Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Brezvestno parkiranje “komot” voznikov

Brezvestno parkiranje “komot” voznikov

Ojla!

Alias – povsem razumem tvojo jezo in bes, ne razumem pa, zakaj se o tem problemu razburjate in živcirate na forumu?

Dajte urigirat na samem kraju “zločina” pri pristojnih službah! Nimam nič proti, da se tukaj delijo izkušnje, samo spremenilo in rešilo se bo bolj malo.

Jaz pokličem predvsem, ko zasedajo prostore invalidom. In zadnjič sem prijavila tudi policijski avtomobil! Zadevo sem tudi poslikala! Verjetno si bodo namislili kakšno olajševalno okoliščino, pa vendar.

Dajte ukrepati!

LP

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

Hmmmm… kje si pa potem našla “prstjeno mami”? Je to še kje drugje v navadi?

LP

Da, če si ljubitelj narečij.

Lp,

Alias

;-))

a-ha!!

čao!

Oprosti, če sem ti stopila na žulj. Nihče nikoli ni govoril, da se z otroki ne gre v trgovino tu pa tam. Mene je motilo samo to da nekateri tam preživljajo cele popoldneve. Ampak to je MOJE mnenje, ti pa seveda imaš lahko drugačnega.

Glede parkiranja na pločnik- če si mamica boš verjetno razumela, kako je “fino” z majhnim otročičkom hoditi po prometni ulici, ko ne veš kdaj ti ga bo kakšen avto zadel.

Tako parkiranim avtomobilom se ” po nesreči” z vozičkom zaletiš v bok ali pa sprednjo luč. Me zanima kje bodo naslednjič parkirali?

Takih ljudi enostavno ne maram. Zdijo se mi egoisti.
Ne vem zakaj to pocnejo. Verjetno zaradi lastnega ugodja in po nacelu “kaj mene briga.” Zanimivo je pa to, da prednjacijo ravno najbolj tisti z velikimi makinami.
Ce bi policaji malo veckrat krozili naokoli in kaznovali voznike, bi se kmalu vzpostavil red. Namesto tega pa raje lovijo tiste, ki vozijo 5km/h prevec.

A veš kako je šele luštno, ko ne vidiš dobro, hodiš po pločniku in predvidevaš, da je pač rezerviran za pešce. In na žalost ni tako :((( In se ko en butelj zaletavaš v avte kretenov. Pa ne mi rečt, naj ostanem doma, če ne vidim. Tudi taki moramo živet in pač ne pristajamo na postrežbo, ampak želimo biti samostojni in sami hodit po svet.

Če lahko redarji veselo polnijo blagajano in v centru izza vogala oprezajo, kdaj bo parkirni listek potekel za 5 minut, da bodo lahko na šipo nalimali “obvestilo o prekršku”, potem ne vem, zakaj ne morejo krožit tudi tam in zaračunavat kazni, ki bi morale biti vsaj 5 x višje kot v centru, saj je tudi prostora za parkiranje bistveno več. Ko smo še živeli v Novih Jaršah, sem eno popoldne lepo videla, kako en tak brezvestnež onemogoči invalidu samostojen dostop do vhoda. Invalid sam gre težko čez visok robnik pločnika, da najde drugo pot. Ampak o tem takile samovšečneži ne razmišljajo, glavno da je meni komot.

Ko se je CP odprl, so bila pred samim vhodom betonska korita z zemljo, ki naj bi preprečevala prehod avtomobilom. Ko sem bila naslednjič tam, recimo čez kak mesec, jih ni bilo več oz. so bila nametana kar na povprek. Policija pa nič!

Prvič lahko plačaš, ampak če je kazen v mestu 5 jurjev, mora biti tam vsaj 50. Naslednjič dvojno, tretjič si pa ob izpit. Če bi sankcionirali take stvari, namesto da staršem pred vrtcem lepijo listke, bi morda kdo še jemal policijo in redarje resno. Tako pa jih lahko samo preziraš, s takimi egoisti vred.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Hmmm …pa je res taka razlika, če parkiraš avto pred vrtcem ali pred trgovino????

Meni se ne zdi, no. Kaj pa veš v kakšni stiski je bil tisti, ki je parkiral pred trgovino- mogoče je bila mamica z vozičkom za dvojčka ali…

Prijazen pozdrav!

J.

Včeraj sem gledala pri Tedniku, kako starši nimajo kje pustit avta za 10 min, da poberejo otroka iz vrtca, en očka se je skoraj zjokal, v enem tednu je skasiral 4 plačilne naloge, ker je parkiral na pločniku pred vrtcem. Nisem še videla mamice, ki bi ji avto od riti padel direkt pred vhodom (česarkoli), praviloma so (bili) to čili mladci, samski, nabiti z energijo – kot takrat, ko je človek na vozičku lep čas čakal, da se je gospodič z mobitelom na ušesu priguncal nazaj, pa se niti opravičil ni. Eno je stiska, drugo pa komoditeta!

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

zanimivo, da se tok usajate zaradi parkinga po raznih Shity parkih – moram prav res pomislit kdaj sem šla nazadnje not – ker v tako norijo me še brez mularije noben ne spravi. Če že mož ne bi delal v BTC coni, tja sploh ne bi več hodila … tko pa …. sem se v petek spraševala, če slučajno kaj zastojn tam talajo, ko sem se 1,5 ure prebijala z avtom po moža. Mislim haloooo

In potem slišim kako Alias, ki jamra čez voznike, ki jim avtomobili z rit padajao … da mora hodit v Shity park po špecarijo. Veš bejba prismojena, čez Šmartinko je en bivši Emona center z zelo dobro ponudbo špecarije v istem cenovnem rangu – pa tudi nobenga avta ni parkiranega pred pred vhodom tko da začni hodit po špecarijo tja.

Meni gre bolj na živce parkiranje v takih soseskah kot so BS3, Brilejeva, Kunaverjeva, Bratovževa ploščad, Trnovski bloki – **** name it; v vseh teh soseskah so bile garaže narejene približno tako, da je en park box prišel na eno stanovanje. Seveda je danes totlen problem s parkingom, ko ima vsako stanovanje že 3 avtomobile. In vsa ta spalna naselja so se odločila zaparkirat še vse sosednje ulice. Pri nas se je zdajle recimo že začelo dogajat, da nam hodijo parkirat na naš vrt. Jaz se sprašujem, kje ima folk možgane, da kupuje avtomobile, pa ga niti pred lastno bajto nima kam dat in ga mora puščat na “javnih” površinah, če že ne na sosedovem vrtu, pa vsaj pred vhodom, da zjutraj ven iz dvorišča ne more.

Verjetno je med vami dosti takih frajlic, ki imajo avto, parkinga pred lastnim blokom pa ne… pa dajte ve za začetek povedat, zakaj ste sploh kupili avto

za tiste, ki imajo probleme s vozniki v raznih CP pa en dober nasvet, ki preizkušeno na meni dobro deluje – ne hodit tja

Eh, Skrbna, zdaj pa malo pretiravaš! A mamice pa naenkrat postanejo bolj “moralne”, razumevajoče, potrpežljive, kulturne? Mamice so bile nekoč frajlice in sinčki bodo morda samski čili mladci, nabiti z energijo…

Mast mast, tudi ko smo bili mladi, samski, lepi … smo bili kdaj utrujeni, izžeti, brez energije. Še pomnite?

LP

SonjaM,

se močno vidi da ti manjka osnov bontona in lepega obnašanja in komuniciranja – in to tudi preko spleta. Ali pa si upaš tako po japijsko in slengovsko komunicirati, ker ne gledaš človeku v oči?? In Alias, mamo treh otrok, okarakteriziraš kot, te citiram, “bejbo prismojeno”; me prav zanima, kdo je tebe učil manir in olike? Še nisi srečala tapravega?
Pa še nekaj: zagotovo si zaposlena kje v konkurenčni živilski branži, ( reklamiraš Emono čez cesto, ki je mimogrede propadla in če še ne veš, jo je nekaj lokacij pokupil trgovec TUŠ), ker se ti je Citypark tako priskutil in zameril ali pa nisi dobila zaposlitve v njem :-)) Odločitev posameznika je, kje bo zapravljal svoj denar, tako da verjetno Alias niti pod razno ne bo upoštevala tvojega vsiljenega nasveta..

Očitno moraš biti v svojem življenju zelo zelo nezadovoljna kar z vsem, ko takole tu bluziš.

Se strinjam s teboj, da se nikogar (pa če je mama treh, dveh, enega ali pa je “samo” ženska) ne zmerja z “bejbo prismojeno”, čeprav je sicer ta prismojen moj priljubljen izraz, ko katero od kolegic, znank ali prijateljic pograjam. Dosti “prijetnejši” kot pa butast, nor, zmešan, blond, idiot….

Ne strinjam se pa s tvojim načinom “natolcevanja” in nizkotnega namigovanja o Sonjini morebitni (ne)zaposlitvi, nezadovoljnosti, ….

Povedala je svoje mnenje, pa četudi slengovsko in japijevsko, za moje mišljenje dosti bolj argumentirano kot si se tega lotila ti.

LP

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

:))) ko bo tvoj avto naslednjič parkiran tako, “kot bi ti z riti padel” ti ga bom jaz osebno s ključem označila. Ali ti bo to všeč?
Tvoj egoizem proti mojemu? Kaj bova pa naslednič počeli? Mogoče spuščena guma? Pa naslednja stopnja? Granata pod avto. Tega je itak na kile na tržišču…. Mogoče so dobiva kar s šmajserji….
Tako gre to, če nikogar ne briga niš drugega, samo njegova velecenjena rit? Kam bomo prišli, če bomo takole nadaljevali????
Malo kulture prosim. In prav imaš Alias, da si se oglasila.

Recimo, da katera izmed tu sodelujočih ni ravno iz Ljubljane. In med tednom ne utegne v šoping, oz. kupi, kar nujno rabi, ostalo gre pa, recimo, ravno v soboto, zaradi izbire in nižjih cen, kupit v CP ali katerikoli drugi večji center. A slučajno ne sme? Ali slučajno zaradi tega mora trpet zaradi objestnih voznikov (voznic)? In zakaj ne bi smel otrok z mamo v trgovino? Ali smo nezaželena vrsta? Morda pa tudi nekatere nimamo varstva za otroka, da bi lahko same šle v trgovino. In kaj potem z otrokom? Verjetno ga ne bi smele imet, če nimamo vseh “pogojev” .. sploh glede na vaše odgovore…

Cel BTC (torej tudi CityPark), kolikor vem, privat zemljišče. Zato tam redarjev NE boste videli. Torej je vse odvisno od dobre volje lastnika, da kliče pajka za nepravilna parkiranja (kot to dela npr. novi Merkur, če kdo parkira na mesto za invalide).

Ja, veste, kolesarska je kolesarska. pes cona je pes cona. In se ne morem strinjat z :)))… Zdi se mi svinjarija. Veckrat grem v CP in NIKOLI ni bilo cisto polno parkirisce. Se sproti prazni, niti sekunde nisem nikoli cakala. Tudi z biciklom se vozim in tudi z otrokom.

Ja in priznam… sem se peljala z biciklom in obdrsala avto… in sem skusala pravilno parkiran avto spravit ven rikverc mimo enih brezobzirnezev, ki so se nasrali za moj avto pocez, pa ni slo drugace kot da mu snamem odbijac…

Pa se bom to naredila!!! Isto naredim na Kolodvorski, v stari ljubljani, v BS….

Vedno pustim listek s telefonsko. POKLIC CE SI UPAS! In guess what! Niti en me se ni poklicu. Pa digitalca s sabo nosim. Da ne bo pomote:))))

Bedaki bedni!

Tokrat neimenovana

Prav imaš! Samo to ne vem, zakaj moraš biti neimenovana?. Saj stojiš za svojim stališčem.

Zato ker tukaj preveckrat (tudi brez vesti) napadajo tiste, ki stojijo za svojimi stalisci…

lola,
prosim te za nasvet v zvezi s prijavljanjem na plocniku parkiranih avtomobilov policiji ali redarstvu…saj vidim, da si edina, ki je tukaj v tej debati res kaj konkretnega ukrenila.
pri nas v siski je namrec groza; pred lokalom acapulco in franci na balanci parkirajo na obeh straneh ceste -na plocniku, avtomobili “visjega cenovnega razreda”, pa imajo malo naprej svoje parkirisce. da ne omenjam, da se z vozickom ne da mimo.
sem pa ze videla policaje in redarje, ki so se peljali po cesti, ukrepali pa se nikoli.
oh, kdaj bo prisel dan, ko se ne bom usajala vsaj 3x dnevno cez brezvestne voznike????

lep vecer
b.j.

Najbolje,da svoje otroke in dojenčke pustimo same doma in gremo v šopinhg,pa dajto no,zresnite se.
Za vse,ki pa parkirate direkt pred vhodom,mi je že neštetokrat prišlo na misel,da bi vam naredila rajse po avtomobilih ampak se ne spustim tako nizko,zaenkrat je to samo v mojih mislih.
Najbolje je da se zapeljete v CP z avtom,z avtom nakupujete in z avtom na blagajno plačat,to bi vam najbolj odgovarjalo,a ne.
Lahko ste malo bolj obzirni do drugih,pa ne samo do mamic z vozički,do invalidov in tistih ki pravilno parkirajo in si ne morejo pripeljati nakupljenega do svojega avtomobila.
lp

Ni ina,ko se ti bo to večkrat zgodilo,me zanima če ti bo vseeno dajati denar za brezvezne praske.Jaz mislim,da ko se ti bo prvič to zgodilo,da boš preklet dobr premislila,če boš naslednjič še tam parkirala.
lp

New Report

Close