Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cene. Ukinila sem obrok. Samska. Kako pa vi z minimalcem

Cene. Ukinila sem obrok. Samska. Kako pa vi z minimalcem

če imaš najemnine 250, pa stroški položnic (ne navedeš koliko), živiš pa sama.. a preostanek denarja daješ v hobije, da na račun tega svojemu telesu odrekaš hrano?

Odgovor na objavo uporabnika
Ni res, 26.05.2022 ob 10:58

Odgovor na objavo uporabnika
fer, 26.05.2022 ob 10:50

Avtorica, nekaj me je zmotilo – zakaj pišete, da nimate niti minimalne plače? Minimalna plača je zakonsko določena in jo dobite izplačano, definitivno. Tudi razliko do minimalne plače plača podjetje, dajte si to že enkrat dopovedat.

Mislim, da ne dobimo izplačane. Imam identičen neto kot pred januarskim povišanjem.

Po zakonu MORA biti izplačana. Če ne dobite minimalne izplačane, prijavite na inšpektorat za delo.

Odgovor na objavo uporabnika
sdg, 26.05.2022 ob 11:20

Po zakonu MORA biti izplačana. Če ne dobite minimalne izplačane, prijavite na inšpektorat za delo.

Prijaviš že lahko, a kaj bo  sledilo? Mnoge varnostne službe izplačujejo regres po obrokih,  oziroma celo leto, nekatere ga sploh ne izplačujejo Ali je to v skladu z delovno zakonodajo? Ljudje pred upokojitvijo imajo 20 dni delovne dobe, nobenega dodatka za nočno, nedeljsko, praznično delo. Vse v skladu z delovno zakonodajo, jebeno zasebno varovanje.

Slovenski delodajalci so jude, sotone, monstrumi, in antikristi!

Žalostno,da so plače take da ljudje ne preživijo. In to že kar dolgo,zdej bo samo še bolj očitno ker se vse draži. Žalostno da nekdo hodi v službo,vsak dan,8 ur,cel mesec za ušivih 650 eur. (še to ne nekateri). Še bolj pa je žalostno brat komentarje kot je recimo Zartrose (mislm res… no comment) Ki obsojajo in podjebavajo češ kam daš denar. No,eno upanje majhno res je.. pravijo počakte zdej bo Golob marsikaj zrihtal. Upam da res!!

Neee to delat.

Se pravi – podražitve se še niti začele niso, tebe pa od bankrota ločita dva kosa kruha na dan? Plan za naprej je pa …

Moj predlog. v bližnjem DSO(dom starejših), se zmeni, da boš SAMA  hodila po kosilo in po netu poglej koliko stane.

Sem ravno naročila sorodnici, s tem, da ji pripeljejo na dom- veliko stane. So pa obroki normalne porcije ogromni in jedilniki zelo raznovrstni, bogati in zelo obilni( lahko si del shranite za so, ne, praznike). Da se tudi zmenit za kako drugo jed- ne mislim ala carte.

Če  delaš dopoldne greš tudi lahko kasneje iskat, ker hrano pustijo na toplem( mi je socialna delavka v domu- preko nje sem urejala to prehrano ) rekla, da jo ona vzame ob 15,30 in je vse ok.

Sicer so obroki od po-pet. Če boste sami hodili iskat, pa vse dneve v tednu.

Pri nas stane celo kosilo nekaj čez 7 €, je pa možno naročit tudi manjšo, ali pa dietno porcijo.

Npr, manjša dietna porcija pri nas stane malo čez 5€, Je pa prinos in postrežba okoli 3 €.

ja, nekdo, ki nima kaj v usta dat, si bo hodil po male porcije za 5 eur ali običajne za 7 eur+.

ne nakladaj. Če si samska na minimalcu, imaš 1000EUR dodatkov od socialne minimalno na mesec.

Veš kaj imam jaz za kosilo? Sirov burek in kozarec mleka. Ali pa zidarsko malico. Jem pa samo kosilo 3-4 na teden.

Odgovor na objavo uporabnika
Rabarbara123, 26.05.2022 ob 07:39

Pozanimajte se za izredno denarno socialno pomoč (za stroške kurjave…).

ja, če njena vrednost nepremičnine in vse ostalo premoženje napisano nanjo presega cenzus 120. 000 EUR za tudi ziredno pomoč, ne bo dobila nič.

Ce dobis minimalca 760 + placano malico 4,79×20=100 eur. Torej mesecno dobis 860, pustimo prevoz ob strani.

Najemnina 250, stroski cca 250. Skupaj 500, ti ostane 360 za hrano in ostalo. Prvo kot prvo, poskusaj zmanjsat stroske telefona, televizije, menjaj na manjsi paket, morda ze tu prisparas kaksnih 20 eur.

Torej ostane ti 360, tj. 12 eur na dan. Kupi mesecno meso za 50 eur, gledaj akcije, uporabi tudi popuste, ki jih ponujajo trgovine. Razdeli meso na pet dni v tednu, ostala dva dni si skuhaj kaj zelenjavnega. Kuhaj za dva dni skupaj ali pa daj drugi obrok v skrinjo za drugic. Kruh kupuj zvecer, ko je znizan ali ga speci sama in ga zamrzni. Za zajtrk pojej kaj nasitnega, navadni ali sadni jogurt s koruznimi kosmici, kavo ne kupuj iz avtomata, kupi si ugoden kapucino in si zmesaj sama.

Primer obroka kosilo: peceno piscancje bedro 1,5eur, pecen krompir 500g 0,5 eur, tretjino rdece pese iz kozarca 0,5 eur. Skupaj 2,5 eur za kosilo.

Primer zajtrka: jogurt 500 g 1eur, koruzni kosmici 100 g  0,5 eur. Skupaj 1,5 eur

Primer vecerje: kakav z zemljo, 3 dcl mleka s kakavom 0,5 eur, zemlja z maslom 0,3 eur. Skupaj  0,8 eur.

Za malico 2x banana ali drugo sadje 0,6 eur.

Dnevno bi porabila za te napisane obroke cca 6 eur.

Sama si kdaj skuham za kosilo spagete s tuno in pelati: iz 200 g spagetov tj 0,5 eur, konzerva pelatov 0,5 eur, tuna 1,5 eur, mala cebula 0,1 eur. Skupaj  2, 6 eur. Ostane mi se za vecerjo.

Sama nisem na minimalcu, ampak skoz gledam akcije in kako bi lahko prisparala. Vem in se kako razumem, da ti je tezko in se marsikomu z minimalcem, ampak trenutno, dokler se ti finance ne izboljsajo, bos morala vse prekalkulirat. Prijavi se tudi za neprofitno stanovanja.

Ne vem zakaj čudni komentarji, ko sem predlagala hrano iz DSO, saj si lahko naroči obrok in ga ima za 2x. Ni ji potrebno kuhat, porabi manj elektrike oz. plina. Pomije posodo in ima najmanj 2 obroka dnevno, ki sta krepka oz. zdrava in raznovrstna. Zraven kosila se dobijo namai, sadje, jogurt. Vse to si lahko odnese za malico in porabi kot zajtrk.

Odgovor na objavo uporabnika
ja,ja, 26.05.2022 ob 19:40

Ne vem zakaj čudni komentarji, ko sem predlagala hrano iz DSO, saj si lahko naroči obrok in ga ima za 2x. Ni ji potrebno kuhat, porabi manj elektrike oz. plina. Pomije posodo in ima najmanj 2 obroka dnevno, ki sta krepka oz. zdrava in raznovrstna. Zraven kosila se dobijo namai, sadje, jogurt. Vse to si lahko odnese za malico in porabi kot zajtrk.

Za to ceno lahko sama skuha hrano za trikrat.

Avtorica, kaj si po poklicu, izobrazbi?

Namreč ti moraš iskati novo službo. Ne dodatno službo, ampak drugo službo.

Pa, ker si samska, ker si v najemu, izkoristi ti prednosti: namreč lahko se seliš. Ne rabiš iskat službe okrog doma, ampak lahko kje drugje, po možnosti v tujini.

Izkoristi prednost, da si samska in da si najemnica. Tisti, ki imajo otroke, se ne morejo kar tako seliti.

Mislm ne vem no. Glede na to da si samska, brez vecjih obveznosti kot npr otrok bi js sluzbo zamenjala. Jbg ce ni v tvojem fohu. Gostinci majo tako krizo, da bi se svasta lahko zmenila pa se enkrat vec denarja bi imela. Tudi sama sem sla iz javnega sektorja v gostinstvo. Zaradi denarja. Prej 800e z dodatki, zdaj 1400. Nimas kaj.

Odgovor na objavo uporabnika
Tako je208, 26.05.2022 ob 07:41

Jaz sem v času študija kupila prvo stanovanje z delom preko servisa. Zdaj ob redni plači kupujem že tretje za oddajanje. Mene minimalec nič ne moti, več zaslužim z najemninami.

mhmm

ZA zajtrk si skuhaj proseno kašo in imej zamrznjeno sadje v skrinji da malo popestriš obrok, je zdrava in nasitna. Sama si speci kruh in ga daj v skrinjo.

Torej zelis povedat, da naj kupi stanovanje in ga oddaja?

Js nimam minimalne plače pa sm si umislila dodaten šiht zato da si lahko več privoščim in več privarčujem…šihtou je dost sam č hočeš delat kar večina noče…lažje je po forumih jamrat

 

Dajmo raje skupaj stopiti in si pomagajmo vsaj z osnovnim. Če nekdo nima za zajtrk, sem prepričan, da lahko 10 drugih skupaj poskrbi za to malenkost.

 

Bolani ste tisti,ki pisete jedilnike kako se naj prehranjuje.Vsak kateri dela bi naj imel za stroske,hrano,obleko in tudi dopust.O vsem drugem je prezpredmetno razpravljat.

Z delom preko študenta ste si zaslužili za stanovanje? To pa težko verjamem, tudi če niste iz nekega mesta. Ali so v starši zraven še pomagali, ali kaj?

Odgovor na objavo uporabnika
Mathilda, 26.05.2022 ob 07:25

Cene v nebo. Placo pa nimam niti minimalno. Dodajajo mi do minimalca.

Pred sluzbo sem vedno zjutraj pozajtrkovala. Dva kosa kruha med, marmelada, pasteta kar se je za zajtrk. Spila kavo z mlekom. Za malico v sluzbo sem nesla kaksno sadje. Ponavadi dva kosa. Ali dve banani, banana pa jabolko itd. Pa spila se eno kavico iz avtomata. Doma pojedla kosilo torej topki obrok. Vecerja kaksen kruh jogurt juhca kar je ostalo od kosila

Ker se je hrana dolocena podrazila ogromno. Tudi vec kot 50% placa pa ista. Sem prisiljena bila ukinit zajtrk. Torej za zajtrk ne jem nic vec, da prihranim denar. V sluzbo zdaj nosim 50% manj, da prihranim denar torej samo eno sadje. Kavo obcasno spijem ne vec vsak dan. Tudi za vecerjo sem zmanjsala za 50%.

Zivim sama imam najemnino 250€. Ce bo slo tako gor po placilu poloznic, najemnine mi ne bo ostalo nic za hrano

Zdaj bo regres ki bo sel za zavarovanje avta in kurjavo.

Kako pa vi samski z minimalno placo pa najemnino prezivite?

Sem iskala tudi drugo sluzbo. Leta. Dobila sem jo le da delam dopoldan.

 

Menjaj makarone za razne kaše in lečo. Bolj zdravo, bolj nasitno in cenejše.

Kruh kupuj tistega narezanega in ga po 2-3 kose spakiraj v skrinjo.

Golaž, segedin ipd. vedno kuhaj v največjem možnem piskru in ga popakiraj v skrinjo.

Jogurte ipd. kupuj največje pakunge.

Vse, kar kupuješ, glej CENO NA KILOGRAM in primerjaj med sabo.

 

Načrtuj obroke. Na youtubu imaš posnetke na temo “low budget/ cheap/ frugal meal prep”.

 

Spremljaj akcije trgovin in če je kakšna stvar, ki čaka (npr. konzerve, vložena zelenjava) v akciji, kupi precej večjo količino.

New Report

Close