Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Delala bi v Švici, ampak – prosim, preberite :)

Delala bi v Švici, ampak – prosim, preberite :)

Mišljeno podobnomisleči!

Zivijo Suzi, bravo za tako odločitev. 👌 z možem sva sicer v Nemčiji, in delava po službi še v restavraciji, je super plačano. napitnino si delimo tudi s kuhinjo, vsi plačano isto, vsi dobimo isti delež napitnine. 👍 z vajo še bi naučila hitro pomembno je začet. govorit, mal ti more biti vseeno. če se motiš, v Sloveniji se boš nemščine težko. naučila, če jezika ne boš uporabljala, tko da ti svetuješ, da čimprej spakiraš😊 vse dobro, PS izogibaj se balkancev predvsem v fazi začetka učenja jezika, ker ti bodo potuha in bo dalj trajalo, da se naučiš jezika. vse dobro

Jaz zivim v Svici ze 8 let. Stara sem 33. Ni slabo, najbolj pogresam slovenske prijateljice ampak sem se vseeno odlocila ostati tu. Ce zelis, pusti kontakt, morda ti lahko pomagam najti sluzbo.

Lp

Pa prinesite kaj tega denarja nazaj v Slovenijo, ki vam je plačala šolanje itd.!!! 

Suzy, samo akcija. Je pa verjetno lažje začeti v A ali D, ker so Eu. Pa A je bližje doma in se je lažje preseliti.

Pogumno, so to čisto drugačni delodajalci kot v Slo. Tam je red, ne pa tako kot v Slo.

Drugače pa, če znaš angleško: Irska, Malta. VB je verjetno zakomplicirano sedaj?

 

Bravo, punce in fantje,ki avtorici ponujate sodelovanje. Super!

    …jaz tudi delam v Švici in to v nemško govorečem delu Švice,tako če bi rabila kakšne informacije sploh ni problem…nauči se pa vsaj malo nemško…lp
    …kje,v kateri regiji…lp

Me vzameš s sabo?

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši👹👹👹👹👹👹👹, 24.11.2022 ob 16:42

Pa prinesite kaj tega denarja nazaj v Slovenijo, ki vam je plačala šolanje itd.!!! 

Kokoši, zelo neumesten komentar. Pa še marsikakšna država v EU nudi zastonj šolstvo in zdravstvo (samo niso stvari tako kot pri nas). Kako pa veš, da avtorica ne dela že od 18. leta?

Kaksen poklic imas? Kaj delas sedaj?

Ja in kaj, če ga je? Če pa ni dobro plačanih služb? Naj gre,če hoče. Eni ste res bebci. Jurja s stroški v red je plača za životarit.

V Švici sem delala, ni lahko dobit službe, edino če si določene stroke, se da pa znajti in dobiti stanovanje po normalni ceni, lahko si kje sostanovalec, so urejena stanovanja, ne kot pri nas. Začetek je težak, pol gre.

Imam iziv zate lahko prideš delat v nas kolektiv na novo odpiramo restavracijo 031316402 matjaz

Če hočeš v At delat v kuhinjo jih iščejo kolikor hočeš. Za kuhinjo ponekod nemščina ni pogoj gre tudi z angleščino za začetek. Ogromno iščejo po raznih smučiščih. Npr solden sezonsko delo, zimska sezona konec oktobra oktobra do sredine maja, letna od sredine junija do začetka oktobra. Začetna plača kuhija pomočnik kuharja 1600 net+ namestitev in večina hrane. Dela se 6 dni tedenako cca 8 ur.

 

https://www.ess.gov.si/eures/iskalci_zaposlitve/poiscite_zaposlitev_v_evropi

https://ec.europa.eu/eures/portal/jv-se/home?pageCode=find_a_job

Avstrija. Sploh zdaj, ko se začne smučarska sezona. Daj kakšen oglas ven. Baazar.at

Prej si poglej, kakšne so kaj plače, zelo pomembno  kakšni so pogoji, ali nudijo tudi naszsnitev. Ker včasih ista plača, vendar več prostih dni  8 urni delavnik. Ko se naučiš nemško/avstrijsko pa boš imela že toliko izkušenj in znanja  da si boš našla mimogrede kje v turizmu. Fajn je, da te zaposlijo. Imajo.odlične pogoje…

Drugače pa… se moraš skoz do izobraževat, se ti večajo možnosti. Sploh z znanjem jezika.

Srečno. Mimogrede s tvojim bivšim pa ne bi bila. Sploh ne vem, kaj je slabše, povedat potencialni novi ženski razlog ali ne povedat. No, drugo je slabše, ker bi dlje trajalo, da bi na koncu izvedela.

Odgovor na objavo uporabnika
Suzy497, 10.10.2022 ob 15:06

Lep pozdrav vsem skupaj.

Pri 35ih se mi je življenje obrnilo, ostala sem samska po tem, ko sem zvedela da ne morem imet otrok in sem dala partnerju prosto pot, da si najde drugo partnerko in postane oče. Težka odločitev, ampak sva se na koncu strinjala oz. se je strinjal on, da bo tako v redu. To napišem le v izogib vsem, ki bi imeli kaj za reči na to temo.

Imam službo, za nedoločen čas, plačo okrog jurja dobim ven s prevozom in vsemi dodatki, rada hodim delat. Ampak sedaj bi rada malo zamenjala vse skupaj.

Mika me it delat v Švico, ali Avstrijo, je pa res da nemško znam ravno za sporazumet se, da dobim kavo na mizo. Poznam kar nekaj ljudi, ki so začeli delat v gostinstvu brez trohe znanja nemščine (Avstrija, nemško govoreči predel Švice) in so se itak sčasoma naučili, ker si pač primoran v to.

Po eni strani me je strah kar it, ampak saj nimam kaj za zgubit. Imam kredit tukaj, ampak to bi odplačevala čisto normalno, drugega pa nimam koga pustit ali karkoli. Imam starše in sestro, prijatelje, ampak čutim da me vleče ven, nekaj 1000% drugačnega.

Sem sicer še totalno na začetku teh misli in idej in nimam pojma, kam bi se obrnila, na koga, ker v bistvu nikogar ne poznam da bi mu rekla “Daj zrihtaj še meni en job v Švici”. Brala sem le o tem, kakšen je delovnik v Švici, da se pač DELA, kar mi čisto ustreza, navajena sem delati tudi po 14 ur če je treba, lahko tudi vikende in praznike. Hodit na delo mi res ni bil nikoli problem in dejansko DELATI.

Najprej vem, da bi se morala naučit jezika – torej nemščine, glede tega sem že gledala učbenike za gimnazije, začetniške zadeve, Duolingo na telefon, kakšen tečaj,.. bi se znašla.

Potem pa – kje in kako navezat stike? A obstaja kakšna zaposlitvena agencija ki se ukvarja s takimi zadevami?

Zelo, zelo bi bila vesela izkušenj in zapisov vseh, ki imate izkušnje s tem, tako realnega pogleda kot pozitivnih zapisov o delu in življenju v Švici ali Avstriji potencialno.

Hvala vsem in lepo se imejte.

Suzy

 

Suzy,

V Svici zasvicas ko si moras sam placat dajatve katere pri nas poravna delodajalec . Ce se ne motim je teh skoraj za 50%  zasluzka .

Hey Suzy!

 

Iz osebnoh izkušenj ti lahko povem, kjer je volja tam je pot! Ne rabiš nemšine, da greš v tuji o. Fajn je angleščina(vsaj osnovno) pa ti lahko uspe. Za švico iščejo sezonska dela nonstop! Tako da tukaj se definitivno lahko prijavis na spletnih straneh kot so jobs.ch / indeed.com / job-room.ch in se naprej… od avstrije pa : karriere.at / stepstone.at / jobrapido.com / hokify.at in še bi lahko naštevala.

 

lahko si nardiš linkedin profil in poiščeš priloznost še tam.

pa veliko sreče 🙂

New Report

Close