Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek deljenje listkov pri mašah

deljenje listkov pri mašah

S šolo je primerljiv verouk in ne maša… Pošlji jih na verouk in če jim bo všeč, naj hodijo (to je predvsem odvisno od župnika in sošolcev). Verouk kot sem že napisal je lahko čisto fajn zadeva.
Pelji jih enkrat k maši in če jim bo všeč, naj hodijo (ne jih pa siliti v to). Lahko si jim za zgled, lahko sama hodiš vsako nedeljo in če jim bo všeč in če je župnik vsaj malo pri sebi, potem se ti morda celo pridružijo.

To da pa ti zdaj ne hodiš k maši, boš pa potem, ko bodo otroci pri verouku, hodila k maši le za to, da boš lahko otroke hkrati silila, da so pri maši, je pa popolnoma nedopustno.

Vzgoja je vsak dan, ti si jim za zgled in vzgoja ni to, da otroka enkrat na teden k maši pelješ pod prisilo – temu se reče fiksna ideja.

Točno tako. In take družine so meni zelo všeč. Jaz od svoje hčere nisem mogla zahtevati nekaj, kar sama nisem znala, nisem imela podlage od nikjer. Sem cca 8 let brala Ognjišče in Družino pri sosedi, ampak tisto je bilo veliko premalo, da bi prenesla na svojo hčer. No, priznam, da tudi jaz kaj prevelike želje nisem imela, da bi hodila k verouku ali maši, župnik ni znal pritegnit mladine.


Župnik ti bo rekel, da je obiskovanje maš in verouka prostovoljno, da pa tisti, ki ne hodijo k maši in k verouku pač ne morejo opravit svete birme.
In kaj boš potem rekla?

Župnik ti bo rekel, da je obiskovanje maš in verouka prostovoljno, da pa tisti, ki ne hodijo k maši in k verouku pač ne morejo opravit svete birme.
In kaj boš potem rekla?

Ja, kaj pa naj bi rekla?
Saj če ne hodijo k maši in k verouku tudi ne rabijo iti k birmi? Zakaj pa bi šli, če jim maša, verouk in vera nič ne pomenijo?? Logična posledica je, da jim tudi birma ne, al kaj??
Sicer pa se birme ne “opravi”, temveč je birma zakrament-dar, ki ga prejmeš, ne pa opraviš!
Nočko
g.


Povej župniku, da te k maši sicer ne bo, ofer v višini 10 EUR pa boš vsak teden plačala po trajniku. Razumel bo in sinu ne bo treba več k maši (dokler bo trajnik).


Da potem pa žal ne bo mogel opraviti birme…

In otroka ne bi silil v mašo za ceno birme. Koga pravzaprav zaboli birma?! Važno je, kakšen je otrok, kako razmišlja, ali dela dobro, ali slabo, ali je žleht in hudoben… in pri tem lahko tudi župnik pomaga s svojim prispevkom pri verouku, lahko pa pove da otrok ni zaželen, le ne bo redno hodil k maši. Če ga misli izobčiti, ga bom jaz varoval, da bo imel čimmanj stika s to cerkvijo, mu bom povedal da so takšni in drugačni župniki, in da cerkev kot ustanova ni enako vera.

Mimogrede: naša cerkev je storila največ gorja v zgodovini od vseh preostalih verskih ustanov. Npr. včasih zažigala ljudi na garmadah, danes posiljevala nedolžne otroke,… Pa nikjer v svetem pismu seveda ni kaj takega napisanega. Niti v svetem pismu ni napisana spoved, celibat, da se pri maši pobira denar in razne izmišljotine te naše vzorne ustanove.

Tako da če župnik ne bo otroka znal ali želel učiti vere, ga bomo pa sami naučili po najboljših močeh (morda celo bolje).

Sem pač slaba mama. In moji otroci bodo trpeli, ker bodo morali tričetrt ure na teden pod mojo prisilo ždeti pri miru in poslušati. Ob tem pa ne bodo prav nič trpeli, ker bodo morali pet dni v tednu pod tujo prisilo več ur zapored ždeti pri miru in poslušati.[/quote]

Poslušat kaj? To, da ima morajo posiljene ženske poročiti posiljevalca? Aja, ne…. cerkev zbira iz svete bukve samo tisto kar je njim všeč… Daj jim biblijo v roke, da vidijo koliko sranja je noter napisanega. Jebem vam to indoktrinacijo!

Sem zelo verna. Pa ne zaradi tega, ker sem vsako nedeljo pod prisilo in največkrat vsa objokana odšla k maši. Pa čeprav moji starši niso hodili, razen za veliko noč in božič. Hodila sem k verouku, kjer sem se prav tako dolgočasila. Brezmadežno spočetje in podobne pravljice so se mi uprle že nekje v petem razredu. Ampak sem MORALA hoditi do birme. Ne, ne bom rekla, da mi je škodilo, koristilo pa tudi ne. In zato svojih otrok ne silim ne k verouku ne v cerkev. Hči je na svojo željo hodila k šmarnicam in nikoli ji nisem rekla, da ne sme iti, ker svojih frustracij zagotovo ne bom prenašala nanjo. Kdor bo hotel, lahko še vedno opravi vse zakramente in to zato, ker tako želi. Meni so cerkev moji starši zaradi te prisile hudo zamerili in potrebovala sem kar nekaj let, da sem zadeve pri sebi razčistila. In sedaj vem (ne da samo verjamem), da je nad mano nekaj več, ki mu lahko v končni fazi rečem tudi bog. Ampak ne ta bog, s katerim so nas žal strašili. In lahko rečem, da sem zelo verna, ampak z mojim (če tako hočete) bogom se pogovarjam doma, v naravi, kjer koli in zato mi ni treba hoditi v cerkev in kar je še najhujše nekemu fajmoštru razlagati svoje grehe. Sama odgovorjam za svoja dejanja in sama nosim posledice in verjemite mi, moj bog je neskončno dober. In vsak dan sem za to hvaležna.

To da je potrebno redno obiskovati nedeljsko mašo, ni župnikova kaprica ampak prva cerkvena zapoved, ki jo najdemo v Katekizmu Katoliške Cerkve:

Udeležuj se maše v nedeljo in druge zapovedane praznike in ne opravljaj nobenih del in dejavnosti, ki ogrožajo posvečevanje teh dni.

Torej, če želiš biti katoličan, moraš upoštevati tudi cerkvene zapovedi. Če pa rečeš: “Sicer verujem, ampak v cerkev pa ne maram hodit.”, potem nisi katoličan in ne razumem, zakaj sploh pošiljaš otroka k verouku v RKC in potem po forumu godrnjaš kako je župnik grozen, ker od otrok zahteva spolnjevanje najbolj osnovnih zapovedi in pravil Katoliške Cerkve.


Da potem pa žal ne bo mogel opraviti birme…

In otroka ne bi silil v mašo za ceno birme. Koga pravzaprav zaboli birma?! Važno je, kakšen je otrok, kako razmišlja, ali dela dobro, ali slabo, ali je žleht in hudoben… in pri tem lahko tudi župnik pomaga s svojim prispevkom pri verouku, lahko pa pove da otrok ni zaželen, le ne bo redno hodil k maši. Če ga misli izobčiti, ga bom jaz varoval, da bo imel čimmanj stika s to cerkvijo, mu bom povedal da so takšni in drugačni župniki, in da cerkev kot ustanova ni enako vera.

Mimogrede: naša cerkev je storila največ gorja v zgodovini od vseh preostalih verskih ustanov. Npr. včasih zažigala ljudi na garmadah, danes posiljevala nedolžne otroke,… Pa nikjer v svetem pismu seveda ni kaj takega napisanega. Niti v svetem pismu ni napisana spoved, celibat, da se pri maši pobira denar in razne izmišljotine te naše vzorne ustanove.

Tako da če župnik ne bo otroka znal ali želel učiti vere, ga bomo pa sami naučili po najboljših močeh (morda celo bolje).[/quote]

V svetem pismu je sranja toliko, da ga nemoreš preštet. Organizirana religija je pa itak največje sranje na tem svetu.


tipičen primer, česar nekateri zagrizeni verniki ne doumejo: vera ni enako cerkev. Problem je, ko nekdo že zmotno veruje v cerkev in ne boga (katergakoli že, in v kakršnikoli obliki že).

cerkev si izmišljuje stvari, ki niso po svetem pismu in ki lahko pripeljejo celo do tega, da človek zasovraži vero…


NAROBE – v Katekizmu Katoliške Cerkve je sranja toliko, da ga nemoreš preštet.
V svetem pismu ne najdeš slabe stvari…

Ste me zdele nekateri razkurli… Otroke je treba naučit kako mislit, razmišljat … Ne pa mu posilit neke določene vere, za katero itak ni nobenih dokazov.

PS: A otroke tudi učite, da je zemlja stara cca 6000 let? Pa, da je evolucija bullshit? Pa, da dinozavri sploh niso obstajali? Ne? Spet nek primer zbiranja fižola oz. verjetja v tisto kar se ti sprdne.


NAROBE – v Katekizmu Katoliške Cerkve je sranja toliko, da ga nemoreš preštet.
V svetem pismu ne najdeš slabe stvari…[/quote]

Ne? Evo ti jih cel seznam:

http://www.evilbible.com/Rape.htm

tipičen primer, česar nekateri zagrizeni verniki ne doumejo: vera ni enako cerkev. Problem je, ko nekdo že zmotno veruje v cerkev in ne boga (katergakoli že, in v kakršnikoli obliki že).

cerkev si izmišljuje stvari, ki niso po svetem pismu in ki lahko pripeljejo celo do tega, da človek zasovraži vero…[/quote]

Tipičen primer nečesa česar zagrizeni ‘antiverniki’ ne razumete. Katoliška vera je tesno povezana s katoliško cerkvijo. Pa vendar mnogi želijo na vsak način dokazat da so sicer katoličani, ampak Cerkve pa ne marajo. Lahko si protestant, budist, pravoslavec, veruješ v karkoli, ampak potem pusti katoliško cerkev in katoliško vero pri miru in veruj v svojega boga, kdorkoli ali karkoli to je. In bodi tako dosleden, da ne pošiljaš otrok k verouku, doma pa kritiziraš in razglašaš, da sicer si veren (katoličan) ampak ne verjameš v cerkev.


Pa ravno to ti razlagam – cerkev kot ustanova trapa gluposti take in drugačne. Vera kot sama in sveto pismo sta pravo nasprotje RKC. In tukaj se bo moralo nekaj spremeniti ali v RKC, ali pa godbye RKC…

So pa na svetu župniki, ki znajo pretehtati, kaj je za posameznika in za svet bolje
– da se ne drži vseh pravil RKC in je izobčen ali
– da se ne drži vseh pravil RKC, se pa drži in uči vsaj vere kot same…

Ja kdo pa uči, da si dinozavri pravljica, da je Zemlja stara 6000 let…..? Če namiguješ na Sveto pismo, naj ti pojasnim, da tudi cerkev razlaga in razume, da je stara zaveza polna simbolike. Tako sta tudi Adam in Eva le simbolika!


NAROBE – v Katekizmu Katoliške Cerkve je sranja toliko, da ga nemoreš preštet.
V svetem pismu ne najdeš slabe stvari…[/quote]

Ne? Evo ti jih cel seznam:

http://www.evilbible.com/Rape.htm%5B/quote%5D
Morda omenja tudi slabe stvari (te so v življenju), vendar ne uči slabih stvari…

Blablablabala… Spet nakladanje. V bibliji tko piše! In verniki verjamete, da je biblija resnična, ne? Zakaj si potem izmišljujete, da je polna simbolike. Jao…

Ne? Evo ti jih cel seznam:

http://www.evilbible.com/Rape.htm%5B/quote%5D
Morda omenja tudi slabe stvari (te so v življenju), vendar ne uči slabih stvari…[/quote]

Seveda ne…

Citiram:


– to je napaka, v katero verjamejo tisti, ki verujejo v cerkev kot ustanovo. Če vse cerkve pogorijo, če se vsi župniki izgubijo – vera vedno preživi…


– in kaj če gre za istega boga?


misliš da se ne bodo nič koristnega naučili??

Jaka si ti meni vernica, če še svetega pisma nisi prebrala in nisi ga prebrala, če trdiš, da v njem ni slabe stvari. Ravno dva dni nazaj sem brala nekaj drugo knjigo kraljev, stara zaveza, in zato, ker so se malo iz enega plešca delali norca, on pa je Boga poklical na pomoč oziroma od njega hotel maščevanje, sta iz gozda prišli dve medvedki in raztrgali 42 fantov, ki so se malo hecali s plešcem. Cel kup takšnih bolnih zgodb je noter. Posilstev, umorov, žrtvovanj.

Sem verna, hodim k maši, tudi berem sveto pismo in ja, ga razumem točno tako, kot sem napisala. Ne boste verjeli, mnogo simbolike mi je pomagal razumeti ravno župnik. Pa saj verniki nismo neke neumne ovce, kot nas nekateri hočete prikazati. Zakaj nas tako žalite?


Pa ravno to ti razlagam – cerkev kot ustanova trapa gluposti take in drugačne. Vera kot sama in sveto pismo sta pravo nasprotje RKC. In tukaj se bo moralo nekaj spremeniti ali v RKC, ali pa godbye RKC…

So pa na svetu župniki, ki znajo pretehtati, kaj je za posameznika in za svet bolje
– da se ne drži vseh pravil RKC in je izobčen ali
– da se ne drži vseh pravil RKC, se pa drži in uči vsaj vere kot same…[/quote]

Lej, to ti hočem povedat: eno je katoliška vera, eno pa je kakšna druga vera.
Katoličani verujemo v enega Boga, edinorojenega Sina, svetega Duha, odpuščanje grehov, večno življenje… in med drugim v eno, sveto, katoliško in apostolsko Cerkev.

In vendar se večina ljudi opredeljuje za katolike, ne strinjajo pa se z nauki in zapovedmi RKC.

Strinjam pa se, da je v Cerkvi (torej katoliški) veliko slabega. Vendar se tega katoliki zavedamo, saj je Cerkev Božja in Človeška ustanova. Po Božji plati je sveta in nezmotljiva, po Človeški pa grešna. Bog nam je dal prosto voljo in ljudje to izkoriščajo. Žal tudi znotraj Cerkve in v imenu te inštitucije delajo svinjarije. Se pa danes vseprevečkrat pozablja, da je Cerkev naredila tudi ogromno dobrega. Kdor hoče to videti, lahko vidi.

Jaka si ti meni vernica, če še svetega pisma nisi prebrala in nisi ga prebrala, če trdiš, da v njem ni slabe stvari. Ravno dva dni nazaj sem brala nekaj drugo knjigo kraljev, stara zaveza, in zato, ker so se malo iz enega plešca delali norca, on pa je Boga poklical na pomoč oziroma od njega hotel maščevanje, sta iz gozda prišli dve medvedki in raztrgali 42 fantov, ki so se malo hecali s plešcem. Cel kup takšnih bolnih zgodb je noter. Posilstev, umorov, žrtvovanj.[/quote]

Saj ravno to pravim. Folk sploh ne ve v kaj verjame.

New Report

Close