Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Brezvestno parkiranje “komot” voznikov

Brezvestno parkiranje “komot” voznikov

Naš družinski prijatelj je v vozičku peljal na sprehod svojega vnuka.

Kot povsod, so tudi pri nas pločniki zaparkirani z avtomobili tik za prometnim znakom, ki prepoveduje parkiranje. Prehod med avtomobilom in obzidjem, s katerim je na eni strani ograjen pločnik je tako ozek, da se še pešec težko prerine mimo, kaj šele nekdo, ki pred sabo poriva otroški voziček.

No in ta naš prijatelj, se je z vozičkom težko prerinil mimo vozila. Seveda se je na celi levi strani avtomobila poznala “posledica” tega rinjenja.
V tistem trenutku se je vrnil lastnik in začel vpiti na našega prijatelja in ga zmerjati z vsemi možnimi psovkami.
“Povzročitelj” prask je izredno mirno vzel iz žepa telefon, poklical policijo in pogumnemu prekrškarju ni dovolil odpeljati, vse dokler ni prišla policija.

In povem vam, da se prask ni dalo spolirati!!!!

Se vprašate kdo je zmagal????

Tisti pločnik se je od takrat zelo izpraznil….. Naše mesto je majhno in se hitro vse razve.

Nataša

Ojla!

Hmm….. mimo peljali in nikoli ukrepali??? ;o( Verjamem, da je v večjih krajih težje kot v manjših. Pri nas ni tolikanj problemov ravno zavoljo majhnosti. Imamo PP in tudi rajonskega policista (po novem tudi policiste pešake) in imamo odlične vodilne na občini, ki prisluhnijo vsakemu takšnemu perečemu problemu.
Pokličeš policijo in prijaviš. Tudi, če je redarstvo ali policija peljala mimo, pokliči in prijavi. Ob ustrezni označenosti prepovedanega parkiranja policisti in varuhi javnega reda MORAJO ukrepati. Poslikaj, obrni se na rajonskega policista in na najbližjo policijsko postajo. Podajaj prijave (le – te se beležijo in dokumentirajo), zapisuj registrske tablice (da dokažeš morebitne ponavljajoče se prekrškarje) in vztrajaj. Zapisuj v končni fazi tudi policijske avtomobile, ki se peljejo mimo in ne ukrepajo.
Ne znam ti ničesar drugega svetovati. Prijavljaj in prijavljaj.

Bodi odločna, čeprav verjamem, da bo težka, dokler se bodo za to pristojni vozili mimo.

LP in mirne živce ti želim!

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

Teorija Lola, teorija! Vsak dan, 7 dni v tednu kličemo policijo. VSAK DAN. Ne pridejo. Dovoz mi zaparkira kibla, ker gre gospod policaj na bankomat. Želodec se ti obrne, res. IN gospod komandir Policijske postaje LJ-Šiška mi reče dobesedno: gospa, ne sekirajte se, drugje je še slabše. Nimamo časa, nas je premalo… bla, bla, bla. Zvečer, ko na tej isti cesti streljajo z radarjem jih ni premalo in čas imajo. Zanimivo. Poveš jim v čisti slovenščini, jasno in glasno. Problem je VSAK dan med 8-12 in 15-17 uro, ko je odprta NLB. Oni se ne zapomnijo ??? In takih primerov je še pa še.Glavno, da bomo sprejeli nove zakone. Ampak izvajalci bodo ostali isti nesposobneži. Žal!

Res ne razumem, kako ne morete tisti, ki parkirate drugje kot na označenih parkirnih mestih si zapomnit: PARKIRANJE JE DOVOLJENO LE NA OZNAČENIH MESTIH!

Prav pomilujem vse, ki niso zmožni narediti 20 korakov več (bi vam noge odpadle, a ne?) in parkirati na parkirnih mestih. Tudi jaz imam avto in mi na kraj pameti ne pade, da bi pustila avto tam, kjer se mi “dvigne” (po domače povedano).

Naj pločniki ostanejo pešcem in kolesarske steze kolesarjem. Lepo prosim!

Oj, Avena!

Verjamem, da je pri vas le in na žalost samo teorija, pri nas se pa rešuje v praksi zelo učinkovito. Zato, ker imamo sposobne na “vrhu”, ki so pripravljeni prisluhniti in reševati probleme. Mogoče je prednost v naši majhnosti.
Tudi pri nas ni bilo vedno tako. So se pa pod različnimi pritiski, tako vodstva občine kot nezadovoljnih občanov, stvari izboljšale. Naredile so se tudi rošade v policijskih vrstah in za sedaj je vredu.

Po moji sodbi imate nesposobnega komandirja, ki ne zna ali zmore zaznati resnosti problema in ga prezentirati na višji stopnji. Mislim, da se da problem premalega števila policistov rešiti na zelo enostaven in eleganten način, so pa policisti nekako odraz zavzetosti svojega komandirja.

Nimam rešitve za tvoj problem, lahko ti samo povem, da bi jaz še vztrajala. Glede na moj karakter bi šla še višje. Zavoljo enega nesposobnega komandirja, ki ne zna in zmore reševati problemov in je predvsem zato plačan iz državnega proračuna, si ne bi dovolila vsakdanje slabe volje. Mislim, da si zavoljo njega in brezvestnih voznikov ne zaslužiš življenja v kaosu in vsakdanji živčni vojni.

LP

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

Jaz vas resnično ne razumem. Saj ni čudno da je tako v prometu, ko se pa vsak obnaša kot se mu zljubi. Kot da so predpisi za to, da se kršijo in kršijo. Me zanima, če bi si taki vozniki upali pustiti svoj avto v Celovcu (ali pač kje drugje) tako kot, da jim je iz riti padel. Pa sedaj, ko bodo nove kazni – govora je samo o tem, kako se jih bo plačevalo, bog ne daj, da se prekrškov ne bi delalo!!!
Pa ja, najbolj so pa obsojanja vredne mamice, ker gredo z otrokom v trgovino!!!!
Mal se zamislite no…

Seveda jim to v Celovcu ne pade na misel. Samo doma so taki egocentrični frajerji.
Ja Lola, se strinjam, da je problem v nesposobnem komandirju. In ne boš verjela, pločnik je zaparkiran tudi pred Policijsko postajo Šiška. Pa če to ni višek.
Totalno mi je pa dvignilo pokrov zadnjič, ko je točno pred našo hišo en tak samovšečen frajer parkiral svoj čudovit BMW čez cel pločnik in kolesarsko stezo. Po pločniku je prišla mamica z vozičkom z dvojčki. In mu je -za moje pojme maksimalno vljudno” rekla, kje da parkira. In ji je samo zabrusil: baba tih bod, k te bom užgal. Minister Gregor pa nič!?

hvala!
ze danes se bom lotila zadeve, ko grem ven z otrokom.
ni vrag, da se kdo ne zgane. in res, avtomobili so zmeraj isti! kakor da so nekaksni “untouchables”, ki si jih ne upata drezati niti policija niti redarstvo.
uf, pa mi spet naraste pritisk.

p.s. pri tem sem se spomnila (ko je ze govora o parkiranju in problemih mamic z vozickih), da imajo ponekod v tujini parkirne prostore posebej za
starse. fino, ne?

lp
b.

Drage mame,

čisto nič nimam proti, da svoje otročke kdaj vzamete oziroma vzamemo v trgovino s seboj. Toda, razne potrošniške mrzlice, ko je treba iti po špecarijo nujno v BTC City je pa premočna…tisti, ki hodi SAMO po špecarijo v BTC City je po moje zasvojeni potrošnik v zadnjem stadiju.

Spar center je recimo tudi na Viču, pa tam ni nikoli take gužve kot v BTC-ju, akcije pa so v obeh centrih identične. In lepo prosim ne mi prodajat, da se morate tiste izven LJ nujno vozit po špecarijo v BTC ker:

1. tisto kar prišparate ko kupujeta v akciji dobesedno skurite s svojim avtom – v tisti uri ko se tlačite v BTC in v tisti uri, ko se trudite prebiti iz BTC

2. kultura parkiranja se začne pri parkiranju doma, oziroma pri nabavki avtomobila … ko kupite avto, pa nimate lastnega ali najetega parkinga zanj in potem zasedate javna (skupna) zemljišča. Iz mojih opažanj je ravno ta kultura v Ljubljani najnižja

3. Sem ravno preseljena iz Vrhnike v LJ, rojena pa sem v KR. Shopping centri so tako v Logatcu kot tudi v KR in zato vsaj ta dva konca res nimata razloga za šibanje po špecarijo v BTC

4. Tudi jaz sem v LJ zdaj po tanovem stanujoča v Šiški in dejansko policija tam je pod kritiko … na klice se ne odziva v nobenem primeru … no dokler ne bo kak sosed sosedu vratu zavil. V našo ulico hodi parkirat vsa Šišenska, moževi straši se še spominjajo časov, ko sta se 2 avtomobila normalno srečala na njihovi ulici – danes je zadosti prostora samo še za 1 avto … včasih pa ne moremo več zaviti niti v lastno dvorišče … in ravno ta teden je pošteno počilo v križišču, ki našo ulico povezuje s šišensko, ko je nekdo izogibajoč se avtomobilom, ki so uvoz na našo cesto naredili popolnoma nepregleden

Draga SonjaM,

Meni osebno je BTC-jski Spar po obvoznici bližje, kot pa viški – sem namreč z domžalskega konca. In ne mi prosim replicirat, da ga imam v Domžalah tudi. Ja, ga imam skoraj pred nosom., pa ne hodim v BTC-jskega zato, ker bi mi bil bolj “fancy” in oh in sploh, ampak zato, ker se navkljub gneči DA dobiti parkirni prostor in se z otroškim ali pa če hočeš nakupovalnim vozičkom kljub notranji gneči neomejeno lahko gibljem. Ker je veeelik in prostoren…In glede ponudbe nebi izgubljala besed – bistveno več artiklov v BTC-jskem Sparu, kot v viškem – preverjeno! in moja odločitev je, kje bom navkljub hudi konkurenci zapravljala svoj denar… In veš zakaj je BTC-jski tudi super? Ker se vedno najde zabava tudi za malčke – pa naj bo to ob deževnem ali sončnem vremenu. Pa še najboljši sladoled v Ljubljani imajo tam. Toliko v vednost.

In mimogrede – nisem ena izmed tistih mam, ki bi nakupovala stvari izključno iz akcij, ampak posežem rada tudi po kakovostnejših stvareh, ki jih je tam bistveno več na izbiro. Da notranjega kotička s pripravljeno hrano in sladicami iz Maxijeve slaščičarne ne omenjam. Malenkosti, ki štejejo.

Vidim, da si tudi malo spremenila taktiko komuniciranja v primerjavi s stvojim prvim postom. Želiš popraviti vsesplošen vtis? 😉

“Le čevlje sodi naj kopitar” – tudi kar se tvoje opazke pod točko 2. tiče. razmisli no malo!

Lep dan,

Mikka

Upam, da boš kaj dosegla.
Pri nas je podobna situacija. Obstaja en lokal, ki se mu pogovorno reče “kasarna”, to pa zato, ker tja zahajajo večinoma policisti in cariniki. Pločnik je velikokrat popolnoma zaparkiran, o občinskem redarju pa ne duha ne sluha. Raje piše listke tam, kjer (čeprav nepravilno parkirani) avtomobili nikogar ne ovirajo. :(((

Mene tudi take stvari pogrejejo, joj!!

točno to

le čevlje sodi naj kopitar in parkiraj na svoji parceli ne pa na javnih zemljiščih, ali na sosedovem dovozu

ponudba v šparovi samopostrežni pa je identična, tudi preverjeno, parking se da dobiti v Domžalah, tudi preverjeno in ja malenkosti štejejo, samo meni se ravno ne zdi malenkost čakat na krožišču 1 uro na parking … ama ja, če ti paše zgubljat čas v mekah zapravljanja izvoli, zaradi mene tudi v BTC

pa jaz svojih otrok na špancir in na zabvo ne vozom v šoping centre, ker jih ne mislim vzgajat v duhu potrošniške kulture v smislu shopping+zabava

začne se pač pri lastni mentalni higieni … tisti, ki parkirajo po p.s.-u pred domačo bajto/blokom parkirajo pravilno tudi v Šparu

kar se pa mojega tona pisanja tiče pa …

se s potrošniki z opranimi možgani že dolgo ne kregam več … zato pa imam ta moment bolj v želodcu našega soseda, ki je svoj avto postavil genau na moj dovoz in jaz ob 6h zjutraj spet nisem mogla v službo … g. sosed pa se ni dal motiti, da bi prišel premaknit avto … in po pisanju sodeč si tudi ti ena izmed frajlic z lastnim avtom brez prostora kamor bi ga ponoči postavila … kot si napisala… pometi najprej pred svojim pragom … jaz namreč to počnem … s svojim sosedom

Ha, ce se znajdem v situaciji, ko je kje zaparkirano in gre le stezka skozi, se bolj z veseljem potisnem vozicek skozi in naredim kaksno prasko na avtu. Menim, da le taksne stvari streznijo brezskrbne voznike.
So taksne situacije tudi na plocniku, ko moras dobesedno na cesto z vozickom…
Lep dan!
Tejca

SonjaM,

ubogi tvoj(i) otrok(ci), ker imajo tako mamo……

Ne mislim se tu gor prepirati in ti metati kosti za glodanje, ker si očitno preveč lačna. Pranja možganov drugim seveda.

In še nekaj: ne nisem frajlica, sem mama 2 otrok in si ne dovolim, da me preko foruma tako okarakteriziraš, ker me prvič, niti ne poznaš in drugič, ne gledaš v oči. Kajti če bi me, si me nebi upala tako nasloviti oz. žaliti.

Ave Trtiumphator!

Mikka

Pri tej debati se mi sploh ne zdi bistveno ali si mama ali ne. A če pa nisi mama se pa lahko plaziš med avtomobili. Problem je za vse enak, vsaj kar se mene tiče. Vsekakor te pa še bolj razkuri, če ne moreš mimo z vozičkom.

Ah, SILVA za avto pa za denar se pa res ne bomo sekiral! To so pač samo materialne dobrine! Zato izvoli ga poravsat, če se boš le za malenkost bolje počutila! Si pa lahko brez skrbi, da jaz se slabše ne bom! :-))

lp, ina

Avena daj mi povej pred katero NLB banko se to dogaja?

lp

Moje zaupanje v policijo je hudo upadlo in zame so samo še državni uslužbenci, pa nič več. Kot sosedje City parka smo skasirali vse stranke produkte velikega nakupovalnega centra, od zaparkiranih (LASTNIH!)parkirišč, do hrupa, dealerjev itd. Mnogi, ki so šli v Kolosej, so v “izogib gneči” parkirali na našem dvorišču, policija je bila “prezasedena”. Tudi ko smo stanovalci začeli beležiti serijske vlome v avtomobile, kraje avtov, vlome v stanovanja, so bili še vedno prezasedena. Niso pomagali ne klici na moščansko policijo, ne na območno enoto, ne pisne pritožbe sveta stanovalcev, v enem letu so z našega parkinga izginili 4 (štirje!) osebni avtomobili, vsi iz družine VW, mulcu v prvem razredu je bilo jasno, kaj se dogaja, narisali smo policiji, ampak oni so (bili) “prezasedeni” za to, da bi teden dni opazovali parkirišče – kako naj se potem ubadajo s tako banalno zadevo, kot je napačno parkiranje?!

Sem smrtni sovražnik nakupovalnih centrov, še večji nasprotnik vodenja otrok vanje, vseeno pa je veliko večje kritike int udi obsodbe vreden KDORKOLI, ki avto pusti, kjer mu od riti pade, kot pa starš, ki pelje otroka s sabo v trgovino. Kajti tisti starš dela škodo sebi in svojemu otroku, brezvestni egoistično voznik pa vsem okoli sebe – z izjemo sebe.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Se popolnoma strinjam. Mene že kar nekaj časa mika, da bi takšne avte “malo” podrgnila z kakšnim fajn ostrim predmetom. Uh, sem besna na njih. Pa če sem z otrokom ali pa sama.

Očitno ti denar iz riti ven gleda.

Ja, kaj mi mogoče ne privoščiš? V tem pa res ne vidim nič slabega! In ga želim toliko tudi tebi in vsem drugim, ki ga pač nimajo toliko kot mi! Ne vem zakaj si tako napisala! Saj smo se sami trudili zato, da zdaj pač lahko kaj imamo! Sploh pa nevm zakaj se zdaj tukaj nekaj opravičujem!

Lp, ina

SonjaM, (in ostale enako pametnih odgovorov)

ni tvoje delo solit pamet, kam naj gre kdo v trgovino. Kot prvo, v CP ni samo Špar. Verjetno nisi opazila. In drugo, nobena ni napisala, da hodi tam vsak dan za zabavo. Beri, punca. Enkrat ali dvakrat na mesec pa lahko pričakujemo, da lahko normalno pridemo, kamor smo namenjeni. IN parkirišč je po BTCju dovolj. Sam kak korak bi bilo treba več naredit. Pa se enim to zdi zguba cajta..
In kdo si ti, da boš pridigala o tem, kdo si lahko privošči avto in kdo ne? Morda bi pa stanovalci blokov po nekaterih mestih bili veseli, če bi imeli možnost kupit ali najet parkirni prostor. Pa jih je žal absolutno premalo in občinska uprava ne migne s prstom glede tega, ampak veselo prodaja občinsko zemljo poštenim podjetnikom, ki bodo zgradili še več stanovanj. Glede na to, da si z Vrhnike, bi vsaj to morala vedet. In kar se Vrhnike tiče, je parkiranje še bolj nemogoče kot v LJ. Od Loke (ali Logatca) do Betajnove je pa zelo “kratka” razdalja, da bi peš nosila vrečke, pa še rinila otroški voziček, a ne? Ali pa tudi jest, umivat se itd. ne smemo, če ne izpolnjujemo “tvojih” pogojev? Ali sploh lahko še živimo?
V kolikor nimaš ničesar pametnega za povedat, prosim, bodi tiho in se izogibaj forumov.

Kot zaposlena v eni izmed trgovin v CP, vam lahko povem:

1. da mestno redarstvo zadnji čas redno kroži po parkirišču in piše kazni,

in (kar je še bolje):

2. pajek redno odvaža avtomobile, ki parkirajo po pločnikih in (neupravičeno) na parkiriščih za invalide. Ravno danes sem videla enega :))

3. da pa se ljudje “ne morejo pritoževati”: nekajkrat na uro je po ozvočenju slišati obvestilo za tiste, ki jim avto pade z riti, kjer se jim sprdne, da mestno redarstvo opravlja svoje naloge tudi na parkirišču CP.

(nam, ki to obvestilo slišimo 50x na dan, nam grejo eni in drugi že prav pošteno na živce)

Ker se je debata o nasilnem (vsaj jaz bi ga tako označila) parkiranju sprevrgal v debato o tem kje se kupuje in ali se vozi otroke s seboj v trgovino vam lahko povem sledeče.

Stanujem že celo svoje življenje pod priljubljeno izletniško točko Ljubljančanov – Šmarno goro. Žal vam povem, da tudi ljudje, ki pripeljejo svoje familije na zrak in rekreacijo ne premorejo niti malo več kulutre kot tisti pred CP. V zadnjem času praktično vsak dan (tudi če ni lepo vreme) je Šmarna gora dobesedno oklopljena s pločevino, vozniki pa mirno zaparkirajo vse pločnike in bankine, uvoze k privatnim hišam… V vsem svojem, ne ravno kratkem življenju sem prejšnji teden prvič videla policista, ki sta zatikala za brisalce listke tistim, ki so parkirali na pločniku. Enkrat, in potem bogve koliko časa spet ne. Za vikend se je z avtom (gre za glavno cesto) praktično nemogoče prebiti mimo, cesta je polna pešcev (ker so za robom na obeh straneh parkirani avtomobili). Obstajata sicer dve urejeni parkirišči, vendar vsaj eno (plačljivo) običajno sameva.

Kar spomnite se kakršnekoli množične prireditve – povsod je vse zaparkirano po pločnikih, uvozih, pred garažami, ali pa za prvgega novembra okoli pokopališč- vsi se želijo pripeljati prav do vrat – očitno je zadeva nacionalni šport.

Torej ni stvar v tem kje kupuješ v akcijah in ali ti pri tem delajo družbo otroci ali ne, ampak je stvar v osebni kulturi.

lp tinca

Sabina*, NLB Lj-Brod na Tacenski. Vem, da ni edini primer, meni je pač največji problem.
Ko pa že ravno pišem. Včeraj se bila v City parku ob cca 15h. Parkirna hiša na pol prazna. Pločnik in kolesarska pa totalno zaparkirana. No, med drugim je tudi neka mamica svojega malčka raztovarjala iz avta , parkiranega počez na pločniku. :-)))

New Report

Close