Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Dajmo otroke iz šol samoiniciativno!

Dajmo otroke iz šol samoiniciativno!

Če politiki ne poskrbijo za neše dedke in babice, dajmo sami. Predlagam samoiniciativen ukrep da vsi, ki imamo osnovnošolce od 10. leta dalje ali srednješolce otrok ne spustimo v šolo! Ne na dejavnosti in ne na javni prevoz. V tem trenutku se s tem odlaša samo zaradi menjave vlade. S tem bi zagotovo pripimogli k počasnejši širitvi, postopnemu zbolevanju in morda preprečili kaos v zdravstvu. S tem pa rešili morda celo življenje 100 dedkom in babicam, ki so nam čuvali otroke, ko so bili majhni. Saj če so stari 80 let, še ne pomeni, da so za v grob! Naj še malo uživajo na svojih vrtičkih in v starosti. Saj na koncu res vsak starostnik skoraj umre od pljučnice, a ni treba da je za mnoge letošnji prvi pomladni dan zadnji! Prosim, pomislite še na druge, starejše in ne samo na svoje ekonomske interese!!!
Hvala vsem, ki se boste pridružili tej iniciativi!

Pa vam se res že meša ojijoj.

A si svoje otroke že zadržala doma ali čakaš da se ti dovolj staršev pridruži?

Eni so že, eni pa še bodo. Sem previdna, ne pa panična. Otroci se sicer gibajo zunaj, na zraku in v gozdu, s starimi starši se ne videvamo zdaj, tudi stari starši hodijo ven, a samo na sprehode v naravo. A bi se svet podrl, če bi naša mladina ostala brez dejavnosti kakšen mesec, da se vidi, kam to pelje?

V propad gospodarstva, turizma in to zaradi PANIKE, ki jo ustvarjajo mediji, ljudstvo pa po črednem načinu, temu slepo sledi…UMIRITE se…a nam kdo pove kako še teh 31 okuženih počuti…NE NIHČE, ker jim ni NIČ posebnega. Ampak če bi to povedali potem…corona ne bi bil več senzacija…in…ne bi bilo več materiala za paniko.

Ni treba otrok jemat iz sol, pac jih ne vozis k dedku in babici, ce te tako zelo skrbi zanje.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Si, če imate zamik, včeraj zvečer oddaja na hrvaški TV, gostja-preko medija ena zdravnica z okuženih območij. Pa boste spoznali resnico

Ps: se pridružujemo Otroke samoiniciativno iz šol

Nisem vedel, da virus najprej poškoduje možgansko mreno in ljudje postanejo nerazsodni. Nobene iniciative ni treba, daj pač svoje otroke iz šole in konec. Ostali bodo hodili, dokler ne bo drugače ukazano.

Neverjetno koliko samooklicanih strokovnjakov se pojavlja, ki govorijo o imenu vseh in so požrli vse znanje sveta.

Moji že 14 dni ne hodijo na skupinske dejavnosti. Pač hodimo tja kjer je nujno potrebno. Zaenkrat je to služba in šola. V trgovino gre samo eden od nas. Že od prej vem kdaj je v naši majhni trgovinici najmanj ljudi. Tudi midva z možem sva skenslala športne dejavnosti v zaprtih prostorih. Zdaj gremo večkrat na sprehod, telovadimo pa doma.

V propad gospodarstva, turizma in to zaradi PANIKE, ki jo ustvarjajo mediji, ljudstvo pa po črednem načinu, temu slepo sledi…UMIRITE se…a nam kdo pove kako še teh 31 okuženih počuti…NE NIHČE, ker jim ni NIČ posebnega. Ampak če bi to povedali potem…corona ne bi bil več senzacija…in…ne bi bilo več materiala za paniko.
[/quote]

Daj, razmisli malo. Bo res nastala škoda za gospodarstvo in turizem, če se srednješolci že ta teden nehajo voziti z javnim prevozom in drenat na hodnikih vsak odmor z 800 do1000 učenci? Naj bodo doma in čuvajo svoje mlajše brate, skuhajo kosilo un gredo tečt čez polje za kondicijo. Z vidika šole življenja, gospodarstva, turizma, meddružinskih odnosov in seveda prenosa virusa me ne skušaj prepričati, da bo to povzročilo škodo?! Mesečne za ta mesec že imajo kupljene, a bodo na zgubi lokalčki ob gimnazijah, ker ne bo mularije, ki žepnino zapravljajo za čikce in kavico?! Naj se tudi gospodartveniki začnejo zavedati, da vsak sranje, ki prinese profit, ni dodana vrednost za zdravje ljudi, dolgoročno blagostanje in okoljsko vzdržnost. Tobačna industrija, masivna industrija nekvalitetnih in z barvami zastrupljenih oblek, škodljivi trgovinski sporazumi, ki spodbujajo čezoceanke, da v kontejnarjih prevajažajo zamrznjeno meso z enega konca sveta na drugega,.. Ne bodite ovce in razmuslite, kaj se lahko iz tega virusa naučimo. In začnemo stvari delati drugače. Ker smo odlašali z zaporo meje z Italije, je 50 godtincev za vikend zaslužilo, enako število starih ljudi bo pa zaradi tega umrlo letos, namesto čez 7 let. Zakaj ste ljudje tako zelo sebični in gledate le nase. Jaz se zase in svoje otroke res ne bojim! Bojim se za svoje starše in za stare starše sošolcev mojih otrok. Dajte razumet, da stvari še niso toliko zorganizirane in zato uradno še ne zaprejo šol, kar pa ne pomeni, da ne moremo čim več otrok že prej pustiti doma, kdor ima dovolj velike in samostojne. Samoiniciativno. In učitelji nam bodo hvaležni. Tudi oni morda živijo z ostarelimi ljudmi…

Daj, razmisli malo. Bo res nastala škoda za gospodarstvo in turizem, če se srednješolci že ta teden nehajo voziti z javnim prevozom in drenat na hodnikih vsak odmor z 800 do1000 učenci? Naj bodo doma in čuvajo svoje mlajše brate, skuhajo kosilo un gredo tečt čez polje za kondicijo. Z vidika šole življenja, gospodarstva, turizma, meddružinskih odnosov in seveda prenosa virusa me ne skušaj prepričati, da bo to povzročilo škodo?! Mesečne za ta mesec že imajo kupljene, a bodo na zgubi lokalčki ob gimnazijah, ker ne bo mularije, ki žepnino zapravljajo za čikce in kavico?! Naj se tudi gospodartveniki začnejo zavedati, da vsak sranje, ki prinese profit, ni dodana vrednost za zdravje ljudi, dolgoročno blagostanje in okoljsko vzdržnost. Tobačna industrija, masivna industrija nekvalitetnih in z barvami zastrupljenih oblek, škodljivi trgovinski sporazumi, ki spodbujajo čezoceanke, da v kontejnarjih prevajažajo zamrznjeno meso z enega konca sveta na drugega,.. Ne bodite ovce in razmuslite, kaj se lahko iz tega virusa naučimo. In začnemo stvari delati drugače. Ker smo odlašali z zaporo meje z Italije, je 50 godtincev za vikend zaslužilo, enako število starih ljudi bo pa zaradi tega umrlo letos, namesto čez 7 let. Zakaj ste ljudje tako zelo sebični in gledate le nase. Jaz se zase in svoje otroke res ne bojim! Bojim se za svoje starše in za stare starše sošolcev mojih otrok. Dajte razumet, da stvari še niso toliko zorganizirane in zato uradno še ne zaprejo šol, kar pa ne pomeni, da ne moremo čim več otrok že prej pustiti doma, kdor ima dovolj velike in samostojne. Samoiniciativno. In učitelji nam bodo hvaležni. Tudi oni morda živijo z ostarelimi ljudmi…
[/quote]

Egoističnim ovcam je pomembna samo njihova rit. Razuma nimajo, imajo samo predno nagon za zadovoljevanje svojih mislih potreb. Tako, da apelirati na razum ovc je jalovo delo.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

imam dva osnovnošlca in starše okrog 70, pa se absolutno ne strinjam s tem!

programu HR pa?
Hvala.

Egoističnim ovcam je pomembna samo njihova rit. Razuma nimajo, imajo samo predno nagon za zadovoljevanje svojih mislih potreb. Tako, da apelirati na razum ovc je jalovo delo.
[/quote]

Vidim ja, glede na to da meketaš in se vsajaš čisto v vsako temo s koronavirusom in vsepovprek vsiljuješ svoje mnenje. Vsi tisti, ki ti ne sledijo in se s tabo ne strinjajo pa so po tvojem nevedni ignoranti, ki nimajo pojma. samo ti si biser znanja in vedenja.

to najbolj skrbi tiste, ki itak že zdaj nenormalno obremenjujejo svoje starše in jim svoje otroke uturijo glih za vsako malenkost..Skrbite sami za svoje otroke, učite jih samostojnosti, vi pa malo manj hodite po svoje, zvečer ven, žurke, potovanja v dvoje, raje z otroki v naravo, se gibat, pa bodo manj bolni, vaši stari starši pa manj obremenjeni..
Sama sem starš, da ne bo pomote. Ampak svoje starše obremenjujem minimalno, družimo se takrat, ko vem,da so otroci zdravi, ne obiskujemo jih, ko so otroci prehlajeni, kašljajo, že od nekdaj, ne samo zdaj zaradi tega virusa.
Tisti, ki pa imate svoje otroke non stop pri dedkih in babicah, pa valjda vas skrbi, ko bo, če bo itd..

Vidim ja, glede na to da meketaš in se vsajaš čisto v vsako temo s koronavirusom in vsepovprek vsiljuješ svoje mnenje. Vsi tisti, ki ti ne sledijo in se s tabo ne strinjajo pa so po tvojem nevedni ignoranti, ki nimajo pojma. samo ti si biser znanja in vedenja.
[/quote]
Tega tipa meče sto na uro. Res, prav meketa in meketa. Vedno eno in isto.
Ta njegov cbd dobro melje po možganih.

res je, sem istega mnenja.

V propad gospodarstva, turizma in to zaradi PANIKE, ki jo ustvarjajo mediji, ljudstvo pa po črednem načinu, temu slepo sledi…UMIRITE se…a nam kdo pove kako še teh 31 okuženih počuti…NE NIHČE, ker jim ni NIČ posebnega. Ampak če bi to povedali potem…corona ne bi bil več senzacija…in…ne bi bilo več materiala za paniko.
[/quote]

Zaradi turizma pa res ne bom jokalo, je škodljiva dejavnost. Gospodarstvo pa pač naj bo elastično in se prilagodi ter začne ustvarjati dobrine ki so res potrebne, npr zaščitna sredstva, razkužila, hrana itd, ali pa naj nekdo že končno sname krono in začne predelovati kanalizacijske usedline.

Doma imam tri najstnike, ki skrbijo sami zase, s kosili vred. Če naju jutri z možem ne bi bilo več, bi poskrbeli zase za vse, razen finančno. Stari starši so jih pa veliki čuvali in jim kuhali, ko so bili majhni. Moj poziv je namenjen zgolj zaščiti starejše populacije, kot izkaz hvaležnosti in spoštovanja. Imajo še veliko lepega za doživeti z nami in s svojimi vnuki ter prijatelji. Zdaj razumeš? Ali še vedno ne?

Podpiram! Manja bo skoda ce ustavimo, kot ce bodo razmere postale kot v Italiji. Boljse potrpeti manjso skodo kot vecjo

Doma imam tri najstnike, ki skrbijo sami zase, s kosili vred. Če naju jutri z možem ne bi bilo več, bi poskrbeli zase za vse, razen finančno. Stari starši so jih pa veliki čuvali in jim kuhali, ko so bili majhni. Moj poziv je namenjen zgolj zaščiti starejše populacije, kot izkaz hvaležnosti in spoštovanja. Imajo še veliko lepega za doživeti z nami in s svojimi vnuki ter prijatelji. Zdaj razumeš? Ali še vedno ne?
[/quote]
Kdo vam brani, da imate otroke doma. Ker bodo čez en teden vsega naveličani, bodo začeli v najhujšem vzponu tega virusa begati okrog in okrog. Ga ni vraga, ki bi najstnike priklenil doma v stanovanje. Če imate hiše, potem bo mogoče le manj tega, v mestih pa to ne gre. Pustite nas dedke in babice same, pomagajte nam, če vas bomo prosili, drugače pa skrbite, da bodo vaši najstniki ( ki bodo brez problema tole preboleli) čim dalj od nas starih!

imam dva osnovnošlca in starše okrog 70, pa se absolutno ne strinjam s tem!
[/quote]

Seveda se ne, ker si egoističen človek, ker Dokler se ne bo zgodilo to, da bo tvoj oče na kisiku in mama v dihalni stiski in zanjo ne bo frej naprave za predihavanje na infekcijski, sploh dojel(a) ne boš, kaj se dogaja. In potem bo vsega kriva država, ker vas ni zaščitila in padale bodo tožbe bolnicam in zdravstvu. Reševanje vseh velikih problemov človeštva je potrebno začeti od posameznika navzven, ne pa od vrha navzdol. Razumeš? Verjetno ne, vzemi si čas za rszmuslek in se javi naslednji torek. Takrat bodo, po moji napovedi, vse šole tudi uradno zaprte.

Daj, razmisli malo. Bo res nastala škoda za gospodarstvo in turizem, če se srednješolci že ta teden nehajo voziti z javnim prevozom in drenat na hodnikih vsak odmor z 800 do1000 učenci? Naj bodo doma in čuvajo svoje mlajše brate, skuhajo kosilo un gredo tečt čez polje za kondicijo. Z vidika šole življenja, gospodarstva, turizma, meddružinskih odnosov in seveda prenosa virusa me ne skušaj prepričati, da bo to povzročilo škodo?! Mesečne za ta mesec že imajo kupljene, a bodo na zgubi lokalčki ob gimnazijah, ker ne bo mularije, ki žepnino zapravljajo za čikce in kavico?! Naj se tudi gospodartveniki začnejo zavedati, da vsak sranje, ki prinese profit, ni dodana vrednost za zdravje ljudi, dolgoročno blagostanje in okoljsko vzdržnost. Tobačna industrija, masivna industrija nekvalitetnih in z barvami zastrupljenih oblek, škodljivi trgovinski sporazumi, ki spodbujajo čezoceanke, da v kontejnarjih prevajažajo zamrznjeno meso z enega konca sveta na drugega,.. Ne bodite ovce in razmuslite, kaj se lahko iz tega virusa naučimo. In začnemo stvari delati drugače. Ker smo odlašali z zaporo meje z Italije, je 50 godtincev za vikend zaslužilo, enako število starih ljudi bo pa zaradi tega umrlo letos, namesto čez 7 let. Zakaj ste ljudje tako zelo sebični in gledate le nase. Jaz se zase in svoje otroke res ne bojim! Bojim se za svoje starše in za stare starše sošolcev mojih otrok. Dajte razumet, da stvari še niso toliko zorganizirane in zato uradno še ne zaprejo šol, kar pa ne pomeni, da ne moremo čim več otrok že prej pustiti doma, kdor ima dovolj velike in samostojne. Samoiniciativno. In učitelji nam bodo hvaležni. Tudi oni morda živijo z ostarelimi ljudmi…
[/quote]

Lahko daš iz šole, bodo nabrali neopravičene ure ali pa bodo več kot eno tretjino odsotni od pouka, pa bodo ponavljali letnik/razred.

samoiniciativnost je v takih primerih škodljiva. Ostani ti samoiniciativno doma pa reči delodajalcu, da je tako prav??? Povej kako se b je izšlo…..

Moj srednješolec je doma, navodila ima, naj malo dlje spi, se uči in kaj malega pogospodinji. Jaz sem v službi, sama v pisarni. Opravičilo za šolo mu bom napisala. Si ne delam utvar, da ne bo pol dneva visel na elektroniki, ampak 14 dni šole s mi ni žal. Naj se privadi na študijski način učenja kakšno leto prej, mu ne bo škodilo..

New Report

Close