Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cene. Ukinila sem obrok. Samska. Kako pa vi z minimalcem

Cene. Ukinila sem obrok. Samska. Kako pa vi z minimalcem

Odgovor na objavo uporabnika
Mathilda, 26.05.2022 ob 07:25

Cene v nebo. Placo pa nimam niti minimalno. Dodajajo mi do minimalca.

Pred sluzbo sem vedno zjutraj pozajtrkovala. Dva kosa kruha med, marmelada, pasteta kar se je za zajtrk. Spila kavo z mlekom. Za malico v sluzbo sem nesla kaksno sadje. Ponavadi dva kosa. Ali dve banani, banana pa jabolko itd. Pa spila se eno kavico iz avtomata. Doma pojedla kosilo torej topki obrok. Vecerja kaksen kruh jogurt juhca kar je ostalo od kosila

Ker se je hrana dolocena podrazila ogromno. Tudi vec kot 50% placa pa ista. Sem prisiljena bila ukinit zajtrk. Torej za zajtrk ne jem nic vec, da prihranim denar. V sluzbo zdaj nosim 50% manj, da prihranim denar torej samo eno sadje. Kavo obcasno spijem ne vec vsak dan. Tudi za vecerjo sem zmanjsala za 50%.

Zivim sama imam najemnino 250€. Ce bo slo tako gor po placilu poloznic, najemnine mi ne bo ostalo nic za hrano

Zdaj bo regres ki bo sel za zavarovanje avta in kurjavo.

Kako pa vi samski z minimalno placo pa najemnino prezivite?

Sem iskala tudi drugo sluzbo. Leta. Dobila sem jo le da delam dopoldan.

 

Jbg… jaz sem na OMAD (one meal a day) že leta, sicer bi bil okrogel kot žogica.

Odgovor na objavo uporabnika
Tako je208, 26.05.2022 ob 07:41

Jaz sem v času študija kupila prvo stanovanje z delom preko servisa. Zdaj ob redni plači kupujem že tretje za oddajanje. Mene minimalec nič ne moti, več zaslužim z najemninami.

in ob tej objavi naj bi se avtorica bolje počutila al kaj?
Madona kake mate eni, res …

Me pa res zanima za kakšno delo se je tukaj šlo?

Ja seveda… Edino če si se prodajala..😉

Ja vsem je težko. A moraš hodit na kavo? A moraš pojesti toliko kruha, si ga pečeš sama? V katere trgovine zahajaš? Najbrž ne v Eurospin, ker tam se ni nič kaj podražilo. Si samska, kaj pa delaš v prostem času? Najdi si še eno službo zraven in hrani za stanovanje. Aja popoldan pa ne bi delala ne… Bi pa vsi jamrali po forumu. Jaz imam 2 službi, živim v najemu, imam psa in dve mački, tudi svoj avto. Hrano si kupujem v Eurospinu, da bi dala 1.5 eur za kavo vsak dan mi niti na kraj pameti ne pride. Pralni prašek si delam sama, stroške elektrike imam na minimumu, prav tako ogrevanja pozimi, se je treba malo bolj oblečt. Vse se da če se hoče, dokler smo le zdravi!

Katerega leta ?

Lastna hvala …cena mala.Sploh veste kaj pišete.Človek se lahko samo vpraša kaj je z ljudmi,kot ste vi narobe.

Osebno sem sam imam 250€ najemnino in 120€ (Zima prb 160€) stroškov tako da nevem kako vam ne gre skozi ? Normalno jem itd. Tudi dodatne stroške plačujem sam kot so npr zavarovanje , kreditna kartica , internet , mobi naročnina. Pa še otroka imam. Je pa res da mislim da je vam največji strošek sedaj Avto, kot pa kaj drugo. Priporočam izredno denarno pomoč za kurjavo in če še imate kaj za plačat. In iskat neko dodatno možnost zaslužka nvm 20h tedensko ali manj, kot čistilka poslovnih prostorov 🙂 pac tolko da je. Prišparati si je kar težko ni pa nemogoče. Polno sreče vam želim .

Odgovor na objavo uporabnika
ja,ja, 26.05.2022 ob 19:40

Ne vem zakaj čudni komentarji, ko sem predlagala hrano iz DSO, saj si lahko naroči obrok in ga ima za 2x. Ni ji potrebno kuhat, porabi manj elektrike oz. plina. Pomije posodo in ima najmanj 2 obroka dnevno, ki sta krepka oz. zdrava in raznovrstna. Zraven kosila se dobijo namai, sadje, jogurt. Vse to si lahko odnese za malico in porabi kot zajtrk.

Popolnoma  se strinjam..Jesti je treba, kajti prazna vreča ne stoji pokonci.In če slabo ješ , tudi ne moreš biti zdrav! Pa službo bo treba obvezno zamenjat.Kakšna služba pa je to, da še za hrano nimaš! Da bi pa dvojno garala še z dodatno službo – ne, raje poišči bolje plačano! Kar začni iskat, čimprej!

Odgovor na objavo uporabnika
jaz podobno, 26.05.2022 ob 09:20

ja te razumem, kupim tisto poceni belo štruco pa tuševo poli salamo, to imam za večerjo pa kakšne kisle kumarice poleg. v eurospinu kupim makarone, pa čaram razne omake, to si potem tudi v službo nesem. zajtrka nimam, spijem samo črno kavo – sem črtala mleko, čisto predrago, občasno si ga privoščim, sicer pa tudi palačinke delam brez njega.

najemnine imam skupaj s stroški 300 (delim si kopalnico in kuhinjo), tako da nekako bom preživela. če ne, bom pač iskala cenejšo sobo, pa dala kakšen oglas če kdo rabi da pridem kaj pospravit, skuhat, zlikat, ….

kkao boš zdrava pri taki odpadni zadevi ki jo konzumiraš. nažiraš se z drekom, ki je direkt za v kontejner, še za tja ne. to ti pušča katastrofalne posledice na zdravju in račun kmalu pride za plačat ker žreš vso to svinjarijo

 

Čak mal:

a do sedaj je prala na roke al nosila v pralnico?!? Bebav komentar,popolnoma.

Odgovor na objavo uporabnika
campari, 26.05.2022 ob 08:00

moškega si najdi.

Ahahaha potem bo šele naratel strošek hrane 🙂

Moški rabi šnicle pa pivo.

Ne pa kos kruha in eno banano.

LOL potem sem pa jaz revež za te jude tukaj s povprečnim avtom in 1400 neto plače (2000 bruto).

New Report

Close