Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če je udeležba na službeni zabavi obvezna, zakaj delodajalci ne plačajo nadur?

Če je udeležba na službeni zabavi obvezna, zakaj delodajalci ne plačajo nadur?

Tudi omejitev nadur obstaja med drugim. Z nobeno odredbo delodajalec ne sme presegati maksimalnega števila nadur. Ampak zakaj bi se ukvarjali s tem, saj služba je eno samo veselje in sploh ni pomembno, koliko časa prebiješ tam.
[/quote]
Seveda so povsod omejitve in ni cilj delodajalca, da izčrpa svoje zaposlene. Ne bit sarkastičen, ko ti zmanjka argumentov.

Ammmm, delodajalec ti lahko izda odredbo tudi izven delovnega časa. In to lahko naredi večkrat na mesec ali vsakokrat, ko tako oceni. Službena zabava seveda ni odredba, ker tam se od tebe nič ne pričakuje, razen tega, da se spodobi, da se pojaviš.
Pozanimaj se, kako je pri vas, v kolikor bi ustvarjal negativno klimo. No, dosti o tem je tudi napisano na googlu. In ti bo kmalu jasno.
[/quote]
madona, pa je tebi jasno, kako negativno klimo vzbujaš s tako prisilo???

Yep… Saj se mi je zdelo. Sluzba in MON = druzba…
[/quote]
Danes imam dopust, vi vsi ste pa v službi in na monu :). Imate zelo prijazne delodajalce, pri meni bi vsi že zdavnaj leteli :). Red mora bit!

Točno tako, se strinjam z napisanim. Ti si dobil občutek, da so službene zabave namenjene tkanju osebnih, čustvenih vezi? Službena zabava je s sodelavci, samo okolje je bolj sproščeno in ne opravlja se dela kot običajno. Z ljudmi spregovoriš par besed ali pa tudi ne. Gre za prisotnost, da si zraven, ker ti ni problem biti in ker se ves službeni čas družiš z ljudmi. Saj nismo roboti. In ja, osebna tkanja so rezervirana za naše najbližje. Ampak pazi to, na šihtu si vsaj 8 ur, spodobi se, da jih smatraš za ljudi in včasih tudi vprašaš, kako so.
[/quote]

Na šihtu jih ne smem vprašati, kako so? Treba je torej na vsak način sforsirati nek odnos, pa naj stane kar hoče? O čem pa naj se pogovarjam z nekom, s katerim nimam nič skupnega? O tem, kaj jim je prinesel dedek mraz?

Zakaj bi moral biti v bolj sproščenem okolju z ljudmi, s katerimi sem zgolj v poslovnem odnosu? S kakšno pravico delodajalec posega v naš prosti čas?


Danes imam dopust, vi vsi ste pa v službi in na monu :). Imate zelo prijazne delodajalce, pri meni bi vsi že zdavnaj leteli :). Red mora bit!
[/quote]
ne podtikaj svojih nebuloz in mimosunkov drugim ☺
aja – to je v tvojem stilu, da imaš samo ti prav ☺☺


Seveda so povsod omejitve in ni cilj delodajalca, da izčrpa svoje zaposlene. Ne bit sarkastičen, ko ti zmanjka argumentov.
[/quote]

Ni cilj delodajalca, da izčrpa zaposlene? Iz kje pobiraš take? Ljudje so izgoreli in vedno več jih je, po lastni krivdi? Zakaj se ukinjajo delovna mesta in potem en dela za več ljudi? Ko delavci izgorijo in delodajalcu zmanjka argumentov pa reče, veste ni bil to moj cilj? Cilj podjetja v kapitalizmu je čimvečji dobiček, in navadno se najbolj špara in reže pri delavcih.

Podpis!!! Dobro povedano…
[/quote]

da ne bosta v zmoti, vsi se in smo se službam posvečali, pa imamo tudi družne -samo ne s takim odporom, kot nekateri tukaj med vami.

Nam je pa hudo za vas take, ki na forum morate napisat, da je služba nujno zlo za služenje denarja in da trpi vaša družina. Zamenjajte torej delovno okolje, za manj denarja, ali pa ne jamrajte tukaj i Očitno tudi niste še našli delovnega mesta, ki bi vas tudi osebno izpopolnjevalo in zadovoljevalo, da bi bili vi srečni, ker ste zelo nesrečni , ker vztrajate samo zaradi denarja. In potem ste tako nastrojeni proti vsemu, kar vam taka služba lahko tudi dodatno ponud, pa mrko gledate in bliskate in sekate s takimi potem tudi po forumu.. To je vaš ključni problem. Je treba včasih malo tvegat, pa tudi zamenjat delovno okolje, če ste osebno nesrečni. Imam po 27ih letih delovne dobe že kar nekaj skozi danega in ja, službene obveznosti opravljam z veseljem-vedno sem jih. Zato pa imam morda tudi tak odnos do delodajalcev, ko vem, da nekaj, kar je vam balast in preseravanje ( pa ti spet serviram delavnice), meni pomeni samo dodaten plus za nadgrajevanje znjanja in zikušenj – so pa te “delavnice” daaaleč od neki standard skupinskih iger in IQ testovm pa zlaganja palic zunaj po igriščih, česar nekateri pojmujete kot “šiml” za “delavnice ali teambuildingi ). 🙂

Pa srečno!


Danes imam dopust, vi vsi ste pa v službi in na monu :). Imate zelo prijazne delodajalce, pri meni bi vsi že zdavnaj leteli :). Red mora bit!
[/quote]
A veš, iz tvojih postov se razbere visoka mera nezadovoljstva z lastnim (osebnim) življenjem, veliko kompleksov te je pripeljalo do nastopaške neempatičnosti in pasivno agresivne drže. Meni si zelo uboga. Prav res. Kako se reva zaganjaš. Svoje stališče si povedala. Pa uživaj reva na službenih zabavah. Ampak da med dopustom visiš na MONU..to pa je še bolj ubogo. V prostem času nimaš drugega za počet kot viset na MONu in se pričkat z neznanci? Višek patetike. Žal mi je zate. Res. Ko boš srečna boš tudi bolj prijazna. Človek marsikaj nehote pove o sebi.

da ne bosta v zmoti, vsi se in smo se službam posvečali, pa imamo tudi družne -samo ne s takim odporom, kot nekateri tukaj med vami.

Nam je pa hudo za vas take, ki na forum morate napisat, da je služba nujno zlo za služenje denarja in da trpi vaša družina. Zamenjajte torej delovno okolje, za manj denarja, ali pa ne jamrajte tukaj i Očitno tudi niste še našli delovnega mesta, ki bi vas tudi osebno izpopolnjevalo in zadovoljevalo, da bi bili vi srečni, ker ste zelo nesrečni , ker vztrajate samo zaradi denarja. In potem ste tako nastrojeni proti vsemu, kar vam taka služba lahko tudi dodatno ponud, pa mrko gledate in bliskate in sekate s takimi potem tudi po forumu.. To je vaš ključni problem. Je treba včasih malo tvegat, pa tudi zamenjat delovno okolje, če ste osebno nesrečni. Imam po 27ih letih delovne dobe že kar nekaj skozi danega in ja, službene obveznosti opravljam z veseljem-vedno sem jih. Zato pa imam morda tudi tak odnos do delodajalcev, ko vem, da nekaj, kar je vam balast in preseravanje ( pa ti spet serviram delavnice), meni pomeni samo dodaten plus za nadgrajevanje znjanja in zikušenj – so pa te “delavnice” daaaleč od neki standard skupinskih iger in IQ testovm pa zlaganja palic zunaj po igriščih, česar nekateri pojmujete kot “šiml” za “delavnice ali teambuildingi ). 🙂

Pa srečno!
[/quote]

🙄

Tebi pomeni dodaten plus.

Meni pa pac ne.

In z veseljem do dela to nima nobene zveze. Pri meni. Pri tebi pa pac ima, tvoja stvar.

Ljudje smo razlicni, firme pa tudi. Razsiriti obzorja pomeni tudi (in predvsem) razumeti razlicnost.

Srecno tudi tebi!

Tumasta čreda danes pač več ni sposobna ne življenja, ne medsebojnih odnosov., potem pa pokajo floskule o poslovnih odnosih, da se jim še srake smejijo. Z ljudmi v službi preživiš kar dobršen del življenja, zato so bili odnosi v preteklosti kar pravi, danes pa ničvredna drhal tega več ni zmožna.

🙄

Tebi pomeni dodaten plus.

Meni pa pac ne.

In z veseljem do dela to nima nobene zveze. Pri meni. Pri tebi pa pac ima, tvoja stvar.

Ljudje smo razlicni, firme pa tudi. Razsiriti obzorja pomeni tudi (in predvsem) razumeti razlicnost.

Srecno tudi tebi!
[/quote]

Lej, super – dobro zate, me veseli – si vsaj pošteno sedaj napisala, kot si :)))) Razumevanje različnosti pa naj bo torej obojestransko, ne samo z moje strani 😛


A veš, iz tvojih postov se razbere visoka mera nezadovoljstva z lastnim (osebnim) življenjem, veliko kompleksov te je pripeljalo do nastopaške neempatičnosti in pasivno agresivne drže. Meni si zelo uboga. Prav res. Kako se reva zaganjaš. Svoje stališče si povedala. Pa uživaj reva na službenih zabavah. Ampak da med dopustom visiš na MONU..to pa je še bolj ubogo. V prostem času nimaš drugega za počet kot viset na MONu in se pričkat z neznanci? Višek patetike. Žal mi je zate. Res. Ko boš srečna boš tudi bolj prijazna. Človek marsikaj nehote pove o sebi.
[/quote]
Ali pa od prodaje tega sranja živi. Je zanimivo, ko po “eventu” pogledaš račun. Saj te na rit vrže. Te luftarje bi bilo treba potolčt. In očitno je res kar pravijo, družboslovci sovražijo inženirje, ker jih ne morejo vlečt za nos.

Golfdiška
povej kje delaš, pa te spravim ob posel.:-))


Užaljene mone bi tako to razumele ja. Pogovarjamo se, delimo svoja mnenja :).
[/quote]

Čakaj ti obljubljaš človeku da bo ostal brez službe, če ti pove, kje dela, in to je zate pogovor? Saj nisi normalna, ampak to so ugotovili tudi že drugi.
Zveniš kot ena užaljena zapuščena HR-ovka, ki organizira “zabave” na katere noihče noče priti….


Ali pa od prodaje tega sranja živi. Je zanimivo, ko po “eventu” pogledaš račun. Saj te na rit vrže. Te luftarje bi bilo treba potolčt. In očitno je res kar pravijo, družboslovci sovražijo inženirje, ker jih ne morejo vlečt za nos.

Golfdiška
povej kje delaš, pa te spravim ob posel.:-))
[/quote]
Ja zanimivo to.. naravoslovci preveč s svojo glavo razmišljamo..
——

Drugače pa še nisem slišala, da je udeležba obvezna na teh zabavah.
Greš če želiš tako.

Lej, super – dobro zate, me veseli – si vsaj pošteno sedaj napisala, kot si :)))) Razumevanje različnosti pa naj bo torej obojestransko, ne samo z moje strani 😛
[/quote]

Ne sodim jaz ljudi, ki jih sploh ne poznam, in njihov odnos do dela (!) na osnovi tega, kaj si mislijo o otrocarijah in manipulacijah, ki jih dandanes zganjajo firme v imenu “timskega duha” in “pripadnosti”.

Torej – ti se naprej uzivaj v prostocasnih sluzbenih dogodkih, ostali bomo pa raje z druzino.


Ja zanimivo to.. naravoslovci preveč s svojo glavo razmišljamo..
——

Drugače pa še nisem slišala, da je udeležba obvezna na teh zabavah.
Greš če želiš tako.
[/quote]

Moram podreti vajino teorijo, sem druzboslovka, pa se cisto strinjam z extom, medtem ko poznam naravoslovce, ki so zelo dovzetni za tovrstne “evente”. 😉

Moram podreti vajino teorijo, sem druzboslovka, pa se cisto strinjam z extom, medtem ko poznam naravoslovce, ki so zelo dovzetni za tovrstne “evente”. 😉
[/quote]
Saj pravim da če si kdo želi na tak event gre .. ne pa da mora it.

Ne sodim jaz ljudi, ki jih sploh ne poznam, in njihov odnos do dela (!) na osnovi tega, kaj si mislijo o otrocarijah in manipulacijah, ki jih dandanes zganjajo firme v imenu “timskega duha” in “pripadnosti”.

Torej – ti se naprej uzivaj v prostocasnih sluzbenih dogodkih, ostali bomo pa raje z druzino.
[/quote]

O tem kdo sodi: -s pisanjem o razumevanju različnosti si bila to ravno ti 😀 In verbalno manipuliraš tudi, zelo.

O tem kdo sodi: -s pisanjem o razumevanju različnosti si bila to ravno ti 😀 In verbalno manipuliraš tudi, zelo.
[/quote]

🙂 Vidim, da ne beres za seboj. Tudi prav. Ni moj problem. Uzivaj.

Kar dvakart si morala odgovoriti, tako se te je dotaknilo. Kakšno zmerjanje neki, kje ti vidiš “zmerjanje” v mojih zapisih? Si ga ustvariš sama, v svoji glavi očitno.

Sprijaznite se – socializma je že davno konec, žal živimo v času kapitalizma.
[/quote]
Zal te moram razocarati. Nic me ni zbodlo. Zanimalo me je, ali je timbilderska navdusenka sposobna svoje navdusenje utemeljiti (in mogoce navdusiti se koga drugega), ali gre za tipicno dogmastvo v stilu “kdor si upa dvomiti, je…. (vstavi poljubno)”.

Je prav zabavno, kako ne znas ubesediti niti enega samega razloga, zakaj naj bi bili bildingi koristni in potem v obupu vlacis ven neki socializem. :)))


Zal te moram razocarati. Nic me ni zbodlo. Zanimalo me je, ali je timbilderska navdusenka sposobna svoje navdusenje utemeljiti (in mogoce navdusiti se koga drugega), ali gre za tipicno dogmastvo v stilu “kdor si upa dvomiti, je…. (vstavi poljubno)”.

Je prav zabavno, kako ne znas ubesediti niti enega samega razloga, zakaj naj bi bili bildingi koristni in potem v obupu vlacis ven neki socializem. :)))
[/quote]

Meni ni treba svojih razlogov tebi, anonimki na forumu razlagati. Ti pa olitn imaš hudo potrebo po tem, da vrtaš in razpredaš, ker se počutiš pomembna sama sebi, kajne ? :P. Zabavno, tudi meni ja, s tega vidika…..

Na šihtu jih ne smem vprašati, kako so? Treba je torej na vsak način sforsirati nek odnos, pa naj stane kar hoče? O čem pa naj se pogovarjam z nekom, s katerim nimam nič skupnega? O tem, kaj jim je prinesel dedek mraz?

Zakaj bi moral biti v bolj sproščenem okolju z ljudmi, s katerimi sem zgolj v poslovnem odnosu? S kakšno pravico delodajalec posega v naš prosti čas?
[/quote]

Pretiravaš in ob tem ne upoštevaš, da na delu nisi efektiven 7 ur in pol kot naj bi trajal tvoj delovni čas, če izvzamem malico. Torej tudi v teh sedmih urah in pol izvajaš svoj prosti čas. Razen, če si arhivar, obkrožen z gorami papirjev, potem povej in se mi boš smilil :). Ampak tudi arhivarji imajo interakcijo z drugimi, če ne drugače pa takrat, ko prevzamejo goro dokumentacije. Nauk zgodbe je: kjerkoli si, vplivaš s svojih obnašanjem. Ja, bodi posloven, ampak zato ne rabiš biti butast.

Ni cilj delodajalca, da izčrpa zaposlene? Iz kje pobiraš take? Ljudje so izgoreli in vedno več jih je, po lastni krivdi? Zakaj se ukinjajo delovna mesta in potem en dela za več ljudi? Ko delavci izgorijo in delodajalcu zmanjka argumentov pa reče, veste ni bil to moj cilj? Cilj podjetja v kapitalizmu je čimvečji dobiček, in navadno se najbolj špara in reže pri delavcih.
[/quote]

Torej pričakuješ od delodajalca, da bo naredil še tisto, kar bi moral ti sam, da ne pripelje do fizične in čustvene izgorelosti. Ne moreš vse krivde prevaliti na druge. Odločaš se sam, izbira je tvoja. Še vedno lahko odkorakaš iz službe in si poiščeš največje zadovoljstvo tega sveta.


A veš, iz tvojih postov se razbere visoka mera nezadovoljstva z lastnim (osebnim) življenjem, veliko kompleksov te je pripeljalo do nastopaške neempatičnosti in pasivno agresivne drže. Meni si zelo uboga. Prav res. Kako se reva zaganjaš. Svoje stališče si povedala. Pa uživaj reva na službenih zabavah. Ampak da med dopustom visiš na MONU..to pa je še bolj ubogo. V prostem času nimaš drugega za počet kot viset na MONu in se pričkat z neznanci? Višek patetike. Žal mi je zate. Res. Ko boš srečna boš tudi bolj prijazna. Človek marsikaj nehote pove o sebi.
[/quote]

Ko ti zmanjka argumentov, začneš na osebni ravni :). Ja ljuba duša, hvala za tvojo skrb, ampak imam se odlično :). Upam, da ti leto 2019 prinese več notranje sreče.

Čakaj ti obljubljaš človeku da bo ostal brez službe, če ti pove, kje dela, in to je zate pogovor? Saj nisi normalna, ampak to so ugotovili tudi že drugi.
Zveniš kot ena užaljena zapuščena HR-ovka, ki organizira “zabave” na katere noihče noče priti….
[/quote]

Ah kje, ne bi organizirala nobene zabave. To naj počnejo ljudje, ki so za to postavljeni. Grem na službeno zabavo, ker mi zaradi tega ne bo padla krona iz glave. Eni so pa raje užaljeni, ker jih delodajalec povabi na druženje. Kam se ta svet vrti…

New Report

Close