Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Delovna akcija – Auber

Delovna akcija – Auber

Kako se vam je zdela današnja DA? Mislim, da so izbrali primerno družino oz. brata in sestro, si zaslužita.

Moj občutek je, da ona dva nikoli nista živela v tej bajti in da so izkoristili oddajo za prenovo stanovanja.

Ne moreš živet s tako usranim wc in z mišjo v kuhinji.

Ne kupim te zgodbe.

Ne znate še počistit, pa tudi časa nimata, če sta oba v šoli.

Me pa čudi, kako da jima mama ne pomaga, če prihaja 4 x tedensko.

WC je bil res obupen.. Upam, da bosta vzdrževala prenovljeno. Da ne bo v pol leta spet tak.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 7884, 24.03.2024 ob 21:34

Kako se vam je zdela današnja DA? Mislim, da so izbrali primerno družino oz. brata in sestro, si zaslužita.

Kot je nekdo že napisal v temi o Potrčih, so očitno producenti ubrali novo nišo.

Odgovorni in zmanipulirani otroci rršujejo svoje neodgovorne in luzerske starše. Pokojni oče je izvzet. Mati Petra pa prava perla. Pustila otroke že pokojnemu možu, ker ni imela ne službe, ne strehe nad glavo. Pride in gre.

Je pa takoj priletela vsa evforična in nasmejana po otroka, ko je slišala, da bodo drugi poskrbeli za to, za kar je ona odgovorna.

Srečna otroka take matere!

Meni pri tej družini marsikaj ne gre skupaj. Na začetku so omenili, da je oče delal in jim omogočil lepo življenje. Torej so prej živeli nekje drugje, v boljših bivalnih razmerah? Ali pa je do takšnega sramotnega rezultata prišlo v 4ih letih odkar je oče umrl? Ker potem bo spet enako, čez par let bo vse v razsulu.

Zanima me tudi kakšne prihodke imata. Po očetu verjetno prejemata pokojnino, mati je dolžna plačevati preživnino do 26. leta v kolikor se redno solata, potem je tu še štipendija, Lia bi naj tudi delala…

Da o umazaniji niti ne govorim. Ok, punca pač nima veliko časa, ampak fant tudi več ni otrok, lahko bi malo poprijel ta delo. Umazana wc školjka, crknjena miš in iztrebki in spet povsod ropotija in krama.

In kakšna mama je sploh to? Zanjo sploh nimam besed.

Odgovor na objavo uporabnika
Nekaj ne stima, 24.03.2024 ob 22:34

Meni pri tej družini marsikaj ne gre skupaj. Na začetku so omenili, da je oče delal in jim omogočil lepo življenje. Torej so prej živeli nekje drugje, v boljših bivalnih razmerah? Ali pa je do takšnega sramotnega rezultata prišlo v 4ih letih odkar je oče umrl? Ker potem bo spet enako, čez par let bo vse v razsulu.

Zanima me tudi kakšne prihodke imata. Po očetu verjetno prejemata pokojnino, mati je dolžna plačevati preživnino do 26. leta v kolikor se redno solata, potem je tu še štipendija, Lia bi naj tudi delala…

Da o umazaniji niti ne govorim. Ok, punca pač nima veliko časa, ampak fant tudi več ni otrok, lahko bi malo poprijel ta delo. Umazana wc školjka, crknjena miš in iztrebki in spet povsod ropotija in krama.

In kakšna mama je sploh to? Zanjo sploh nimam besed.

Da svašta nosi ljuba zemlja. Kako lahko mati, ki 4x na teden pride v to stanovanje, NIMA ČASA VZETI V ROKE METLO in pomesti crknjeno miš? Kam gre na wc, da ne vidi dreka in umazanije v školjki?

Spet ena, ki ni vredna počenega groša.

Groza od groze. Okej, punca nima časa – pa če bi počistila enkrat na mesec, ne bi bilo takole. Če bi kdorkoli enkrat na mesec premaknil eno stvar, ne bi bilo tako. In da onadva uporabljsta ta wc? Ne verjamem. Mama … nimam besed. Oče umre in ne zaživijo znova skupaj. Svašta svašta

Nehajte spet tolk sodit ..

Kar je meni padlo na pamet ob gledanju je očitno zavlačujejo prenovo na dve oddaji, ker produkcija špara… Samo to

Punci in fantu pa vseeee najboljeeeee. Smilita se mi in upam, da jima lepo prenovijo.

Odgovor na objavo uporabnika
anonimno515, 24.03.2024 ob 23:20

Nehajte spet tolk sodit ..

Kar je meni padlo na pamet ob gledanju je očitno zavlačujejo prenovo na dve oddaji, ker produkcija špara… Samo to

Punci in fantu pa vseeee najboljeeeee. Smilita se mi in upam, da jima lepo prenovijo.

Ma lej. Ne moreš met takega wc-ja. Ne moreš. Pa saj nista 5 let stara.

Majo prav gor vsi. Vsaj osnovno počisti, brez da te na bruhanje pritisne k greš zobe prat!.

Moj delovni skret na podstreh boljš zgleda, pa je kotliček crknu, ploščice sm vse vn zbou, puščeno le zato, da mi ni treba scat in srt dol hodit in da je  voda v bani, da se paste mešajo in orodje pere.

Kle pa edini wc, kot da je pozabljen.

Neki tle ne špila.

Čakte čakte. A ni hči rekla, da je očeta našla v kuhinji? Torej je bil to prostor, kjer je zdaj mrtva miš, ker je rekla, da sem ne hodita zaradi spomina na očeta. Oče je umrl avgusta 2021. Torej kaj se je zgodilo s kuhinjo v dveh letih in pol? In kako lahko v tem času vse tako propade?
Naj jim zrihtajo, seveda, ampak …

Pusti kuhno, ok.

Kam greš pa lh kulturno srat?

Odgovor na objavo uporabnika
Hmmm596, 25.03.2024 ob 00:03

Čakte čakte. A ni hči rekla, da je očeta našla v kuhinji? Torej je bil to prostor, kjer je zdaj mrtva miš, ker je rekla, da sem ne hodita zaradi spomina na očeta. Oče je umrl avgusta 2021. Torej kaj se je zgodilo s kuhinjo v dveh letih in pol? In kako lahko v tem času vse tako propade?
Naj jim zrihtajo, seveda, ampak …

Točno to se sprašujem tudi jaz. Ali so ze prej živeli v takšnih razmerah (ampak omenjeno je bilo, da je oče skrbel da so živeli lepo) ali pa jim je nekako uspelo v dveh letih in pol stanovanje spraviti do tega, da ni več primerno za bivanje. Se strinjam s komentarjem zgoraj – če bi vsaj enkrat mesečno malo počistili, bi izgledalo veliko boljše. Dva mlada človeka, mama prihaja k njima in da niso sposobni malo urediti, počistiti wc. Jaz imam v kleti veliko lepše urejeno. Kot je bilo ze večkrat rečeno, takšni ljudje ne potrebujejo prenove, ampak psihološko pomoč.

Samo da jih ne bo dedek vrgel vn po prenovi, kajti najbrz nista lastnika.

Je pa tudi meni padlo v oci kako umazano je v wcju. Grozno. Ogabno.

Glavno, da si izbrali slovensko družino! In mislim, da si zasluzijo .

Izbirate bi morali dosti manjše projekte. Ne pa cele bajturine. Razsutih stanovanj po blokih, na Štajerskem  revnih je verjetno veliko.

Energijsko ne gre skupaj. Onadva delujeta čisto, stanovanje pa je zanemarjeno. V tej prostorih ni nobene sledi dekliškosti. Vse deluje tako čudno hladno. Nekaj
nam prikrivajo. Ampak jih razumem, pomembna je gledanost oddaje.

Bolj primeren naslov za to oddajo bi bil:

Č I S T I L N A   akcija

 

Vse lepo in prav, tudi v tem sočustvujem, in verjamem, da sta reveža, ker jima je nepričakovano umrl oče, vendar se mi dozdeva, da bomo kmalu kje brali, da se to stanovanje, oddaja v turistične namene.

Sicer ne vem, koliko znaša znesek penzije po očetu in dekletinega dodatnega dela, vendar dvomim, da si lahko, samo s tema dohodkama, privoščita samostojno bivanje (tekoči stroški), v tem stanovanju.

Ob tem on obiskuje srednjo šolo in ona se štirikrat na teden, vozi iz Trsta v Pordenone na študij (16 dni x 31,40€ = 502,40€ + avtobus do Trsta). Kot, da v Sloveniji nimamo notenih dobrih fakultet.

Tudi po moje nista otroka nikoli živela v tem stanovanju.  Vprašanje, kdo je sploh lastnik tega?

To so samo navlekli neko staro pohištvo v dedkovo stanovanje. In se delajo bogi, da jim bo oddaja zastonj obnovila stanovanje.

Kot, da šolstvo v Sloveniji ni dovolj dobro za njih…žalostno.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Ma kar neki…, 25.03.2024 ob 07:47

Vse lepo in prav, tudi v tem sočustvujem, in verjamem, da sta reveža, ker jima je nepričakovano umrl oče, vendar se mi dozdeva, da bomo kmalu kje brali, da se to stanovanje, oddaja v turistične namene.

Sicer ne vem, koliko znaša znesek penzije po očetu in dekletinega dodatnega dela, vendar dvomim, da si lahko, samo s tema dohodkama, privoščita samostojno bivanje (tekoči stroški), v tem stanovanju.

Ob tem on obiskuje srednjo šolo in ona se štirikrat na teden, vozi iz Trsta v Pordenone na študij (16 dni x 31,40€ = 502,40€ + avtobus do Trsta). Kot, da v Sloveniji nimamo notenih dobrih fakultet.

Ja, saj. Če dela npr. v gostilni 2 x na teden, je to 200 €, v enem mesecu 4×200 €=800€.

Šalo na stran, ja, tudi jaz sem pomislila, kako da ni mogla izbrat fakultete v Sloveniji in se sedaj uboga vozi 3 ure v eno smer. Zakaj ni v študentu, sem se spraševala.

Mene je zmotilo to, da so enkrat govorili, da punca občasno živi noter in je po več dni ni domov,  drugič pa da  stanuje noter.   Tudi moje mnenje je, da v tem stanovanju noben ne živi, da je tole vse skupaj kulisa za to, da jim vse prenovijo.  Pa oče bil nek privatnik in so dobro živeli, zdaj pa v treh letih od njegove smrti stanovanje totalno razsuto. Žal jaz ne kupim te njihove zgodbe, tukaj zelo nekaj ne štima.

O prenovi pa me zanima, zakaj zaboga dajejo po stropu in stenah gips plošče, če so pa stene in stropovi potrebni samo beljenja .

 

O .prenovi pa me zanima, zakaj zaboga dajejo po stropu in stenah gips plošče, če so pa stene in stropi potrebni samo beljenja 

Zato, da jim ni treba štemat na novo za elektriko, vodo in centralno. Vse bodo razpeljali za knaufom.

Uničiti 3 m visoke strope, ker se jim ne da drugače razpeljat inštalacij ??!

Vse je zlagano:

– v tem stanovanju nihče ne živi, tudi sploh nočejo pokazati celotne bajte, kakor se je na hitro videlo gre za večstanovanjsko hišo.

– 6 ur vožnje na dan na fax?? A sem prav slišala, da študira programiranje, računalništvo. A v Lj.pa nimamo nobenih fakultet?? Pa v Kopru? Kako plača vožnji, stroške? 6 ur vožnje na dan, 7 ur šole??? Ja, seveda, dan ima pa 48 ur,

– najprej govorijo, kako jim je oče vse zrihtal, da so imeli vse, pol pa pokažejo kakšno stanje je. Ogrevanja očitno nikoli ni bilo, ta prave kuhinje tudi ne. Če bi bilo urejeno, bi mogli biti tudi po 3 letih,

– WC ah dejte no na tem WCju že dolgo ni nihče sedel. Umazanija, drek, svinjarija, očitni so bili notri kakšni brezdomci, narkomani, normalen človek ne more imeti tak svinjski WC

– v sobi miš??? Vse pove, da že dolgo ni bilo nobenga v stanovanju

STOP znak je imela punca v svoji sobi???? Ptometni znak so nekje ukradli in odnesli v sobo, nekdo bo pa umrl, ker ne bo vedel, da nima prednosti.

Nateg, da ni večjega. Verjetni rabijo apartma za oddajo, Hrvatini so blizu morja, tako da…

Odgovor na objavo uporabnika
Obup, 24.03.2024 ob 23:33

Ma lej. Ne moreš met takega wc-ja. Ne moreš. Pa saj nista 5 let stara.

to se strinjam, za wc ni opravičila… ne vem zakaj imam občutek, da ponekod namenoma razmečejo in ekstra userjejo, uničijo bajto,da ja izgleda čimbolj grozno, ker resnici na ljubo ne morem si predstavljat kdo bi hodil na tak wc potrebo opravljat.

 

New Report

Close