Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če je udeležba na službeni zabavi obvezna, zakaj delodajalci ne plačajo nadur?

Če je udeležba na službeni zabavi obvezna, zakaj delodajalci ne plačajo nadur?

Sodeč po vprašanjih na tem forumu, sklepam, da je kar nekaj takih delovnih okolij – kjer so dobri odnosi le navidezni. Problemi se pometajo pod preprogo.
Dobri odnosi pa se ne morejo vsiliti – ali so ali jih ni.
In službene zabave, kjer je prisotnost skoraj obvezna, ne bodo izboljšale situacije. Kvečjemu bodo ustvarile nasprotni učinek – še več pometanja pod preprogo s poslabšanjem odnosov.


Potem pa sploh ironično, da te zabava duši, ker pazi to….na tej zabavi so tvoji sodelavci, se pravi dobri ljudje, ki jih omenjaš zgoraj. No, kakorkoli….kot si dejal, si bil letos opozorjen, torej so pri vas kruti glede teh zabav, ker so na nek način neobvezni mus. Škoda, da si po nepotrebnem delaš slab zgled. A veš, ti ljudje včasih zaradi 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pozabijo na vseh 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (to je tisto, kar šteje in vse tvoje nagrade).
[/quote]
Spet pametuje zlata ribica s svojo ribjo pametjo. 🙂
Če se nekdo ne počuti prijetno na zabavah, še to ne pomeni, da je slab (so) delavec ali da se ne razume s sodelavci.


Spet pametuje zlata ribica s svojo ribjo pametjo. 🙂
Če se nekdo ne počuti prijetno na zabavah, še to ne pomeni, da je slab (so) delavec ali da se ne razume s sodelavci.
[/quote]

Res je Robi, ampak se ponavlja ena in isto obnašanje ravno pri namrgodenih delavcih. Je pa tudi res, da se preveč ukvarjamo s temi ljudmi, namesto z drugimi, ki si to zaslužijo.

Res je Robi, ampak se ponavlja ena in isto obnašanje ravno pri namrgodenih delavcih. Je pa tudi res, da se preveč ukvarjamo s temi ljudmi, namesto z drugimi, ki si to zaslužijo.
[/quote]

V kolektivu je pač za nenamrgodenost delavcev potrebno še kaj drugega kot organizirati teambuilding ali novoletno zabavo. In nato pričakovati, kako bodo vsi happy happy, ker jim je to “omogočil” isti, ki jih sicer celo leto obravnava kot nujno zlo, strošek…

Lej, moji sodelavci (jih je samo 5) so cisto fajn, ok se razumemo, si pomagamo, se tudi pohecamo, nobenega hinavca, spletarja ipd. ni med nami. Ampak gledamo se 8h/dan, razen vikendov, domace pa vidim cca 3h/dan. Ugani s kom bi raje prezivela vsako prosto uro?

V kolektivu je pač za nenamrgodenost delavcev potrebno še kaj drugega kot organizirati teambuilding ali novoletno zabavo. In nato pričakovati, kako bodo vsi happy happy, ker jim je to “omogočil” isti, ki jih sicer celo leto obravnava kot nujno zlo, strošek…
[/quote]

pa to se pove v svojem novoletnem nagovoru 🙂

Res je Robi, ampak se ponavlja ena in isto obnašanje ravno pri namrgodenih delavcih. Je pa tudi res, da se preveč ukvarjamo s temi ljudmi, namesto z drugimi, ki si to zaslužijo.
[/quote]
Lahko je, lahko pa ni.
Nekateri se v večji družbi počutijo neprijetno, a še to ne pomeni, da so namrgodeni, zagrenjeni….Podobni tisti osebi, ki pravi, da v družbi ne najde besed, ne zna izraziti svojega mnenja…
Nekaterim so zabave v smislu nažiranja in nalivanja z alkoholom popolnoma brezveze.


Lahko je, lahko pa ni.
Nekateri se v večji družbi počutijo neprijetno, a še to ne pomeni, da so namrgodeni, zagrenjeni….Podobni tisti osebi, ki pravi, da v družbi ne najde besed, ne zna izraziti svojega mnenja…
Nekaterim so zabave v smislu nažiranja in nalivanja z alkoholom popolnoma brezveze.
[/quote]

Se močno strinjam. Osebno nikakor ne maram nekih nalivanj z alkoholom, pijani so mi zoprni. Niti ne maram nekih velikih zabav, trušča. Tako, da so mi take stvari totalna muka.
Mi je pa zanimivo, da so taki ljudje kot buldožerji. Če je njim všeč džumus, trušč in vse to, bi najraje prislili vse ostale v to.
Mene ne moti, če hodijo eni žurat, če to počno cele noči. Ampak moti pa me, če kdo mene v to sili.
In tej ribi res ni jasno, da to pač ni vsem všeč. Njej verjamem, da je. Marsikomu je pa totalno brezveze.
Riba in njej podobni so res kot buldožerji: it čez vse, porušiti vse. Ni jim mar za občutke, čustva, mnenja drugih ljudi. Vidijo samo sebe in nikogar drugega razen sebe.

Pri nas je tako. Trije juznakinje organizirajo to novoletno druzenje. Vedno v srbski gostilni. “Ker je muzika”. Se nisem bila in tudi ne bom.

Hehe, tocno te sorte je oseba, ki pri nas v sluzbi organizira razne “druzabne” bedarije 😉 Buldozer.

Hehe, tocno te sorte je oseba, ki pri nas v sluzbi organizira razne “druzabne” bedarije 😉 Buldozer.
[/quote]

Pri nas je še huje. Jim ni dovolj novoletna zabava. Hočejo še diktirat rojstne dneve. Čeprav nekdo noče praznovat svojega rojstnega dne, ga vseeno silijo in mu diktirajo, da mora pa se vsiljujejo.
Ne da se jim dopovedat, da eni pač ni do žuranja, pijančevanja.
Ali pa še skupen kakor sindikalni izlet, čeprav ga moraš v celoti sam plačat. In si črna ovca, ker ne greš. In potem se hvalijo koliko so spile, kako so ga žurale. Adijo pamet no.
Včasih se prav vprašam ali prav iščejo razloge, da doma rečejo, da je to kar nuja in da si dajo na službenih žurkah duška? A drugače ne smejo na žurke, zato si hočejo v službi izboriti take žurke? Češ, da to spada k službi in bodo izgovor imele za doma?

Pri nas je še huje. Jim ni dovolj novoletna zabava. Hočejo še diktirat rojstne dneve. Čeprav nekdo noče praznovat svojega rojstnega dne, ga vseeno silijo in mu diktirajo, da mora pa se vsiljujejo.
Ne da se jim dopovedat, da eni pač ni do žuranja, pijančevanja.
Ali pa še skupen kakor sindikalni izlet, čeprav ga moraš v celoti sam plačat. In si črna ovca, ker ne greš. In potem se hvalijo koliko so spile, kako so ga žurale. Adijo pamet no.
Včasih se prav vprašam ali prav iščejo razloge, da doma rečejo, da je to kar nuja in da si dajo na službenih žurkah duška? A drugače ne smejo na žurke, zato si hočejo v službi izboriti take žurke? Češ, da to spada k službi in bodo izgovor imele za doma?
[/quote]

Vsekakor je tudi to faktor, veliko je takih, ki bi raje bili cel dan v sluzbi kot pa sli domov…

Vsekakor je tudi to faktor, veliko je takih, ki bi raje bili cel dan v sluzbi kot pa sli domov…
[/quote]

Samo to so poročene ženske, imajo otroke… zato tega ne štekam.
Meni se zdi kot, da iščejo izgovor, da pač lahko gredo malo naokrog žurat pa, da jih noben ne bo obsojal, ker je to itak službeno?

Pri nas je še huje. Jim ni dovolj novoletna zabava. Hočejo še diktirat rojstne dneve. Čeprav nekdo noče praznovat svojega rojstnega dne, ga vseeno silijo in mu diktirajo, da mora pa se vsiljujejo.
Ne da se jim dopovedat, da eni pač ni do žuranja, pijančevanja.
Ali pa še skupen kakor sindikalni izlet, čeprav ga moraš v celoti sam plačat. In si črna ovca, ker ne greš. In potem se hvalijo koliko so spile, kako so ga žurale. Adijo pamet no.
Včasih se prav vprašam ali prav iščejo razloge, da doma rečejo, da je to kar nuja in da si dajo na službenih žurkah duška? A drugače ne smejo na žurke, zato si hočejo v službi izboriti take žurke? Češ, da to spada k službi in bodo izgovor imele za doma?
[/quote]
razmisli, če ti pravilno dojemaš kar se udeleženci menijo ☺
ni vsako visenje v gostilni žur, ni 1 dcl popitega vina popivanje …. ker ljudje pač radi pretiravamo v izrazih, ko opisujemo kar nam je bilo dobro ☺

Se močno strinjam. Osebno nikakor ne maram nekih nalivanj z alkoholom, pijani so mi zoprni. Niti ne maram nekih velikih zabav, trušča. Tako, da so mi take stvari totalna muka.
Mi je pa zanimivo, da so taki ljudje kot buldožerji. Če je njim všeč džumus, trušč in vse to, bi najraje prislili vse ostale v to.
Mene ne moti, če hodijo eni žurat, če to počno cele noči. Ampak moti pa me, če kdo mene v to sili.
In tej ribi res ni jasno, da to pač ni vsem všeč. Njej verjamem, da je. Marsikomu je pa totalno brezveze.
Riba in njej podobni so res kot buldožerji: it čez vse, porušiti vse. Ni jim mar za občutke, čustva, mnenja drugih ljudi. Vidijo samo sebe in nikogar drugega razen sebe.
[/quote]
Mah ta babeta..: Narcisoidna IN mejna osebnostna motnja. Na kratko: blagor tistemu, ki jo je zgrešil.


razmisli, če ti pravilno dojemaš kar se udeleženci menijo ☺
ni vsako visenje v gostilni žur, ni 1 dcl popitega vina popivanje …. ker ljudje pač radi pretiravamo v izrazih, ko opisujemo kar nam je bilo dobro ☺
[/quote]

No ja, če drug dan jamra kako jo glavo boli in da je čisto sesuta pa če se hvalijo, da so pojedle kup tablet, da bi omilili učinek alkohola, verjetno ne gre ravno za 1 dcl? Plus tega, da povedo, da so cel kup žgane pijače popile?


Lahko je, lahko pa ni.
Nekateri se v večji družbi počutijo neprijetno, a še to ne pomeni, da so namrgodeni, zagrenjeni….Podobni tisti osebi, ki pravi, da v družbi ne najde besed, ne zna izraziti svojega mnenja…
Nekaterim so zabave v smislu nažiranja in nalivanja z alkoholom popolnoma brezveze.
[/quote]
Ampak, če potegneš črto, so največji pesimisti takšni na vseh področjih. Imaš pa seveda takšne in drugačne ljudi.

New Report

Close