Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Božič šel po vodi

Božič šel po vodi

Nisi prebrala. On nima planov, on bi kavč in TV. Njegovi ne praznujejo.

Zakaj naj bi po tvoje bila avtorica doma s partnerjem – to je lahko vsak večer, če se ima za božične praznike možnost srečati s svojimi dragimi sorodniki in uživati v skupnem druženju? Zakaj bi se morala temu odpovedati? Da bo doma sedela pred TV z možem kot vsak drug večer?[/quote]

Saj ne rabita biti doma pred tv. Komot lahko gresta kam ampak sama ali pa k nekomu drugemu. Zakaj bi moralo biti vsako leto isto?

Zakaj mora tip sploh praznovat?


saj tip ne praznuje – on mora biti zraven, da sliši vso hvalo nje od članov njene familije ☺


saj tip ne praznuje – on mora biti zraven, da sliši vso hvalo nje od članov njene familije ☺[/quote]
Ti si čisto zgrešil poanto! Tip mora biti copata in nič drugače!


saj tip ne praznuje – on mora biti zraven, da sliši vso hvalo nje od članov njene familije ☺[/quote]
Ti si čisto zgrešil poanto! Tip mora biti copata in nič drugače![/quote]
se s sklonjeno glavo posipam s pepelom, ker se nisem tako kocizno, prefinjeno, visokoakademsko … izrazil ☺
aja .. pa ona izpade Pr(as/inc/a)eska ☺

Jaz se strinjam s tvojim partnerjem. Naša familija (sestra in brat z družinama) praznuje s skupno večerjo na božični večer in skupno kosilo ….zadnjih nekaj let imam po čudežu bolnega otroka za božič tako, da sva doma. In ni lepšega kot biti doma in uživati ljubi blaženi mir. Letos gre otrok k očetu za božič, jaz bom pa sama samcata na čarobni božični večer.

Zdi se, da govorimo dva različna jezika:
avtorica bi za praznike želela obdržat stike s širšo družino, ker je to čas v letu, ko si tudi ostali sorodniki privoščijo dva dni (se pravi več kot tiste dobre pol urce časa ob normalnem obisku), da se vsi srečajo, da stara mama vidi vse svoje potomce, da imajo vsi čas si nekaj povedat od začetka do konca, da se otroci/bratranci zaigrajo in tudi oni poglobijo stike z domačimi, vsemi domačimi .. to toplino doma, ki je očitno v njih vseh prisotna, to bi avtorica želela še dalje čutit, živet,obdržat.
Verjetno ji je to , poleg spominov na lepe čase, tako zelo pri srcu tudi zato, ker pri partnerju vsega tega ni. Saj on ne bi nadomestil njenih sorodnikov s svojimi! Tudi s prijatelji ne. Pa tudi z nekim konstruktivnim: “greva letos v xxx” ali ” letos pa bova naredila xxx” ali ” ali ne bi začela midva xxx” … on samo ne bi .. ne bi ničesar … ker pač ne bi.
Tukaj sedaj mi ni jasno, zakaj taka grozna obsodba avtorice: ona je vsaj nekaj predlagala, povedala, kaj ji je včeš … on ne izpostavi nobene alternative. A sedaj je bolje bit in ostat sam in prazen, zato da bo ja ostal kavč topel in zaseden? Ni tukaj govora, da saj lahko gresta onadva sama kamorkoli, samo k njenim ne! On ne gre k svojim, nima prijateljev in ni dal nobenega predloga. On samo “ne bi”.
In zato, ker se njemu nič ne zljubi, zato je ONA pošast??


daj vsaj svoje preberi — njegov predlog je jasen: nič !! rabiš še kaj??
po moje je tip izjemno takten in ne reče, da se mu za njeno žlahto je.be toliko, da se mu tudi je.be ne.

deluješ kot avtirca – psiho posesivni vampir

Lejte, tip se je naveličal ob božiču več dni vkup gledati iste face, jesti isto hrano in poslušati iste fore.
Rad bi bil doma s svojo drago, rad bi, da bi se zvečer pocrkljala, mogoče šla ponoči na sprehod, karkoli.
Zakaj pa ne?
kaj bi bilo narobe, če bi na božični večer uživala v miru in bližini drug drugega?

Nekaj dni je več kot dva dni.
Ne vem sicer, kakšen je tvoj prag, ampak meni se zdi škoda in čisto prevelika žrtev preživeti dva dneva z družbo, do katere mi ni preveč. Za partnerja bi potrpela en dan, mogoče prespati čez noč, če bi bila prehuda razdalja. Več pa je absolutno pretiravanje. Sploh če je taka lokacija, da se ne moreš nikamor umaknit za pol ure.

In ga ne bo motilo, če bo ona žalostna in razočarana? Sprehajata in crkljata se lahko tudi ostalih 364 dni v letu.

Ja pač se mu ne ljubi, kaj zdaj? A se mu MORA ljubit? Kaj je to, pade FAMILLIENWEINACHTSKOMMANDO AUFSTEHEN FÜR JEZUS!!!

Ali kaj?

In ga ne bo motilo, če bo ona žalostna in razočarana? Sprehajata in crkljata se lahko tudi ostalih 364 dni v letu.[/quote]

Nje ne bo motilo, da bo on žalosten in nesrečen na isti večerji z žlahto kot vsako leto?

Meni osebno božič ne pomeni čisto nič. Nič od nič. Ker nisem ne vraževeren ne coca-cola osladen. Imam pa rad sivlestrovo in pričakovanje novega leta. Zato se po svoje lahko vživim v dilemo. Če bi mene, recimo temu, draga oseba hotela na vsak način zvabit na razširjeno družinsko božično večerjo (že pisanje tega mi gre kar na bruhanje …), bi najbrž, kot je to delal avtoričin mož, šel zaradi drage osebe, ampak ne na božično (bruh) večerjo, ampak na druženje z drago. Pač, sklenil bil miselni kompromis. Če bi pa potem v tej družini nekajkrat dobil potrdilo, da je to božično vraževerje res spodbujevalec bruhanja, bi tudi sam temi naredil konec. Ne bi več šel.
Razumem pa, kako je, če imaš nekaj rad, tako kot jaz silvestrovo in novo leto. In spoznal sem, da imaš to lahko rad NE GLEDE NA VSE! Jaz imam silvestrsko noč in novoletno rajanje enostavno tako rad, da se zabavam ob vsakršnih okoliščinah (no, ne govorim o ekstremih). In na ta dan oz. noč mi tega veselja ne pokvari NIČ! Ampak res NIČ! In zato tudi še nikoli nikomur nisem niti pikice zameril, če se z mano ni strinjal ali ni odzval ali karkoli. Tisti dan v letu je zame, ostali so opcija. In nikomur ne dopovedujem, da “novo leto brez tatice in mamice pa bratcev in sestric in slinaste otročadi ni pravo novo leto”. Novo leto zame vedno JE!
Zato tudi težko razumem vso to božično paniko, ki jo nekateri zaženejo, če ni vse tako, kot piše v katekizmih. Vprašam se, kako imajo ljudje lahko tako oprane možgane …


Ti si čisto zgrešil poanto! Tip mora biti copata in nič drugače![/quote]
se s sklonjeno glavo posipam s pepelom, ker se nisem tako kocizno, prefinjeno, visokoakademsko … izrazil ☺
aja .. pa ona izpade Pr(as/inc/a)eska ☺[/quote]
Ma ni to pepel! Prhljaj ti leti na reklc!☺☺

Par dni na vikend z žlahto čez praznike?To je pretirano… Možnost je, da gresta na kak mini dopust čez praznike sama. Morda v kako EU mesto… Če bosta doma pa ni nobenega razloga, da ne bi odšla na eno popoldansko kosilo ali večerjo k staršem. Ne pa seveda za par dni. To je kompromis.


Se strinjam z napisanim… sicer pa se mi zdi prav, da vidva sedaj kot par (in kasneje druzina) zacneta oblikovati svojo tradicijo kot par in druzina, seveda vanjo, kot povedano ze zgoraj, vkljucila lahko tudi druzini v obliki obiska kratkega cez praznike.prvensrveno pa oblikujta svojo skupno tradicijo, ki bo vaju oba izpopolnjevala in vama lepsala skupne dni praznikov. Tradicija druzin je tista, ki ste jo imeli v vajinih druzinah, zdaj sta vidva zase in lepo in prav je da zacneta z vama lastno tradicijo, ki jo bosta potem gradila in prenasala tudi na vajine otroke in ki bo bogatila vaju, vajin odnos in vajino druzino.

Cimprej otrocka, pa boste lahko sami v ozjem druzinskem krogu praznovali bozic, tako kot to pocne vecina druzin.

New Report

Close