Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek če znižajo bolniško nadomestilo za bolnega otroka, bo moj otrok šel bolan v šolo

če znižajo bolniško nadomestilo za bolnega otroka, bo moj otrok šel bolan v šolo

Ojej, zdaj je potrebno biti že bogatun, da spraviš futr na mizo ? Nehaj dramatizirati.

Ne vem, kakšen je tvoj socialni status, kakšna je višina tvojih dohodkov in siceršnja situacija v tvoji družini, ampak da si drzneš pomisliti, da boš zaradi 10 oz. 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} manjšega bolniškega nadomestila, bolnega otroka pošiljala v vrtec ali v šolo, je pa noro grozljivo.

In, dragica, nobeno ustavno sodišče ne bi nikdar presodilo v korist matere, ki zanemarja otroka, škoduje njegovemu telesnemu in duševnemu zdravju ter namenoma ogroža zdravstveno varnost soljudi zgolj zato, da ne bi utrpela izpada dela dohodka.

Obstajajo rešitve večine problemov – če je tvoj problem nizek osebni dohodek, je reševanje z izpostavljanjem bolnega otroka najslabša izmed možnih rešitev.

Zdaj mi ni treba, sem pa nekdaj poleg redne službe že raznašala časopis (v času, ko je otrok zjutraj še spal), sortirala pošto, čistila po hišah in urejala vrtove.

Če imaš zdrave roke, se dela (verjemi mi) ne manjka – tudi dobro plačanega ne!

Žal mi je, ker imaš tak odnos do otroka in njegovih potreb.

Živjo

Se popolnoma strinjam. Predlog je nesprejemljiv. Midva nimava najnižjih plač. Zlato sredino, ampak bi me tole usekalo, glede na to, da pri otroku nimaš izbere.

Zase vem, da napol mrtva hodim v službo. Kar seveda ni prav, ampak zase težko vzamem bolniško. Za otroka pa skoraj nimaš izbire. Če je boln je boln in rabi nego.

Žalostno, da je kdo sploh predlagal takšen predlog:((

Tudi za dolgotrajne bolniške je žalostno. Zboliš bognedaj za rakom in se ti svet podre ali moraš prej od lakote umret, predno boš od bolezni. Pa da imaš še familijo, pa… ja hudo.

tri zale deklice

Zato, da se bogatuni v naši državi še bolj bogatunijo, bom jaz otroka puščala doma in sosedi urejala vrt. Pa ja de!!

Mater da me bodo še kradit prej prisilili.

Vsaj dan kradejo državi, se bogatuni tisoče ljudi, mene bodo pa z bolnim otrokom …

Boln človek je za to državo odveč, smet. Zdaj pa že tudi otrok. Res žalostno. Ko zboliš, si najprej na udaru našega bogega zdravstva in prepotentnih zdravnikov, potem ti poberejo skoraj vse kar imaš, da res nimaš več volje za živet.

Bravo država.

Ni se spravila na dobičkarje, goljufe, ..ampak na bolnega človeka. Res čedalje nižje padamo.

Ne mi s takimi samopomilovalnimi. Jaz delam vse vikende.

Mogoče je pred nekaj leti imela dobre pogoje za otroke, reforme so vsakih nekaj mesecev. Tudi tebi se lahko zelo hitro zgodi, da ne boš imela za položnice.

pa nehajte že enkrat za vsak k………..hodit k zdravniku in na bolovanje. Vedno ene in iste vidiš po ambulantah. za tisti dan seveda dobijo bolovanje, čez dva dni pa zopet poskus.

Zaradi enega šmrklja cela drama. Takoj antibiotiki. Pa se sploh zavedate kaj počnete svojim otrokom.

In očitno ste nekatere kar nekaj na bolovanjih, da vas bo tako udarilo po žepih. In zavedat se moramo že enkrat da so otroci NAŠI in ne od vlade ali države.

In ko je bilo govora da je slovencev premalo ste šle takoj v akcijo ali kaj? Če bodo objavili da je na luni življenje možno boste takoj v vrsti.

Zajklja

in kakšne veze imajo tvoji vikendi z mojim preživetjem?

Pa ti sploh veš, koliko država vsak mesec plačate zate ???? Če plačaš vrtca minimalno, ti dajo subvencije par sto evrov na mesec!
Ti pa še kokodakaš proti tako radodarni državi?

no no, dekleta, malce se umirite, globoko vdihnite…in izdihnite…

Za boga, ženske. Najprej preberite, kaj je predlog sprememb, potem se pa usajajte. In če je preveč za vaš intelekt pogledati na kakšno stran z dejanskimi novicami, lahko preberete na tem forumu kakšnih 20 tem nižje. Predlog je, da se zmanjša bolniške, ki gredo V BREME DRŽAVE, kar pomeni, po 30. delovnih dneh staleža. http://www.rtvslo.si/slovenija/predlog-ministrstva-bolniske-75-oz-60-odstotne/211869 Packarija, če imate kronično bolne otroke, ki so veliko po bolnicah ali doma, ne bo pa vas prizadelo, če bo otrok prehlajen in zato en teden doma. Bolniška v tem primeru gre v breme delodajalca.

silveli

Ti verjetno nimaš otrok, drgač ne bi takele kvasala.

Ko se otrok rodi nima še vzpostavljenega dobrega imunskega sistema in pač mora zbolet, da se telo nauči branit. In tako precej oboleva. Normalno je vse do 8 krat na leto. Niso ti smrkeljni, ampak viroze z vročino, norice, rotavirusi, bronhitisi, gripe, otroške bolezni, ki jih otrok mora preboleti, ampak vse te bolezni spremlja vročina, slabo počutje in otrok mora biti doma. Majhen otrok rabi nekoga, da ga neguje.

zajklja

Ne ne vem, vem pa da bi mi bolje, da sva oba na borzi in mi država res vse plača. Še regresirano prehrano bi dobili in bi bilo vse zastonj. Ampak jaz budala hodim v službo!!

Delam polovični delovni čas zaradi starševstva. Z Univerzitetno izobrazbo sem plačana 400 evrov, torej 800, če bi delala 8 urni delovnik. 65 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od 400 je …? Sploh ne upam zračunat. In ja, sem v JU.

Pa poglejmo: “japade” dela kot trgovka. predpostavljam, da zasluži okoli 700 EUR (neto) mesečno.

Njen mož dela za tekočim trakom. Denimo, da je njegova plača podobna ali manjša oz. je skupni mesečni dohodek nekje od 1.100-1.400 EUR.

Imata enega otroka, zanj dobivata otroški dodatek v višini 73,00 EUR (denimo, spet predpostavljam) in v vrtcu plačujeta 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cene programa, kakih 60 EUR (spet govorim na pamet).
Torej se ji – ne glede na višino nadomestila – seveda splača imeti otroka v vrtcu ves čas, tudi bolnega, saj ji ga nikjer drugje ne bi oskrbovali za tako majhen denar.

“japade” toži, da že zdaj komaj poravna vse položnice in skoraj nima za hrano.

Postavljam ji protivprašanje: sta z možem morda kdaj razmislila o tem, kako boste živeli, ko sta se odločala za otroka? Sta kdaj razmislila o menjavi zaposlitve, o dodatnem izobraževanju, o prekvalifikaciji?

A starševstvo je kakšna bolezen, da moraš zato delati polovičen delovni čas? Sama si se tako odločila.

Mogoče je pred nekaj leti imela dobre pogoje za otroke, reforme so vsakih nekaj mesecev. Tudi tebi se lahko zelo hitro zgodi, da ne boš imela za položnice.[/quote]

Meni se to ne more zgoditi hitro, ker sem imela (in še imam) dobre pogoje, zato sem VARČEVALA. Lahko pa se mi zgodi počasi, če bi zgubila službo in pokurila ves privarčevan denar. Ampak, če ne bi imela službe, se tudi zaradi nadomestila za bolnega otroka ne bi sekirala 🙂

A starševstvo je kakšna bolezen, da moraš zato delati polovičen delovni čas? Sama si se tako odločila.[/quote]

Oprosti, ker sem se tako odločila v korist svojih otrok! Imam pa 70 km v službo v eno smer, mož pa cele dneve dela! Ko se boš ti v eno smer vozila uro in pol, pa lahko tako neumno komentiraš!

no ta je pa dobra

Jaz imam plače 600 eurov, mož je prejšnji mesec ni dobil, je pa sedaj dobil 200 eurov. Za naprej ne vemo kako bo. Pred letom dni je mož imel plače 800 eurov in smo lepo živeli.

Plačujem položnice
105 eurov neprofitno stanovanje( državi)
150 eurov imam položnic
sin šola, 70 eurov na mesec , plus šolske potrebščine na čekih
hčerka vrtec 100 eurov
bencin oba 100 eurov (mož se vozi s sosem in mu plačuje 50 eurov)
dodatno zavarovanje 50 eurov (oba)

ostane nam 200 eurov za hrano in obleko. Preživimo nekako. Da pa se zgodi bolniška in nama vzamejo še to, potem pa ne vem kako. Že zdaj smo v minusih do konca.

Kaj bom potem?

Začela kradit.
Me bodo dali v zapor in bom res začela živet na račun države. Jaz in otroci, za katere bo treba poskrbet.

Še enkrat bom poizkusila, potem bom pa nehala: vaša debata trenutno je brezplodna, ker predlagano znižanje nadomestila ne bo prizadelo “bolniških”, ki jih dobite za nego otroka, ki je doma zaradi pregladov, drisk, angin in drugih sezonskih zoprnij. Predlog je zmanjšanje nadomestil za bolniške, ki gredo V BREME DRŽAVE, kar pomeni, po 30. delovnih dneh staleža.

Narobe ! Če rabiš bolniško zase gre po 30. delovnem dnevu v breme zdravstva. nega za otroka pa je v breme zdravstva od prvega dne. Sedaj je predlog, da prvi dan sploh ne bi bilo nadomestila od 2. dne naprej pa le 65 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Več kot 7 dni naenkrat pa tako ne moreš dobiti nege za otroko oziroma je potrebno vložiti predlog na komisijo, ki ga pa zelo redko odobri. Mora biti že zelo hudo.

Torej če že bereš in se pritužuješ nad drugimi, da ne znajo brat prvo sama malo bolj natančno preberi.

Tudi jaz sem na polovičnem delavniku, kar pomeni, da mi država subvencionira prispevke. Zato sigurno ne bom jokala, če bodo znižali nadomestilo.

Dajte se zavedat, da od države veliko dobimo in da slejkoprej je moralo počiti. Čeprav jih je popularno zmerjat.
Transfer ta, un, tretji, subvencija ta, ona. Brezposelnih pa čedalje več in plačnikov v proračun čedalje manj.

Ne gre.


V breme države gre tudi nega! Večkrat povedano! Pa če je 1 dan ali pa več kot 30 dni!

zajklja mogoče bom kradla tebi in mi bo za vse tako vseeno, da mi bo tudi za posledice. Ali hočete ljudi na robu, spraviti čez rob?

New Report

Close