Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek če znižajo bolniško nadomestilo za bolnega otroka, bo moj otrok šel bolan v šolo

če znižajo bolniško nadomestilo za bolnega otroka, bo moj otrok šel bolan v šolo

Laissez-faire kapitalizmom ??? A ti sploh veš, koliko se pri nas država posredno in neposredno vmešava v ekonomijo ? Pri nas prosti trg NE obstaja niti v 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, še v ZDA, ki je kao ultra kapitalistična, se ocenjuje, da prosti trg niti slučajno ni prosti, temveč država z monetarno politiko in tisoči cehovskih pravil (v obliki takih in drugačnih zakonov, agencij, itd.) močno vpliva na ekonomijo.

Tisti, ki dandanes prispevajo najmanj imajo že sedaj najnižje davke, zato se valjda ne sekirajo zaradi davkov, temveč zaradi seskov, ki jim jih država nastavlja !!!

Jaz verjamem v prosti trg ravno toliko kot v zobno miško. Laissez-faire kapitalizem je v resnici natančno to, kar pove beseda: svoboda kapitala in suženjstvo delovne sile. Beri Naomi Klein, če meni ne verjameš.

Tisti, ki dandanes prispevajo najmanj imajo že sedaj najnižje davke, zato se valjda ne sekirajo zaradi davkov, temveč zaradi seskov, ki jim jih država nastavlja !!![/quote]

Saj ni problem znižati svoje davčne obveznosti. Greš k šefu in prosiš za minimalno plačo. Pa plačaš manj davkov, manj vrtca, dobiš višji otroški dodatek. Mislim, da bo tudi šef takoj za.

Jaz verjamem v prosti trg ravno toliko kot v zobno miško. Laissez-faire kapitalizem je v resnici natančno to, kar pove beseda: svoboda kapitala in suženjstvo delovne sile. Beri Naomi Klein, če meni ne verjameš.[/quote]

A je to kaka nova oblikovalka v H & M?

Ksantipa 22, lepo si napisala in vse je res.

Tudi jaz razumem avtorico posta, gleda in razmišlja iz svojega zornega kota in nihče ji nima pravice pametovat, da to ni tak kot ona piše, za njo je tako kot je napisala in pika.
Če nekatere ne veste kaj pomeni biti v stiski, pod pritiskom itd, hvala bogu, vendar nikoli ne veš kako se bo življenje obrnilo in ti pokazalo svojo drugo plat. Glede na to, da marsikatera še niti nima 10 let delovne dobe sklepam, da ste še zelo mlade in je torej vse še pred vami. Zdaj še lahko gobcate in ste polne same sebe, da nadutost, ošabnost in napihnjenost niti ne omenjam. Se bomo pa mogoče čez kakšnih 10 let tukaj pogovarjali, me zanima koliko vas bo še takrat tako nabitih z egom.

Čeprav ne živim na robu, pravzaprav imam lepo urejeno življenje, pa razumem tiste, ki so v drugačnem položaju in iskreno sočustvujem z njimi. In včasih je to, da nekomu pokažeš, da ga razumeš in ne pametuješ, tisto kar rabi, pravzaprav mu s tem pokažaš spoštovanje.

Ja, drage moje spoštovanja vam manjka!!!

Tisti, ki dandanes prispevajo najmanj imajo že sedaj najnižje davke, zato se valjda ne sekirajo zaradi davkov, temveč zaradi seskov, ki jim jih država nastavlja !!![/quote]

Saj ni problem znižati svoje davčne obveznosti. Greš k šefu in prosiš za minimalno plačo. Pa plačaš manj davkov, manj vrtca, dobiš višji otroški dodatek. Mislim, da bo tudi šef takoj za.[/quote]

Ja, predstavljaj si, da vsi tako naredijo. Državo pobere v roku par mesecev.

Jaz verjamem v prosti trg ravno toliko kot v zobno miško. Laissez-faire kapitalizem je v resnici natančno to, kar pove beseda: svoboda kapitala in suženjstvo delovne sile. Beri Naomi Klein, če meni ne verjameš.[/quote]

Nihče ni rekel, da ti verjameš ali da bi morala verjeti v svobodni trg. Pravim le, da le-ta NIKJER na svetu ne obstaja, še najmanj pa v Sloveniji (smeha polna skleda). Zato o laissez-faire kapitalizmu v Sloveniji govorijo običajno samo tisti, ki jim je prosti trg en toliko jasen kot kvantna fizika.

A takega spoštovanja, ko na forumu oznaniš, da bo šel tvoj otrok bolan v šolo, če vlada sprejme ta ukrep? Iz inata? Kje je pa spoštovanje do otroka?
Če bi bil izvirni post napisan v drugačnem duhu, bi bili tudi odgovori drugačni.

Kdo meni izkazuje spoštovanje, ko grem plačati položnico za vrtec v vrednosti 250€ ? Spoštovanje mora iti v obe smeri in jaz ga od “tistih spodaj” niti ne vidim niti ne čutim. Na vsakem koraku bi me radi še malo bolj obrali.

Seveda ne, pa tudi ni prav, da z vedno novimi ukrepi dodatno jemlje in jemlje…kolikor pač manjka v proračunu…namesto da bi dosledno izvajala in urejala vse tisto, kjer bi brez dodatnih obremenitev nas državljanov lahko privarčevala ali izterjala, pa zaradi nesposobnosti tega ne počne…

In zakaj ne? Ker ve, da bi s tem povzročila še večji socialni nemir.

pusti službo; nekdo ti bo hvaležen.

Soseda ima 4 otroke. Dva v reji, dva doma. Nobeden nič ne dela, pa dobijo 480 eurov podpore, pa vrtec zastonj.
Imam 4 otroke in trditev, da noben nič ne dela, ne more zdržati – pri 4ih imaš ogromno dela, četudi sta 2 v vrtcu in eden v šoli. Ne pisat na pamet, res ne.

Saj že sedaj mame dajejo zjutraj calpol, da otrok ene 3 ure zdrži v šoli/vrtcu brez vročine.
Škoda – za otroke.

kakšno vprašanje… ne mi rečt, da se vse trgovke in smetarji “žrtvujejo” za dobro gospodarstva in je to vzrok, da se ne prekvalificirajo, izobražujejo in nekaj naredijo iz sebe?!

vsak je za svojo mizerijo kriv sam, pa kakorkoli že pogledate. tako kot sem si jaz sama kriva, da nisem dost ambiciozna in sposobna, da bi imela 4.000 evrov plače, kot nekateri moji vrstniki, s katerimi smo študirali. in kaj nej zdej, norim in pizdim?! in to nad državo, kakšni prasci so da mi ne dajo tega in tega?! država je tu da nam pomaga, omogoča z brezplačnim šolanjem, da naredimo iz sebe največ kar lahko. ni pa država zato, da je kar po defaultu odgovorna, da me bo živela in dajala denar?!??[/quote]

Jao, kakšne neumne primerjave. Pa kdo govori o bajnih plačah. Beri, preden se začneš pačit s tem đizs-ala-nickom. Govorimo o plačah, ki bi morale zagotavljat OSNOVNO preživetje in le luksuza. In vsak človek, ki pošteno dela, si tako plačo zasluži. Da ti še narišem, da ne skreneš. Vsak človek, bi moral imeti plačo, da poplača položnice, poje tri normalne obroke na dan, je oblečen primerno vremenu in ima primerno bivališče. To ni ambicioznost, ampak osnova za človeku dostojno življenje. In tega marsikdo nima, kljub temu, da rinta ko zmešan.

Nihče se ne žrtvuje, ampak opravlja svoje delo, za katerega bi moral biti primerno plačan. Aja, ampak tebi so bebci, ker delajo za takšno mizerijo in so si sami krivi, da so si izbrali ta nevreden, bebav poklic. Hja, bi te prav rada videla, kako volontersko opravljaš vse tiste poklice, ki itak niso niti vredni plačila, ker so se vsi premalo plačani smetarji, trgovci, delavci v tovarna,…spametovali in se prekvalificirali. In ne seri, poveži točke in mogoče ti bo ratalo sklenit krog.

Strinjam se s tistim, da bi vsak polno zaposleni človek morali imeti denarja vsaj za osnovno preživetje. Da temu ni tako, je kratkomalo sramota. Saj zato pa veliko ljudi raje ostane doma brezposelnih kot gre delat. Za tistih par evrov razlike, ki jih dobi, če dela, se mu enostavno bolj splača živeti od socialne podpore.

Glede tistih, ki bi potem, ko se drugim ne bi ljubilo opravljati slabo plačanih in težkih del, delali la dela: jah, no… saj je že sedaj ogromno del, ki se jih Slovenci skorajda ne pritaknejo več, ker so težaška in slabo plačana. Skorajda ne najdeš več navadnega zidarja, ki bi bil Slovenec ali npr. navadnega fizičnega delavca. Pa se še vedno zida in še vedno ljudje kopljejo jarke. Delovna sila se pač uvaža, ane?:)) In tega bo v bodoče vedno več. Ogromno več otrok kot pred 20 leti se sedaj odloča za gimnazije (najbrž taki ne bodo potem delali za tekočim trakom), v poklicne triletne šole se vpisujejo praktično skoraj samo otroci s posebnimi potrebami in taki, ki niso zmogli težavnosti celotne osnovne šole. Saj bo v kratkem skoraj vse poklice, ki si jih naštela, zamenjala tuja delovna sila. To, kar si torej navedla kot problem, nikoli ni bil in tudi ne bo – problem.

Kdo meni izkazuje spoštovanje, ko grem plačati položnico za vrtec v vrednosti 250€ ? Spoštovanje mora iti v obe smeri in jaz ga od “tistih spodaj” niti ne vidim niti ne čutim. Na vsakem koraku bi me radi še malo bolj obrali.[/quote]

Meni ne predavaj o vrtcu 250 eur, ker je temu znesku primerna tudi tvoja plača. Lahko s tem zneskov filaš tiste reveže, ki delajo za 400 eur na mesec in se jim zdi ogromen, tisti, ki pa plačujemo vrtca toliko kot ti, zelo dobro vemo, da nam kljub plačilu 250 eur vrtca ostane več kot nekateri zaslužijo cel mesec. Pa ne mi zdaj nabijat o vseh ostalih položnicah, ker elektrika, voda in vsi obratovalni stroški se plačujejo enako ne glede na tvoj socialni status. Tudi meni 250 eur dosti, ampak nisem tako predrzna, da bi trdila, da zaradi tega živim na robu, ker obe veva, da temu ni tako.

In res je. Tisti, ki imamo večje prihodke imamo tudi večje izdatke, manj ugodonosti s strani države, ampak bodite vsaj toliko fer, pomaknite se za cm vstran od svojih riti in priznajte, da zaradi tega ne živite niti približno tako kot tisti, ki delajo za 400-500 eur. Tudi nam privoščim več denarja in manj izdatkov, ampak smo pa daleč od tistega, kar preživljajo ti reveži. Bodite pošteni in če ne morete razumet dajte vsaj podporo, da so takšne plače človeka nevredne in NEPOŠTENE.

Strinjam se s tistim, da bi vsak polno zaposleni človek morali imeti denarja vsaj za osnovno preživetje. Da temu ni tako, je kratkomalo sramota. Saj zato pa veliko ljudi raje ostane doma brezposelnih kot gre delat. Za tistih par evrov razlike, ki jih dobi, če dela, se mu enostavno bolj splača živeti od socialne podpore.

Glede tistih, ki bi potem, ko se drugim ne bi ljubilo opravljati slabo plačanih in težkih del, delali la dela: jah, no… saj je že sedaj ogromno del, ki se jih Slovenci skorajda ne pritaknejo več, ker so težaška in slabo plačana. Skorajda ne najdeš več navadnega zidarja, ki bi bil Slovenec ali npr. navadnega fizičnega delavca. Pa se še vedno zida in še vedno ljudje kopljejo jarke. Delovna sila se pač uvaža, ane?:)) In tega bo v bodoče vedno več. Ogromno več otrok kot pred 20 leti se sedaj odloča za gimnazije (najbrž taki ne bodo potem delali za tekočim trakom), v poklicne triletne šole se vpisujejo praktično skoraj samo otroci s posebnimi potrebami in taki, ki niso zmogli težavnosti celotne osnovne šole. Saj bo v kratkem skoraj vse poklice, ki si jih naštela, zamenjala tuja delovna sila. To, kar si torej navedla kot problem, nikoli ni bil in tudi ne bo – problem.[/quote]

Saj ni problem samo pri smetarjih, fizikalcih, itd….plače pri nas so v večini bedne in to je to. In govorit o prekvalifikacijah in dodatnih izobraževanjih je neumnost. Koliko ljudi (v odstotkih) dejansko dosega neto 1000 eur?

Ja, ampak v takem obsegu socialne države ne bo NIKOLI bolje. Ker ne more biti. Vsi bi radi vse zastonj. Kdo naj pa vse to sfinancira? Plače bi se popravile edino v primeru, da bi se zmanjšali apetiti države. Država smo pa vsi mi, ki pričakujemo brezplačno visokokakovostno zdravstvo, najboljše ceste, brezplačne vrtce, osnovne, srednje šole, fakse, sfinancirane bolniške, porodniške, visoke penzije …
Jaz ne vidim perspektive, da bo kdaj bolje. Na ta način že ne.

Ma ni ravno tako. So ljudje z res bednimi plačami v poklicih, ki so že zgoraj našteti, po moje sem spadajo ljudje, ki morajo dejansko gledati na vsak evro in preračunavati ali iti na eno kosilo na mesec v pizzerijo ali ne (bi rekla, da bi sem spadali ljudje s plačo do 700 evrov mesečno neto), potem so taki, ki preživijo in si tudi tu in tam kaj privoščijo ter prihranijo (nekje od 800 do 1300 evrov plače, notri so tudi ljudje z visokošolsko izobrazbo) in potem so tukaj tisti, ki jim gre čisto okej (1400 do 2000), pa še taki, ki kupujejo nepremičnine in letujejo v eksotičnih krajih parkrat na leto (2100 do 3000) in pa pravi bogataši s 3000+ mesečno.

Nekako tako po moje. Kritični glede preživetja pa so v bistvu samo tisti iz 1. skupine.

Da se tudi meni zdi tu in tam, da imam bedno plačo glede na svoje delo, čeprav spadam v 3. skupino, pa je zgolj moja osebna interpretacija in ne kakšno objektivno dejstvo.:)

Torej bi po moje nekdo, ki bi mu dodatno izobraževanje pomagalo, da pride iz 1. v 2. skupino, lahko rešil svoj eksistencialni problem. Ne vem, zakaj bi bilo dodatno izobraževanje ali prekvalifikacija v bolj donosne poklice, neumnost.

Alternativa je ameriški sistem, ki pa je – vemo vsi – zanič. Sistem, kjer mora povprečna družina začeti varčevati za osnovno šolanje otroka že ko le-tega spočne in kjer ta ista družina bankrotira, če ima npr. dolgotrajno bolnega otroka, enostavno ne more biti dober. Saj zato ga sedaj Obama želi spremeniti, vsaj glede najbolj kritičnega – zdravstva. Osebno dvomim, da mu bo uspelo.

Žalostno je to, da so tako izrazite razlike v plačah ljudi pri nas (pa tudi drugod, jasno). Da je neko delo tako malo cenjeno, da za 10-urno garanje človek dobi mesečno ven 500 evrov, neko drugo delo pa tako zelo cenjeno, da za isti čas dela nekdo dobi 5000 evrov ali celo več, je milo povedano – SVINJARIJA. Ob dejstvu seveda, da tisti s petimi tisočaki niti v najbolj morastih sanjah ne bi zamenjal s tistim za tekočim trakom niti v primeru, če bi mu ponudili 6000 evrov za delo na traku.

Ne, ni ameriški sistem edina alternativa. Mislim, da je v Evropi kar nekaj dobrih zgledov.

Kaj bi pa ti rada? Država ti šenka vsak mesec vsaj 400 evrov s tem, ko ti daje stanovanje skoraj zastonj. Veš, za 100 se še špajze in stranišča ne da najeti.

Koliko je ekonomska cena vrtca? 400 evrov, a ne? Spet si 300 v plusu, ti da država.

Si pozabila napisati, da dobivaš še otroške dodatke ne prav nizke.

Kaj bi ti ženska rada?

Res se tudi jaz vprašam, si doma zato, ker je otrok bolan ali zato, ker ti nekdo plačuje, da si doma? V življenju nisem koristila niti enega dne bolniške in imam dovolj plačevanja za takšne ženščine, katerim je otrok bolan, če dobijo sto posto podporo, če dobijo samo 65 posto, potem je pa otrok dovolj zdrav za v šolo.

katerih pa? ali so taki kot je naš (se pravi skoraj brezplačno zdravstveno zavarovanje, zastonj osnovno in srednje šolanje in hkrati kar veliki davki itd.), ali pa bolj podobni ameriškemu (vse plačljivo, zato pa ljudje plačujejo manj davkov državi).

Dobro bi bilo, če bi ljudje počasi začeli razumeti, da denarja ni, da ga nima od kje biti in ga bo vedno manj. Danes sem poslušala stokanje upokojencev, 900 evrov so imeli stokači, da kakšna sramota, da oni so bili inženirji in je sramota, da fakultetno izobražen upokojenec dobi samo 900 evrov. A so nori? Fakultetno izobraženi ljudje DELAJO za 900 evrov, njim pa to za penzijo ni dovolj. Kmalu bomo imeli enako število upokojencev kot zaposlenih. Od zaposlenih jih je malo morje non stop na bolniškah, ali zase ali za otroke. Pa moderno je imeti po tri otroke, koliko je to porodnišk. Že res, da gre preveč denarja za bedarije tipa letala, partije, šotori, da se ga preveč pokrade, ampak vseeno ga ni dovolj in vsak dan ga bo manj.

New Report

Close