda je pa point božičnih praznikov, da se povezujejo družine, da so drug ob drugem… mislim, da bi ti še bolj potreboval/a božič kot avtorica, da v krogu ljudi, ki bi ti naj nekaj pomenili, preživiš nekaj lepih trenutkov. No, če tega nimaš, potem pač ne moreš tega razumeti in se bomo mi ostali potrudili bolj razumeti tvoj gnev, jezo in ogorčenje, pa tudi potrebo po bruhanju, ko se ti bo obračal želodec. Žal mi je vsakega od vas, ki ste tako osamljeni in razočarani, da vas od praznovanja in priložnosti biti z družino odvrača že sama misel na praznik. Neumno čustvovanje, ampak ja, vsi na svetu pač nimajo sreče

New Report

Close