Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Burke ne spadajo v 21. stoletje in pika

Burke ne spadajo v 21. stoletje in pika

Se strinjam. Muslimanske ženske so po eni strani prisiljene v nošenje naglavnih rut, nikabov ali burk, ampak po drugi strani se pa s tem (vsaj potiho) strinjajo. Ne pozabite, da njihovi možje drugih žensk ne morejo gledati, lahko vidijo samo njih.
Večkrat so že razne muslimanke po TV razlagale (od navadnih delavk do profesoric in zdravnic) da je to, da zakrivajo obraz ali da nosijo naglavno ruto, njihova izbira in da so ponosne na to. Če je to slučajno res, potem naj bodo kar zavite, klinc jih gleda. Če si hočejo izboriti svobodo in več pravic, si jo bodo morale same, tudi ženske po Evropi so si morale same izboriti pravice.
Ti ljudje so še v srednjem veku. Par sto let bo treba, da pridejo na stopnjo razmišljanja, na kateri je npr. Evropa ali ZDA. Ampak hec je v tem, da je čisto možno, da bo tudi Evropa čez par sto let (lahko že čez nekaj deset let!!) taka, kot so oni tam in bomo izgubili vso demokracijo in vse pravice, ki se nam zdaj zdijo samoumevne.

Bolje bi bilo težko napisati!

Se strinjam. Muslimanske ženske so po eni strani prisiljene v nošenje naglavnih rut, nikabov ali burk, ampak po drugi strani se pa s tem (vsaj potiho) strinjajo. Ne pozabite, da njihovi možje drugih žensk ne morejo gledati, lahko vidijo samo njih.
Večkrat so že razne muslimanke po TV razlagale (od navadnih delavk do profesoric in zdravnic) da je to, da zakrivajo obraz ali da nosijo naglavno ruto, njihova izbira in da so ponosne na to. Če je to slučajno res, potem naj bodo kar zavite, klinc jih gleda. Če si hočejo izboriti svobodo in več pravic, si jo bodo morale same, tudi ženske po Evropi so si morale same izboriti pravice.
Ti ljudje so še v srednjem veku. Par sto let bo treba, da pridejo na stopnjo razmišljanja, na kateri je npr. Evropa ali ZDA. Ampak hec je v tem, da je čisto možno, da bo tudi Evropa čez par sto let (lahko že čez nekaj deset let!!) taka, kot so oni tam in bomo izgubili vso demokracijo in vse pravice, ki se nam zdaj zdijo samoumevne.
[/quote]

Edina muslimanka, ki je morala biti tako zadelana in sem imela dlje casa stike z njo, je bila izobrazena zenska, ki mi je zatrjevala prav nasprotno. Samo ona je s celo druzino pobegnila na zahod (dolgo pred migrantskem valom). Povedala je, da je ze njena osnovnosolka morala nadeti nikab, ker je versko vodstvo tako zahtevalo. Odkar cela druzina zivi v tujini, so vsi obleceni kot mi in zivijo normalno zivljenje. Res da mi je o teh stvareh razlagala samo ona, a na podlai njenih besed se sprasujem, ce niso zenske na TV, ki jih omenjas bile le orodje propagandne masine.

modrci, ženske gate in v koraku zašite ženske hlače tudi ne spadajo v ta čas.
kdo se bo pa pentljal z vsemi temi cotami, da lahko žensko vsaj posili, če mu že sama ne nastavi

Se strinjam. Muslimanske ženske so po eni strani prisiljene v nošenje naglavnih rut, nikabov ali burk, ampak po drugi strani se pa s tem (vsaj potiho) strinjajo. Ne pozabite, da njihovi možje drugih žensk ne morejo gledati, lahko vidijo samo njih.
Večkrat so že razne muslimanke po TV razlagale (od navadnih delavk do profesoric in zdravnic) da je to, da zakrivajo obraz ali da nosijo naglavno ruto, njihova izbira in da so ponosne na to. Če je to slučajno res, potem naj bodo kar zavite, klinc jih gleda. Če si hočejo izboriti svobodo in več pravic, si jo bodo morale same, tudi ženske po Evropi so si morale same izboriti pravice.
Ti ljudje so še v srednjem veku. Par sto let bo treba, da pridejo na stopnjo razmišljanja, na kateri je npr. Evropa ali ZDA. Ampak hec je v tem, da je čisto možno, da bo tudi Evropa čez par sto let (lahko že čez nekaj deset let!!) taka, kot so oni tam in bomo izgubili vso demokracijo in vse pravice, ki se nam zdaj zdijo samoumevne.
[/quote]

Edina muslimanka, ki je morala biti tako zadelana in sem imela dlje casa stike z njo, je bila izobrazena zenska, ki mi je zatrjevala prav nasprotno. Samo ona je s celo druzino pobegnila na zahod (dolgo pred migrantskem valom). Povedala je, da je ze njena osnovnosolka morala nadeti nikab, ker je versko vodstvo tako zahtevalo. Odkar cela druzina zivi v tujini, so vsi obleceni kot mi in zivijo normalno zivljenje. Res da mi je o teh stvareh razlagala samo ona, a na podlai njenih besed se sprasujem, ce niso zenske na TV, ki jih omenjas bile le orodje propagandne masine.[/quote]
Se mi zdi, da je precej od okolja odvisno. Tiste, ki so zamenjale režim, se čutijo osvobojene(če si upajo seveda), naslednje generacije, ki imajo krizo identitete, pa so navdušene. Zaradi te krize se tudi ne morejo integrati.

Prisilno oblačenje v neka verska oblačila dela nesrečne ljudi.
Če se moškemu ne dovoli da punco pelje na sprehod po mestu pomanjkljivo oblečeno, ali ne smeš s punco biti na plaži.
Tile moški so potem nesrečni.

Verjetno je tezko verjeti, a poznam kar nekaj deklet in zena iz stikov, ko delam na terenu, ki so visoko izobrazene, emancipirane zenske, a se oblacijo tradicionalno. In iz prve roke… burka ene izmed le-teh je tako umetelno izdelana, da sem bil ocaran. Stane pa verjetno vec, kakor moj avto (zgolj spekuliram). Tale fama okoli prepovedi je zgolj hrana za plebs. Zagovarjanje prepovedi nosenja burk je povsem enakovredno zagovarjanju prepovedi mini kril ali bikinija. Enako ozadje, enaka kakovost argumentov.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Yo, vedno me prihitiš in napišeš, kar bi tudi sama napisala 🙂

Avtorica – 21. stoletje nima nič z opravami, burke pa ne sodijo v države, kjer ni tega običaja, to se pa strinjam.[/quote]

Burke ne sodijo nikamor, ker so simbol zatiranja zensk.[/quote]
Točno tako.

Jaz pa se ostro zavzemam za prepoved nošenja kroksov na boso nogo ali štumfe!
Sem iz Zg. Kašlja, da ne bo pomote in moj glas se bo slišal v deseto vas!
Ko bo prišel do vas, pa prosim vrzite krokse v kanto, ker res niso za nikamor, sploh pa ne za EU v 21. stoletju, madoniš no

Verjetno je tezko verjeti, a poznam kar nekaj deklet in zena iz stikov, ko delam na terenu, ki so visoko izobrazene, emancipirane zenske, a se oblacijo tradicionalno. In iz prve roke… burka ene izmed le-teh je tako umetelno izdelana, da sem bil ocaran. Stane pa verjetno vec, kakor moj avto (zgolj spekuliram). Tale fama okoli prepovedi je zgolj hrana za plebs. Zagovarjanje prepovedi nosenja burk je povsem enakovredno zagovarjanju prepovedi mini kril ali bikinija. Enako ozadje, enaka kakovost argumentov.[/quote]
Smo ti že enkrat povedali, ko si pametoval v podobni temi, da je tole tvoje pisanje ena velika neumnost! Že mogoče, da se giblješ v takšnih krogih (pač med migranti, gastarbajterji, auslenderji…izberi poljubni naziv), kar pa ne pomeni, da dojemaš dejanski pomen teh “tradicionalnih” oblačil. Četudi so ti te ženske povedale, da to počnejo na lastno željo, še ne pomeni, da niso žrtve, da je to njihova dejanska volja. Sploh pa jih resnično ne moreš nazivati emancipirane. Menda veš, da je pričakovanje (pritisk) okolice (sploh tiste ožje) na posameznika (sploh tistega bolj ranljivega, kamor migranti pač spadate), ogromen in večina tista pričakovanja tako poosebi, da na koncu res verjame, da je to njegova volja. Kakorkoli že – ti, ki si v Nemčiji, bi lahko vedel, da so pri vas hudi problemi s temi t.i. integriranimi muslimani (Turki so trenutno problem no.1, a ne?), ki živijo v vzporedni družbi in so ravno ženske tisti člen, pri katerem bi bilo potrebno začeti s pravo integracijo. Tako pa izvisijo – prva generacija zaradi neznanja jezika in izoliranosti, druga pa zaradi te silno lepe “tradicije”, ki se sploh preko mater prenaša naprej, zlasti na sinove. Ni tako simpl, kot ti vidiš, še manj pa je to nedolžno. In burka je simbol točno tega, česar razvita Evropa ne želi. Je v nasprotju z vsemi človekovimi pravicami in svoboščinami, ki jih (oz vsaj naj bi) zagovarjamo.
Še ena za konec – če si se ti pogovarjal z žensko, ki je nosila burko, si ji res naredil uslugo! No, ona je bila itak kaznovana doma, ker je zaradi tebe onečastila familijo (mogoče so jo pa poslali kam dol), ti pa kaj? Še vedno ne dojemaš, da pišeš neumnosti?

a je burka hudo drugačna kot avbica ☺

[img]http://www.avsenik.com/portals/0/Slike/nosa1.png[/img]


Mogoče ene mičkeno?
http://www.ibtimes.co.uk/chad-bans-full-face-veil-after-two-suicide-bomb-attacks-1506735
Nekako burka ni tako slavnostna, je bolj delovna oprava (čeprav en zgoraj pisari kako je fascinantna in umetelno izdelana). Res pa prišparaš pri šminki in frizerju. Jo boš začel nositi?

Zapeljivost zensk (v burkah) je neprimerno vecja od zahodnjaskih kolegic, saj so praviloma emancipirane islamske zenske dostojanstvene in jim na kraj pameti ne pride, da bi zavracale svojo zenskost.

[img]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/30/af/75/30af75361c641b0a12acb259c454f8e0.jpg[/img]

Njihova ocarljivost pa je seveda trn v peti zahodnjakinjam, zato bi jih rade “slekle” v upanju, da jim bodo tedaj manj konkurencne. 🙂

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ja, ja…

[img]http://www.pjdatasoft.de/wp-content/uploads/2016/08/h2-e1470310072879.jpg[/img]

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

[img]http://www.pjdatasoft.de/wp-content/uploads/2016/08/H1-e1470310106861.jpg[/img]

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Priznam, da je tole cisto zares mikavno… Ravno prav, da domisljija dela sto na uro.

[img]http://www.pjdatasoft.de/wp-content/uploads/2016/08/h3.png[/img]

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Najprej se pozanimaj, kaj burka je. Ker tole gor, kar si limal paše kvečjemu pod hidžab ali mogoče jilbab.

Evoti burke, res seksapilno, ni kaj.

[img]http://shrani.si/f/q/3L/1PO7a4Ez/burkas.jpg[/img]

…a zdej še lahko povežeš, kod po Sloveniji množično srečuješ omenjne?

Ti ne razumes, da ce si oni sal, ki je na sliki okoli vratu privzdigne, da je to ciso ustrezen niqab?

[img]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/4b/77/64/4b77646f14f79c31ecea5eb5e0a29558.jpg[/img]

Ah, ja.. Diletanti.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Tako je burke in muslimani niso za v Evropo.

Če bi Hitler dobil vojno, bi Evropa plesala valček.

Se navodilo za uporabo:

[img]http://girlshijab.com/wp-content/uploads/2015/10/Latest-how-to-wear-Designs-stylish-hijab-withniqab-24.jpg[/img]

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

prepovedat kurente

Ne samo, da so v rabi samo stereotipni – crni. Teh je na ulicah se najmanj. Celo beli so in nosijo jih predvsem visje izobrazene tetke:

[img]https://3.bp.blogspot.com/-p_GzLrsUxBk/Vtzo_ycYKrI/AAAAAAAAAkk/i4mjZ19NV2w/s640/Hijab{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Bwith{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2BNiqab{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Bkevenlong132{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2540gmail.com{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2B{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}25282{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2529.jpg[/img]

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Se samo delaš neumnega, ali je tvoj domet res omejen in ne dojemaš razlike med burko in hijabom? Da ne dojemaš pomena burke, smo že opazili. Ampak tole so pa blodnje nove dimenzije.:-( Najbrž spadaš v kategorijo tistih, ki bi jim islam ustrezal, samo nimajo jajc to priznati. Ko tudi nimajo jajc, da bi imeli žensko kot enakopravno partnerico. Samo brezjajcnezi hočejo imeti nadvlado nad ženskami. Ker ogrožajo tisto njihovo namišljeno moškost. V bistvu so pa sami revčki.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

New Report

Close