Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Čisto je ven padla, ko sem ji namignila, da se ji morda začenja menopavza

Čisto je ven padla, ko sem ji namignila, da se ji morda začenja menopavza

Odgovor na objavo uporabnika
Čebela_adela, 14.04.2023 ob 13:04

Odgovor na objavo uporabnika
msolivija, 14.04.2023 ob 12:46

Ne vem zakaj tak odziv na pogovoru o menopavzi? Ni čudno, da nekatere tako regairajo, kot da je pa to nekaj…tabu.

Normalno stanje ženske. In moškega, da ne bo pomote.

In vsak pogovor še niso nasveti oz je lahko vsak pogovor, tudi o vsakdanjih stvareh, že nasvet. Kaj pa vas moti, se odločite same.

ms olivija, če ti nekdo da zelo jasno vedet, da se o določeni temi na tak način ne želi pogovarjat, je edino, kaj ti preostane, da njegove želje spoštuješ in ne siliš naprej z novimi nasveti pa pametovanji pa torticami. ne rabiš biti v vsakem trenutku superiorno najpametnejša v družbi.

Absolutno. Vendar iz avtoričinega posta razberem, da je tema o oblivanju večkrat, zato potlej reagiraš. Najprej poslušaš, potem pa, če se ista tema ponavlja, seveda reagiraš. Tudi res, da se umakneš, če je tako burna reakcija.

A za vprašati se je, zakaj tako burna reakcija ob omembi menopavze? Zelo malo tem je po forumih. Kot da ženske tega nimamo. Ne samo da še kako imamo simptome, ti simptomi zelo vplivajo na naše vsakdanje življenje. Zato podpiram pogovore o tej temi, o zavedanju reakcij telesa, da si olajšamo življenje. Moški niso izzvzeti.

A niso oblivi, ko je še menstra in se naznanja konec? Tista gospa prej jih je najbrš zamudila? Ali pa mislila, da ji je vroče zaradi poletja?

Mena je podobna klimatskim spremembam.

Zgoraj te obliva, spodaj pa suša.

Odgovor na objavo uporabnika
Bazilika916, 12.04.2023 ob 11:12

Pri 46 letih se je v mojem telesu začela zmeda. Menstruacije nisem imela po 70 dni, ko je prišla, mi je dobesedno kot slap tekla  ven in to celih 27 dni (neprekinjeno). Zdaj imam vse pomešano. Menstruacijo imam na 30 do  77 dni. Močne, šibke, prsa me bolijo, utrujena sem, spomin mi šepa, redim se ….

Tudi na čustvenem področju sem v vrtincu. Najraje sem sama v miru in tišini.

Mož in hči sta mi postala nekako odveč.

Najraje sama hodim na izlete in potovanja, v meni je nemir.

Zdaj teče 2 leto in moram reči, da imam vsega dovolj.

Tale zapis je moj, a je datum prirejen oz. lažen. Definitivno tega zapisa nisem zapisala danes.
A je tukaj gor res vse postalo sfejkano?

Ups, zdaj šele vidim … datum je 2023, no potem pa vse štima. 😊

Avtorica, nisi zdravnik. Tudi sama sem pomislila na meno, ker sem se blizala 50im. Zdravnica me je pa poslala na pregled scitnice in so nasli nekaj. Ne mores bit kr neki pameten na slepo no

Ne vem, no. Pri 42 mena? To je res prezgodaj.

Pri meni se je začela tam nekje okrog 53 leta. Opazila sem tako, da sem zelo slabo spala ponoči. Imela sem redne M do 58 leta. In potem kot bi odrezal nič več. Nisem pa imela nobenih oblivaj, ali karkoli drugega.

Ne ni normalno pri 42 biti v meni. Je zelo zgodaj to. Običajno pomeni da nekaj ni ok s hormoni. Švicaš lahko od miljon stvari, niti približno ni to znak mene.

Odgovor na objavo uporabnika
Mena267, 12.04.2023 ob 10:17

Prijateljica je stara 42 let. Zadnje čase konstantno tarna, da jo zelo obliva, kar drži, saj hitro zašvica. Nato sem namignila, da se morda začenja menopavza. Meni se je tudi začelo s takimi simptomi, res pa malo kasneje (malo pred Abrahamom). Ona je čisto ven padla, češ da je to nemogoče, da je še premlada, da ima redne menstruacije, skratka nemogoče, je vztrajala. Tako se je vznemirila, da je takoj zašvicala. Ker sem videla, kako jo je to vznemirilo, sem ji rekla, da ni nujno, lahko da je tudi ščitnica ali kaj drugega ter da naj gre k zdravniku. Ona pa pravi, da zaradi švicanja pa že ne bo hodila k zdravniku. Nato sva raje spremenile temo.

Kolikor jo poznam, se najverjetneje boji, da gre res za meno. Zagotovo je tudi sama posumila na to, zato pa noče k zdravniku, ki bi to najverjetneje potrdil.

Sprašujem pa se, zakaj je mena tak problem. Ni več rosno mlada za nosečnost. Marsikatera se pri njenih letih že bori z meno. Res pa je, da te generacije rade to skrivajo oz. zanikajo. Ne bom zanikala, da nisem ravno skakala od veselja, ko so se začeli simptomi menopavze, ampak sem se psihično na to že pripravila. K sreči sem jo odnesla brez hujših simptomov. Nekatere pa res nastradajo.

 

To ni menopavza, ampak predmenopavza. To lahko traja leta, tudi desetletje. Tako, da boš še čakala, da bo prišla v meno, sploh, če se odloči za hormonsko zdravljenje in s tem upočasni staranje.

Moja prijateljica trenutno jemlje hormone in je zelo zadovoljna, počuti se 20 let mlajša, trebuh se ji je zmanjšal in psihično počutje je 🔝

Seveda ni mena, saj nihce ne misli tako. Vsi vemo , da se gre za tezave pred meno, torej predmenopavza. Na kratko recemo mena in vsi vemo o cem se gre 🙄

Čas menopavze lahko pride tudi precej zgodaj… Meni se je to začelo že pri zgolj 28ih 😢. Pa sem se še sama dostikrat povečala, da me obliva, kot bi bila v meni… No, potem se je izkazalo, da je to res to…

Odgovor na objavo uporabnika
Prezgodnja menopavza, 17.04.2024 ob 22:51

Čas menopavze lahko pride tudi precej zgodaj… Meni se je to začelo že pri zgolj 28ih 😢. Pa sem se še sama dostikrat povečala, da me obliva, kot bi bila v meni… No, potem se je izkazalo, da je to res to…

Pohecala… In ne povečala (tiskarski škrat)

Odgovor na objavo uporabnika
42, 17.04.2024 ob 11:06

Ne ni normalno pri 42 biti v meni. Je zelo zgodaj to. Običajno pomeni da nekaj ni ok s hormoni. Švicaš lahko od miljon stvari, niti približno ni to znak mene.

 

Po 40. se pojavijo spremembe in oblivi so se kako normalni.

 

Mena pri 40+ res ni normalna, a je treba razlikovat pred menopavzo in menopavzo, ker ta nastopi sele, ko ze 1 leto nimamo menstruacije, predmenopavza pa lahko traja tudi 10 in vec let.

Jaz sem izgubila menstruacijo pri 38ih in bila okoli zdravnikov, pa so delali teste in preiskave. Rezultat? Ni mena, naprej pa niso raziskovali, ker sem bila samska takrat. Mi je pa zdravnica takrat rekla, da tudi če nimam menstruacije nisem zaščitena s tem pred nosečnostjo 🙂
To so hormonske spremembe zaradi vseh možnih motilcev ki se nahajajo tako v hrani, kot vodi in zraku….

Odgovor na objavo uporabnika
msolivija, 12.04.2023 ob 12:55

Odgovor na objavo uporabnika
plačni razred, 12.04.2023 ob 11:32

Odgovor na objavo uporabnika
msolivija, 12.04.2023 ob 11:23

Klimakterij. Žal. Obdobje predmenopavze je lahko tudi 10let pred meno. Vem iz prve roke. Če bi takrat vedela kaj me je doletelo, bi marsikaj drugače naredila, zaradi zdravja samega.

Oblivi še niso najhuje. Meni je celotno življenje spremenilo nihanje razpoloženja, od razdražljivosti, do joka ma… tolk neugodno da.. Zdaj vem in lahko kontroliram.

Prijateljico povabi na tortico in sprehod in ji prijazno povej kaj več o klimakteriju. Na nevsiljiv način. Več kot to pa ne moreš, če sama ne želi.

Opažam, da imamo vse začetne znake ravno okoli 40-42 leta, ki pa jih zamenjujemo s preobremenjenostjo v službi in odraščajočimi otroki. Največkrat pa gre za spremembo hormonskega stanja.

a misliš, da so vsi drugi tako butasti kot ti, da jim moraš solit pamet? sploh pa avtorše, ki gre nek zaseben pogovor objavljat na forum? Ljudje rabijo predvsem, da se jih posluša, da imajo občutek, da je nekomu mar za njih. Ne pa da jih takoj napadeš z diagnozami in seveda rešitvami.

Čutim razdraženost? 😉

Saj jo je poslušala. In ji skuša pomagati. Sploh če je sama dala čez podobno. Nič ji noče.

Daj no če v ravnanju avtorice ne zaznaš neprijateljske nesramnosti, že to da gre za hrbtom prijateljice pisati o njenem počutju na javni forum in potem še izraz čisto ven je padla…

Se strinjam s tistimi, ki pravijo da to ni prijateljica.

Pa še nisem zasledila, da bi prijateljica prosila avtorico za diagnostiko, … Ona se kar sama vtika v tujo intimo.

Ja seveda se lahko zacne pri 40ih.Jaz sem menstruacijo izgubila zelo pozno pri 59ih. Jaz mislim,da je to tako,kakor se na to psihicno pripravis.Ce kompliciras ne more biti drugace kot komplicirano. Zelo enostavno

New Report

Close