Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek če znižajo bolniško nadomestilo za bolnega otroka, bo moj otrok šel bolan v šolo

če znižajo bolniško nadomestilo za bolnega otroka, bo moj otrok šel bolan v šolo

Meni se ni treba opravičevati. Ampak dejstvo je, da imaš nizko plačo po lastni izbiri. Če mož dela cele dneve, gotovo tudi dovolj zasluži, da ti v tej temi ni treba javkat. V bistvu ne hodiš v službo zaradi denarja, ampak zaradi delovne dobe, za kar ti država (torej mi) plačuje polovico prispevkov. In do grla sem sita takih, ki izkoriščajo čisto vsako ugodnost, potem se pa derejo, da se jim godijo strašne krivice.

Nehajte si delat norca. Res bo ratala ta država polna kriminala. Samo bogatuni bodo posebej, ker se bodo ogradili in živeli v getu.

Če mož ne dobi plače, potem naj da odpoved in si najde drugo službo, ali pa naj bo doma, tako strošek za vrtec in bencin odpade. Smo takoj na boljšem, mar ne ? Ne razumem ljdui (tudi raznoraznih jokanj po TV-ju), češ nismo dobili že pol leta nič plače in tako naprej. Človek božji, pejd delat drugam, če ni plače. Jaz imam manj kot 10 let delovne dobe in sem že trikrat menjala službo.

Brez zamere, ampak država ti daje vse pogoje (neprifotno stanovanje in zanemarljiva najemnina), 80 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} subvencija vrtca + otroški dodatki, koliko boš iz vsega tega potegnila, je pa tvoja stvar. Treba je prevzeti odgovornost za samega sebe in ne samo čakat, kaj bo država naredila zate. Ker naredi prek zadost. Veliko več dobiš, kot daješ, pa še ni dost.

Meni se ni treba opravičevati. Ampak dejstvo je, da imaš nizko plačo po lastni izbiri. Če mož dela cele dneve, gotovo tudi dovolj zasluži, da ti v tej temi ni treba javkat. V bistvu ne hodiš v službo zaradi denarja, ampak zaradi delovne dobe, za kar ti država (torej mi) plačuje polovico prispevkov. In do grla sem sita takih, ki izkoriščajo čisto vsako ugodnost, potem se pa derejo, da se jim godijo strašne krivice.[/quote]
Ja, za cel dan mož zasluži 1200 evrov. Sem pa zaradi otroka šla na nižje delovno mesto, ker bi na prejšnjem težko delala po 4 ure – prostovoljno. Oprosti: delovne dobe imam 15 let! To pomeni, da sem (otrok je star 2 leti) 13 let plačevala za porodniške in ostale socialne stvari, koristila pa nič! Zdaj koristim samo to, kar sem sama prispevala in kar mi v končni fazi tudi država omogoča, ne kradem nikomur!!! Mene pač dohodek pod 400 evri ne bo tako prizadel, kot morda koga drugega, je pa potrebno ob sprejemanju tako drastičnih odločitev pomisliti tudi na tako kategorijo ljudi! Nekatere mame doma skrbijo za kmetijo, hodijo v službo in še skrbijo za otroke. Končno imajo možnost delato s skrajšanim delovnim časom, pa jo je potrebno še za to kaznovat? Res, udari garača po hrbtu in po žepu! Enkrat bo že krepnil.

Aha. Očitno sem pri tej negi otroka narobe prebrala. Vseeno pa mislim, da veliko žensk tule pretirava. Če ostane otrok doma zato, ker dvakrat posmrka, je to po mojem mnenju pretirano. Če bo sesut za biti doma pa ne razumem, da človek najprej pomisli na to, da ima raje 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} plačo in bolanega otroka v vrtcu kot pa 65{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nadomestilo in otroka doma.

Ne razumem tistih, ki tako napadajo – kogarkoli. Razumem avtorico prvega posta. Tudi meni se zdi katastrofalno, da se varčuje na najšibkejših, torej otrocih. Moti me predvsem zato, ker verjamem, da nas ni veliko, ki bi bile doma na bolniški z otrokom kljub temu, da bi bil otrok zdrav. Kar pa žal ne velja, kadar gre za bolniške odraslih. Poznam kar nekaj primerkov, ki vlečejo bolniško zaradi “kronične utrujenosti”, “stresa”,… Zakaj narekovaji? Zato, ker vem, da so to lahko resne stvari, nekateri pa se iz tega delajo norca in to izkoriščajo, da so lahko doma. Seveda je tudi marsikatera nosečnica doma po nepotrebnem.

Naši dohodki niso bajni, niso pa tudi najnižji. Ampak kljub temu mi vsak evro nekaj pomeni. Nimam toliko denarja, da bi ga brez slabe volje prepuščala državi. In tudi jaz si ne predstavljam, da bi bil otrok dlje časa bolan, jaz pa s 65{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} plače. Težko bi šlo, priznam. Če ne drugega – doma otroka nisem sposobna prehraniti z zneskom, ki mi ga v vrtcu odštejejo ob odsotnosti. In če dodam še -35{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dohodka,… Zato ne obsojajte tiste, ki pravite, kako imamo lahko otroke, če nimamo za hrano. Ker to preprosto ni res! Ampak nekatere pač vsak minus udari bolj kot druge!

Mene pa zanima sledeče. Predpostavimo, da bi se vsak, ki ima otroke odločil, da se bo prekvalificiral in dodatno izobraževal in menjal službo. Menda ciljate na tiste, ki delajo v tovarnah, trgovinah in podobnih slabo plačanih delovnih mestih. Povejte mi, kdo zaboga bo pa delal ta dela?
Pa kako denar ni vse. Otroku MORAŠ priskrbet primerno obleko, hrano in bivanje. Za to RABIŠ denar. Torej, tisti, ki pošteno hodijo na delo in za le-to niso primerno plačani, so bebci, ki ne razmišljajo in se ne prekvalificirajo, pa še otroke si drznejo imet. Pa kakšna vam je to logika? In potem se čudite, da je stanje takšno kot je. Pa normalno, če vsi s polno ritjo predavate in pametujete, kako se je pametno izobraževat in prekvalificirat, namesto da svojo pozornost in pametovanje preusmerite v to, da NIHČE, ki dela ne bi smel biti postavljen v takšno pozicijo.

RABIŠ denar, ker si v današnjih časih lahko kvaliteto življenja zagotoviš samo z denarjem in se nehajte slepit, da sta materinska ljubezen in vrednote dovolj. Ko ti je otrok lačen, mu materinska ljubezen ne bo potešila lakote, ko nimaš za ogrevanje in zmrzuješ, te ljubezen ne bo pogrela, ampak imaš veliko možnosti, da zboliš. Ko je zunaj minus in mora otrok v vrtec ali šolo, pa nima primernega oblačila in obutve, ga materinska ljubezen ne bo pogrela in zmanjšala možnosti prehladitve. in tistih 10-15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} lahko nekomu, ki krpa iz mesca v mesec predstavlja kosilo za cel teden, pa če se vam polnim ritkam zdi to še ne vem kako malo. Seveda, ko ti ni treba gledat na vsak cent se ti zdi 50 eur malo, medtem ko za ta denar lahko v šparu kupiš 9 pečenih piščancev. Se vam še vedno zdi malo?

Ma daj, preberi še enkrat celo temo. Tisti, ki komaj spraskajo čez mesec, že sedaj dobivajo za par sto € ugodnosti od države napram ostalim. In ravno tisti najbolj gobcajo, pa prispevajo najmanj.

Sama sploh ne pomislim, da bi kolebala med bolniško za bolnega otroka ali pa 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} plačo. Če je otrok bolan, naj bo doma. Za vsak smrkec pa bolniške tako ali tako ne moreš dobiti, vsaj naša pediatrinja je ne da. Je pa najbolj kritično prvo leto vrtca, ko je malček še neodporen. Takrat bi pa znala biti finančna kriza – viroza traja do 10 dni, to je npr. 6 delovnih, če jo ima 2 x v enem mesecu – 12 delovnih dni. Ni malo

Saj verjetno je katera že pojasnila, pa se mi ne da letat gor in dol po temi. Nega za otroka gre od prvega dne dalje na račun zdr. kase, po novem bo to menda od drugega dne. Tako da so tvojo poskusi upravičeno zaman.

Nekateri sodelujoči rabite stik z realnostjo. Bolniška odsotnost se mnogim ljudem krepko pozna, saj poleg nižje osnovne plače ne dobije niti prehrane in prevoza. Pa morajo jesti tudi doma in če imajo mesečno vozovnico, jim tistega tedna, ko se ne vozijo, nihče ne povrne.

Mogoče bi pa ceneje prišli skozi, če bi eden od staršev ostal doma in drugi dobival dvojno plačo. Pa potem ne bi otrokom bilo treba hoditi v vrtec, manj bi bili bolni in ko bi že bili, ne bi bilo problema z bolniškimi.

Po kakšni logiki pa naj bi dobili povrnjen prevoz, če se NE vozijo ? Čist tko me zanima, kako deluje tvoje sklepanje. Za malico pa itak dobiš drobiž in glej ga zlomka, kosilo moraš še vedno pojesti doma. Če si tako na tesnem z denarjem, potem pač preskoči malico in potrpi do kosila.


Absolutno bi bilo potrebno razmislit tudi o opciji, da mati ostane doma z otroki, ti pač potem seveda ne gredo v vrtec. Pa ni bolnišk, ni zastonj vrtca za drugega in naslednje otroke, ni skrbi, da bi zmanjkalo prostora v vrtcih. Absolutno pa bi v tem primeru moral mož/partner prejemati dodatek (ali obratno, seveda).

Seveda, in ta eden od staršev bi bila v 99.5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ženska. Mokre sanje RKC in moških šovinistov. Ni boljšega, kot babe, ki so doma in si ne upajo niti pisnit, ker so odvisne od svojih dedcev.

kakšno vprašanje… ne mi rečt, da se vse trgovke in smetarji “žrtvujejo” za dobro gospodarstva in je to vzrok, da se ne prekvalificirajo, izobražujejo in nekaj naredijo iz sebe?!

vsak je za svojo mizerijo kriv sam, pa kakorkoli že pogledate. tako kot sem si jaz sama kriva, da nisem dost ambiciozna in sposobna, da bi imela 4.000 evrov plače, kot nekateri moji vrstniki, s katerimi smo študirali. in kaj nej zdej, norim in pizdim?! in to nad državo, kakšni prasci so da mi ne dajo tega in tega?! država je tu da nam pomaga, omogoča z brezplačnim šolanjem, da naredimo iz sebe največ kar lahko. ni pa država zato, da je kar po defaultu odgovorna, da me bo živela in dajala denar?!??

Po kakšni logiki pa naj bi dobili povrnjen prevoz, če se NE vozijo ? Čist tko me zanima, kako deluje tvoje sklepanje. Za malico pa itak dobiš drobiž in glej ga zlomka, kosilo moraš še vedno pojesti doma. Če si tako na tesnem z denarjem, potem pač preskoči malico in potrpi do kosila.[/quote]

Očitno nisi prebrala do konca. Mesečna vozovnica – plačaš cel mesec, ne dobiš povrnjenega dela nazaj, pri plači ti pa prevoz odbijejo.

Seveda, in ta eden od staršev bi bila v 99.5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ženska. Mokre sanje RKC in moških šovinistov. Ni boljšega, kot babe, ki so doma in si ne upajo niti pisnit, ker so odvisne od svojih dedcev.[/quote]
Jaz bi bila pa z veseljem mama doma v teh mokrih sanjah 🙂

Če se ne motim, tak dodatek že obstaja in to je olajšava za vzdrževanega družinskega člana. Je pa res, da je ta olajšava bolj švoh. No, nekaj je že, ni pa to kot dodatna plača, niti slučajno.

Seveda, in ta eden od staršev bi bila v 99.5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ženska. Mokre sanje RKC in moških šovinistov. Ni boljšega, kot babe, ki so doma in si ne upajo niti pisnit, ker so odvisne od svojih dedcev.[/quote]

Sploh ni nujno. Meni se veliko bolj grozno zdi, da trenutne razmere precejšen del “delavskega” razreda silijo v skoraj da ne suženjstvo.

In lepo prosim. Vsak pometač ceste z nedokončano osnovno šolo prispeva svoj delež, nujno potreben del v mozaiku. Ali pa bi ceste morda šle čistit dame v pelcih in odvetniki? Verjemite, da bi veliko prej pocrkali brez urejene smetarske službe kot brez zdravnikov.

Ti bi bila z lahkoto. Od 400€ ti potem, ko odbiješ stroške vrtca, prevoza, oblek in najlonk, ki jih rabiš za na delo, ne ostane skoraj nič.

Ti bi bila z lahkoto. Od 400€ ti potem, ko odbiješ stroške vrtca, prevoza, oblek in najlonk, ki jih rabiš za na delo, ne ostane skoraj nič.[/quote]
? ? ?

drage moje, pri nas v belgiji lahko vzames za bolnega otroka samo dopust, ali pa gre otrok bolan v vrtec. tu ne poznamo bolniskih zato ker je otrok bolan.

To se pa strinjam, da se ne bi mogla bolj. Ampak po zadnjih dvajsetih letih sistematičnega pranja možganov z laissez-faire kapitalizmom in zaslepljevanjem, da je vsako bogastvo plod pridnosti in trdega dela, vsaka revščina pa posledica lenobe in slabe izobrazbe, je kakršnokoli socialno razmišljanje vnaprej obsojeno na posmeh.

In posledično so lahko nižji davki in plače manj obremenjene.

Dokler pa se bodo tisti, ki prispevajo v malho najmanj, z vsemi štirimi upirali opravi kakršnekoli ugodnosti, pa bodo imeli še naprej. NAJVIŠJE DAVKE NA SVETU (bojda)

New Report

Close