Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če je udeležba na službeni zabavi obvezna, zakaj delodajalci ne plačajo nadur?

Če je udeležba na službeni zabavi obvezna, zakaj delodajalci ne plačajo nadur?

Največja debilnost je, ko zahtevajo udeležbo na službenih feštah od kakšnih honorarnih sodelavcev in celo grozijo z odpovedjo sodelovanja, če ne pridejo. J…š tako fešto! Samo da se oni kažejo, kako so tudi do slabo plačane raje prijazni in jim privoščijo kos kruha in pršut!

Verjetno nisi pismena, zato posebej zate še enkrat:
pri nas je službena zabava obvezna. Pijem itak ne, na zabavi tudi ne serjem. Hrano pa včasih plačajo, včasih jo moramo sami plačat. Večkrat sami.
V službo hodim izredno in samo zaradi denarja in ničesar drugega.
[/quote]

Torej jo imaš med delavnim časom? Pa četudi ne, se vidi da trpiš muko, kamorkoli te postavijo. Zakaj ne greš drugam?

Ti si pa prava smrdljiva riba.
MIsilm, da nas večina še nikoli ni videla božičnice.
Pa veliko je nas takih, da sicer zabava je kakor obvezna, hrano sami plačamo.
[/quote]

Kaj tebe in vse vas zadržuje pri takšnem delodajalcu? Zakaj se mučiš? Zakaj ne odstopiš delovnega mesta komu drugemu? Kdo te sili? Si podpisala pogodbo o zaposlitvi? Si bila takrat trezna?

Kaj tebe in vse vas zadržuje pri takšnem delodajalcu? Zakaj se mučiš? Zakaj ne odstopiš delovnega mesta komu drugemu? Kdo te sili? Si podpisala pogodbo o zaposlitvi? Si bila takrat trezna?
[/quote]

V pogodbi v zaposlitvi, vsaj v moji, med delovnimi nalogami ni službenih zabav.

V pogodbi v zaposlitvi, vsaj v moji, med delovnimi nalogami ni službenih zabav.
[/quote]
Seveda ne, so pa tvoje delovne obveznosti, ki jih zaradi mrkosti ne opravljaš.

Kaj tebe in vse vas zadržuje pri takšnem delodajalcu? Zakaj se mučiš? Zakaj ne odstopiš delovnega mesta komu drugemu? Kdo te sili? Si podpisala pogodbo o zaposlitvi? Si bila takrat trezna?
[/quote]
Ti se 1x razlozim: v sluzbo ne hodimo zaradi lojalnosti, zaradi veselja do dela, zaradi druzbe ipd. ampak v 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaradi plače. Vse ostalo je korporativni bulšit, ki ga moramo igrati zato, da bomo 15. dobili plačo. Štekaš?

Lej, noben nič ne vpraša, rezervirajo, naročijo hrano za vsakega in šele potem dobiš obvestilo, da moraš priti tja.
[/quote]
Na obvestilu ne piše, da MORAŠ priti tja.
Kvečjemu, da si vabljen ali pač, da bo druženje.


Ti se 1x razlozim: v sluzbo ne hodimo zaradi lojalnosti, zaradi veselja do dela, zaradi druzbe ipd. ampak v 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaradi plače. Vse ostalo je korporativni bulšit, ki ga moramo igrati zato, da bomo 15. dobili plačo. Štekaš?
[/quote]

Štekam, da je 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} takšnih ljudi. In ja, ti ljudje širite negativno klimo. Ampak moje vprašanje še vedno ostaja….zakaj vztrajaš? Si želiš fasat raka?

Če je med službenim časom in si za to plačan/a, pač bodi tam. Saj se ti ni treba prisilno zabavati z ostalimi, če ti ni do tega. Usedi se nekam in počakaj, da mine delovni čas in se poberi domov. Če te bodo imeli za mrkega in špilferderberja naj se pač zamislijo, zakaj ljudi silijo v nekaj, kar niso njihove delovne naloge.


Če je obvezna, potem mora biti med delovnim časom. Če ni in je obvezna, ti morajo ta čas plačati (z dodatkom za nadure).
Če ti ni do hrane, je pač ne plačaj.
Me pa zanima, na kakšen način pa vam je ta obveznost zapovedana?


Obstaja v glavah zblojenega MON pleba, ki frazo: Vabljeni ste na … razume kot zapoved ☺

Kaj tebe in vse vas zadržuje pri takšnem delodajalcu? Zakaj se mučiš? Zakaj ne odstopiš delovnega mesta komu drugemu? Kdo te sili? Si podpisala pogodbo o zaposlitvi? Si bila takrat trezna?
[/quote]
mene položnice ☺


Na obvestilu ne piše, da MORAŠ priti tja.
Kvečjemu, da si vabljen ali pač, da bo druženje.
[/quote]

Piše med vrsticami.

Piše med vrsticami.
[/quote]
a ni med vrsticami prazno ☺
pizda si strahopetno – bojiš se praznega NIČ☺ – a tega, da pa nisi zaželjeno, pa med vrsticami ne razbereš ☺
btw: če se kaj MORA mora delodajalec to najaviti in obvestiti kako bo plačano !!

Taki ritolizači so pa očitno povsod. In ja, službene zabave so obvezno posiljevanje s “happy happy team spiritom”. Če ne greš se nate še kako vršijo pritiski. In udeležba je pomembnejša od vsega opravljeneag dela in pridobljenjih poslov med letom, zato se je ritolizači tako radi udeležujejo.

Sem delal pri eni firmi (prejšnja), kjer je rektor bil pravi žurer. Ko je kdo od naših sodelavcev imel rojstni dan, je tisti prinesel kakšne kekse, pijačico in to je to … par minut, pa delat. Ko je direktor imel rojstni dan, smo mogli po šihtu (?) stalno iti v en prostor, kjer je pol se zabava zavlekla za par ur. In je stalno rekel, da moremo obvezno vsi priti. Ok. Enkrat sem šel, drugič več ne. Potem novoletna zabava. Tudi nam je rekel, da je obvezna udeležba, pa da koga ne vidi, da ga ne bi bilo. Itak, da me ni bilo. In me je klical, da se mu takoj tam narišem. Pa sem mu rekel, da bom malo doma, ker sem več v službi kot doma in služba meni ni življensko pomembna, ampak družina. In še je kar težil sto na uro, da se narišem tam. Seveda se nisem, telefon pa sem izklopil, 20 ur nadan pa mi res ni za gledat sodelavcev. Naslednjič me je poklical v pisarno in mi težil, kaj si mislim, da sem, da nisem prišel. Sem mu rekel, kaj pa si ti misliš, da si, da moremo priti? Pol mi je težil, da je imel že vse plačano za vse, pa sem mu rekel, da se drugič prej vpraša, če kdo ne pride. In od takrat sem imel slabo plačo, Dopusti so nekako izginili itd. Potem sva imela en dan prave borbe, ker mi za dva dneva ur ni plačal itd.

No, sodelavce sem vprašal kako je bilo na novoletni zabavi? Razen drektorju in šefu je bilo vsem totalno brezveze.
Meni, ko je začel kdaj kakšen direktor kaj pizditi, sem še vsakemu rekel, da si naj on ne misli, da je slučajno njegova firma edina na svetu, še je na stotine drugih. Če ti kaj ne paše, bom šel drugam.


V ?prekletem? komunizmu so bile tudi službene zabave, pa me nikoli niso vprašali zakaj se jih nisem udeležil.
Nikoli mi niso sedle parade pijanstva, lepih besed in dunajskih šniclnov!

Po kakšnih firmah v zapredninah socializma in tajkunov pa vi to še delate, da se vam to dogaja? Med kakšnim primitivnimi ljudmi, da v današnji časih še to počnejo?

Tako pri možu, kot pri meni z veseljem sodelavci pridejo na teambuildinge, kot na prednovoletno druženje podjetja – ni pa klasična požrtija s platami futra na mizah in nekim klasičnim bendom. Niti pijača v potokih – vse zmerno, na nivoju – nihče tako pijan ne odide domov, da ne ve zase 8 naročijo si pa taksije, si morte mislit, plačajo, ker so tako pošteni, da ne sedejo za volan, ker so pili alkohol – si privoščijo taksi tudi za 70 km daleč), kurbarije pa tudi ne zganjajo ob teh priložnostih. Mož: podjetje z več kot 300 zaposlenimi, nobenega problema, vsako leto jih pride vsaj 250 na novoletno druženje, brez problema.
[/quote]
Dej še uno foro o swizcu povej!!


Službena zabava je neobvezno relax druženje. In ja, na službeni zabavi ti delodajalec plača, da si lahko tam, piješ, žreš in serješ. Kdor se izmika srečanju, ki je 1x letno, potem naj se zamisli, zakaj sploh hodi v službo, če tolk trpi.
[/quote]
Službena zabava je relaks samo za ribe brez možganov in princesko!


Službena zabava je relaks samo za ribe brez možganov in princesko!
[/quote]
Ti si brezposelni, vem da zate ni zabave ahahahahaha.


Ti si brezposelni, vem da zate ni zabave ahahahahaha.
[/quote]
V tejle temi ga pa res sekaš. Te zabave so za pičke, ki bi se ga rade nasekale, pa nimajo prijateljčkov, sami pa se ga ne upajo. Isto velja za timbildinge in podobno ameriško sranje. Jaz hodim v službo za to, da se nakaj naredi in da sem 15 plačan, kot se spodobi. Za lojalnost me pa noben kuratz ne praša ko sem ponoči na šihtu in dežuren vsak 4 teden.


V tejle temi ga pa res sekaš. Te zabave so za pičke, ki bi se ga rade nasekale, pa nimajo prijateljčkov, sami pa se ga ne upajo. Isto velja za timbildinge in podobno ameriško sranje. Jaz hodim v službo za to, da se nakaj naredi in da sem 15 plačan, kot se spodobi. Za lojalnost me pa noben kuratz ne praša ko sem ponoči na šihtu in dežuren vsak 4 teden.
[/quote]
Riba pač!

Ribe imajo pač manjše možgane, sploh tiste zlate….

Kaj pa imajo motivacijske igrice po ameriških štancah, ki jih podjetja kar drago plačujejo organizatorjem (običajno so v kakšni sorodstveni/prijateljski … navezi s katerim od vodilnih v podjetju), veze s sposobnostjo možganov? Zanimivo, da se jih nekateri, ki s svojimi možgani precej pripomorejo k uspehu podjetja oziroma ustanove, prej izogibajo kot ne. Že razumem; verjetno se kakšni doktorji znanosti ali vodilni inženirji bojijo, da bi se pri teh igricah izkazalo, da jih prešišajo kakšne radožive navdušenke nad temi novotarijami.
[/quote]

A bejžnobejž…… -Tipkovnica pri tebi pe res vse prenese.

Tri dni je bila glavna tema o posiljevanju z r.d. zabavo. A sedaj pa to? .). Nihče te ne more prisilit, da greš na zabavo. Če poteka v delovnem času, je to zelo slab delodajalec. V delovnem času se dela;). No, pač počakaš v službi, da odbrenkaš tistih 8 ur, potem pa črta. Lahko si tudi v pisarni, ni nujno, da si ravno na zabavi.

New Report

Close